Do të thotë efektiv për të rritur fuqinë tek burrat pas 40 vjetësh

Potenciali i mirë është i rëndësishëm për burrat e pothuajse çdo moshe. Kënaqësia nga aktiviteti seksual ndikon në mënyrë të favorshme si në gjendjen fizike ashtu edhe në atë mendore. Zhdukja graduale e epshit është një proces i natyrshëm, por momenti kur fillon varet nga mënyra e jetesës, shëndeti dhe trashëgimia. Mosfunksionimi erektil mund të kapërcehet në rininë, por në shumicën e rasteve një burrë fillon të vërejë shenjat e tij të para pas 40 vjetësh.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shkaqet e uljes së dëshirës seksuale

Libiditeti aktiv dhe një ngritje e sigurt tek burrat sigurohen nga faktorët e mëposhtëm:

 • hormonet e ekuilibruar (veçanërisht testosteroni dhe serotonin);
 • arteriet hyrëse të pastra dhe fleksibile, si dhe enët e vogla të penisit;
 • funksionojnë siç duhet venat e kullimit (parandalimi i rrjedhjes së gjakut dhe paqëndrueshmëria e ereksionit);
 • mungesa e çrregullimeve neurogjenike që pengojnë kryerjen e impulseve nervore nga penisi në qendrat seksuale.
Erofertil  Pilula të fuqishme për potencial

Arsyeja kryesore për frenimin e fuqisë pas 40 është një rënie graduale e sintezës së testosteronit. Niveli i tij natyrisht bie me 1-2% në vit, duke filluar nga mosha 30 vjeç, por në fillim nuk është shumë i dukshëm. Sidoqoftë, në periudhën nga 40 deri në 50, fillon një zhdukje më aktive (shpesh spazmatike) e procesit të formimit të testosteronit. Disa burra përjetojnë afërsisht të njëjtën gjendje si një grua në menopauzë. Duket dobësia fizike, periudha të shpeshta të nervozizëm, dobësohet toni i muskujve dhe dëshira seksuale zvogëlohet ndjeshëm. Të gjitha këto mund të jenë simptoma të impotencës së afërt.

Faktorët që kontribuojnë në një rënie të hershme të sintezës së testosteronit:

 • pirja e duhanit, pirja e tepërt;
 • jetese pasive;
 • obeziteti;
 • kequshqyerja, mungesa e vitaminës.

Të gjithë faktorët e mësipërm kanë një efekt negativ në sistemin kardiovaskular, duke përkeqësuar furnizimin e gjakut në rajonin inguinal.

Një çekuilibër i hormoneve seksuale vërehet në një numër patologjish të organeve të sistemit endokrin. Proceset infektive dhe inflamatore (përfshirë ngadaltë) në sistemin gjenitourinar gjithashtu preken negativisht.

Mënyrat për të stimuluar fuqinë

Zgjedhja e metodës për rritjen e fuqisë pas një ngjarje 40-vjeçare varet nga ashpërsia e çrregullimit dhe prania e sëmundjeve shoqëruese. Meshkujt e kësaj kategorie moshore u rekomandohet të ekzaminojnë rregullisht organet e sistemit gjenitourinar dhe të kontrollojnë nivelin e hormoneve. Në disa raste, fuqia përmirësohet gjatë trajtimit të prostatitit, sistemit kardiovaskular, terapisë korrigjuese hormonale.

Metodat popullore

Rritja e fuqisë tek burrat pas 40 vjeç është mjaft e mundur në mënyra natyrale pa ndërhyrje mjekësore dhe medikamente, por vetëm në rastet kur shkaku nuk është sëmundje. Nëse fuqia është zvogëluar për shkak të punës së tepërt, stresit kronik, proceseve të ndenjura, atëherë recetat alternative mund të jenë një metodë e sigurt dhe efektive e stimulimit.

Përmirësimi i funksionit ngrerë dhe përmirësimi i dëshirës seksuale mund të bëhet duke përdorur produkte të bletëve (me kusht që të mos ketë alergji). Për shkak të përmbajtjes së lartë të një game të gjerë të aminoacideve, mineraleve, vitaminave, enzimeve dhe substancave të ngjashme me hormonet, ato aktivizojnë rrjedhën e gjakut, stimulojnë butësisht sintezën e testosteronit dhe kanë efekt anti-inflamator, tonik.

Erofertil  Droga më e mirë ruse për potencialin tek burrat

Në dyqanet e mjaltit dhe burimet e specializuara të Internetit, mund të blini mjetet e mëposhtme:

 • vdekja e bletëve (grimcat e bletëve të thata). Recetë për tretësirën: një pjesë e vdekjes derdhet me 3 pjesë vodka, injektuar për 3 javë. Në fund të procesit, produkti filtrohet, merren 20 pika dy herë në ditë pas ngrënies;
 • propolis (një substancë rrëshirore që përdoret për të bllokuar çarjet në zgjua). Për të përgatitur tinkturat për 1 kurs trajtimi, kërkohen 20 g propolis dhe 80 ml vodka. Produkti plaket për një javë, pastaj merren 20-30 pika për çdo gotë ujë para ngrënies (për 20-30 minuta);
 • polen polen. Merrni në mëngjes një lugë çaji sublingualisht (nën gjuhë) gjysmë ore para mëngjesit;
 • drone homogjen (emrat e tjerë: "gjeli", "qumështi", "pelte"). Përveç vitaminave, aminoacidet, enzimat dhe elementët gjurmë gjithashtu përmbajnë progesterone dhe testosterone. Kur merret, jo vetëm që rritet fuqia, por indekset e spermogramit gjithashtu përmirësohen. Isshtë marrë 30 minuta para një vakt në një lugë çaji.

E shijshme, por efektive për mbledhje, është një tretësirë ​​në një rrymë kastor (gjëndra të thata duktale të meshkujve dhe femrave të kastor). Recetë: derdhni 200 g lëndë të parë të thatë në 1 litër vodka, insistoni për një muaj. Rruga e administrimit: një lugë çaji (rekomandohet të pini kafe) 20 minuta para një vakt (2-3 herë në ditë).

Forconi epshin me barishte dhe erëza:

 • hudhër e thatë e grimcuar;
 • zierje e çajit Ivan, vatra e Shën Gjonit, rrënjë xhenxhefili, Rhodiola rosea;
 • tretësirë ​​xhensen;
 • selino, fara kopër, majdanoz.

Me përfitim të madh për normalizimin e ekuilibrit hormonal të burrave janë farat e kungullit (për shkak të përmbajtjes së lartë të zinkut).

Shtesa dietike farmaceutike

Në barnatore, është paraqitur një përzgjedhje e gjerë e mjeteve juridike natyrore për përmirësimin e fuqisë në formën e kapsulave, ointments ose tinkturave. Përbërja zakonisht përfshin një kompleks të ekstrakteve bimore me dritë stimuluese dhe aktivuese të pronave të rrjedhës së gjakut, si dhe një numër vitaminash. Ekzistojnë edhe përbërës ekzotikë të afrodiziakut (kërpudha cordyceps, deti). Shembuj të shtesave dietike pa recetë:

 • Joximʙin;
 • "Rrënja e kuqe";
 • Tani Mass;
 • "Alikaps";
 • Super Saw Palmetto;
 • "Loveron";
 • "Pantosagan" (me pluhur dreri antler).
Erofertil  Masazh testicular për të rritur fuqinë që mund të bëhet në shtëpi

Rrjedha e kastorit dhe çdo produkt i bletarisë gjithashtu mund të blihet në formën e kapsulave ose ointments, por efekti i përdorimit të tyre jo gjithmonë përputhet me pritjet për shkak të cilësisë së pamjaftueshme të lëndëve të para.

Aplikimi lokal

Një mënyrë efektive për të rritur herë pas here potencialin janë kremrat intime, spërkatjet dhe vajrat. Veprimi i tyre është të përmirësojnë rrjedhën lokale të gjakut në penis disa kohë pas aplikimit në lëkurë. Muret e zgavrave kavernoze relaksohen, enët mbushen në mënyrë aktive me gjak, si rezultat i së cilës mund të arrihet një ngritje plotësisht e qëndrueshme. Këto mjete përfshijnë:

 • ointments nitroglycerin dhe heparin;
 • Khimkolin (krem dhe xhel);
 • krem Maxoderm, Waname, "Thor's Hammer";
 • Eromax (xhel, krem-balsam);
 • mbrojtи М16, Macho Man, The Gold Gold Gun, Stud 100.

Disa ilaçe (psh. Stud 100) përfshijnë lidokainën dhe rekomandohen për derdhje të parakohshme. Nëse mosfunksionimi ngrerë shprehet në derdhje të vonuar, atëherë ndjeshmëria e kokës mund të zvogëlohet më tej, gjë që do të përkeqësojë problemin. Një numër fondesh ("Khimkolin") kanë një efekt terapeutik me përdorimin e kursit.

e drogës

Ju mund ta rrisni fuqinë menjëherë përpara marrëdhënies seksuale me tableta bazuar në frenuesit e fosfodiesterazës së tipit 5:

 • sildenafil (Viagra);
 • vardenafil ("Levitra");
 • tadalafil (Cialis).

Mjetet fillojnë të veprojnë 20-30 minuta pas administrimit. Efekti i "Viagra" dhe "Levitra" zgjat rreth 5 orë, "Cialis" – për 36 orë. Nëse këto ilaçe përdoren njëkohësisht me ushqime të yndyrshme, atëherë thithja e substancave aktive në gjak ngadalësohet ndjeshëm.

Para konsultimit, kërkohet konsultë mjekësore, pasi që rrallë herë ndodhin efekte anësore mjaft serioze. Kjo për faktin se enzima e bllokuar nga tabletat (fosfodiesteraza) gjendet jo vetëm në trupat shpellorë të penisit, por në sasi të vogla të shpërndara në të gjithë trupin. Vendet e përqendrimit të tij dhe sasia e secilit janë individuale, kështu që pasojat negative të marrjes nuk vërehen fare. Efektet anësore kryesore (të renditura nga lart poshtë pasi frekuenca e manifestimeve zvogëlohet):

 • dhimbje koke;
 • ndezjet e nxehta (ndjesia e nxehtësisë në fytyrë);
 • dispepsi (dispepsi, dhimbje);
 • marramendje;
 • ënjtje e mukozës së hundës;
 • dhimbje të muskujve;
 • dëmtim vizual.
Shahinclub Shqipëri