Si të rritet shpejt dhe në mënyrë të sigurt besimi i burrave

Me mungesën e dëshirës seksuale, herët a vonë, shumë përfaqësues të seksit më të fortë. Duke menduar për mënyrën e rritjes së dëshirës seksuale tek burrat, duhet të dini se duhet të veproni në një mënyrë gjithëpërfshirëse, e cila do të diskutohet më poshtë.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shkaqet e uljes së dëshirës seksuale

Alkooli dhe zakonet e tjera të këqija çojnë shpejt në një ulje të dëshirës seksuale tek burrat

Një ulje e dëshirës seksuale duhet të kuptohet si një mungesë e pjesshme ose e plotë e aktivitetit seksual. Si rregull, kjo vërehet pasi një njeri mbush moshën e tij të 55-të. Një proces i tillë është mjaft i natyrshëm dhe karakterizohet nga ndryshime të lidhura me moshën në trup.

Sidoqoftë, përveç procesit natyror të plakjes, faktorët e mëposhtëm mund të shkaktojnë një rënie të dëshirës seksuale:

 • prodhimi i pamjaftueshëm i testosteronit;
 • çrregullime hormonale;
 • patologji të ndryshme të sistemit endokrin;
 • sëmundje të tilla si adenoma e prostatës dhe prostatiti;
 • çrregullime neurologjike ose psikologjike;
 • punë kronike;
 • marrja e medikamenteve që shtypin dëshirën seksuale (për shembull, antibiotikë);
 • alkooli, abuzimi i drogës ose pirja e duhanit të tepërt.

Një ulje e dëshirës seksuale mund të ndodhë në çdo moshë, duke pasur një ndikim të rëndësishëm në gjendjen e përgjithshme të trupit mashkullor. Në sfondin e ndryshimeve të tilla, zhvillimi i apatisë dhe depresionit të thellë është i mundur.

Një rënie e mprehtë e dëshirës seksuale mund të tregojë zhvillimin e patologjive të rënda në trup. Prandaj, kjo simptomë kërkon të kontaktoni një mjek në mënyrë që t'i nënshtrohet një diagnoze gjithëpërfshirëse.

Erofertil  Potencë epike dhe një mal i muskujve - mbeturina për paratë tuaja në një sit të rremë

Si të rritet epshi mashkullor

Nëse ulja e dëshirës seksuale nuk është pasojë e ndonjë sëmundjeje, atëherë mund të rritet përmes një efekti kompleks në trup. Si rregull, për të arritur rezultate të larta, një njeri duhet të ndryshojë plotësisht stilin e jetës së tij.

Produkte

Bananet përmirësojnë fuqinë, qetësojnë sistemin nervor, forcojnë kockat, promovojnë aktivitetin e trurit

Si të rritet epshi tek burrat? Arsyeja e tërheqjes së ulët është shumë shpesh për shkak të kequshqyerjes. Ekspertët sigurojnë që për funksionimin normal të trupit të mashkullit, dieta duhet të jetë e pasur me minerale, vitamina dhe proteina. Këshillohet të hani ushqime që janë të pasura me fosfor dhe zink çdo ditë, pasi janë pikërisht këto elementë gjurmë që janë të përfshirë në mënyrë aktive në prodhimin e hormonit testosterone.

Nëse është e mundur, ekspertët rekomandojnë të përfshini në dietë ushqimet e mëposhtme që rrisin epshin mashkullor:

 1. Avokado. Këto fruta me lëng përmbajnë shumë substanca të dobishme. Por tipari i tyre kryesor është aftësia për të rritur shtytjen e seksit.
 2. Arra, fara – përdorimi i tyre i shpeshtë ju lejon të rritni epshin e mashkullit. Kikirikët, arrat, farat e susamit dhe madje edhe farat e kungullit në dietën e përditshme të burrave mund të rrisin dëshirën seksuale. Për të marrë një efekt më të mirë, arrat rekomandohen të konsumohen me mjaltë. Duhet mbajtur mend se arrat janë një produkt me kalori të lartë. Prandaj, ato nuk duhet të konsumohen në sasi që tejkalojnë 30 gram në ditë.
 3. Banane. Shumë ushqyese, rrit gjendjen shpirtërore dhe epsh. Për të marrë efektin e pritur, thjesht hani një banane për mëngjes.
 4. Karrota. Kjo perime është e dobishme jo vetëm për vizionin. Përfitimet e karotës për të përmirësuar shëndetin e burrave është gjithashtu një fakt i njohur. Mund ta hani të dyja në formën e tij të zakonshme, dhe duke e bluar në një rende të hollë me shtimin e mjaltit ose sheqerit dhe arra.
 5. Ushqim deti. Besohet se peshku përmban një numër elementësh gjurmë të pazëvendësueshëm të domosdoshëm për ushqimin e trurit, forcimin e eshtrave dhe rritjen e dëshirës seksuale.
 6. Vaj ulliri Shumë mjekë rekomandojnë të pini një lugë vaji në stomak bosh, si masë parandaluese. Kontribuon në forcimin e përgjithshëm të trupit, në përmirësimin e funksionit seksual.
 7. Aaji i xhenxhefilit me limon Pirja e një gote çaji në mëngjes mund të forcojë sistemin imunitar dhe të rregullojë sistemin nervor.

Ushtrime fizike

Një mënyrë jetese e ulur është një nga provokuesit e sëmundjeve të tilla si prostatiti. Problemet e potencialit shpesh lindin nga puna ulur. Për shkak të mbizotërimit të plotë të punës mendore mbi punën fizike, shumë të rinj vuajnë nga mosfunksionimi seksual për shkak të ndikimit negativ të punës sedentare.

Shumë ushtrime sportive mund të përmirësojnë ndjeshëm qarkullimin e gjakut në organet e legenit. Një mënyrë jetese aktive dhe lëvizshmëri kontribuojnë në parandalimin e proceseve inflamatore në këtë fushë. Vrapimet afatshkurtra kontribuojnë në zhdukjen e proceseve të ndenjur në organet gjenitale. Si rezultat, fillon prodhimi aktiv i testosteronit, dhe dëshira natyrore rritet.

Erofertil  Zgjohu, epsh! 5 mënyrat më të mira për të rritur shpejt fuqinë

Ushtrimi nuk duhet të abuzohet. Pra, një vrapim i gjatë dhe intensiv ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut në organet e legenit, por sinteza e testosteronit është e bllokuar. Prandaj, duhet të përfshiheni në moderim.

Rritni në mënyrë efektive stërvitjet seksuale dhe barbell. Efekti është veçanërisht i dukshëm te burrat që kanë mbushur moshën 50 vjeç. Artet marciale janë po aq të dobishme. Ato jo vetëm që kanë një efekt të përgjithshëm forcues në trup, por gjithashtu kontribuojnë në lëshimin e hormoneve mashkullore, sepse rivaliteti stimulon prodhimin e adrenalinës dhe testosteronit.

Pushim i plotë

Mungesa e vazhdueshme e gjumit ndikon negativisht në shëndetin seksual të meshkujve

Nëse ulja e dëshirës seksuale ka ndodhur në sfondin e mbingarkesës fizike ose stresit emocional, atëherë për të rivendosur forcën e mashkullit është shumë e rëndësishme të sigurohet që trupi të ketë një pushim të mirë. Dhe këtu kemi nevojë për një qasje të integruar:

 1. Sleep. Shëndeti i burrave varet nga cilësia e gjumit. Dhe sa më i vjetër bëhet një burrë, aq më mirë duhet të marrë gjumë të mjaftueshëm për të mbajtur një nivel normal të dëshirës seksuale. Ekspertët thonë se kohëzgjatja mesatare e gjumit duhet të jetë 8 orë. Për një qëndrim të rehatshëm, duhet të sigurohet një mjedis i favorshëm. Duke pushuar, burri duhet të jetë në heshtje të plotë. Në raste ekstreme, ju mund të përdorni priza veshi.
 2. Pusho nga puna. Workaholics janë shumë të rëndësishëm herë pas here për t'u çlodhur nga aktivitetet e tyre profesionale. Kjo do të përfitojë jo vetëm epshin mashkullor, por edhe trupin në tërësi. Rekomandohet të ndani kohë për çdo hobi, shëtitje në park dhe të shoqëroheni me familjen. E gjithë kjo kontribuon në shkarkimin emocional.
 3. Pushime. Ekspertët rekomandojnë që burrat të cilët përballen me ngarkesë të rëndë pune ose shqetësime të forta emocionale duhet të shkojnë me pushime dhe të shpërqendrohen nga rutina e tyre për një kohë. Një ndryshim i peizazhit dhe njohjeve të reja të mundshme janë të garantuara të jenë të dobishme.

Përdorimi i mjeteve juridike popullore

Meqenëse problemet me dëshirën seksuale kanë hasur te burrat në çdo kohë, atëherë për të rritur epsh, mund të drejtoheni te recetat popullore. Paraardhësit tanë kanë zhvilluar një numër mjetesh efektive natyrore që mund të rikthejnë dëshirën e mashkullit. Si të rritet epshi tek burrat me mjete juridike popullore:

 1. Infuzion në hithër, nenexhik, tërfil dhe hipericum. Kombinimi i këtyre barnave që rrisin epshin në meshkuj ju lejon të arrini një efekt të mrekullueshëm. Për të përgatitur infuzionin, merrni 5 lugë të secilës barishte, pas së cilës përzierja që rezulton derdhet me ujë të valë (5 gota). Tjetra, mbulojeni me kapak dhe insistoni 60 minuta. Pasi të keni tendosur, merrni gjysmë gote tri herë në ditë derisa të fitohet efekti.
 2. Zierje e sythave të HOPS, celandine, yarrow dhe thupër. Merrni 2 lugë të secilës bimë dhe derdhni dy gota ujë të valë. Tjetra, ju duhet ta vendosni produktin në një banjë me ujë për gjysmë ore, pastaj të ftoheni, të tendosni dhe të merrni një çerek filxhan tre herë në ditë.
 3. Infuzion i Dubrovnikut. 25 gram lëndë e parë e thatë derdhet në një gotë me ujë të valë. Pas kësaj, ftohni dhe tendosni produktin, pas së cilës merret në një çerek filxhan dy herë në ditë.
 4. Rrënjë Daikon. Grini rrënjën në një rende të mirë, së bashku me mollë dhe karrota, të marra në përmasa të barabarta. Shtoni mjaltin dhe lëngun e limonit në përzierje. Pini disa lugë dy herë në ditë.
 5. Infuzion i murrizit. 15 gramë petale të bimëve të freskëta derdhen në 500 gram ujë të ftohtë. Produkti dërgohet në një vend të freskët për gjysmë dite, pas së cilës duhet të zihet. Përdorni vetëm pas ftohjes së plotë.
Erofertil  Pilula Kineze Përmirësimi

Droga për të rritur epsh

Indikohet për pacientët me mosfunksionim ngrerë

Sot, ekzistojnë një numër ilaçesh që rrisin epshin në meshkuj. Në varësi të kohës së fillimit të efektit, ato mund të ndahen në dy grupe:

 1. Veprim i menjëhershëm. Fondet e tilla merren menjëherë para marrëdhënieve seksuale, ato sigurojnë një ngritje të qëndrueshme për 3-6 orët e ardhshme. Agjentët më efektivë të këtij grupi janë frenuesit e rimarrjes. Veprimi i tyre ka për qëllim rritjen e aktivitetit të oksidit nitrik, i cili rrit rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale. Përfaqësuesit më të famshëm të ilaçeve në këtë grup janë: Viagra, Levitra, Cialis. Mos abuzoni me fonde të tilla.
 2. Duke vepruar gjatë. Efekti i marrjes së ilaçeve të tilla nuk do të jetë i dukshëm menjëherë pas administrimit, megjithatë, ndryshe nga mjetet e përshkruara më lart, ai vazhdon për një kohë të gjatë. Për të rritur epsh në këtë mënyrë, është e nevojshme t'i nënshtroheni një kursi trajtimi, i cili është mesatarisht 1-2 muaj. Ilaçet në këtë grup përfshijnë Laveron dhe Dapoxetine.

Tofarë duhet të bëni nëse një mashkull ka humbur interesin për seks?

Nëse një burrë ka një partner të përhershëm seksual, atëherë ky problem vlen edhe për të. Shpesh, një ulje e dëshirës seksuale ndodh në një sfond të keqkuptimit midis bashkëshortëve ose për shkak të mungesës së një marrëdhënie besimi. Nëse kjo situatë ndodh, atëherë gruaja duhet të bëjë përpjekje për të rigjetur pasionin e vjetër.

Duke menduar për mënyrën e rritjes së dëshirës seksuale mashkullore, duhet t'u përmbaheni rekomandimeve të tilla:

 1. Krijimi i një ambienti të qetë dhe të rehatshëm në familje. Grindjet dhe sqarimi i vazhdueshëm i marrëdhënieve nuk kontribuojnë në intimitet.
 2. Mbrëmjet romantike me muzikë relaksuese do ta vendosin edhe burrin në humor të duhur.
 3. Përdorimi i afrodiziakëve. Përveç aromës së këndshme, fonde të tilla kontribuojnë vërtet në rritjen e dëshirës seksuale.
 4. Ushqimi i duhur. Meqenëse një grua është më shpesh përgjegjëse për dietën e përditshme të një burri, ajo duhet t'i kushtojë vëmendje përbërësve të tillë si hudhra, ushqimet e detit, barishtet, domatet, karrotat. Të gjitha këto produkte ndihmojnë në forcimin e forcës mashkullore.
Shahinclub Shqipëri