Vaj Heparin për potencë

Nëse keni probleme me fuqinë, nuk duhet të vraponi menjëherë në dyqan për ilaçe të shtrenjta, thjesht duhet të shikoni në çantën tuaj të ndihmës së parë. Shumë rusë gjejnë vajin e heparinës atje, i cili mund të përdoret për këtë. Vaji i heparinës për fuqinë do t'ju ndihmojë të shpëtoni nga problemet e ereksionit dhe madje të shmangni impotencën. Mimi i kremës, ndryshe nga ilaçet e tjera, është i ulët – 80-120 rubla.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përbërja dhe vetitë themelore

Vaji i heparinës për të rritur fuqinë tek burrat është i popullarizuar në mesin e seksit më të fortë për shkak të përbërjes së tij unike, e cila përfshin përbërës të tillë të ilaçit:

 • Heparin. Ky komponent kryesor rrit mikroqarkullimin e gjakut, i cili do t'ju mbrojë nga komponenti eksudativ i procesit inflamator. Substanca ndihmon për të eleminuar mundësinë e ngecjes dhe mpiksjes së gjakut.
 • Benzocaine. Redukton përshkueshmërinë e natriumit në muret e qelizave, rrit shpërndarjen e kalciumit nga aparati i receptorit dhe zvogëlon ndjeshmërinë.
 • Nikotinat benzil. Ndikon në zgjerimin e ngadaltë të enëve të gjakut, duke përmirësuar rrjedhjen e gjakut në lëkurë.

Së bashku me ilaçet e ndryshme sistemike, recetat dhe kremrat popullorë, përdoret vaji i heparinës për potencial.

Efekti antitrombotik i ilaçit rrit rrjedhjen e gjakut në penis, duke ndihmuar në shmangien e edemës gjatë marrëdhënies së zgjatur (më shumë se 15 minuta). Kremi nga prostatiti gjithashtu rrit madhësinë e penisit, zgjat zgjatjen e marrëdhënieve seksuale. Ilaçi ka një efekt stimulues, siguron një mbledhje të mirë.

Efekt në fuqinë

Pas çrregullimeve të qarkullimit të gjakut, fluksi i gjakut në enë mund të ngadalësohet, atëherë ndikojnë negativisht në funksionimin e penisit. Për shkak të kësaj, reagimi i anëtarit ndaj patogjenëve vjen vonë dhe nuk lejon që të zhvillohet kontakti i plotë seksual. Trajtimi i patologjisë me pilula shpesh çon në probleme me zemrën ose traktin tretës.

Përfitimet e potencialit

Kur vaji heparin përdoret si ilaç për fuqinë, enët e penisit hollohen, duke ndihmuar në rritjen e kohëzgjatjes së marrëdhënieve seksuale. Ju mund të përmirësoni efektin e ilaçit nëse merrni hollues të gjakut oral në të njëjtën kohë.

Pas aplikimit aktual, vaji i heparinës për potencën tek burrat fillon të veprojë shpejt, duke patur një efekt pozitiv në funksionin erektil

Erofertil  Droga për të zvogëluar fuqinë

Metoda e aplikimit

Vaji nuk është i përshtatshëm për të gjithë, kështu që në asnjë rast nuk duhet të vetë-mjekoni, para përdorimit, duhet të këshilloheni me një mjek për këshilla. Ndiqni udhëzimet dhe rekomandimet për përdorimin e xhelit. Para fillimit të procedurës, duhet të bëni dush dhe vetëm pasi penisi të jetë tharë plotësisht, aplikoni një krem ​​mbi të për të përmirësuar fuqinë me një shtresë të hollë.

Rekomandohet të përdorni vajin disa herë në ditë me një interval prej të paktën 6 orë.

Kursi i plotë për të hequr qafe problemet me potencialin mashkullor zgjat një javë, nëse është e nevojshme, zgjatet me dy. Përdorni produktin nëse nuk ka dëmtim ose gërvishtje në penis. Ilaçi është i detyrueshëm për ata që kanë mpiksje të vogla të gjakut ose pllaka aterosklerotike. Procedurat higjienike mund të kryhen vetëm pas thithjes së plotë të vajit. Përdorimi i duhur i ilaçeve mund të ndihmojë jo vetëm që të përmirësoni cilësinë e ereksionit, por gjithashtu të harroni për impotencën. Profesionistët mjekësorë shpesh e përdorin atë për dhimbje të forta dhe ngushtim të enëve të gjakut.

Para përdorimit të ilaçit, rekomandohet të lani plotësisht dhe thani organet gjenitale të jashtme

Vetitë farmakologjike

Ilaçi i kombinuar i destinuar për aplikim në lëkurë ka një efekt analgjezik dhe anti-inflamator, ndihmon në zgjidhjen e mpiksjes së gjakut dhe mbron nga formimi i trombozës. Mjeti zvogëlon grumbullimin e trombociteve, zvogëlon efektin e hialuronidazës, hollon enët e gjakut për thithjen e shpejtë të heparinës.

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Para se të përdorni produktin, lexoni kundërindikimet ndaj tij, mbroni veten nga pasojat e papritura.

Strictlyshtë rreptësisht e ndaluar përdorimi i ilaçeve në disa raste nëse pacienti:

Erofertil  Mjetet për rritjen e fuqisë dhe shkaqet e mosfunksionimit ngrerë te burrat

 • trombocitopeni, pasi ilaçi ndihmon në hollimin e gjakut;
 • diateza hemorragjike;
 • purpura trombocitopenike;
 • bllokimi i trombit në venat e thella;
 • mbindjeshmëria ose reaksioni alergjik ndaj përbërësve përbërës;
 • sëmundje me gjakderdhje të rritur;
 • prania e gërvishtjeve në penis, erozioni.

Shtë e rëndësishme të mbani mend se vaji me heparinë ka një listë të vogël të kundërindikacioneve që nuk duhet të injorohen

Isshtë gjithashtu kundërindikuar për adoleshentët.

Nëse trajtimi kryhet në mënyrë të gabuar, djegie dhe kruajtje në zonën gjenitale, mund të ndodhin alergji. Kryeni procedurat me kujdes, mos i ekspozoni rrezikut.

Shqyrtime të burrave dhe mjekëve

“Shpesh përdoret vaji i heparinës për bruizime ose dhimbje në nyje. Pasi mësova se ndihmon në rritjen e forcës mashkullore, vendosa ta provoj dhe nuk u pendova për atë ”- Maxim, 39 vjeç.

"Unë nuk pashë asnjë efekt në ditët e para, por pas një jave vura re që mund ta plotësoj gruan time në shtrat shumë më gjatë, e rekomandoj atë për të gjithë" – Denis, 43 vjeç.

"Shpesh këshilloj vajin e Hepargin si një mjet për të parandaluar impotencën. Përveç trajtimit të patologjisë, pacientët gjithashtu marrin ereksione të përmirësuara ”- një profesionist mjekësor.

analoge

Një numër i madh i barnave janë të ngjashëm në përbërje dhe veprim me vajin e Hepargin. Për shembull, Ketanserin, i cili mbron nga efektet spazmogjenike në muskujt e enëve të gjakut të serotoninës dhe ndihmon në zgjerimin e enëve të gjakut. Ose pomadë Butadione, e cila përdoret për bllokime ose inflamacion të venave në këmbë, një rritje në venat e rektumit. Do të ndihmojë gjithashtu të heqni qafe inflamacionin e venave, dhe ilaçi Glivenol do të përmirësojë qarkullimin e gjakut.

Shahinclub Shqipëri