Tofarë duhet të përdorni produkte për zgjerimin e penisit

Shpesh burrat nuk janë të kënaqur me madhësinë e penisit të tyre. Kjo i bën ata të përdorin metoda të ndryshme për ta rritur atë. Njëra prej tyre është ushqimi. Ekspertët vërejnë se kur konsumoni ushqime të caktuara, trupi mund të bëhet më i madh. Cilat produkte për zgjerimin e penisit rekomandohen të përfshihen në menunë e burrave?

Në artikull do të tregojmë:

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Karakteristikat e të ushqyerit

Ekspertët vërejnë se kur konsumoni ushqime të caktuara, trupi mund të bëhet më i madh

Për të arritur përfitimet maksimale ushqyese, duhet të ndiqen disa udhëzime. Përndryshe, arritja e një zmadhimi të penisit do të dështojë. Rekomandimi kryesor është rregullsia e konsumit të ushqimit. Ngrënia e ushqimit të shëndetshëm për të zmadhuar penisin është e nevojshme në mënyrë sistematike dhe në sasi të mjaftueshme.

Menuja nuk duhet të përmbajë produkte që përmbajnë substanca të dëmshme. Këto përfshijnë mish të tymosur, ushqime të yndyrshme, të skuqura dhe më shumë. Për shkak të konsumimit të tyre, qarkullimi i gjakut është i shqetësuar, ndodh ngecja e gjakut, e cila do të ndërhyjë në funksionimin normal seksual.

Erofertil  Beta-bllokues Nebilet dhe efektet anësore të tij

Ju duhet të hani ushqim në një mënyrë të pjesshme, domethënë, hani shpesh, por në pjesë të vogla. Kjo lejon që organet tretëse të tretin më mirë ushqimet dhe të thithin lëndët ushqyese.

Mjekët këshillojnë kombinimin e dietës me aktivitetin fizik. Ushtrime ditore kërkohen për të zmadhuar penisin. Kjo do të përmirësojë efektin e ushqimit nga dieta. Përveç ushtrimeve, mund të kryeni teknikën e lëkundjeve ose të vishni një zgjatues.

Produkte të dobishme

Dieta e një njeriu duhet të përfshijë vetëm ushqime të shëndetshme që përmbajnë një numër të madh vitaminash, minerale që kanë një efekt të dobishëm në funksionin seksual të trupit. Ato ndihmojnë jo vetëm për ta bërë organin mashkull më të madh, por gjithashtu përmirësojnë ereksionin dhe përmirësojnë cilësinë e gjakut.

Mjalti është një depo e substancave të dobishme që kanë një efekt të dobishëm në funksionin seksual, përmirësojnë ereksionin, përshpejtojnë lëvizjen e spermës. Rekomandohet të përdorni çdo ditë një lugë gjelle mjaltë. Kjo gjithashtu do të forcojë trupin në përgjithësi.

arra

Kur konsumoni arra, është e mundur të rritet fuqia tek burrat

Arrat përmbajnë jod, i cili stabilizon proceset metabolike në trup. Ato gjithashtu përmbajnë aminoacide të domosdoshme për trupin. Me konsumin e arra, është e mundur të rritet fuqia tek burrat, të rritet kohëzgjatja e ereksionit, të rritet penisi dhe gjithashtu të përmirësohet performanca.

Produkti i preferuar i shumicës së burrave është mishi. Ai përmban proteinë, e cila është e domosdoshme për krijimin e qelizave, rritjen e trupit, në veçanti penisin. Rekomandohet të hani lloje të tilla mishi si shpendë, viçi, derri, qengji.

Mishi i kuq është veçanërisht i dobishëm për funksionin seksual. Ndihmon për të normalizuar përqendrimin e testosteronit në trup. Për shkak të kësaj, mbahet fuqi e lartë, rritet madhësia e penisit.

susam

Susami përdoret gjerësisht në përgatitjen e pjatave dhe pastave të ndryshme. Falë konsumit të tij, jo vetëm që shijen e ushqimit përmirësohet, por edhe trupi pajiset me substanca të dobishme, përkatësisht hekur, zink, kalcium dhe magnez.

Susami gjithashtu ndihmon në rritjen e prodhimit të testosteronit. Ky hormon merr pjesë në normalizimin e dëshirës seksuale, rritjen e madhësisë së penisit dhe zgjatjen e një mbledhje. Susami është gjithashtu i dobishëm për cilësinë e spermës.

Erofertil  Ngritja e dobët me çfarë është e lidhur

hikërror

Buckwheat është një nga produktet më të mira për zmadhimin e penisit. Kjo drithëra përmban shumë substanca të dobishme të nevojshme për zhvillimin e plotë të trupit, veprimtarinë e organeve të brendshme, veçanërisht sistemin riprodhues.

Buckwheat ndihmon në ruajtjen e qarkullimit normal të gjakut, i siguron trupit hekur, i cili ndihmon në përmirësimin e ereksionit, rritjen e madhësisë së penisit.

Produkte detare

Me konsumimin sistematik të ushqimeve të detit, përmirësohet një mbledhje

Ushqimi i detit është një afrodiziak i fuqishëm dhe gjithashtu ka një sasi të madhe të jodit. Falë substancave të dobishme në trupin e një burri, prodhimi i hormoneve seksuale është normalizuar, gjë që ka një efekt pozitiv në jetën intime.

Me konsumimin sistematik të ushqimit të detit, rivendoset rrjedhja e gjakut në rajonin inguinal, gjë që ndihmon në forcimin e një mbledhje dhe rritjen e madhësisë së penisit.

Perimet dhe frutat

Perimet dhe frutat e freskëta janë një pjesë integrale e një diete të shëndetshme. Ato gjithashtu kontribuojnë në zgjerimin e penisit për shkak të pranisë së shumë vitaminave, mineraleve dhe substancave të tjera të dobishme të nevojshme për rritje. Gjithashtu, perimet dhe frutat ndihmojnë në normalizimin e qarkullimit të gjakut dhe niveleve hormonale.

Tharbore

Qumështi, gjizë, djathë dhe ushqime të tjera të qumështit përmbajnë një numër të madh të aminoacideve dhe proteinave, të cilat kërkohen për të rritur madhësinë e penisit tek burrat. Gjithashtu në produkte të tilla ka shumë kalcium të nevojshëm nga trupi.

Peshqit me vaj

Me vlerë të veçantë është peshku i kuq dhe havjar i detit. Ata kanë acide yndyrore omega-3, të cilat ndihmojnë në krijimin e mureve qelizore, duke asimiluar vitaminat.

Receta për shëndetin e burrave

Lëngu i karotës është i mirë për shëndetin e burrave

Menutë e burrave duhet të përfshijnë receta më të shëndetshme. Pjatat dhe pijet e mëposhtme përdoren gjerësisht për shëndetin e burrave:

 1. Lëng karrote. Falë tij, fuqia është normalizuar, kohëzgjatja e një mbledhje rritet. Ju duhet të pini lëng të shtrydhur fllad. Për të marrë një litër të lëngshëm, kërkohen afërsisht 1,5-2 kg perime. Nëse dëshironi, mjalti mund të shtohet në lëng për të rritur efektivitetin.
 2. Salmon rozë me farat e susamit. Për gatimin, ju duhen 500 g fileto peshku të prera në copa, bëni një marinadë prej 2 lugë, 4 lugë salcë soje, një lugë gjelle mustardë, gjysmë limoni, një lugë çaji piper të zi. Vendosni salmonin rozë në një myk, derdhni në marinadë, lëreni të qëndrojë për 30 minuta.Pastaj spërkatni peshkun me farat e susamit dhe dërgojeni në furrë për 25 minuta.
 3. Sallata e mëlçisë. Për gatimin, kërkohen 4 vezë pule, 200 g mëlçi të merlucit, zarzavatet. Grind yolks dhe përzieni me vaj dhe qepë. Bluajini proteinat, shtrini mëlçinë. Përziejini të gjithë përbërësit, spërkatni me barishte.
Erofertil  Uretroaktive për aplikimin e fuqisë, koston, vlerësimet reale të burrave

Nga produktet e rekomanduara për zmadhim të penisit, ju mund të gatuani shumë pjata të shëndetshme dhe të shijshme në përputhje me preferencat tuaja.

Produkte të dëmshme

Burrat nuk duhet të kenë produkte në menunë që nuk janë të mira për trupin ose që mund të dëmtojnë shëndetin e tyre. Një ushqim i tillë nuk do të ndihmojë për të arritur rezultatin e dëshiruar në zgjerimin e penisit. Mos përfshini në menynë e mëposhtme:

 • Salt.
 • Ëmbëlsirat.
 • Mish të tymosur.
 • Ushqimi i konservuar.
 • Ushqim i skuqur.
 • Ushqime të yndyrshme.
 • Ushqim i shpejtë.

Nga pijet, mos pini alkool, çaj të fortë dhe kafe.

Ndihma Ndihmëse

Ushqimi i shëndetshëm është një ndihmës i shkëlqyeshëm në zgjerimin e penisit mashkullor

Dieta vetëm nuk do të ndihmojë në rritjen e trashësisë së organit gjenital mashkullor. Arritja e rezultatit të dëshiruar është e mundur vetëm me një qasje të integruar. Prandaj, së bashku me ushqimin, duhet të bëni ushtrime speciale, të kryeni teknika për të rritur penisin, të aplikoni xhel dhe ilaçe të tjera.

Së bashku me ushqimin, për të rritur penisin, përdorni si më poshtë:

 1. Pompë vakumi Me ndihmën e tij, është e mundur që organi gjenital të bëhet më i gjatë dhe më i trashë duke shtrirë trupat kavernoze të penisit.
 2. Krem XXL Jeta e Fuqisë. Projektuar për të rritur rritjen e penisit, përmirësimin e fuqisë, zgjatjen e ereksionit.
 3. Xhel titani. Ata prodhojnë produktin ekskluzivisht nga përbërës natyralë. Ndihmon për të rritur madhësinë e organeve dhe për të rritur funksionin erektil.
 4. Extender. Veshja e kësaj pajisje ju lejon të zgjasni penisin me disa centimetra.
 5. Masazh. Masazhi i penisit ndihmon në normalizimin e qarkullimit të gjakut në të, gjë që ndihmon në rritjen e madhësisë.

Ushqimi i shëndetshëm është një ndihmës i shkëlqyeshëm në rritjen e penisit mashkullor. Para se të bëni një menu, duhet të konsultoheni me një mjek. Do të ndihmojë në përfshirjen në dietë të produkteve maksimale që krijojnë kushte të favorshme për rritjen e organeve.

Shahinclub Shqipëri