Si t’i kthehet një fuqi burrit

Ndihma e profesionistëve për të kthyer burrat në moshë të lindjes forca e tyre është thjesht e nevojshme. Mbi të gjitha, rëndësia e problemeve të hasura në sferën seksuale është veçanërisht e madhe për ta. Kjo është një goditje psikologjike për të dy partnerët. Faktorët fiziologjikë (lodhja e vazhdueshme, llojet e ndryshme të stresit) dhe stresi – të gjitha ndikojnë në aftësitë e burrave dhe gjendjen e tyre psikologjike. Përveç relaksimit, trupi do të kërkojë metoda të tjera të trajtimit të këtij problemi. Por gjërat e para së pari.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Mjetet juridike popullore

Barnat e shtrenjta dhe një regjim spitalor nuk janë zgjidhje të detyrueshme në trajtimin e fuqisë tek burrat. Përvoja e shumicës dëshmon zgjidhjen e zgjidhjes së kësaj detyre vetëm në shtëpi.

Shumë receta popullore që janë të provuara nga koha dhe kanë marrë vlerësimet e tyre pozitive, janë në gjendje të rivendosin seksualitetin normal të mashkullit.

Në këtë rast, përdoren produkte të zakonshëm dhe të njohur:

 1. Një zierje e murrizit. Përgatitja: 3 lugë të mëdha lule të vendosura në një enë derdhen me 3 gota ujë në temperaturën e dhomës dhe injektohen për 10 orë. Pas së cilës infuzioni vlon mbi nxehtësi mesatare për 7 minuta. Pas heqjes nga nxehtësia, ena është e mbështjellë në një peshqir të egër dhe futet për 30 minuta. Lulet filtrohen, dhe zierje merret në gotën e parë 1 herë në ditë – në mëngjes në stomak bosh dhe dy herë pas ngrënies.
 2. Farat e kungullit, të grirë me një mulli mishi dhe të përzier me mjaltë. Topat formohen nga përzierja që rezulton, siguria e së cilës do të sigurohet nga frigoriferi. Koha e tyre e përdorimit është 3 minuta para ngrënies. Shtë e nevojshme t'i përtypni ato për 3 minuta para se t'i përvetësoni.
 3. Tinkturë hudhre e bërë nga 3 koka hudhër dhe 100 g vodka. Tinktura do të jetë gati 2 javë pasi të derdhni hudhrën e grimcuar me vodka. Pritja kryhet në 30 pika 3 herë në ditë për 3 muaj.
 4. Një zierje e tërshërave bëhet nga 2 lugë të mëdha kokrra të tërshërës, të derdhur me 0,5 l ujë, të cilat ziejnë mbi nxehtësinë e ulët nën një kapak për 30 minuta. Limoni i copëtuar shtohet në supën e filtruar dhe gjithçka është e përzier. Vendi i ruajtjes – frigorifer. Pritja kryhet me stomak bosh jo më shumë se një muaj.
 5. Zierje dhe infuzione nga bimë të tilla si xhensen ose Eleutherococcus.
 6. Përdorimi i rrënjëve të calamus 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Bima e grimcuar (20-30 g) derdhet me ujë të valë dhe lihet brenda natës. 1 gotë në ditë. Ose, nga 20 g bimë të grira, tretësirë ​​bëhet në alkool ose vodka (200 ml), e cila mbahet për 2 javë në errësirë, duke e trazuar për 3-4 ditë, dhe filtrohet. Pritja – brenda 25 ditësh, 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies, duke holluar 30 pika infuzion në 100 – 150 ml ujë të zier në temperaturën e dhomës.

Ushqimi i duhur në kombinim me metodat e tjera të rivendosjes së fuqisë do të japë shpejt një rezultat pozitiv. Nuk rekomandohet të përdorni ushqime të yndyrshme dhe të skuqura, kafe për shkak të uljes së tyre të testosteronit. Preferenca duhet t'i jepet ushqimeve të detit që janë të pasura me aminoacide, arra, fara kungulli, çaj jeshil dhe lëngje të ndryshme.

Një dietë e tillë dhe një mënyrë jetese e shëndetshme, dhe kjo është sasia e nevojshme e gjumit, shëtitjet ditore, ushtrimet fizike dhe miratimi i procedurave të kundërta të banjës që do të përmirësojnë rrjedhën e gjakut, do të kontribuojnë në efektin e dëshiruar.

Erofertil  A është pirja e duhanit dhe fuqia, dhe cila

Rimëkëmbja fizike

Lodhja e vazhdueshme ose stresi janë faktorë që ulin fuqinë e mashkullit. Zgjidhja është që të relaksoni trupin me një masazh relaksues dhe yoga. Për më tepër, joga përmirëson performancën e sistemit endokrin, duke ndikuar në mbaresat nervore. Si rezultat, qarkullimi i gjakut aktivizohet dhe pasurohet me oksigjen, veçanërisht në zonën e hip.

Ushtrime të tilla si:

 1. "Qepë" – në pozicionin e shpinë, gjunjët janë të përkulur dhe të ngritur në mënyrë që të mund të kapni duart në kyçet e këmbëve. Kur nxjerr, këmbët ngrihen lart. Frymëmarrja vonohet për disa sekonda, pas së cilës këmbët ulen dhe muskujt pushojnë. Qasja – 10 herë.
 2. "Kobra" – në pozicionin e shpinë, krahët janë të përkulur, pëllëmbët mbështetur në dysheme dhe ngritin bërrylat lart. Këmbët duhet të jenë të drejta, të mbyllura, me gishtërinj të shtrirë. Kur thithni, koka ngadalë ngrihet, theksi është në duar. Duke ngritur supet, frymëmarrja mbahet dhe koka përkulet prapa. Kur nxjerrni ndërsa shtriheni, muskujt pushojnë. Qasja – 8 herë.
 3. Vrapimi në vend për të paktën 5 minuta.
 4. Ushtrimi i legenit. Në pozicionin e shpinë, legeni ngrihet dhe bie në mënyrë alternative. Një qasje – 20 herë.
 5. Hapi i përparëm. Në pozicionin e shpinë me një dorë të drejtë, theksi është vendosur në dysheme. Këmbët janë në një pozicion të kryqëzuar dhe hapat ose rrotullat alternative janë bërë nga njëra këmbë në tjetrën.

Procedurat e banjës

Banjat me shtimin e vajrave aromatikë do të ndihmojnë në rivendosjen e fuqisë mashkullore. Receta efektive:

 1. Banjë me gjethe gjiri. Gjethet piqen në ujë të vluar, futen për 5 minuta dhe infuzioni derdhet së bashku me infuzionin e kamomilit në një banjë me ujë të ngrohtë. Procedura bëhet 30 minuta para gjumit.
 2. Trajtimet kontrastuese të ujit janë një mënyrë për t'u çlodhur. Përndryshe, uji ndryshon nga nxehtësia në të ftohtë.
 3. Banjë – si një mënyrë popullore. Ky është një mundësi e shkëlqyeshme për largimin e të gjitha toksinave nga trupi, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe ngritjen e shpirtrave të mirë. Gjëja kryesore është të mos e teproni, pasi kjo mund të ndikojë në zemër. Mjafton 2-3 herë në javë.

Një fakt i mirënjohur është se testosteroni prodhohet nga testet. Prandaj, masazhi i rregullt i rajonit inguinal është një ilaç i sigurt për fuqi të ulët. Pas marrjes së procedurave të banjës, rekomandohet një masazh, i cili këshillohet që të kryhet vazhdimisht: scrotum tërhiqet dhe mbahet me njërën dorë, dhe tjetri shtyp testikujt me lëvizje të lehta rrethore, përkthimore.

Duke u kthyer në temën e banjës, mos harroni për përfitimet e fshesave për fluturim. Një ilaç i shkëlqyer popullor për rivendosjen dhe ruajtjen e formës tek burrat është një fshesë hithre. Përdorimi i tij një herë në javë do të shërbejë si një mjet parandalues ​​për zhvillimin e sëmundjeve të tjera tek burrat.

Përmbledhje

Pabarazia seksuale shpesh haset te burrat jo vetëm në kategorinë e moshës më të vjetër, por edhe në moshën e lindjes së fëmijëve. Arsyet për këtë mund të jenë faktorët fiziologjikë dhe psikologjikë. Problemi i shkeljes së ereksionit mashkull kërkon një zgjidhje të menjëhershme. Dhe trajtimi gjithëpërfshirës është një mënyrë për tu rikuperuar shpejt. Sigurisht, të shkosh te mjeku është e nevojshme që t’i nënshtrohen një ekzaminimi të plotë. Por këto metoda të shtëpisë do të ndihmojnë për të përballuar problemin.

 • jeta aktive;
 • rregullimi psikologjik i vetes dhe partnerit tuaj;
 • ushqimi dhe dieta e duhur dhe e shëndetshme;
 • vizita të rregullta në banjë ose trajtime të kundërta me ujë;
 • stërvitje të rregullt dhe masazh.

Rivendosja e fuqisë në shtëpi mund të konkurrojë me metoda të tjera efektive. Midis tyre, vlen të përmendet ndërhyrja kirurgjikale, dhe ilaçet, dhe fizioterapia, dhe një konsultë me një psikoterapist. Gjëja kryesore për t'u mbajtur mend është se problemi nuk avullohet më vete, dhe zgjatja e tij mund të çojë në ndërlikimin e tij. Të gjitha teknikat e marra së bashku për rivendosjen e fuqisë mashkullore në tërësinë e saj mund të çojnë në një rezultat pozitiv në të ardhmen e afërt. Dhe ky është aktiviteti seksual dhe gëzimi i kënaqësisë.

Potenca luan një rol të rëndësishëm në jetën e çdo njeriu modern. Ajo jo vetëm që jep vetëbesim, por gjithashtu parandalon shumë sëmundje të sistemit gjenitourinar dhe probleme psikologjike. Me humbjen e funksionit ngrerë, një njeri mund të izolohet në vetvete, vetëvlerësimi i tij nënvlerësohet ndjeshëm dhe shfaqen probleme në jetën familjare. Si të rivendosni fuqinë tek burrat? Kjo pyetje është shumë e rëndësishme, sepse ekologjia, ritmi modern dhe mënyra e jetesës mund të shkaktojnë probleme në këtë fushë. Prandaj, duhet të përqendrohemi në një çështje kaq të ndjeshme.

Shkaqet e uljes së fuqisë tek burrat

Para se të rivendosni një mbledhje, duhet të zbuloni shkakun e këtij problemi. Meqenëse në disa raste eleminimi i faktorit irritues automatikisht normalizon shëndetin e burrave. Shkaqet më të mundshme të impotencës janë:

 • edukim seksual i pahijshëm;
 • depresion i zgjatur, situata të rregullta stresuese ose trazira emocionale;
 • zgjedhja e gabuar e partnerit, sjellja e saj e papërshtatshme;
 • funksionimi i dëmtuar i sistemit kardiovaskular;
 • çrregullime hormonale;
 • prostatiti dhe sëmundjet e tjera të sistemit gjenitourinar;
 • përdorimi i zgjatur dhe i tepërt i ilaçeve të fuqishëm;
 • shtimi i peshës, mbipesha;
 • pirja e tepërt, droga, pirja e duhanit.
Erofertil  Ndërtimi i shpeshtë në një fëmijë 4 vjeç

Shumë njerëz besojnë se impotenca zhvillohet me moshën. Ky nuk është në të vërtetë. Fuqia e mashkullit varet drejtpërdrejt nga prodhimi i testosteronit, niveli i të cilit mbetet normal në një person të shëndetshëm, madje edhe në moshë të vjetër.

Prandaj, para se të rivendosni fuqinë tuaj, duhet të eliminoni dhe në të ardhmen të shmangni ekspozimin ndaj faktorëve të mësipërm.

Shtë e rëndësishme të mbani mend! Problemet me gjëndrën tiroide, sistemet gjenitourinare dhe kardiovaskulare duhet të adresohen duke kontaktuar një specialist për ndihmë! Meqenëse vetë-trajtimi i sëmundjeve të tilla mund të përkeqësojë gjendjen.

Mënyrat tradicionale për të rikthyer fuqinë tek burrat

Si të rivendosni forcën dhe fuqinë e mashkullit? Për ta bërë këtë, duhet të respektoni rregulla të tilla në jetën e përditshme:

 1. Jeta e rregullt seksuale me një partner të vazhdueshëm. Kjo ndihmon prodhimin normal të testosteronit, dhe gjithashtu përmirëson sasinë dhe cilësinë e spermës. Të kesh një partner të rregullt ndihmon për të shmangur sëmundjet seksualisht të transmetueshme që ndikojnë negativisht në forcën e mashkullit.
 2. Kontrollet e rregullta. Kjo do të ndihmojë në identifikimin me kohë të një sëmundjeje që transmetohet seksualisht ose zvogëlon funksionin erektil. Në fund të fundit, disa sëmundje janë asimptomatike.
 3. Ushqimi i duhur dhe respektimi i rutinës së përditshme. Ushqimi i papjekur kontribuon në prishjen e zemrës dhe enëve të gjakut, gjë që pengon rrjedhjen e gjakut në penis. Ushqimi duhet të pasurohet me vitamina dhe substanca të tjera të dobishme. Falë kësaj, një njeri do të ketë jo vetëm fuqinë normale, por edhe gjendjen e përgjithshme të trupit në tërësi.
 4. Refuzimi nga pirja e tepërt dhe pirja e duhanit. Këto zakone të këqija kontribuojnë në një rënie të konsiderueshme të niveleve të testosteronit.
 5. Pushim i plotë. Stresi i vazhdueshëm dhe tensioni nervor kanë një efekt negativ në fuqinë. Prandaj, burrat, aktivitetet profesionale të të cilëve kërkojnë stres në sistemin nervor duhet t'i kushtojnë vëmendje të mjaftueshme pushimit të duhur.
 6. Sleep. Për shëndetin normal, një njeri duhet të bëjë gjumë të vazhdueshëm të paktën 7 orë gjatë natës.

Shtë e rëndësishme të mbani mend! Pajtueshmëria me këto rregulla do të ndihmojë në përmirësimin e fuqisë! Dhe gjithashtu për të shmangur problemet me funksionin erektil në të ardhmen.

Rimëkëmbja e barit nga ereksioni mashkullor A është e mundur të rivendosni fuqinë me ndihmën e ilaçeve? Farmakologjia moderne ofron ilaçe për të forcuar forcën e mashkullit. Pozicioni drejtues ka qenë prej kohësh pushtuar nga një ilaç i tillë si Viagra. Ilaçi ndihmon për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në penis. Viagra përdoret jo vetëm si ilaç simptomatik, por edhe për trajtimin kompleks të impotencës. Përveç këtij ilaçi, ilaçe të tilla kanë filluar të fitojnë popullaritet: Cialis dhe Levitra.

Shtë e rëndësishme të mbani mend! Ilaçet për trajtimin e impotencës duhet të merren në mënyrë rigoroze siç përcaktohet nga mjeku! Meqenëse ato kanë shumë efekte anësore, të tilla si migrene, diarre, nauze me të vjella.

Rivendosja e forcës së mashkullit me stërvitje
Si të rivendosni fuqinë mashkullore përmes ushtrimit? Për këtë, ekspertët sugjerojnë të bëni gjimnastikë, që është zbatimi i manipulimeve të tilla:

 1. Pozicioni fillestar në të katër anët. Bëni një frymë të cekët, dhe ndërsa nxjerr, gradualisht ulni mollaqen në thembra. Ushtrimi kërkohet të bëhet ngadalë, pa lëvizje të papritura.
 2. Merrni një pozicion vertikal, ulni krahët përgjatë torzës. Bëni një frymë thellë, ndërsa duke nxjerrur butë shtrydh mollaqen për rreth 5 sekonda.
 3. Në këmbë, gjerësia e shpatullave të këmbëve larg duhet të bëjë mbledhje. Uleni torzën për aq sa do të dalë kjo, pas së cilës trupi duhet të ngjitet pak përpara dhe krahët të zgjaten prapa.
 4. Mbajeni për disa sekonda dhe kthehuni në pozicionin e fillimit.
 5. Merrni një pozicion horizontal, rregulloni duart pas kokës. Gjymtyrët e poshtme ngrihen dhe përshkruajnë në mënyrë të alternuar me vete qarqet në ajër.
 6. Shtrihuni në shpinë me gjunjë të përkulur. Ngrini legenin, duke u përqëndruar në thembra dhe pjesën e sipërme të shpinës. Pastaj kthehuni në pozicionin fillestar.

Këto ushtrime stimulojnë qarkullimin e gjakut të organeve të legenit, i cili ka një efekt të dobishëm në fuqinë mashkullore. Si të rivendosni fuqinë mashkullore me ushtrime mund të shihni në video:

Shtë e rëndësishme të dini! Për sjelljen e saktë të ushtrimeve terapeutike, është më mirë të kontaktoni një instruktor të trajnuar posaçërisht! Procedurat duhet të kryhen me të, të paktën për herë të parë.

Mjekësi alternative për mosfunksionim ngrerë
Si të rivendosni fuqinë e plotë duke përdorur ilaçe alternative? Ka shumë receta që mund të ndihmojnë për të zgjidhur këtë problem. Recetat më efektive janë:

 1. Ju duhet të merrni arra të copëtuara dhe mjaltë të lëngshëm në përmasa të barabarta. Llokoçis tërësisht derisa të qetë. Konsumoni 1 lugë gjelle. l. një përzierje e tillë 3 herë në ditë pas ngrënies.
 2. Gjethet e gjirit dhe kamomili. Për të përgatitur supë duhet të marrë 3 lugë gjelle. l. përbërësit e të dhënave që duhet të derdhin 1 litër ujë të valë, insistojnë derisa të ftohen plotësisht. Pastaj tendosni dhe derdhni supën në banjë me ujë. Merrni një dush të tillë duhet të jetë 30 minuta. Kjo procedurë ka një efekt relaksues dhe qetësues në trup.
Erofertil  Barnat që rritin potencialin, efektet anësore

Metodat e mjekësisë alternative mund të përdoren në kombinim.

Humori dhe fuqia e Sytin
Georgy Nikolayevich Sytin është një psikoterapist specialist, i cili është gjithashtu autor i një numri të madh librash. Në to, ai përshkruan se si të akordohen mendërisht për shëndetin, bukurinë, rininë. Një nga librat e tij sugjeron një humor për të rritur fuqinë. Autori përshkruan në detaje se si të rritet funksioni erektil nga fuqia e mendimit dhe vullnetit. Kjo do të thotë, kërkohet jo vetëm të lexohet ky libër, por edhe të përpiqet të përputhet me përmbajtjen e materialit të paraqitur. Libri i Sytin kontribuoi në rivendosjen e fuqisë në shumë burra.

Problemet e potencialit dhe zgjidhja e tyre

Një burrë mund të shqetësohet nga sëmundje të ndryshme dhe faktorë të tjerë irritues që ulin ndjeshëm fuqinë ose çojnë në mosfunksionim ngrerë. Problemet më të zakonshme dhe zgjidhjet e tyre duhet të konsiderohen në detaje.

Diabeti mellitus

Si të rivendosni fuqinë në diabet? Për këtë, kryhet terapi komplekse, e cila përfshin aktivitetet e mëposhtme:

Monitorimi i glukozës në gjak, presionit të gjakut, kolesterolit. Ju gjithashtu duhet të braktisni plotësisht varësitë.
Eleminimi i problemeve psikologjike me ndihmën e psikoterapisë, akupunkturës, pushimit të mirë, marrjes së emocioneve pozitive.
Përdorimi i ilaçeve. Për trajtimin e impotencës në diabet mellitus përdoren barna të grupeve të mëposhtme: Frenuesit ACE, ilaçet homeopatike, hormonet seksuale.
Ndërhyrja kirurgjikale. Përdoret vetëm në raste të avancuara kur pacienti ka një shqetësim të qarkullimit të gjakut në penis.
Trajtimi i mosfunksionimit seksual te burrat me diabet është një proces mjaft i gjatë dhe kompleks. Prandaj, terapia duhet të monitorohet nga mjeku që merr pjesë.

Marrëdhënie e mëparshme

Disa burra pas aktit nuk janë më në gjendje të vazhdojnë intimitetin. Si të rivendosni shpejt funksionin erektil pas aktit? Për këtë, përdoren ilaçe që kontribuojnë në përmirësimin e shpejtë të qarkullimit të gjakut në penis. Ilaçet më efektive janë: Viagra, Cialis, Dapoxetine, Avanafil, si dhe analogët e tyre.

fyerje

Si të rivendosni shpejt fuqinë pas një goditjeje? Kjo patologji mund të çojë në paaftësi. Gjendja e rëndë e një burri në këtë rast nuk parashikon aktivitet aktiv seksual, veçanërisht në pleqëri. Por në disa raste, pas një goditjeje, një person gradualisht kthehet në jetën normale. Ekspertët rekomandojnë që në 6 muajt e parë të përmbahen edhe nga përpjekjet për intimitet. Pas një periudhe kohe, nëse një burrë ka probleme me fuqinë, gjimnastikë terapeutike dhe marrja e ilaçeve për të stimuluar funksionin erektil do të ndihmojë në përmirësimin e cilësisë së jetës intime.

masturbim

Masturbimi i gjatë ose varësia nga pornografia gradualisht zhvillohet në një problem psikologjik. Burri pushon të argëtohet dhe të emocionohet para intimitetit me një grua. Si të rivendosni fuqinë pas masturbimit? Kjo kërkon ndihmën e një psikoterapisti, komunikimi me të cilin do të përmirësojë ndjeshëm gjendjen e pacientit. Mund të përdorësh gjithashtu leximin e librit të Sytin, i cili u përmend më herët. Ajo detajon se si ta vendosni veten për një jetë të plotë seksuale.

Stres

Stresi i zgjatur dhe depresioni i zgjatur mund të sjellin nga ritmi normal i jetës së çdo personi. Si të rivendosni fuqinë pas stresit? Për të filluar, irrituesi që shkaktoi gjendjen e stresit duhet të eliminohet. Ju gjithashtu duhet të braktisni varësitë, të kushtoni kohë të mjaftueshme për të pushuar, të bëni atë që doni, hobi. Pas një kohe, ky problem do të zgjidhet vetë. Ilaçi alternative mund të përdoret gjithashtu për të përmirësuar qarkullimin e gjakut.

Terapia e rrezatimit

Kjo procedurë ndihmon për të hequr qafe një sëmundje të rëndë, por, në të njëjtën kohë, ul ndjeshëm funksionin erektil. Si të rivendosni fuqinë pas terapisë me rrezatim? Për të rifituar forcën e mashkullit, duhet të kalojë një kurs trajtimi me ilaçe që rritin fuqinë. Ushtrimet terapeutike janë gjithashtu të dobishme.

Trajtimi i impotencës është një proces mjaft i gjatë që kërkon durim dhe pajtim të padiskutueshëm me emërimet e mjekut që ndjek. Por nuk duhet ta injoroni problemin, pasi mbajtja e shëndetit të mashkullit është një nga aspektet më të rëndësishme të jetës së tij normale.

Shahinclub Shqipëri