Si të zvogëlohet fuqia tek burrat (2)

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

medikamente

Para së gjithash, produktet ushqimore që përmbajnë në sasi të mëdha të ashtuquajturat fitoestrogjene çojnë në një ulje të sasisë së testosteronit në trup. Kjo e fundit mund të provokojë mosfunksionim riprodhues në seksin më të fortë. Në përbërjen e tyre, fitoestrogjenët janë afër estrogjenit të hormoneve seksuale femërore. Shpesh ato gjenden në bishtajore dhe drithëra, pije që përmbajnë maja, përfshirë birrën.

Një lëshim i mprehtë i insulinës bllokon prodhimin e hormonit mashkullor në trup, i cili shkaktohet nga një rritje e niveleve të glukozës në gjak. Shkaku kryesor i këtij reagimi është marrja e tepërt e sheqerit. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, rekomandohet të konsumoni jo më shumë se 12 lugë në ditë. (rreth 50 gram) sheqer. Ju duhet të mendoni për këtë para se të hapni shishen tjetër me ujë të gazuar të ëmbël ose një paketim me një tortë.

Përdorimi i perimeve të konservuara provokon një rritje të presionit të gjakut, pasi një sasi e tepërt e natriumit hyn në trup. Shkelja e proceseve të qarkullimit të gjakut, siç e dini, ndikon negativisht në funksionalitetin e sistemit riprodhues. Ushqimet e tymosura dhe të skuqura me një përmbajtje të lartë yndyre nuk do të sjellin asgjë të mirë. Prandaj, preferenca duhet t'u jepet enëve të ziera dhe të ziera me avull.

Duhet kuptuar që kjo gjendje e trupit nuk konsiderohet normë dhe duhet të kontrollohet.

Nëse ka shenja alarmante, patjetër që duhet të këshilloheni me një specialist në përgjithësi – një urolog.

Ai do të jetë në gjendje të përshkruajë saktë ilaçet që zvogëlojnë ereksionin.

Ekzistojnë disa arsye për rritjen e fuqisë:

 • Nivelet e hormonit të seksit mashkull janë mbi normale.
 • Konsumi i ushqimeve që mund të përmirësojnë një mbledhje.

Meshkujt duhet të kuptojnë se nuk rekomandohet të përfshihen në një rritje të pavarur ose ulje të fuqisë, pasi dëmtimi kolosal në zonën gjenitale mashkullore mund të bëhet.

Nëse një njeri filloi të marrë ilaç për ngritje në rritje, atëherë veprimi do të jetë menjëherë. Pasojat pas përdorimit të ilaçeve të tilla mund të shfaqen pas një kohe, prandaj, kontrolloni me mjekun pjesëmarrës të gjitha nuancat e trajtimit për të shmangur rezultatet e padëshiruara.

Tjetra, ne paraqesim një listë të barnave që ndihmojnë një burrë të ulë aktivitetin seksual, por të mos vetë-mjekohet, dhe para se të fillojë kursin, sigurohuni që të merrni konsultën e mjekut:

 1. Brom. Duhet të merret në doza të vogla së bashku me pijet e përditshme.
 2. Androkur. Ndihmon në uljen e aktivitetit në shtrat, por është gjithashtu i pasur me efekte anësore. Këto pilula ndikojnë negativisht në funksionimin e mëlçisë, gjëndrat mund të fillojnë të rriten (gjinjtë rriten).
 3. Antidepresantët e fuqishëm. Këto ilaçe mund të dobësojnë fuqinë tek burrat dhe të çojnë në një numër pasojash të padëshirueshme.
 4. Barnat që ulin tensionin e gjakut. Ata konsiderohen të padëmshëm, dhe jo me efekte anësore kaq të forta.
 5. Anabolikë për atletët dhe ilaçe të tjera hormonale. Ilaçi Famotidine njihet si i padëmshëm.

Përveç të gjitha këtyre ilaçeve, ka një numër mjetesh të dizajnuara për të zvogëluar fuqinë tek burrat. Në shenjën e parë të një rënie në mbledhje, këshillohuni me një specialist.

Nëse nuk keni dashur të ulni ndjeshëm një mbledhje, atëherë kombinoni marrjen e ilaçeve me produkte që ndihmojnë në forcimin e forcës mashkullore.

Gjithashtu mos harroni se nëse rritni konsumimin e pijeve alkoolike, ato gjithashtu do të shtypin një mbledhje.

Mos abuzoni me një pije si birrë. Kjo jo vetëm që zvogëlon dëshirën seksuale, por gjithashtu mund të rrisë prodhimin e hormoneve seksuale femërore në trupin e një burri.

Me kalimin e kohës, ajo gjithashtu do të çojë në një problem tjetër të madh, si mbipesha, e cila gjithashtu ndikon negativisht në djersitje.

Ekzistojnë shumë metoda popullore që zvogëlojnë fuqinë tek burrat pa pasoja, ndryshe nga ilaçet moderne, dhe ndonjëherë edhe më efektive.

Erofertil  Teaaji jeshil dhe fuqia, efekti i pijeve në trup, efekti i çajit jeshil në fuqinë

Më poshtë janë barërat më efektive:

 • Mint. Menthol, i cili gjendet në nenexhik, mund të zvogëlojë aktivitetin e spermës. Prandaj, nëse një grua dëshiron të mbetet shtatzënë, ajo nuk do të ketë sukses.
 • Wort e Shën Gjonit Konsiderohet helm toksik, i cili mund të shkaktojë impotencë tek burrat pas përdorimit të zgjatur. Ajo gjithashtu vepron si një mjet që çon në derdhje të parakohshme dhe është në gjendje të rrisë presionin e gjakut.
 • Melissa dhe rigon. Shmang dëshirën për të patur kontakte seksuale me seksin e kundërt.
 • Motherwort, valerian, zyuzik. Ato ndihmojnë jo vetëm që të qetësohen psikologjikisht, por edhe seksualisht.
 • Rrënja e jamosit. Ndihmon me kollitjen dhe përdoret për forcimin e përgjithshëm të sistemit imunitar, por në të njëjtën kohë mund të zvogëlojë edhe nivelin e prodhimit të testosteronit.

Kjo nuk është e gjithë lista që zvogëlon funksionin e mashkullit.

Vlen të merret në konsideratë që jo vetëm ilaçet mund të zvogëlojnë fuqinë tek burrat, por edhe faktorë të tjerë të rëndësishëm, siç janë: ushtrimi i tepruar fizik, dieta jo e shëndetshme, pirja e duhanit, varësia nga droga, alkoolizmi.

Para se të filloni të zvogëloni fuqinë, duhet të siguroheni përsëri se kjo është aq e rëndësishme dhe e nevojshme. Kjo metodë mund të çojë në pasoja të pakthyeshme, pas së cilës duhet të trajtoheni në drejtim të kundërt.

Sigurohuni që pasi mjeku të ketë përshkruar trajtimin, nuk keni nevojë të rritni ose ulni në mënyrë të pavarur dozën në mënyrë që të merrni një veprim të hershëm.

Gjithmonë ia vlen të këshillohet më parë me një specialist.

Në shumicën e rasteve, nuk ka nevojë të zvogëlohet ereksioni, pasi rritet për shkak të ndonjë keqfunksionimi që ndodh në trup. Për ta bërë këtë, duhet të krijoni një arsye.

Fuqia e lartë tek burrat nuk shkakton më pak probleme sesa të ulëta. Më shpesh, ndodh në adoleshencë, por në disa është vërejtur edhe në moshën madhore. Për shkak të saj, mosmarrëveshjet me një partner seksual mund të ndodhin, si dhe dëshira e rritur seksuale mund të çojë në mashtrim ose probleme shëndetësore. Kjo është arsyeja pse pyetja se si të zvogëlohet fuqia, i emocionon disa burra.

Në farmaci, shpesh mund të gjeni ilaçe për të rritur fuqinë e burrave sesa të zvogëloni eksitimin e tepërt. Sidoqoftë, mund të gjeni pilula që do t'ju ndihmojnë të heqni qafe dëshirën e tepruar seksuale.

Mjekët rekomandojnë blerjen:

 • Droga për uljen e presionit të gjakut: metilldopa, pindolol, clonidine dhe të tjerët. Kur presioni bie, gjaku nuk nxiton në organet gjenitale, nga e cila fuqia kthehet në normale.
 • Ilaçet hormonale. Falë tyre, ju mund të shpëtoni nga eksitimi i shtuar. Efektive janë: Famotodina, Cimetidina dhe steroidet anabolike.
 • Qetësues. Ato u përshkruhen personave që kanë probleme me sistemin nervor. Përveç kësaj, qetësuesit në mënyrë efektive zvogëlojnë ngacmueshmërinë seksuale. Mund të merren antidepresantë (haloperidol, thiotiksen, desipramine dhe nortriptyline). Fenelzina, e cila është e përshkruar për njerëzit me ankth të lartë, gjithashtu do të jetë efektive.

Do ilaç ka efekte anësore dhe kundërindikacione, kështu që duhet të këshilloheni me mjekun tuaj përpara përdorimit. Ndoshta ai vetë do të këshillojë një mjet me të cilin mund të shpëtoni nga fuqia e rritur.

Burrat duhet të vëzhgojnë dozën e ilaçeve dhe të mos tejkalojnë kohëzgjatjen e kursit për të shmangur efektet anësore. Nëse ndodh që ka probleme që lidhen me marrjen e drogës, menjëherë duhet të konsultoheni me një mjek dhe të ndaloni marrjen e pilulave për një kohë.

Jo çdo përfaqësues i seksit më të fortë është i gatshëm të marrë një shans dhe të fillojë të marrë ilaçe për shkak të efekteve të tyre anësore. Për raste të tilla, ekspertët rekomandojnë të përpiqeni të heqni qafe problemin me ndihmën e mjeteve juridike popullore, të cilat janë relativisht të sigurta. Ju mund të filloni të merrni barishte dhe ushqime të caktuara që ndikojnë në fuqinë.

Supë e kamxhikut të Shën Gjonit konsiderohet një ilaç efektiv që mund të pihet jo më shumë se dy javë. Ju duhet ta merrni 1-2 herë në ditë, jo më shumë. Përndryshe, dëshira seksuale do të ulet shumë ose do të zhduket plotësisht. Shoshitja përmes ushqimeve më të sigurta mund të zbulojë nenexhikun. Ajo vepron më butësisht dhe ka një efekt të mirë në trup. Mjekët rekomandojnë ta shtoni atë në çaj ose të pini zierje me të, por jo më shumë se 300 ml në ditë.

Një ilaç tjetër i mirë që ndihmon në uljen e fuqisë është rigoni. Ajo vepron menjëherë, qetëson sistemin nervor dhe ul presionin e gjakut. Jamball ka afërsisht të njëjtin efekt, pasi ul testosteronin në meshkuj. Produkte të tilla nuk duhet të merren për më shumë se një muaj dhe në sasi të tepërta, nëse nuk doni të humbni plotësisht dëshirën tuaj.

Të gjitha produktet e mësipërme do të kenë efektin e nevojshëm nëse i përdorni rregullisht. Nëse është e nevojshme, mjetet juridike popullore mund të kombinohen me farmaci, por vetëm me lejen e një mjeku.

Arsyeja e aktivitetit të tepërt seksual në meshkuj është një rritje e gjakut të testosteronit (hormoni i seksit mashkullor). Prodhohet në sasi të mëdha tek të rinjtë gjatë pubertetit, te burrat që udhëheqin një mënyrë jetese aktive dhe korrekte, ose konsumojnë afrodiziakë (ushqime që rritin fuqinë).

Për të zvogëluar fuqinë tek burrat, ata ballafaqohen vazhdimisht në bashkësi të mbyllura meshkuj. Për shembull: ushtarëve u jepen në ushtri ilaçe që zvogëlojnë fuqinë, të burgosurit në burg, pacientët që vuajnë nga një sëmundje serioze kardiovaskulare ose neuropsikiatrike.

 • Ilaçet hormonale. Ato kontribuojnë në lëshimin e prolaktinës, e cila mund të çojë në një ulje të dëshirës seksuale dhe madje edhe impotencë. Shtë shumë e vështirë të rikuperoni pasi të merrni pilula të tilla. Ilaçet e mëposhtme Cimetidine, Ranitidine përdoren kryesisht për fuqi.
 • Ilaçet që ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut. Ato ndihmojnë në parandalimin e ereksionit; gjaku nuk hyn në zonën gjenitale të mashkullit. Emri i këtyre ilaçeve është Metoprolol, Clonidine, Methyldopa, Pindolol. Enalapril, Captopril kanë një efekt më të butë në trupin mashkullor.
 • Antideprisanty. Ato pengojnë prodhimin e hormoneve mashkullore. Nga fuqia, merrni ilaçet Thiotixen, Imipramine, Nortriptyline, Perphenazine, Chlorpromazine, Desipramine, Imizin, Elavil. Në barnatore, është mjaft e vështirë blerja e tyre, sepse ato ndikojnë negativisht në trup.
 • Qetësues. Ato ndihmojnë në uljen e ereksionit, pengojnë sistemin nervor qendror. Ilaçi më i përballueshëm është valeriani, por duhet ta merrni vazhdimisht, një dozë e vetme nuk do të sjellë rezultate. Gjithashtu, një rënie e dëshirës mashkullore për të arritur do të ndihmojë Seraks, Meprotan, Librium, Nozepam, Miltown. Trupi rivendoset pasi ndalon përdorimin e këtyre barnave në një kohë të shkurtër dhe me pasoja praktikisht.
Erofertil  Si të zgjasë marrëdhëniet seksuale për një burrë

Farë tjetër mund të bëhet për të ulur fuqinë

Burrat që ishin të shqetësuar për rritjen e dëshirës seksuale, zbuluan mënyra të tjera për të hequr qafe zgjimin. Jo të gjithë janë të mirë për shëndetin, kështu që duhet të mendoni për këtë para se t'i zbatoni ato. Këshillohet që të merrni produkte të mjekësisë tradicionale në të njëjtën kohë me këto metoda në mënyrë që të arrini rezultatin më shpejt.

Mënyrat për të ulur fuqinë:

 • Aktivitet i fortë fizik.
  Ju mund të punoni në palestër, të vraponi, të notoni, të mbani pesha dhe të bëni gjëra të tjera që çojnë në lodhje. Kjo metodë është e mirë në atë që do të jetë e mundur jo vetëm për të ulur dëshirën seksuale, por edhe për të forcuar shëndetin dhe trupin.
 • Zhytja në punë.
  Shpesh njerëzit që janë të zënë me karrierën e tyre përjetojnë eksitim të ulët. Kjo për faktin se ata japin të gjitha më të mirat në punë, dhe mendimet e tyre janë vazhdimisht të zënë me biznes.
 • Shtimi i bromit në ushqim.
  Kjo metodë përdoret në ushtri ose në koloni, ku ka shumë burra dhe pothuajse asnjë femër. Në jetën e përditshme, përdoret më rrallë, edhe pse është efektive.
 • Alkooli, pirja e duhanit, droga.
  Zakonet e këqija dhe madje edhe të rrezikshme zvogëlojnë fuqinë, ose madje e "vrasin" atë. Nëse problemi mund të zgjidhet disi ndryshe, atëherë mos dëmtoni shëndetin tuaj dhe rrezikoni jetën tuaj.
 • Ushqimi i gabuar.
  Nëse hani dobët – ka shumë pak ose anasjelltas shumë, atëherë do të jeni në gjendje të ulni dëshirën seksuale. Ushqime të tilla si sheqeri, kripa, birra, soja dhe buka e bardhë mund të ndikojnë në fuqinë. Sidoqoftë, nëse hani gabimisht për një kohë të gjatë, ekziston rreziku i sëmundjeve gastrointestinale.

Mjekët nuk rekomandojnë të eksperimentojnë dhe të përpiqen të heqin qafe problemin vetë, pasi kjo çon në efekte anësore. Duhet të kihet parasysh se para fillimit të trajtimit, duhet të zbuloni shkakun e fuqisë së shtuar, pasi të keni kaluar ekzaminimin në spital.

Bromina dhe cili është efekti i saj në potencial

Bromina është një lëng kafe me një erë të pakëndshme. Toxicshtë toksik dhe madje jo toksik jo-metal. Por në të njëjtën kohë ai na rrethon në det, liqeni, është në trup në gjëndrën tiroide, gjaku, veshkat.

Popullisht besohet se zvogëlon dëshirën seksuale, por nuk ka rezultate të sakta mjekësore mbi efektin e bromit në fuqinë. Prandaj, pasi efektiviteti i kësaj substance nuk është provuar, nuk dihet se si do të ndikojë në trupin në tërësi. Dihet që brina ka një efekt negativ në gjëndrën tiroide dhe sistemin nervor të burrave, por nuk çon në impotencë. Do mjet që pengon funksionimin e sistemit qendror nervor kundër ngritjes së një njeriu.

Kur përdorni brom për të ulur fuqinë, duhet të ndiqni një dietë të caktuar. Ulni sasinë e kripës në ushqim, hiqni ushqimet e tymosura, ushqimet e përshtatshme, ëmbëlsirat, ushqimet e skuqura nga dieta juaj.

Barnat me brom në trup kanë një efekt qetësues. Ato janë të përshkruara për çrregullime nervore, shqetësime të gjumit. Ato përdoren gjithashtu për të trajtuar sistemin kardiovaskular dhe organet tretëse.

 • Adonis brom. Bëhet në bazë të ekstraktit të adonis dhe me shtimin e bromit të kaliumit. Ky ilaç qetëson trupin e mashkullit.
 • Androkur. Tashmë në fazat e para të trajtimit, një rënie në fuqinë mashkullore do të jetë e dukshme. Por ka efekte anësore në formën e gjinekomastisë, osteoporozës dhe shtimit të peshës.

Simptomat e mëposhtme tregojnë një mbidozë të bromit: kollë, letargji, rrjedhje të hundës, pagjumësi, bronkit, çrregullime gastrointestinale, skuqje.Nëse ka probleme shëndetësore, vërehen reaksione të dëmshme të trupit, ju duhet të shmangni marrjen e ilaçeve në të ardhmen. Shtë e rëndësishme të përputheni me dozën, ilaçi që përmban brom duhet të merret nga fuqia vetëm për periudhën e treguar nga mjeku.

Brina mund të gjendet jo vetëm në ilaçe, por edhe në ushqime që ndihmojnë në uljen e fuqisë. Në sasi të mëdha, ajo gjendet në produktet e qumështit, bizele, kikirikë, grurë, lajthi, bajame, thjerrëza, peshk deti.

Erofertil  Fuqia e kauzës është ulur ndjeshëm

Si të qetësoj dëshirën

"Vuajtjet" me potencial të rritur janë më shpesh të rinjtë që ndonjëherë kanë derdhje të shpeshtë (deri në disa herë në ditë), për më tepër, në momentin më të pahijshëm ose në vendin më të papërshtatshëm. Por kjo është mjaft e natyrshme, një organizëm, atëherë i ri, i cili do të ishte i veshur nëse kjo do t'u kishte ndodhur burrave në vitet '60 të tyre.

Në çdo rast, është më mirë të vizitoni klinikën dhe të bisedoni me specialistë. Por ka burra që kërkojnë fonde nga fuqia e shtuar, pasi ata kanë një dëshirë shumë më të madhe se bashkëshorti, dhe nuk do të ndryshojnë gruan e tyre për shkak të kësaj.

Gratë janë gjithashtu në kërkim të fondeve për të zvogëluar aktivitetin seksual në bashkëshortin e tyre, ai është shumë i shqetësuar dhe zonjat jo gjithmonë i rezistojnë një presioni të tillë. Ju mund t'i kuptoni të dy rastet, por mos harroni se gjithçka në këtë botë është e përsosur, gjithçka vjen dhe shkon, dhe aktiviteti seksual i burrit tuaj gjithashtu mund të largohet.

Nëse ndërhyni në procesin natyror, kjo do të çojë me kalimin e kohës në pasojat më negative për shëndetin e burrave, kur duhet të trajtoheni për impotencë, dhe është mirë që të konsultoheni me një specialist për pajtueshmërinë e temperamentit.

Por nëse, megjithatë, pyetja është bërë thelbësisht e rëndësishme, atëherë mund të përdoret leja e Shën Gjonit. Përdorimi i shpeshtë i tij dhe në doza të mëdha mund të zvogëlojë shumë dëshirën seksuale, është e qartë se kjo nuk është për përdorim të vetëm, por nëse ekziston një përdorim sistematik.

Ose, nëse një burrë pi deri në një litër nenexhik çdo ditë, atëherë pas rreth 3 ose 4 muajsh ai mund të ndiejë se si forca e tij mashkullore fillon të mosfunksionojë. Në përgjithësi, nëse vazhdoni të flisni për vetitë e nenexhikut, atëherë është madje i dobishëm në doza të vogla. Shtoni pak në çaj ose limonadë, asgjë nuk do të ndodhë, por nëse, në tufa të mëdha, vendosni ujë të valë dhe pini një zierje të tillë, do të jetë e dëmshme edhe për gratë, presioni bie ndjeshëm.

Oregano, e cila është një pjesë integrale e erëzës së rigonit të thatë, është e njohur gjerësisht, megjithëse ka një efekt të drejtpërdrejtë në fuqinë, ajo gjithashtu thjesht çon në zhdukjen e dëshirës.

Një burrë pasi të marrë rigon nuk do të shkojë në "anën", por në përgjithësi nuk do as të dëshirojë ta shohë gruan e tij. Dhe gjithashtu jamball, i cili shpesh përdoret në mjekësinë popullore në trajtimin e kollës dhe për të forcuar imunitetin. Ka një efekt të ngjashëm, pasi ndihmon në uljen e testosteronit në trupin e një njeriu.

Ndoshta informacioni shtesë nga artikulli "Ulja e testosteronit me mjete popullore" është i dobishëm për ju.

Disa njerëz mendojnë se birra rrit fuqinë, por ekziston një mendim tjetër për këtë. Disa shkencëtarë besojnë se birra është armiku i vërtetë për burrat, gjegjësisht për aftësitë e tij funksionale, veçanërisht të errëta, sepse përmban më shumë kimikate, analoge të hormoneve seksuale femërore.

Banorët duhet të kujtojnë se ngacmueshmëria e tepërt nuk është gjithmonë një arsye për krenari. Në disa raste, një mbledhje e shpeshtë dhe e paarsyeshme konsiderohet si një nga simptomat e çekuilibrit hormonal tek burrat. Mund të ketë shumë arsye për këtë, por më e pakëndshme është një tumor që prodhon hormon. Prandaj, nëse vëreni një "fatkeqësi" e tillë pas jush, ia vlen të kontaktoni specialistë që do t'ju ekzaminojnë mirë dhe do të përcaktojnë shkakun e saktë të kësaj gjendje.

Në mungesë të patologjisë organike, këshillat e një psikologu të mirë dhe ilaç bimor do t'i ndihmojnë burrat të lehtësojnë gjendjen. Në natyrë, ka shumë bimë që zvogëlojnë epsh. Më të zakonshmet dhe përgjithësisht të disponueshme janë nenexhiku, rigoni, jamballi.

Më shpesh, burrat besojnë se një dozë e vogël nuk do të dëmtojë. Po, është e mundur, por vetëm në fazën fillestare, por me kalimin e kohës, edhe ereksioni edhe dëshira mund të dobësohen. Ndër të tjera, birra përmirëson oreksin, dhe kjo gradualisht mund të çojë në mbipesha. Një tjetër minus shumë i madh – abuzimi i kësaj pije dehëse kontribuon në përkeqësimin e zemrës. Birra gjithashtu kontribuon në shfaqjen e venave me variçe, pas së cilës qarkullimi i gjakut ngadalësohet, gjë që nuk mund të ndikojë në fuqinë.

Ju mund të rendisni disa metoda të tjera që zvogëlojnë aktivitetin seksual: është bromina, dhe përkeqësimi i aktivitetit fizik, ushqimi i pahijshëm, i cili do të çojë në mbipesha, ose të merrni ilaçe të ndryshme psikotrope dhe hormonale, alkoolin, pirjen e duhanit, ilaçet, etj., Por më parë prapë vendosni të zvogëloni fuqinë, ia vlen të merret në konsideratë, por a është e nevojshme?

Ky problem duhet të afrohet si në thënien e njohur – "matni shtatë herë, prerë një herë." Ju duhet të mendoni me kujdes përpara se të filloni veprimin, sepse fuqia nuk mund të zvogëlohet fare artificialisht, ajo do të shfaqet edhe në nivelin e nënndërgjegjeshëm, por është plotësisht e mundur ta shkatërroni plotësisht atë. Si atëherë nuk do të pendoheni me hidhërim për veprën …

Shahinclub Shqipëri