Udhëzime Afala për përdorim

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Udhëzime Afala për përdorim

Tabletat Afala janë një ilaç homeopatik që përdoret në ilaç për të trajtuar dhe parandaluar sëmundjet e prostatës tek burrat.

Forma e lëshimit, përbërja

Ilaçi është në dispozicion në formën e tabletave me ngjyrë të bardhë ose pothuajse të bardhë me një rrip horizontale në mes. Në njërën anë të tabletë është mbishkrimi "AFALA".

Erofertil  Shkaqet dhe trajtimi i fuqisë së rrjedhshme

Përbërësi kryesor aktiv i kësaj droge është antitrupat e pastruar ndaj antigjenit specifik të prostatës. Tabletat janë në dispozicion në flluska prej 20 copash, të paketuara në një kuti kartoni.

Karakteristikat farmakologjike të barit

Tabletat Afala kanë për qëllim të zvogëlojnë simptomat e procesit inflamator në gjëndrën e prostatës tek burrat dhe të normalizojnë funksionimin e tij. Me përdorimin e rregullt të tabletave në pacientë, rrjedhja e urinës përmirësohet, diuresa ditore normalizohet, dhe çrregullimet e urinimit zvogëlohen.

Indikacionet për përdorim

Indikacionet kryesore për emërimin e drogës Afala janë kushtet e mëposhtme:

 • Tumoret beninje të prostatës tek burrat e fazave 1 dhe 2;
 • Trajtimi i proceseve inflamatore akute dhe kronike të prostatës si pjesë e terapisë komplekse;
 • Sindromi i dhimbjes në sëmundjet inflamatore të gjëndrës së prostatës (me qëllim të zvogëlimit të tij dhe ashpërsisë së proceseve inflamatore);
 • Shkelje të funksionit të urinimit për shkak të përhapjes patologjike beninje të indeve të gjëndrës së prostatës;
 • Urdhë e shpeshtë dhe e dhimbshme për të zbrazur fshikëzën;
 • Siklet në perineum me rrezatim në uretër;
 • Urinim i vështirë.

Kundërindikacionet për përdorimin e drogës

Përkundër faktit se vetëm komponentët natyrorë janë pjesë e ilaçit homeopatik Afala, kjo ilaç ka një numër kundërindikacionesh. Këto përfshijnë:

 • Neoplazma malinje e gjëndrës së prostatës;
 • Ndryshimet e indeve nekrotike në gjëndër që kërkojnë trajtim të menjëhershëm kirurgjik;
 • Intoleranca individuale ndaj përbërësve të ilaçit.

Dozimi dhe dozimi

Tabletat Afala janë të destinuara për përdorim oral, domethënë brenda. Në një kohë, rekomandohet të përdorni 2 tableta të barit, të cilat duhet të mbahen në zgavrën me gojë, derisa të treten plotësisht. Ilaçi nuk duhet të merret gjatë ose menjëherë pas një vakt, pasi kjo ul ndjeshëm efektin e tij terapeutik. Mjekët rekomandojnë të marrin Afala 1-2 orë para vaktit. Në varësi të ashpërsisë së simptomave klinike të patologjisë së prostatës, pacientit i jepet një dozë efektive individuale dhe kohëzgjatja e kursit të terapisë, por në shumicën e rasteve ilaçi është i përshkruar për të marrë 2 tableta dy herë në ditë – në mëngjes dhe në mbrëmje. Kohëzgjatja e terapisë për secilin pacient është rreptësisht individual, por, në përgjithësi, nuk duhet të kalojë 4 muaj përdorim të vazhdueshëm. Nëse simptomat e sëmundjes nuk u larguan ose u bënë të ndjehen me energji të përtërirë, atëherë pacienti mund të kalojë një kurs të dytë të trajtimit me tableta Afal, por jo më herët se 1 muaj pas përfundimit të kursit të mëparshëm.

Erofertil  Cilat ushqime rritin nivelin e estrogjenit te burrat

Nëse dhimbjet dhe çrregullimet dizurike janë shumë të theksuara, atëherë në dy javët e para nga fillimi i kursit të terapisë, doza ditore mund të rritet deri në 4 herë nga 2 tableta, domethënë merrni 8 tableta në ditë. Gjatë kësaj periudhe, është e rëndësishme të monitorohet gjendja e pacientit dhe nëse shfaqen simptoma negative ose efekte anësore, doza e barit duhet të zvogëlohet.

Mbidozë e drogës

Në shumicën e rasteve, ilaçi Afala tolerohet shumë mirë nga pacientët dhe nuk shkakton efekte anësore, megjithatë, nëse doza specifikohet në mënyrë të tepërt në udhëzime ose nëse ilaçi është i pakontrolluar dhe zgjatur, simptomat e pakëndshme në vijim mund të shfaqen:

 • të përzier,
 • të vjella,
 • Diarre ose kapsllëk
 • Gjakderdhje dhe gaz
 • Dhimbje barku dhe simptoma të tjera dispeptike.

Këto simptoma shpesh shkaktohen jo nga përbërësi kryesor aktiv i ilaçit, por nga mbushësit artificialë që janë pjesë e tij. Kur mjekimi anulohet, të gjitha simptomat e pakëndshme zhduken vetë, pa ndonjë ndihmë mjekësore.

Përkundër faktit se kjo ilaç është toleruar mirë dhe ka një numër minimal të kundërindikacioneve, ajo duhet të merret vetëm ashtu siç udhëzohet nga mjeku dhe në të njëjtën kohë të vëzhgoni me kujdes dozat e treguara në udhëzime.

Udhëzime speciale për përdorim

Përbërja e tabletave Afal përfshin laktozë, e cila duhet të konsiderohet nëse është e nevojshme të përshkruhet ilaçi tek pacientët me mungesë të laktazës ose procese të tjera patologjike të shoqëruara me një ulje të thithjes së glukozës dhe galaktozës.

Ilaçi duhet të përdoret me kujdes tek pacientët që kanë një histori të reaksioneve alergjike ndaj ilaçeve homeopatike.

Ndërveprimi i drogës me ilaçe të tjera

Në mjekësi, nuk ka pasur raste të ndërveprimeve të ilaçeve midis drogës Afala dhe ilaçeve të tjera. Me kujdes, ky ilaç homeopatik duhet të përdoret së bashku me ilaçe të tjera nga ky grup, në mënyrë që të zvogëlohet rreziku i efekteve anësore te pacienti.

Erofertil  A ndikon në fuqinë e saj

Si çdo ilaç tjetër, tabletat Afala nuk rekomandohet të përzihen me pije alkoolike, pasi kjo mund të çojë në një rrezik të efekteve anësore ose një përkeqësim të pamjes klinike të sëmundjes themelore të gjëndrës së prostatës.

Kushtet e ruajtjes së ilaçit dhe shpërndarja në barnatore

Tabletat Afala duhet të ruhen në një vend të freskët, të thatë dhe të mbrohen nga fëmijët, duke shmangur rrezet e diellit direkte. Kohëzgjatja e këtij ilaçi është 3 vjet nga data e prodhimit të treguar në paketimin e kartonit. Ilaçi është rreptësisht i ndaluar të merret me gojë për trajtimin e sëmundjeve të prostatës pas datës së skadencës, pasi kjo mund të çojë në reaksione të rënda alergjike deri në zhvillimin e angioedemës.

Në barnatore, tabletat Afala shpërndahen pa recetë.

Analogë Afala

Droga Afala nuk ka analoge në substancën aktive për momentin.

Analoge për grupin farmaceutik (ilaçe për trajtimin e hiperplazisë prostatike): Avodart, Alfinal, Artesin, Viardo, Vitaprost, Vitaprost forte, Gentos, Dalfaz, Depostat, Derinat, Doxazosin, Zerlon, Indigal, Ipertrofan, Camiren, Karduraf, Kornam, Lam , Metov, Omnic, Omsulozin, Permikson, Polpressin, Proscar, Prostavern Urtika, Prostagut, Prostalamin, Prostamol Uno Prostaplant, Prostasan, Prosterid, Prostopin, raveron, Serpens, Setegis, Cialis, Sinestrol, Sonizin, Speman, Tadenan, Tamsulon, Tonokardin , Trianol, Tulosin, Kungull , Urorek, Finasta, Finasteride, Haytrin, Cernilton.

Mimi Afala

Tableta rezorbimi Afala, 100 copë. – nga 262 fshij.

Shahinclub Shqipëri