Zgjatëse për të rritur organin mashkullor

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

PËRMBAJTJA

Farë është një zgjatues?

Extender është një pajisje e veçantë ortopedike që përdoret për qëllime mjekësore, kirurgji plastike dhe në shtëpi. Isshtë krijuar për të rritur organin riprodhues duke shtrirë indet e buta. Pajisja është bërë prej metali, silikoni dhe plastike. Modelet e para zgjatëse u shfaqën në të kaluarën e largët. Pajisjet e ngjashme përdoren nga burra nga fiset afrikane, gjë që u lejon atyre të shfaqin dimensionet mbresëlënëse të dinjitetit mashkullor.

Në vendin tonë, një numër i madh i burrave nuk janë të kënaqur me madhësinë e penisit, ju them si mjek. Ky është një problem delikat, i cili nuk diskutohet hapur, por vazhdimisht hasem në ankesa të tilla.

Në përgjithësi, ka pasur prej kohësh ushtrime të ndryshme për zmadhimin e penisit, por, mjerisht, ata kërkojnë një kohë të jashtëzakonshme dhe, çuditërisht, nuk funksionojnë. Ekziston një zgjidhje më radikale – ndërhyrja kirurgjikale, por operacionet kushtojnë shumë para, dhe jo të gjithë do të vendosin për një hap të tillë.

Por, çfarë nëse madhësia nuk është e mjaftueshme? Mjeti i vetëm që është testuar në miliona burra dhe që me të vërtetë funksionon është Python Gel, me të cilin ju jeni të garantuar të shtoni + 3-5 cm në gjatësinë e penisit në një muaj. Ky xhel nuk provokon reaksione alergjike dhe efekte të tjera anësore, nuk është problematik dhe rezultati që keni arritur pas aplikimit mbetet me ju përgjithmonë. Për më tepër, si pjesë e një fushate të veçantë, çdo banor i Federatës Ruse mund ta marrë falas.

A është e mundur që me të vërtetë të rritet një anëtar?

Zgjatësi për zgjerimin e penisit është një kërkesë e lartë te burrat. Efektiviteti i kësaj metode varet drejtpërdrejt nga sa përgjegjësi iu afrua përdorimi i tij. Me përdorim të rregullt, pajisja ju lejon të keni rritje të qëndrueshme për disa muaj. Në disa raste, mund të duhen rreth gjashtë muaj për të marrë një rezultat të mirë. Pas 1 muaj veshjes së pajisjes, burrat vërejnë një rritje prej 2-3 centimetra në gjatësi.

Rritja mesatare e phallus është 2-4 cm, dhe maksimumi deri në 5 cm.Në forume dhe site të specializuara ka shumë komente reale nga djem që tashmë kishin përvojë duke përdorur zgjatuesin. Shumica e tyre janë pozitive. Përshtypjet negative në disa raste shoqërohen me veshje të parregullt.

Shtë e rëndësishme të dini: nëse burrat mendojnë se pas një përdorimi penisi do të bëhet më i madh, atëherë kjo nuk do të ndodhë. Zgjatja e organit të lindjes së fëmijëve me ndihmën e një zgjatësi është një proces i gjatë, kështu që trajnimi duhet të jetë i përditshëm.

Parimi i veprimit në trup

Parimi i zgjatësit është që të ndikojë vazhdimisht në penis. Nën forcën e shtrirjes, organi rritet në madhësi, pasi ekziston një ndarje e shpejtë e qelizave, dhe për këtë arsye, formohen inde të reja. Një tension krijohet midis kokës dhe pubisit. Paraardhësit tanë e dinin për këtë metodë të zgjatjes dhe trashjes së organit gjenital. Një rast i ngjashëm tërheqjeje mund të gjendet në fisin afrikan, në të cilin vajzat në fëmijërinë e hershme vendosin unaza speciale në qafë. Kjo u lejon atyre të zgjasin qafën.

Erofertil  Rimëkëmbja e fuqisë dhe trajtimi i frigiditetit

Shumica e ushtrimeve për zmadhimin e penisit janë të rrezikshme për burrat, sepse lloje të ndryshme të sprains ndikojnë jashtëzakonisht negativisht në fuqinë.

Nëse nuk doni të pini Viagra gjatë gjithë jetës, atëherë nuk rekomandohet të bëni ushtrime për të shtrirë penisin, përveç kësaj ekziston një metodë absolutisht e sigurt dhe efektive për të rritur dinjitetin mashkullor – kjo është xhel PYTHON GEL. Ilaçi ju lejon të arrini zmadhimin e penisit deri në 7 cm në gjatësi në një mënyrë natyrale, dhe më e rëndësishmja e sigurt, në kohën më të shkurtër të mundshme. Përveç kësaj, është duke u zhvilluar një veprim për shpërndarjen e markës, në të cilën çdo banor i Federatës Ruse mund të marrë xhel pothuajse falas.

Konceptet e gabuara themelore rreth zgjatësit?

Shumë djem kërkojnë të rritin fallusin dhe të përdorin teknika të ndryshme. Zgjatësi është pajisja më e popullarizuar dhe efektive, por në të njëjtën kohë, jo të gjithë burrat janë të gatshëm të shpenzojnë kaq shumë kohë në zgjatjen e penisit duke përdorur zgjatuesin. Në këtë rast nuk do të ketë rezultat të shpejtë. Nëse tregoni durim dhe nuk humbisni klasat, atëherë pas disa muajsh do të keni mundësi të vini re rezultatet e para.

Llojet e zgjatësit

Një shumëllojshmëri e madhe e shtrirësve paraqitet në tregun e mallrave intime dhe në dyqanet e specializuara në internet, të cilat ndryshojnë në pamjen, dizajnin, praninë e modifikimeve shtesë dhe koston. Do lloj aparati ka vetitë dhe përparësitë e veta dalluese.

Механический

Zgjatësit mekanikë janë më të zakonshmit dhe shpesh mund të gjenden në reklama. Ato janë të pajisura me një rrip ose një kyç lak, me të cilin janë ngjitur në lëkurën e fuçisë. Por ia vlen të kujtojmë se është e padëshirueshme të rregulloni rripin në lëkurën e zhveshur, pasi ekziston rreziku i dëmtimit të tij. Për të mbrojtur lëkurën, ia vlen të përdorni një copë litari të veçantë që do të zbusë presionin e rripit ose turneut në lëkurë.

Mbulesa e veçantë për rripin është një material zbutës në formën e një cilindri, i cili është bërë prej gome shkumë. Për të vendosur pajisjen, së pari duhet të tërheqni lafshën në drejtim të pubis. Në të njëjtën kohë, duhet të kihet kujdes që të mos formohen palosje të lëkurës nën lak. Tjetra, një jastëk është tërhequr mbi penis, dhe një rrip është i lidhur në majë të tij.

Një ilaç i ri për zgjerimin e penisit është shfaqur në tregun rus – Python Gel
Për momentin, ky është mjeti më efektiv që jep + 3-5 cm në një muaj!

Ne shkuam tek prodhuesit dhe ranë dakord të zhvillojmë një veprim – të japim FALAS
70 pako të Python Gel për vizitorët në faqen tonë.

Promovimi është i vlefshëm deri në

Mbeten pako falas – 14 nga 70

vakuum

Një nga pajisjet më të përshtatshme dhe të rehatshme për t'u përdorur për shtrirjen e indeve të penisit është modeli i vakumit. Ato nuk shkaktojnë dëme në lëkurë, dhe paraqiten gjithashtu në tregun e mallrave intime në një larmi të gjerë. Këto produkte shpesh përdoren për zgjatje jo kirurgjikale të faltusit dhe korrigjimin e tij.

Pajisjet moderne për shumë vite kanë provuar efektivitetin e tyre në ndryshimin e parametrave të organit gjenital pa rrezik, dhimbje dhe ndjesi të tjera të pakëndshme. Kostoja e njësive vakum nuk është e tepërt dhe varet nga prodhuesi, dizajni dhe faktorët e tjerë.

Erofertil  Një listë e plotë e pilulave për të përmirësuar dhe rritur fuqinë tek burrat

Me shirita elastikë (kthyes)

Zgjatuesit e rripave ose lakave janë në kërkesë të lartë për shkak të disponueshmërisë së tyre dhe çmimit të ulët. Por, përkundër kësaj, pengesa e tyre kryesore është një prag i lartë dhimbjeje. Këto pajisje ju lejojnë të rritni gypin pa kirurgji dhe kirurgjinë plastike, plastike, brenda disa muajsh. Përveç kësaj, këto pajisje janë të domosdoshme për lakimin e penisit, dhe janë gjithashtu një mjet i shkëlqyeshëm për trajtimin e sëmundjes së Peyronie. Produktet cilësore kanë çertifikata mjekësore.

Ngjitja e vakumit

Zgjatuesit e ngjitjes me vakum janë shfaqur kohët e fundit, por tashmë kanë fituar popullaritet të lartë. Kjo është për shkak të gamës së gjerë të avantazheve të tyre, duke përfshirë shtrëngimin e përshtatshëm, modern, veshjen e rehatisë, performancën maksimale.

Modele të tilla nuk janë Addictive dhe mund të përdoren nga çdo djalë. Ky dizajn ndryshon në mënyrën e fiksimit të kokës, pasi nuk bie në kontakt me pjesë dhe elementë të vështirë. Koka mbahet në një vakum të mbyllur dhe bashkëvepron me membranat e buta dhe të buta të lateksit.

vetë-bërë

Disa burra kërkojnë të minimizojnë koston e blerjes së një produkti cilësor të bërë nga fabrika dhe të bëjnë shtesat e bëra në shtëpi. Mjekët nuk rekomandojnë përdorimin e pajisjeve të tilla, pasi ato nuk kanë kaluar çertifikimin mjekësor dhe mund të jenë një rrezik serioz për burrat. Për më tepër, kostoja e një pajisje mekanike ose vakumi kushton mesatarisht 1500-2000 rubla.

Duke pasur parasysh që një person do ta përdorë këtë pajisje për disa muaj ose një periudhë më të gjatë, kjo kosto nuk është aq e lartë. Nuk ka nevojë të kurseni shëndetin tuaj. Nëse dëshironi të merrni efektin maksimal nga procedurat, atëherë duhet të blini një zgjerues origjinal të një cilësie të lartë.

Avantazhet dhe disavantazhet

Një zgjatës për zgjerimin e penisit, i cili mund të blihet me një kosto të përshtatshme, të përballueshme, është një nga metodat më efektive. Mjekët rekomandojnë përdorimin e tij, kështu që nuk ia vlen të dyshoni në efektivitetin dhe sigurinë e tij. Kjo pajisje ka një gamë të gjerë avantazhesh dhe vetive dalluese, duke përfshirë:

 • zgjatja dhe trashja e organit gjenital pa operacion;
 • mënyra më e mirë për të eleminuar lakimin e farës;
 • efekti i përhershëm;
 • përmirësimi i funksionit riprodhues dhe erektil;
 • mundësia për të sjellë shumëllojshmëri në jetën intime;
 • një përzgjedhje e gjerë e pajisjeve të modeleve, modeleve, kostove të ndryshme;
 • shkalla e zgjatjes së fuçisë varet nga kohëzgjatja e veshjes së pajisjes.

Dizajni i pajisjes është absolutisht i sigurt për shëndetin dhe jo traumatik. Everydo njeri mund ta përdorë atë pa kufizime. Një kundërindikacion për përdorimin e pajisjes janë skuqjet dermatologjike, dëmtimi i lëkurës, sëmundjet seksualisht të transmetueshme.

Për të kryer klasa nuk kërkon trajnim të veçantë dhe kushte të veçanta. Pajisja vendoset lehtë dhe shpejt, dhe mund të vishet në çdo kohë të përshtatshme, përfshirë gjatë punës ose gjatë detyrave shtëpiake të përditshme.

Si te zgjidhni?

Zgjatësi për rritjen e organit mashkullor mund të zgjidhet bazuar në aspektet mekanike dhe estetike të produktit. Kur zgjidhni një pajisje, duhet t'i kushtoni vëmendje cilësisë së saj, pamjes, llojit të konstruksionit. Ju nuk mund të përdorni modele jo të patentuara, të bëra në shtëpi që nuk kanë kaluar çertifikim mjekësor. Përdorimi i produkteve të tilla mund të shkaktojë dëm serioz në shëndet.

Këshillë: blini produkte origjinale me cilësi të lartë dhe ndiqni rekomandimet për funksionimin e tyre. Nëse nuk ndiqni udhëzimet dhe shkelni kushtet e veshjes së pajisjes, nuk ka asnjë garanci se do të merrni ndonjë rezultat.

Si ta përdorni: tiparet e funksionimit

Përhapësi i penisit është i lehtë për tu operuar, por në të njëjtën kohë ekzistojnë një numër rregullash dhe rekomandimesh, respektimi i të cilave është i detyrueshëm. Ju nuk mund ta përdorni nëse do të flini ose do të përfshiheni në sport. Përveç kësaj, nuk rekomandohet të vishni produktin nëse lëkura e penisit është e dëmtuar.

Si të veshin?

Për ta vendosur në mënyrë të saktë shtrirësin, duhet të bëni sa më poshtë:

 • bëni një dush ose dush të nxehtë;
 • rregulloni mbështetjen e pajisjes nën kokën e penisit;
 • rregulloni forcën elastike me shufra të veçantë;
 • vendosni një copë litari nën rrip ose lak.
Erofertil  Joga për fuqinë

Një zgjatues shtesë, çmimi i të cilit varet nga modeli, modeli dhe disponueshmëria e pajisjeve shtesë, vihet shpejt dhe me lehtësi. Do produkt shoqërohet me një manual të plotë, i cili përshkruan të gjitha nuancat dhe teknikat e përdorimit të një pajisje të veçantë.

Sa duhet të vishni?

Duhen rreth një javë për t'u mësuar të veshni pajisjen. Për një periudhë të caktuar kohore, ajo duhet të vishen çdo ditë për 1-2 orë. Më tej, periudha e veshjes së pajisjes duhet të rritet në 4-6 orë në ditë. Nëse nuk mund ta përdorni zgjatuesin për një kohë të gjatë, atëherë procedura mund të ndahet. Për shembull, vishni për 2-3 orë 2 herë në ditë – pasdite dhe në mbrëmje.

Pajisja nuk mund të përdoret gjatë gjumit dhe sporteve. Në ditët e zakonshme, pajisja nuk do të shkaktojë bezdi, kështu që ju mund ta vishni pa kufizime. Në këtë rast, është e nevojshme të kontrolloni ndjenjat tuaja dhe nëse ka një ndjesi të pakëndshme, atëherë pajisja duhet të hiqet.

Cili është rreziku i pajisjes?

Veshja e një zgjatësi mund të çojë në rezultate pozitive dhe pasoja negative në rast të përdorimit të pahijshëm ose mosrespektimit të kërkesave të prodhuesit dhe specialistëve. Shtë shumë e rrezikshme të rregulloni penisin me një rrip ose lak pa përdorur një jastëk, i cili është i nevojshëm për të lehtësuar presionin. Për këto qëllime, ju mund të përdorni fashë vetë-mbyllëse "katran-shtyllë". Kur përdorni pajisjen, është e nevojshme të respektoni rreptësisht intervalet kohore.

Ekspertët nuk rekomandojnë rritjen e ngarkesës në penis për më shumë se 8-10 orë në ditë. Kjo çon në faktin se qarkullimi i gjakut është i shqetësuar, dhe praktikisht nuk ka kohë për riparimin e indeve natyrore. Trajnimi intensiv mund të shkaktojë probleme negative – dëmtimin e lëkurës, deformimin e organeve.

Rezultatet e përdorimit të tij: sa mund të rritësh një anëtar?

Secili djalë ka rezultatet e veta nga përdorimi i një zgjatësi, pasi këta faktorë ndikohen nga shumë faktorë – numri i lëshimeve, kohëzgjatja e veshjes së pajisjes. Efektiviteti i produktit konfirmohet nga provat klinike, gjatë të cilave 95% e subjekteve kanë një efekt pozitiv. Me veshjen e zgjatur tek burrat, gjatësia e penisit rritet me 3-4 cm, trashësia – deri në 1 cm.

Mendimi i ekspertëve

Shumica e ekspertëve besojnë se shtrihet për të zmadhuar organin mashkullor është një nga metodat më efektive dhe të sigurta. Ekspertët rekomandojnë të respektohen rregullat e veshjes së pajisjes dhe sigurohuni që të këshilloheni me një mjek para se të përdorni pajisjen për herë të parë.

Ointments efektive, kremrat dhe xhel për t'u rritur

Zgjatësi për zgjerimin e penisit është një pajisje e pavarur, por efektiviteti i përdorimit të tij mund të rritet nëse përgatitjet speciale siç janë kremrat dhe xhelat përdoren si lubrifikant ose lubrifikant.

Spërkatësit

Zgjerimi i fotografive nga shtesa "më parë" dhe "pas" ndihmon për të dhënë një panoramë më të plotë të efektivitetit të kësaj metode. Nëse një njeri i afrohet kësaj çështje me përgjegjësi dhe i plotëson të gjitha rekomandimet e specialistëve, atëherë rezultati nuk do të zgjasë shumë. Jo më pak të njohura dhe efektive janë sprays të veçantë që përmirësojnë rrjedhën e gjakut në faltore. Një nga më të kërkuarit është llak Dominator. Ai përmban vetëm përbërës natyralë që kanë një efekt pozitiv në funksionin erektil.

Një përfaqësues i shquar i produkteve për zgjerimin e penisit është Gel Titanium. Ky ilaç ka efikasitet të mirë, efekt të menjëhershëm, përbërje të sigurt dhe lehtësi të përdorimit. Mund të përdoret në lidhje me metodat e tjera të rritjes së organit gjenital – pelte, teknikat e masazhit, si dhe në kombinim me veshjen e një zgjatësi dhe përdorimin e një pompë vakumi.

krem

Zgjatësit zgjatës, që janë vlerësime pozitive, bëjnë punë. Me një pajisje të thjeshtë, ju mund ta zgjasni penisin me nja dy centimetra pa dhimbje, operacion ose ndjesi të tjera të pakëndshme. Por kjo pajisje nuk është mënyra e vetme efektive për të zgjidhur këtë problem. Penisi mund të zgjatet duke përdorur kremra speciale, të cilat mund të blihen në faqen e internetit të prodhuesit direkt.

Shahinclub Shqipëri