Krem potenciali

Krem për mbledhje është një mjet i përshtatshëm dhe efektiv që është krijuar për të përmirësuar fuqinë tek burrat e të gjitha grupmoshave. Shtë e mjaftueshme vetëm për të aplikuar një sasi të vogël të ilaçit në sipërfaqen e kokës së penisit dhe shpërndani në mënyrë të barabartë kremin për fuqinë në të gjithë zonën e penisit. Gjëja kryesore nuk është të gaboni me zgjedhjen e ilaçit dhe të respektoni në mënyrë rigoroze dispozitat e udhëzimeve për përdorim.

Le të shqyrtojmë në mënyrë më të detajuar se cilën vaj i keq për mosfunksionim ngrerë për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në indet e penisit, për të rritur eksitueshmërinë e organit dhe për të rritur dëshirën seksuale.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Karakteristikat e përdorimit të kremës

Gatishmëria dhe aftësia e trupit mashkullor për të kryer marrëdhënie seksuale shprehet në ngjallje të mjaftueshme seksuale dhe mbushje të plotë të gjakut të trupave shpellorë të penisit. Nëse ka ndonjë mosfunksionim përsa i përket mosfunksionimit ngrerë, atëherë në këtë rast, përdorimi i përgatitjeve të tabletave ose një krem ​​i veçantë është një mjet efektiv. Karakteristikat farmakologjike të kësaj kategorie të barnave janë për të rikthyer funksionimin normal të zonës gjenitale mashkullore.

Ointment për rritjen e veprimeve të fuqisë në nivelin lokal, pra, ajo ka një numër minimal të kundërindikacioneve, praktikisht nuk shkakton reagime të dëmshme të trupit. Përjashtimet e vetme janë pacientët të cilët janë të prirur të shfaqin një reaksion alergjik ndaj përbërësve aktivë të një xhel, balsami, kremi ose vaji për të përmirësuar fuqinë tek burrat.

Indikacionet e mëposhtme për përdorimin e barnave të këtij grupi farmakologjik janë:

 • derdhje e parakohshme;
 • mungesa e orgazmës ose kënaqësisë psikologjike pas marrëdhënieve seksuale;
 • ngritje e dobësuar;
 • impotencë me një mungesë të plotë të shenjave të zgjimit seksual të penisit;
 • çrregullimet e qarkullimit të gjakut në sistemin gjenitourinar.

Ointment për mbledhje ju lejon të rivendosni shpejt funksionin seksual të një anëtari, të riktheni besimin te një burrë, të përmirësoni cilësinë e jetës intime. Për më tepër, nëse nuk ka sëmundje serioze të sistemit gjenitourinar, atëherë përdorimi i një xhel për të rritur fuqinë tek burrat është gjithashtu një parandalim i shkëlqyeshëm i sëmundjeve, zhvillimi i të cilave shoqërohet me ngecje të gjakut venoz ose sekretimit të prostatës.

Erofertil  Natyra e ndikimit të sporteve të ndryshme në fuqinë mashkullore

Llojet e ointments, kremrat dhe xhel

Farmakologjia moderne ofron një përzgjedhje të madhe të përgatitjeve aktuale që aplikohen direkt në organin gjenital dhe janë krijuar për të forcuar forcën e mashkullit. Më poshtë janë mjetet më efektive për burrat, të krijuar për të rritur funksionin erektil.

Aromë nitroglicerine

Projektuar për të stimuluar dëshirën seksuale, duke mbushur më shpejt penisin me gjak në kohën e intimitetit me partnerin. Mjeti duhet të përdoret për aplikim në lëkurën e një anëtari. Strictlyshtë rreptësisht e ndaluar përdorimi i ilaçit për trajtimin e mukozave. Prandaj, është më mirë të aplikoni vajin e nitroglicerinës larg uretrës, në mënyrë që të mos provokoni një djegie të mureve të tij.

Lubrifikimi i penisit kryhet 2 herë në ditë në mëngjes dhe në mbrëmje. Nëse planifikohet intimiteti, atëherë rekomandohet që të trajtoni organin me pomadë 30 minuta para intimitetit, dhe menjëherë para vetë veprimit, pastroni plotësisht produktin me një pecetë. Kjo do të rrisë qarkullimin lokal të gjakut dhe do t'i japë vetëbesim. Kohëzgjatja totale e trajtimit për mosfunksionim ngrerë me këtë ilaç është 2 muaj.

Karakteristikat farmakologjike të vajit të nitroglicerinës janë si më poshtë:

 • përbërësit aktivë të ilaçit rritin ngjalljen seksuale;
 • fuqia është rikthyer;
 • sigurohet rrjedhja e gjakut shtesë në indet e penisit, e cila shprehet në ngurtësinë e saj më të mirë;
 • rritet numri i akteve seksuale të kryera gjatë periudhës së intimitetit.

Ju mund të blini vajin në një farmaci pa një recetë të veçantë. Shqyrtimet në lidhje me këtë ilaç nga gjysma mashkullore e popullsisë janë vetëm pozitive. Sidomos nga ata pacientë që vuajnë nga funksioni erektil i dëmtuar për shkak të aterosklerozës vaskulare dhe qarkullimit të dobët të gjakut në organet gjenitale.

Lexoni gjithashtu në temë

Heparin vaj

Vajrat vazodiluese për fuqi kanë aftësinë të shërojnë enët e gjakut të vendosura në indet e penisit. Vaji i heparinës për potencën i përket kategorisë së ilaçeve thjesht të tilla. Si të aplikoni? Ilaçi aplikohet 2-3 herë në ditë. Intervali kohor midis trajtimeve të penisit duhet të jetë së paku 5 orë. Kohëzgjatja mesatare e një kursi terapeutik është 5-7 ditë. Në rast nevoje urgjente, ose me insistimin e mjekut, përdorimi i heparinës shtrihet në 2 javë.

Nëse në epitelin e organeve gjenitale ka gjurmë acarimesh, plagësh, çarje ose dëmtime të tjera të lëkurës, atëherë në këtë rast vaji i heparinës nuk përdoret për të përmirësuar fuqinë tek burrat. Kjo për faktin se kontakti i substancës aktive që është pjesë e vajit do të provokojë akoma më shumë acarim të sipërfaqes së plagës dhe do të zgjasë kohën e shërimit. Shqyrtimet e përfaqësuesve të gjysmës mashkullore të popullsisë tregojnë një efekt të lartë terapeutik nga përdorimi i drogës. Duke përdorur në mënyrë korrekte vajin e heparinës, mund të arrini jo vetëm një përmirësim në ereksion, por edhe të kuroni plotësisht impotencën.

Efekti terapeutik i ilaçit qëndron në vetitë e mëposhtme të përbërësve të tij aktiv:

 • benzil nikotinati siguron një rritje të lumenit të enëve arteriale dhe kapilare që sigurojnë furnizimin me gjak të trupave shpellorë të penisit (gjatë intimitetit me një grua, ka një zgjim të shpejtë seksual dhe penisi mbushet me gjak të mjaftueshëm në disa sekonda);
 • Benzocaine ka një efekt anestezik të butë dhe pasi organet gjenitale të kenë fituar një gjendje të ngrehur, mbaresat nervore përgjegjëse për ndjeshmërinë e saj nuk reagojnë aq ashpër ndaj stimujve të jashtëm (kjo ju lejon të zgjasni intimitetin për sa kohë të jetë e mundur, derdhja vonohet, gruaja merr një orgazmë, dhe burri është i plotë kënaqësia fizike dhe morale).

Nëse shkelja e funksionit erektil shoqërohet me procese inflamatore në gjëndrën e prostatës, atëherë në këtë rast duhet të aplikohet një pomadë për të forcuar fuqinë jo vetëm në sipërfaqen e penisit, por edhe në perineum.

Erofertil  Pse burrat kanë një ngritje në mëngjes

Shahu Persian

Xhel për potencë, e cila prodhohet në Rusi dhe ka një kosto të përballueshme. Mimi i një tubi është në intervalin 800-830 rubla. Përdoret si për trajtim kompleks, ashtu edhe simptomatik të mosfunksionimit ngrerë te burrat e të gjitha moshave. Për të rritur fuqinë, sipërfaqja e kokës së penisit duhet të trajtohet me produktin. Nëse keni nevojë për të arritur zgjim të shpejtë seksual, rekomandohet të përdorni xhel 10 minuta para se të kryeni marrëdhënie seksuale.

Krahasuar me xhel të tjerë për të përmirësuar fuqinë, Persian Persian ka një formulë biokimike pothuajse plotësisht natyrale. Përjashtim janë vetëm përbërësit ndihmës që sigurojnë asimilim më të mirë të ekstrakteve të bimëve medicinale. Ky krem ​​për të rritur fuqinë ka përbërjen e mëposhtme:

 • ekstrakt xhenxhefili dhe xhensen;
 • dylli i bletës, sjellë në një gjendje emulsioni;
 • ekstrakt gështenjë kali;
 • karbomer;
 • lauril metikon.

Me trajtim sistemik, xhel Persian Persian aplikohet në penisin glans dhe lafshën 2 herë në ditë. Për terapi simptomatike, nëse problemet me një ereksion janë të vogla, atëherë mjafton që të përpunoni penisin vetëm përpara seksit. Mjeti është veçanërisht i dobishëm për burrat me komplekse psikologjike, pasiguri në qëndrueshmërinë e tyre seksuale.

Vaj zinku

Preparatet e bazuara në zink përmbajnë një sasi të mjaftueshme të këtij elementi për të siguruar stimulimin e punës më aktive të organeve të sistemit riprodhues mashkullor. Dihet që me një mungesë të oksidit të zinkut, dëshira seksuale zvogëlohet ndjeshëm, një mbledhje bëhet e dobët, dhe në disa raste zhduket krejt. Për të rritur fuqinë, vaji i zinkut përdoret si më poshtë:

Do njeri mund të përballet me dështimin në shtrat. Në fazat fillestare, mund të provoni ointments të ndryshme për të rritur fuqinë, të cilat ndikojnë problemin në nivel lokal, pa pasur një efekt sistemik. Deri më tani, ka shumë përgatitje të specializuara në formën e ointments.

Por ka ato të zakonshme që mund të ndikojnë gjithashtu në funksionin erektil në spektrin pozitiv, gjëja kryesore është të dini se si të përdorni këtë ose atë ilaç. Dhe nëse dëshironi, mund të gatuani madje edhe një vaj shërues për shëndetin e burrave me duart tuaja. Gjithçka që ju nevojitet është përbërësit e duhur në dispozicion.

Ointments për mbledhjen: kur duhet të përdorin burrat?

Mosfunksionimi seksual mund të ketë shumë shkaqe. Por nëse shikoni rrënjën e problemit, mund të shihni qartë tre faktorë kryesorë.

Ekspozimi ndaj tyre do të bëjë të mundur rikthimin e fuqisë në kohën më të shkurtër të mundshme:

 • Dëshira seksuale. Libido u përshkrua gjithashtu nga Dr Freud, i cili u konsiderua një llambadar i shkëlqyeshëm në këtë zonë. Askush nuk është në gjendje të ndikojë në tërheqje. Nëse një burrë ka një dëshirë për një grua, atëherë një ngritje lind vetvetiu (nganjëherë edhe përtej vullnetit të tij). Nëse kjo nuk ndodh, atëherë kontakti seksual nuk do të zhvillohet në asnjë rrethanë. Ndikimi i nënndërgjegjeshëm, feromones, karma – thjesht nuk u "rritën së bashku" dhe kjo është ajo.
 • Nivelet e testosteronit ndikojnë në fuqinë mashkullore në mënyrën më të drejtpërdrejtë. Një sasi e vogël e hormonit seksual jo vetëm që shkakton mosfunksionim ngrerë, por gjithashtu mund të ndikojë në aftësinë e një pod të fortë për të pasur fëmijë (fakti është se estrogjeni mashkull ndikon drejtpërdrejt në cilësinë dhe lëvizshmërinë e spermës). Mësoni si ta mirëmbani testosteronin në një mënyrë natyrale – lexoni në një artikull të veçantë.
 • Disordersrregullimet e qarkullimit të gjakut në organet e legenit – një nga shkaqet më të zakonshme të shfaqjes së mosfunksionimit ngrerë. Kushti përkatës çon në faktin se burri dëshiron partnerin e tij, dëshiron të bëjë seks me të, por organet gjenitale thjesht nuk janë në gjendje të arrijnë një gjendje të plotë ngrerë për shkak të mungesës së sasisë së nevojshme të gjakut.
Erofertil  Farë mund të blini në një farmaci për të rritur fuqinë

Theshtë në rastin e fundit që përdorimi i vajit të pjekur për mbledhje është më i përshtatshmi dhe më i efektshmi, pasi veprimi kryhet direkt në vendin e problemit. Një goditje e tillë lokale, gati "pikë", bën të mundur përballimin e impotencës pa efekte anësore.

Vajra vazodilator për fuqinë. TOP 7

Shtë e rëndësishme të merret parasysh që vajrat për të përmirësuar fuqinë tek burrat veprojnë pothuajse menjëherë, si rezultat i së cilës ato duhet të aplikohen para kontaktit seksual (mund të mos kërkohet lubrifikim shtesë). Kjo është e vërtetë kur përdorni ointments të specializuara, kremra dhe xhel, zhvillimi i të cilave janë të angazhuar në institute mjekësore të reja.

Nëse ka nevojë për të arritur një rezultat të gjatë dhe të qëndrueshëm, ju duhet të kryeni një kurs të trajtimit, duke aplikuar këtë ose atë vaj në bazë të një skeme të veçantë. Kështu, nuk sigurohet një nxitim i shkurtër i gjakut, por një trajtim i plotë i problemeve të rrjedhjes së gjakut në organet gjenitale (ndonjëherë kërkohen fonde shtesë për të maksimizuar efektin).

Gyeparinovaya

Shtë i famshëm për efektin e tij pozitiv në enët e gjakut, duke i zgjeruar ato. Qëllimi kryesor është lufta kundër venave me variçe, por kjo nuk e pengon që ajo të përdoret për problemet me ereksionin. Vajrat vazodilatorë për fuqinë kontribuojnë në përmirësimin e rrjedhës së gjakut në kokën e penisit. Hepina e substancës aktive ka një efekt anti-inflamator dhe antitrombotik, dhe benzil esteri i acidit nikotinik ndihmon në zgjerimin e enëve sipërfaqësore.

Vaji heparin aplikohet në një shtresë të hollë në penis. Manipulimi duhet të jetë 2-3 herë në ditë për të paktën një javë.

 • shkelje e integritetit të lëkurës;
 • ulcerat erozive dhe nekrotike në organin gjenital;
 • intoleranca individuale ndaj të paktën një prej përbërësve;
 • koagulueshmëri e ulët e gjakut (pasi heparina është një mjet për të holluar gjakun, zvogëlon viskozitetin e tij).

Shqyrtimet tregojnë efektivitetin e kësaj vaji në fushën e përmirësimit të fuqisë, por vetëm pas përdorimit të kursit. Si mjet për "përgjigje të menjëhershme" nuk është i përshtatshëm, por kohëzgjatja e rezultatit, veçanërisht me përsëritjen e rregullt të kurseve, pothuajse gjithmonë shënohet.

Pomë Streptocidi për të rritur fuqinë

Ndonjëherë mosfunksionimi ngrerë ndodh për shkak të një sëmundjeje të shkaktuar nga flora infektive koksale. Në raste të tilla, përdorimi i vajit të streptocidit për të rritur fuqinë do të jetë i përshtatshëm.

Ai përfshin sulfanilamide – një substancë që lufton në mënyrë aktive kundër agjentëve infektues, duke kontribuar në rigjenerimin e shpejtë të lëkurës dhe përmirësimin e qarkullimit lokal të gjakut.

Duhet të aplikoni një shtresë të hollë, të mos e fërkoni, këshillohet që të vishni një qese pambuku në majë, për të mos lejuar që penisi të fërkojë në lavanderi dhe të fshijë vajin e vajit derisa të përthithet dhe të fillojë të veprojë ashtu si synohet.

Ndër kundërindikacionet është intoleranca individuale.

Nitrogliцerinovaja

Një vaj për rritjen e fuqisë bazuar në një substancë të përdorur në trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare është absolutisht i justifikuar. Nitroglicerina ndihmon në hollimin e enëve të gjakut dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut. Kjo pronë përdoret për ekspozimin lokal.

Kur aplikohet në penis, përbërësit aktivë thithen shpejt në lëkurë, efekti është i shpejtë, shënohet 10-15 minuta pas përdorimit dhe zgjat 2 orë. Këshillohet që të aplikoni direkt përpara intimitetit seksual, nëse një burrë ka probleme me ereksionin.

Aplikoni vajin e nitroglicerinës në penis, duke shmangur kokën dhe lafshën, gjë që bën të mundur parandalimin e acarimit të mukozave.

Ndër pikat pozitive nga përdorimi i vajit:

 • dëshirë dhe ngritje në rritje;
 • stabilizimi i proceseve të ngacmimit;
 • përmirësimi i cilësisë dhe rritja e kohëzgjatjes së marrëdhënieve seksuale;
 • vaji për zgjatjen e një mbledhje rrit ndjeshmërinë në të dy partnerët.
Shahinclub Shqipëri