Ne e rrisim fuqinë pas 50 vjetësh

Gjysma mashkullore e popullsisë gjithmonë kërkon të ruajë shëndetin e tyre në të gjitha aspektet e saj. Ekziston një diferencë e caktuar që kufizon mundësinë e aktivitetit seksual. Në rast të një uljeje të aktivitetit, lind stresi dhe faktorë të tjerë që ndikojnë negativisht në shëndetin e përgjithshëm të një burri. Ky artikull do të diskutojë pyetjen se si të rritet fuqia pas 50 dhe zgjidhjet e mundshme për problemin.

Ilaçet kanë një efekt pozitiv vetëm nëse problemet shoqërohen me anomalitë fizike (funksionimi i gabuar ose i kufizuar i sistemit vaskular), dhe jo psikologjik.

Statistikat mjekësore thonë se shumica e problemeve kanë të bëjnë me mungesën e ekzaminimeve të rregullta mjekësore. Injorimi i shenjave të para, përfshirë shqetësimin gjatë urinimit, çon në mënyrë të pashmangshme në një ndërlikim të pamjes së përgjithshme klinike.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shkaqet e impotencës tek burrat në 40

 • dobësimi i sfondit hormonal të shkaktuar nga ndryshimet që lidhen me moshën (plakja);
 • formimi i pengesave karakteristike në formën e pllakave që kufizojnë fluksin dhe rrjedhjen e gjakut;
 • Rutinë e gabuar ditore
 • mungesa e një diete të ekuilibruar;
 • abuzimi me alkoolin, duhanin (ndonjëherë edhe narkotikët);
 • sëmundje inflamatore kronike;
 • mjedis i ndotur.

Ilaçet

Një rritje e fuqisë tek burrat pas 50 vjeç është e mundur për shkak të ilaçeve të grupeve të ndryshme (mjete sintetike, bimor). Strictlyshtë rreptësisht e ndaluar të përshkruani fonde për trajtim vetë; kërkohet konsultim me një specialist të kualifikuar.

Sa efektive dhe të sigurta janë shtojcat dietike për të rritur fuqinë? →

Lista e barnave më të zakonshme:

 • Viagra dhe të ngjashme në efektet klinike janë ilaçe me një grup elementësh komplekse që ndikojnë pozitivisht në arteriet. Një rritje në përshkueshmërinë e gjakut përmirëson fuqinë, ilaçet fillojnë të veprojnë brenda gjysmë ore. E veçanta e Viagra është se një mbledhje ndodh vetëm në prani të një faktori tërheqës. Ky avantazh ju lejon të përdorni mjetin në jetën e përditshme dhe të shmangni situatat e sikletshme. Ekzistojnë një numër i kundërindikacioneve dhe efekteve anësore, lexoni informacionin mbi broshurën dhe konsultohuni me mjekun tuaj.
 • Cialis – një analog i Viagra, ka disa ndryshime që rrisin ndjeshëm kërkesën. Ilaçi zgjat 36 orë, absorbohet plotësisht brenda një çerek ore dhe nuk ul aktivitetin e tij edhe pas marrjes së alkoolit. Cialis gjithashtu ka kundërindikacione, rekomandohet të merrni pilula vetëm në rast të nevojës urgjente.
 • Levitra – si ilaçet e mësipërme, përmirëson qarkullimin lokal të gjakut, vepron pas 10 – 20 minutash, efektet anësore janë minimale.
 • Impaz – një mjet aktiv, pothuajse i padëmshëm, mund të merret për qëllime parandaluese. Në dispozicion në tre forma (krem, vaj, xhel), i aplikuar nga lëvizjet rrotulluese në rajonin inguinal. Koha e rekomanduar për të përfunduar procedurën është 30-40 minuta para fillimit të marrëdhënies seksuale.
Erofertil  Cili produkt është i mirë për rritjen e fuqisë

Formularët e lëshimit ↑

Mjetet juridike për impotencë pas 50 vjetësh mund të bëhen në formën e:

 • Injeksion – administrohet në mënyrë intravenoze, veproni pas 40-50 minutash. Ato rrallë përdoren, pasi ato kanë një numër të madh të efekteve anësore (dhimbja e penisit pas aktit, varësia, jo një mbledhje afatgjatë).
 • Ilaçet urinare – futen në penis përmes uretrës. Procedura është e pakëndshme, dhimbja është e mundur në të dy partnerët pas aktit. Rruga e administrimit shkakton siklet, gjë që zvogëlon ndjeshëm popullaritetin e formave të tilla të lëshimit.
 • Tableta dhe pilula – të marra me gojë, lloji më i zakonshëm i këtij grupi.
 • Ointments, krem, xhel – aplikohen në tërë zgavrën e penisit disa minuta para marrëdhënies seksuale.

Фитопрепараты ↑

Rivendosja e fuqisë tek burrat pas 50 vjetësh është e mundur për shkak të metodave natyrore të trajtimit. Kjo praktikë është kryesisht jokonvencionale. Avantazhi kryesor i një terapie të tillë është një efekt negativ i kufizuar në trup. Healers tradicionale rekomandojnë pirjen e tretësirës xhensen. Për ta përgatitur atë, thjesht mbushni rrënjën e bimës me 30 gram vodka dhe pini 5-7 pika para ngrënies. Përveç kësaj, farat e mustardës janë të njohura (ato janë zier, dhe pas ftohjes aplikohen në garzë dhe aplikohen në zonën inguinale). Trajtimi më i zakonshëm është marrja e tinkturës me qepë. Receta është e thjeshtë: derdhni qepët e qëruara (3 copë) me ujë dhe insistoni për 3 ditë, dhe më pas pini 2 gram 50 herë në ditë.

Informacione shtesë ↑

Sot është e vështirë të përcaktohet saktësisht në cilën moshë burrat kanë një fuqi të zvogëluar, gjithçka varet nga shumë faktorë (përshkruar më lart). Seksi më i fortë është në gjendje të ruajë shëndetin dhe aktivitetin e tij deri në fund të jetës.

Erofertil  A ka ndonjë përfitim nga salcë kosi për potencial

Ekzistojnë raste të caktuara kur seksi do të duhet të braktiset, përkatësisht me hipertension arterial, sëmundje kardiake dhe vaskulare. Ndër të tjera, vlen të merret në konsideratë që përkundër aktivitetit të kufizuar seksual, uljes së cilësisë së spermës, aftësia për të ngjizur një fëmijë mbetet gjithmonë.

Shahinclub Shqipëri