Si të rritet fuqia pas 60 vjetësh (2)

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si të rritet fuqia tek burrat pas 60 vjetësh?

Gjatë gjithë jetës, për burrat, funksioni seksual zë një vend të rëndësishëm. Pas 60 vjetësh, fuqia e seksit më të fortë dobësohet, dëshira për intimitet zvogëlohet, marrëdhëniet seksuale bëhen të parregullta. Si të rivendosni forcën e mëparshme? Ka ilaçe, ilaçe popullore që ju lejojnë të riktheheni një marrëdhënie intime. Shtë e nevojshme t'i kushtohet vëmendje jetës së saktë, të braktisni zakonet e këqija dhe fuqia do të rikthehet. Shtë e rëndësishme që nëse shfaqet një problem, këshillohuni me një mjek, mos prisni për komplikime.

Arsyet e dobësimit të forcës mashkullore

Me moshën, të gjitha sistemet jetike të trupit gradualisht lodhen. Për funksionimin normal, ato duhet të forcohen dhe mirëmbahen. Nivelet e testosteronit janë ulur në 50-60 vjet. Dëshira seksuale pushon, fuqia dobësohet. Nga çfarë varet fuqia mashkullore?

Faktorët kryesorë që ndikojnë në mosfunksionimin erektil (impotencën):

 1. Sëmundjet e sistemit kardiovaskular. Distrregullimi i qarkullimit të gjakut në trup çon në vështirësi në mbushjen e trupave shpellorë të penisit.
 2. Jetesa e gabuar, zakonet e këqija. Abuzimi me alkoolin, pirja e duhanit.
 3. Anomalitë patologjike të sistemit gjenitourinar, prostatiti, kanceri i prostatës.
 4. Disrregullime në sistemin endokrin, diabeti mellitus.
 5. Situata të vazhdueshme stresuese, tension nervor.
 6. Përdorimi i qetësuesve, qetësuesve.

Rritja e fuqisë tek burrat

Si të rivendosni fuqinë në 60 vjet? Shtë e nevojshme të konsultoheni me një mjek, të përcaktoni shkakun e patologjisë dhe të përjashtoni praninë e këtyre sëmundjeve. Mjeku do të përshkruajë trajtim dhe do të këshillojë sesi të hahet. Pas disa muajsh, do të vini re rezultatin.

Si të përcaktohet impotenca?

Kur shfaqen probleme me potencë tek burrat, zhvillohet mosfunksionim ngrerë. Mosarritja e marrëdhënies seksuale nga ejakulimi sinjalizon praninë e një procesi patologjik në jetën seksuale.

Ekzistojnë kritere mbi të cilat mund të konkludojmë për impotencën:

 • mungesa e tërheqjes seksuale ndaj një përfaqësuesi të seksit të kundërt;
 • ngritje e dobët;
 • pamundësia për të futur një anëtar në vaginë;
 • mungesa e aftësisë për të kryer marrëdhënie seksuale me anë të derdhjes.

Pafuqia – mungesa e qarkullimit të gjakut të penisit

Gjatë ditës, numri i ereksioneve zvogëlohet, anëtari nuk fiton elasticitetin e nevojshëm për aktin e copulimit. Shihni mjekun tuaj në shenjën e parë të impotencës.

Rekomandime të përgjithshme

Fuqia e rritur në burra pas 60 vjetësh shoqërohet me rregullimet e stilit të jetës.

Kërkesat themelore:

 1. Eleminoni situatat stresuese, tensionin nervor.
 2. Shikoni për sporte – ndihmon për të përmirësuar funksionimin e sistemit kardiovaskular.
 3. Merrni shtesa ushqyese që ndihmojnë në rivendosjen e ereksionit tuaj.
 4. Hiqni dorë nga zakonet e këqija.
 5. Mos i kufizoni shëtitjet në natyrë.
 6. Para marrëdhënies seksuale, përpiquni të relaksoheni, masazhi erotik është i dobishëm.
 7. Rishikoni kompleksin ushqyes, hani më shumë ushqime të shëndetshme.
 8. Vizitoni urologun tuaj gjysmë-vjetor.
 9. Mos u teproni.
Erofertil  Droga psikotrope dhe ereksioni

Si të shpëtojmë nga problemet e potencës

Fuqia te burrat në moshën 60 vjeç do të jetë e fortë nëse ata marrin përgjegjësi për shëndetin e tyre gjatë gjithë jetës.

Parimet e ushqyerjes së duhur

Si të rritet fuqia e burrave pas 60 vjetësh? Mjekët rekomandojnë të hani ushqime që rrisin nivelin e testosteronit.

Këto përfshijnë:

 • produkte të qumështit fermentuara;
 • cilantro;
 • ginger;
 • piper i nxehtë;
 • karafil;
 • selino;
 • onions;
 • hudhër;

Hudhra ka një efekt pozitiv në fuqinë

Shtë mirë të hani erëza, perime dhe fruta. Ulni sasinë e ushqimeve të skuqura, të yndyrshme, eliminoni mishin e tymosur. Hani ushqime të vogla pesë herë në ditë, ulni kolesterolin në trup. Pini më shumë lëngje. Futja minimale ditore e ujit duhet të jetë së paku dy litra. Rekomandohet të pini kafe jo më shumë se një herë në ditë.

Potenciali pas 60: si të përmirësoni medikamentet?

Me zhvillimin e procesit patologjik në zonën gjenitale, mjetet mjekësore do të ndihmojnë në rivendosjen e forcës së mëparshme. Metoda e rritjes së mbledhjes është efektive. Por ka një pengesë: ilaçet kanë një efekt anësor në trup. Trajtimi i drogës ka për qëllim restaurimin e shpejtë të fuqisë. Pacienti është përshkruar tableta, krem, xhel, injeksione.

Trajtimi i drogës i impotencës

Para fillimit të terapisë, është e nevojshme të përcaktohet shkaku i mosfunksionimit erektil. Nëse faktori kryesor është ateroskleroza vaskulare, trajtimi duhet të ketë për qëllim zgjerimin e mureve të tyre gjatë marrëdhënies seksuale. Në rast të ndërprerjeve hormonale, përshkruhet terapi që korrigjon nivelin e hormoneve kryesore që ndikojnë në mbledhje. Ekzistojnë një numër i shtojcave ushqyese që mund të ndikojnë në rivendosjen e forcës së mashkullit. Veprimi i tyre është krijuar për një efekt të akumulimit afatgjatë. Kur mjekoni me ilaçe, duhet të konsultoheni me një mjek. Ai do të përshkruaj një sërë pajisjesh mjekësore, dozën e nevojshme për trupin tuaj.

Barnat që shkaktojnë përmirësimin e potencës tek burrat pas 60 vjetësh

Ilaçet që përdoren për të rivendosur një mbledhje ndahen në disa grupe.

E para është pilula. Përfaqësuesit kryesorë:

Tableta Zidena (Zidena) për fuqinë

Parimi i veprimit është rivendosja e ngopjes së gjakut në trupat shpellorë të penisit. Pacientët pas moshës 60 vjeç duhet të marrin ilaçe me kujdes. Ato kanë një kompleks të efekteve anësore.

E dyta është injeksione me testosterone. Futet në muskul gluteal me një interval prej 2 ditësh. Stimuloni menjëherë organet gjenitale. Efekti mbahet nga 48 orë në 13 javë në varësi të ilaçit.

Përfaqësuesit kryesorë:

 • "Propionat i testosteronit";
 • "Sustanol";
 • Testosteroni i pavendosur.

Disavantazhi – ka një numër të madh të kundërindikacioneve.

Ointments, krem ​​dhe xhel për të rritur fuqinë

Grupi i tretë – xhel, kremra. Avantazhi – nuk ka efekte anësore. Në gjendje të zgjasni marrëdhëniet seksuale, rritni madhësinë e penisit.

Përfaqësuesit e njohur të grupit:

Përdoret menjëherë para marrëdhënies seksuale.

Rivendosja e fuqisë pas 60 vjetësh me stërvitje

Për burrat nga mosha 60 vjeç, aktiviteti fizik është shumë i rëndësishëm. Stimulon qarkullimin e gjakut në trup. Depozitat e dhjamit ulin nivelin e testosteronit. Ushtrimi ndikon në kontrollin e peshës së trupit, metabolizmin e duhur. Ushtrimet fizike stimulojnë prostatën, përjashtojnë proceset e ndenjur në organet e legenit. Potenciali te burrat tek 60 mbetet me stërvitje të rregullt.

Ushtrimi i potencialit

Shtë e dobishme të përdorni një rutine, të vizitoni pishinën, të bëni joga. Rekomandohet të rregulloni ngarkesën me trajnerin, ai do të zgjedhë një grup ushtrimesh që përputhen me nivelin tuaj të fitnesit fizik.

Trajtimi i potencialit me mjete juridike popullore në 60 vjeç

Recetat e mjekësisë tradicionale janë mënyra më e përballueshme për të rritur një mbledhje. Forcimi i një mbledhje tek burrat pas 60 vjetësh kryhet duke përdorur tinkturat që përdoren nga goja. Mjetet juridike popullore të mjekësisë tradicionale janë një supë hithre, tinkturë xhenxhefili, wort të Shën Gjonit dhe yarrow. Rekomandohet të përdorni një dush me kontrast, të aplikoni akull në pjesë të ndryshme të trupit.

Për të ruajtur fuqinë, jini të kujdesshëm ndaj shëndetit tuaj, drejtoni stilin e jetës së duhur. Atëherë do të keni marrëdhënie të vazhdueshme seksuale.

Rritja e fuqisë tek burrat pas 60 vjetësh: ilaçet më efektive dhe mjetet juridike popullore

Tek burrat, pas gjashtëdhjetë, prodhimi i hormoneve seksuale, samotropin, enzimat fillon të ulet ndjeshëm. Mungesa e androgjenit shkakton probleme me funksionin seksual të burrave, ka një ngadalësim të metabolizmit, gjendja e lëkurës përkeqësohet, masa e muskujve zvogëlohet, zhvillohet osteoporoza. Në këtë rast, marrja e analogëve sintetikë të testosteronit do të ndihmojë në përmirësimin e ngritjes dhe cilësisë së jetës. Në moshën e vjetër, doza të vogla të steroideve përshkruhen për kurse të gjata (deri në 6 muaj ose më shumë). Nëse keni nevojë të rritni shpejt fuqinë tek burrat e moshuar, mund të përdorni frenuesit PDE-5. Efekti terapeutik pas përdorimit të këtyre ilaçeve ndodh brenda 40 minutave.

E RNDSISHME T K BNI! Mjekët janë të shtangur! Mënyrë efektive për të rritur më shumë potencialin! Duhen vetëm 5 minuta më parë. Lexoni më shumë >>

Droga e kësaj klase është më e popullarizuara për përmirësimin e funksionit ngrerë tek burrat në çdo moshë. Efekti i tyre terapeutik bazohet në frenimin e PDE-5, i cili çon në një rritje të nivelit të oksidit nitrik në organet gjenitale. Kjo, nga ana tjetër, shkakton një përmirësim të qarkullimit të gjakut në rajonin inguinal dhe mbushjen e shpejtë të faltusit me të. Duhet të kihet parasysh se ilaçe të tilla nuk trajtojnë shkaqet e impotencës, por vetëm lehtësojnë simptomat e sëmundjes.

Frenuesit më të njohur të PDE-5:

Këto ilaçe duhet të përdoren vetëm siç përshkruhet nga mjeku juaj. Burrat 55 vjeç dhe më të vjetër duhet t'i nënshtrohen një ekzaminimi të sistemit kardiovaskular para se të përdorin frenuesit PDE-5.

Përmirësimi i jetës seksuale në pleqëri duke marrë doza të vogla të hormonit të rritjes, analoge sintetike të testosteronit, insulina është shumë e popullarizuar në Evropën Perëndimore dhe SH.B.A.

Sidoqoftë, disa grupe të anabolikëve (steroide, samotropin) mund të çojnë në zhvillimin e kancerit tek burrat me një predispozitë të tillë. Prandaj, për të përjashtuar pasojat serioze, është e nevojshme t'i nënshtrohen një ekzaminimi të duhur para se të përdorni drogë.

Lista e anabolikëve më të njohur për trajtimin e impotencës në shtëpi:

Efektet anësore manifestohen:

 • sheqer i rritur në gjak;
 • ënjtje.

Hipertrofia e organeve të brendshme nuk përjashtohet. Hormoni i rritjes shpesh merret njëkohësisht me insulinë

Efektet anësore mund të ndodhin:

 • ginekomastiey;
 • fytyre;
 • tension i lartë

Marrja e Testiononit Propionate mund të shoqërohet me:

 • shfaqja e akneve;
 • rritja e presionit të gjakut;
 • ginekomastiey;
 • një rënie në sasinë e yndyrës nënlëkurore dhe të barkut

Efektet anësore më të theksuara të drogës janë:

 • puçrra të rënda (mbi supet dhe shpinën);
 • ënjtje;
 • rritje e presionit të gjakut;
 • gynecomastia

Kur përdoren si duhet, ilaçet anabolike mund të përmirësojnë ndjeshëm shëndetin e burrave në pleqëri. Në të njëjtën kohë, këto ilaçe të fuqishme mund të shkaktojnë dëm të madh. Për këtë arsye, një vendim për përdorimin e tyre duhet të merret vetëm nga mjeku që merr pjesë pas ekzaminimit.

Rritja e fuqisë tek burrat pas 60 vjetësh me ndihmën e barnave të fuqishme mund të kufizohet nga prania e sëmundjeve të ndryshme të organeve dhe sistemeve të trupit. Në këtë situatë, aditivët biologjikisht aktiv mund të jenë të dobishëm. Përgatitjet natyrore përmbajnë ekstrakte dhe ekstrakte të bimëve dhe nuk kanë ndonjë efekt të rëndësishëm anësor. Rivendosja e forcës së mashkullit gjatë përdorimit të tyre është e ngadaltë (gjatë disa muajve), por rezultati i arritur në shumicën e rasteve mbetet pas tërheqjes së shtesave.

Shtesat dietike më të njohura që ndihmojnë në përmirësimin e funksionimit të sistemit gjenitourinar janë:

 • çrregullime nervore;
 • diabeti mellitus;
 • hipertension

Kujdes kërkohet të përdorni shtesën:

 • pacientë me hipertension;
 • bërthama;
 • me sëmundje të veshkave;
 • me aterosklerozë të rëndë

Si të rivendosni fuqinë pas 60 vjetësh – ilaçe, mjete juridike popullore, ushtrime gjimnastikore

Kur njeriu ka probleme me jetën intime kur mbush moshën e vjetër, rivendosja e fuqisë pas 60 vjetësh bëhet e rëndësishme për të. Mosfunksionimet mund të shkaktohen nga mungesa e testosteronit në trup, i cili ju lejon të mbani dëshirën seksuale. Mënyra për të rritur fuqinë është qasja e duhur ndaj stilit të jetës, heqja dorë nga zakonet e këqija, marrja e medikamenteve speciale.

Farë është fuqia

Koncepti i fuqisë në një burrë përfshin disa karakteristika: shkalla e tensionit të penisit në kohën e ngritjes së tij, shkalla e shfaqjes së një mbledhje, kohëzgjatja dhe cilësia e marrëdhënieve seksuale. Nuk ka kritere të sakta për të përcaktuar normën për këtë tregues. Ju mund të dyshoni për një problem në mungesë dëshire dhe dobësie ngrerë. Dështimet te burrat e shëndetshëm shpesh fillojnë në moshën e rritur për shkak të karakteristikave të trupit të plakjes, mënyrës së jetesës dhe sëmundjes.

Në çfarë moshe te burrat zvogëlohet fuqia

Shkencëtarët kanë vërtetuar se një rënie në fuqinë në një njeri mesatar të shëndetshëm ndodh pasi të mbushë moshën 50 vjeç ose më të vjetër. Sidoqoftë, një problem i mbledhjes dhe humbja e dëshirës seksuale mund të ndodhin më herët nën ndikimin e faktorëve negativ. Shkaku i impotencës së hershme shpesh janë zakonet e këqija, kequshqyerja, abstinenca afatgjatë në moshën e rritur, prania e sëmundjeve kronike. Mosha optimale për marrjen e masave parandaluese mund të përcaktohet individualisht pas ekzaminimit.

Shëndeti i burrave pas 60 vjetësh

Arsyeja kryesore për mosfunksionimin erektil tek burrat pas moshës 60 vjeç konsiderohet nga mjekët si prania e sëmundjeve vaskulare dhe hormonale, prostatiti. Në burrat e moshuar, zhvillohet menopauza, e cila manifestohet me një ulje të tërheqjes ndaj një gruaje. Trajtimi i sëmundjes është i ndërlikuar nga numri i madh i ilaçeve të marra, të cilat mund të ndikojnë negativisht në fuqinë. Prandaj, para se të angazhoheni në rivendosjen e aktivitetit seksual, duhet të konsultoheni me një mjek.

Mes një rënie në prodhimin e testosteronit, seksi po bëhet më i rrallë, dhe ngacmimi është zvogëluar. Sidoqoftë, kjo ka një efekt negativ në shëndetin seksual të burrave. Ekspertët rekomandojnë që anëtarët e seksit më të fortë të mos kufizohen në kontaktet intime. Sipas mjekëve, seksi i rregullt është një nga metodat kryesore se si të rifitoni fuqinë, duke parandaluar rënien e cilësisë së jetës seksuale dhe dëshirës.

Seksi pas 60 vjeç

Mosha e moshuar nuk është arsyeja kryesore për përkeqësimin e aktivitetit seksual të burrave. Një rënie në fuqinë e përfaqësuesve të seksit më të fortë mund të shkaktohet nga faktorët e mëposhtëm:

 • Mungesa e diversitetit gjatë marrëdhënieve seksuale. Kjo për faktin se partneri humbet atraktivitetin e saj të jashtëm, shfaqet një zakon.
 • Pasioni i tepërt për punë çon në një përqendrim të shtuar të vëmendjes së një burri në punë, gjë që ndikon në një ulje të dëshirës seksuale.
 • Lirimi i tepërt, konsumimi i tepërt i pijeve alkoolike, pirja e duhanit dhe zakone të tjera të këqija mund të shkaktojnë një përkeqësim të fuqisë në moshën e rritur.
 • Mbipesha, fizike dhe psikologjike, është një faktor i tillë karakteristik për baballarët me shumë fëmijë, burra që kanë probleme familjare me gruan e tyre.
 • Sëmundjet, veçanërisht të shoqëruara me rrjedhje të dëmtuar të gjakut.
 • Frika nga marrëdhënia seksuale mund të shkaktohet nga shfaqja e dështimit në të kaluarën. Në këtë drejtim, seksi është më pak i zakonshëm, penisi mashkull nuk i nënshtrohet stimulimit për një kohë të gjatë, prandaj mund të ndodhë impotencë.

Si të rivendosni fuqinë

Procesi i rivendosjes së fuqisë për një burrë të moshuar 60 vjeç konsiston në një grup veprimesh që janë të dizajnuara për të përmirësuar gjendjen e përgjithshme të trupit dhe shëndetin e organeve të legenit. Mjekët rekomandojnë të drejtoheni në masat e mëposhtme:

 • Një nga mënyrat e rëndësishme dhe të shpejtë për të përmirësuar fuqinë në 60 vjet është trajtimi i sëmundjeve kronike. Sëmundjet që shoqërohen me ndryshime në sistemin endokrin (diabeti, hipotiroidizmi), sëmundja e mëlçisë, prostata dhe arterioskleroza kërkojnë vëmendje të shtuar. Për të hequr qafe impotencën, rekomandohen ilaçe të përshtatshme dhe aditivë biologjikë. Nëse është e nevojshme, ndërhyrja kirurgjikale është e mundur.
 • Rritja e potencialit tek burrat pas 60 vjeç kryhet duke përdorur një dietë të veçantë. Korrigjimi i ushqimit duhet të ketë për qëllim përmirësimin e procesit të qarkullimit të gjakut. Ushqimi i ushqimeve të shëndetshme mund të ndihmojë në uljen e niveleve të kolesterolit dhe të ndihmojë në ngopjen e gjakut me vitamina thelbësore, minerale dhe oksigjen.
 • Ndihmoni në arritjen e rikthimit të funksionit seksual dhe ushtrimeve të veçanta fizike që kanë për qëllim forcimin e muskujve të legenit.
 • Përmirësimi i fuqisë tek burrat pas moshës 60 vjeç varet nga rregullsia e jetës së tyre seksuale. Seksi nuk duhet të ndodhë në mënyrë rigoroze në një orar, por midis akteve të intimitetit nuk duhet të bëhen boshllëqe të mëdha.
 • Një ilaç efektiv në shtëpi, si të përmirësoni funksionin erektil pas 60 vjetësh, do të jetë një larmi decoctions dhe infuzionesh të përgatitura nga përbërës natyralë sipas recetave popullore.
Shahinclub Shqipëri