Cili ilaç ndihmon për fuqinë

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Farë është impotenca?

Pamundësia fiziologjike e penisit për të hyrë në një gjendje eksitimi, për ta mbajtur atë për ca kohë, quhet impotencë. Në praktikën mjekësore, termi mosfunksionim ngrerë është më i zakonshëm.

 • organik;
 • psychogenic;
 • vaskulare;
 • neurogenic.

Një ereksion është një proces i ndërlikuar fiziologjik, i cili është një zinxhir i reaksioneve komplekse sekuenciale sekuenciale neurohumorale. Një sinjal për fillimin e tyre është një impuls nervor në strukturat e trurit mashkullor.

Ajo siguron hormonet në qarkullimin e gjakut. Ata stimulojnë rrjedhën aktive të gjakut në organet gjenitale të burrave, gjë që e çon atë në një gjendje ereksioni. Kohëzgjatja e saj varet nga karakteristikat individuale të burrit, gjendja e tij shëndetësore, faktorët psikologjikë, mosha.

Mosfunksionimi ngrerë ndodh në çdo fazë të shkeljes së zinxhirit neurohumoral. Klasifikoni mosfunksionim ngrerë organik, psikogjenik dhe të përzier. Organike shoqërohet me sjellje të dëmtuar të një impulsi nervor – ekziston dëshira seksuale, por nuk ka aftësi fizike për ta realizuar atë.

Me patologji psikogjene, një impuls nervor nuk ndodh, nuk ka epsh. Forma më e zakonshme e impotencës është mosfunksionimi i përzier, në të cilin mekanizmat organikë dhe psikogjenikë shoqërohen me njëri-tjetrin.

Burrat që kanë probleme të një natyre intime nuk kanë dëshirë të kërkojnë ndihmë mjekësore. Kjo sjellje e ndërlikon situatën, por impotenca mund të kurohet. Sa më shpejt që të përcaktohen shkaqet e impotencës seksuale dhe të fillohet trajtimi, aq më shumë shanse ka për të ruajtur shëndetin e burrave për shumë vite.

Jo të gjitha simptomat e impotencës tregojnë praninë e sëmundjes. Një reagim i tillë i trupit të një njeriu mund të shoqërohet me probleme psikologjike, çekuilibër hormonal. Arsyet duhet të përcaktohen nga mjeku.

Në një kuptim të gjerë, fuqia është prania e forcës dhe aftësisë për të kryer një veprim. Sidoqoftë, në një kuptim të ngushtë, ky koncept përshkruan aftësinë e një mashkulli për të patur një mbledhje dhe marrëdhënie seksuale. Ai vlen vetëm për gjysmën e fortë të njerëzimit.

psikiatër, urolog, seksolog, kirurg. Në disa raste, ndryshimet në stilin e jetës ndihmojnë. Në situata të tjera, ia vlen të filloni të merrni ilaçe hormonale ose një mjet për fuqinë tek burrat me veprim të shpejtë, i cili siguron efektin e dëshiruar të përkohshëm, por nuk siguron një trajtim të përgjithshëm të sistemit riprodhues.

Ilaçet e përfshira në listën e frenuesve më të mirë të fosfodiesterazës-5 kanë një listë të madhe të veçorive pozitive dhe shpesh përshkruhen për trajtimin kompleks të çrregullimeve të funksionimit të organeve të legenit.

Erofertil  Si të ulni shpejt presionin e gjakut në shtëpi pa ilaçe, të cilat ushqime ulin presionin e gjakut

Për 15 vjet, Viagra ka qenë në krye të listës së mjeteve juridike më të mira në të gjithë botën. Sipas një studimi të kryer nga mjekët amerikanë në mesin e pacientëve që vuajnë nga mosfunksionimi erektil, u bë e ditur se pothuajse 800 nga 1000 burra shpëtojnë nga impotenca seksuale pas marrjes së këtij ilaçi.

Përbërja e ilaçit përfshin një përbërës aktiv – sildenafil, i cili menjëherë fillon sistemin riprodhues dhe përshpejton rrjedhjen e gjakut në penis pas një periudhe të shkurtër kohe pas marrjes së një tableti.

Sot, Viagra rekomandohet nga mjekët më të famshëm në shkallë globale. Sidoqoftë, pavarësisht kësaj, ajo ka shumë kundërindikacione, për të cilat duhet të dini rreth para se të merrni ilaçin:

 • shkelje të mëlçisë;
 • sëmundje kronike në veshka;
 • presioni i ulët i gjakut;
 • sëmundje të zemrës;
 • deformime kongjenitale të penisit;
 • ulçera e stomakut (faza aktive).

Ndalohet gjithashtu për përdorim nga ata që kohët e fundit kanë pasur goditje në tru ose po marrin ilaçe me bazë nitrati të palëve të treta.

Ilaçi i dytë më i mirë për potencialin pas Viagra janë tabletat Cialis. Ato përfshijnë një substancë të fuqishme – tadalafil, e cila siguron funksionimin normal të sistemit riprodhues për 36 orë nga koha e marrjes së ilaçit.

Komponenti aktiv i ilaçit manifestohet pothuajse menjëherë pas gëlltitjes. Ndonjëherë, për shembull, në fazën e mesme dhe të përparuar të zhvillimit të impotencës, efektiviteti i tij bëhet i dukshëm pas 30-45 minutash.

Shumica e mjekëve të specializuar në trajtimin e mosfunksionimit ngrerë u përshkruajnë ilaçe ditore pacientëve të tyre në doza minimale (deri në 10 mg). Kjo është mjaft e mjaftueshme që një mashkull të jetë në gjendje të bëjë seks në çdo kohë që i nevojitet.

Cialis nuk ka ndalime të rrepta për përdorim, por, pavarësisht mungesës pothuajse të plotë të kundërindikacioneve, nuk lejohet të përdoret me alkool, agjentë që përmbajnë nitro dhe alfa-bllokues.

Përbërësi kryesor aktiv në Levitra është vardenafil. Ajo absorbohet shpejt nëpër muret e stomakut, pas së cilës menjëherë fillon të manifestohet. Substanca aktive ruhet brenda trupit për 12 orë dhe gjatë kësaj kohe burri mbetet i aftë të kryejë marrëdhënie seksuale.

Mjekët paralajmërojnë se doza ditore e Levitra nuk duhet të kalojë 20 mg. Me përdorimin e pakontrolluar të vardenafilit në pacientë, vërehet si vijon:

 • dhimbje në qafë;
 • marramendje;
 • tensionet e presionit të gjakut;
 • eksitueshmëria e tepruar;
 • çrregullime gjumi;
 • skuqje e fytyrës;
 • të përzier;
 • diarre;
 • kongjestioni i hundës (ënjtje e mukozës së hundës).

Nëse ka ndonjë reagim të dëmshëm të trupit ndaj ilaçit, mjekët rekomandojnë që të ndaloni marrjen e Levitra derisa ato të zhduken plotësisht. Ju mund të rifilloni terapinë me këtë ilaç pasi të keni normalizuar gjendjen e pacientit.

Levitra konsiderohet një nga mjetet më të sigurta për një luftë të shpejtë kundër mosfunksionimit erektil, por duhet të merret me kujdes në rast të problemeve të mëlçisë, hipertensionit, dhe gjithashtu kur pacienti është mbi 60 vjeç.

Impaza është një nga ilaçet më të njohura kundër impotencës, e cila ka një listë mbresëlënëse të përfitimeve:

 • forcon një ngritje;
 • rrit epsh (seks seksual);
 • normalizon rrjedhën e gjakut në organet e legenit;
 • rrit ndjesitë nga procesi i marrëdhënies seksuale.

Për të rifituar forcën e mashkullit, një tabletë në ditë është e mjaftueshme. Duhet të vendoset nën gjuhë dhe të mbahet në zgavrën me gojë, derisa të treten plotësisht. Kohëzgjatja e trajtimit të impotencës me Impaz është 12 ditë. Nëse rezultati përfundimtar është më i dobët se sa pritej, atëherë kursi i terapisë vazhdon për një javë tjetër.

Në varësi të dozës së treguar, ilaçi nuk provokon shfaqjen e reaksioneve anësore. Në rastin e një trajtimi të pakontrolluar, pacienti mund të pësojë dhimbje koke, rënie të presionit të gjakut ose nauze, shoqëruar me të vjella.

Një tipar i mirë i këtij ilaçi ishte se ai mund të kombinohet me nitratet dhe alfa-bllokuesit. Nuk hyn në një reaksion kimik me përbërjen e tyre dhe nuk do të shkaktojë probleme shëndetësore. Kundërindikimi i vetëm për përdorimin e Impaz është një alergji ndaj përbërësve të tij.

Erofertil  Krijimi vetëm me stimulimin e duarve (2)

Llojet e ilaçeve për të hequr qafe impotencën

E gjithë sfera e mjeteve ekzistuese për të hequr qafe impotencë seksuale ndahet në 4 grupe:

 • frenuesit fosfodiesterazë-5;
 • përgatitjet për terapinë e zëvendësimit të hormoneve;
 • ilaçe të bazuara në përbërës bimorë;
 • aditivë biologjikisht aktiv (BAA).

Zgjedhja e një ilaçi të veçantë varet nga shkaku i problemeve me fuqinë, fazën e zhvillimit të sëmundjes dhe gjithashtu se çfarë rezultati dëshiron të marrë burri.

Përzgjedhja e ilaçit të nevojshëm kryhet pas masave diagnostikuese. Mjeku vlerëson rezultatet e testeve dhe vetëm atëherë i përshkruan pacientit një kurs të përshtatshëm të trajtimit. Vetë-administrimi i mjeteve juridike për mosfunksionim ngrerë mund të dëmtojë shëndetin.

Kurimet për pafuqi tek burrat

Manifestimet e mëposhtme janë arsyeja për të kontaktuar një mjek:

 • Aftësia ngrerë është zvogëluar ose mungon. Një burrë në moshë riprodhuese në prani të dëshirës së fortë seksuale nuk është në gjendje të sjellë organet gjenitale në një ereksion.
 • Ngritje jo adekuate. Një burrë nuk mund të arrijë konsistencën e dëshiruar të penisit për marrëdhënie seksuale.
 • Koha e marrëdhënieve seksuale është e shkurtër, derdhja nuk ndodh në shumicën e tyre.
 • Derdhja vjen para kohe.
 • Mungesa e një mbledhje të pavullnetshme, e cila normalisht vërehet në mëngjes ose gjatë gjumit të një nate.
 • Pafuqia seksuale shoqërohet me mungesën e dëshirës seksuale.

Nëse keni një ose më shumë simptoma për një kohë të gjatë, duhet të konsultoheni me një specialist. Farmakologjia ofron mjete të shumta moderne për impotencën. Ato zhvillohen duke marrë parasysh shkaqet e sëmundjes, moshën e pacientit, fazën e sëmundjes.

Me ndihmën e tyre, është e mundur të arrihen ereksione të përmirësuara, ato rivendosin shëndetin seksual të meshkujve. Ilaçet popullore për mosfunksionim ngrerë te burrat me kusht mund të ndahen në dy grupe sipas mënyrës së ndikimit të tyre në sistemin riprodhues:

 • Veprimi i ilaçit është rritja e fuqisë, zgjimi seksual i zgjatur, rritja e sensualitetit me fillimin e orgazmës.
 • Ilaçi ka një efekt terapeutik dhe profilaktik.

Cialis

Këto pilula janë të përshkruara për të forcuar ereksionin dhe për të trajtuar mosfunksionimin erektil, pavarësisht nga faza e sëmundjes. Ilaçi stimulon furnizimin me gjak të penisit, duke siguruar një mbledhje të shpejtë dhe të qëndrueshme.

Cialis përdoret për trajtimin e prostatitit dhe adenomës. Fillimi i efektit terapeutik varet nga shkalla e zhvillimit të proceseve patologjike. Përqendrimi maksimal i substancës aktive ndodh pas 30 minutave dhe zgjat deri në 8 orë. Veprimi i tabletave zvogëlohet gradualisht.

Ilaçi është kundërindikuar në rast të intolerancës individuale ndaj substancës kryesore aktive, me patologji të rënda të sistemit kardiovaskular, sëmundjeve të veshkave, mëlçisë. Tabletat nuk duhet të merren për djemtë nën 18 vjeç dhe gratë.

Viagra

Në mesin e shumë ilaçeve për trajtimin e mosfunksionimit ngrerë, Viagra është pilula më e famshme për trajtimin e impotencës tek burrat. Substanca aktive siguron shfaqjen e shpejtë të një ereksioni, kohëzgjatjen e saj, rrit ndjesitë me orgazëm.

Merrni tableta një orë para afërsisë jo më shumë se një herë në ditë. Substanca aktive thithet më mirë në stomak bosh. Kundërindikimi është mbindjeshmëri ndaj përbërësve të ilaçit. Për pacientët me patologji të mëlçisë dhe veshkave, doza zvogëlohet. Tabletat nuk janë të përshkruara për gratë dhe djemtë nën 18 vjeç.

Levitra

Levitra është një efekt i fuqishëm terapeutik, dhe u përshkruhet burrave që nuk mund të arrijnë një mbledhje dhe ta ruajnë atë për marrëdhënie seksuale. Tabletat merren pavarësisht nga vakti.

Përveç mbindjeshmërisë ndaj përbërësve aktivë të ilaçit dhe moshës 16 vjeç, një kundërindikacion është ndërveprim me ilaçe të tjera (nitrate, dhurues oksidi nitrik, disa ilaçe antivirale).

Impaza

Mosfunksionimi erektil mund të ketë një natyrë psikogjene, organike dhe të përzier të shfaqjes. Impaz – pilula për impotencën mashkullore, të cilat përshkruhen pavarësisht nga lloji i sëmundjes. Ky ilaç nuk ka kundërindikacione për pacientët me patologji kardiovaskulare që marrin nitrate.

Erofertil  Afrodiziakët për burra

Për të arritur një mbledhje, shpërndajë 1 tabletë afërsisht 2 orë para marrëdhënies seksuale dhe 1 tabletë tjetër një orë para saj. Ilaçi merret herë pas here për këtë qëllim. Për trajtimin e sindromës së menopauzës te burrat, një kurs terapeutik kryhet për 12 javë.

Tabletat merren çdo ditë tjetër në mbrëmje. Me një marrëdhënie seksuale të mundshme gjatë kursit terapeutik, 1 tabletë duhet të merret një orë para saj. Efekti terapeutik zgjat deri në gjashtë muaj.

Për të stabilizuar gjendjen, trajtimi i çrregullimeve të menopauzës të një natyre vegjetovaskulare zhvillojnë një kurs të dytë. Pilulat kanë një efekt stimulues në prodhimin e testosteronit. Përbërja e ilaçit përfshin antitrupa të pastër të pastër.

dapoksetine

Derdhja e parakohshme shkakton siklet në një marrëdhënie intime. Për dashamirët e seksit të gjatë zhvillohet aktivatori Dapoxetine. Ky mjet ndihmon për të rritur kohëzgjatjen e marrëdhënieve seksuale me 3-4 herë.

Ilaçi nuk ka analoge midis ilaçeve të tjera që mund të zgjasin kënaqësinë seksuale. Për të siguruar efektin, merrni pilulën pak para marrëdhënies seksuale. Shqyrtimet e shumë burrave tregojnë se gjysma e dozës është e mjaftueshme. Pilulat kanë një efekt parandalues ​​në manifestimin e derdhjes së parakohshme.

Dapoxetina është kundërindikuar rreptësisht te burrat me sëmundje të zemrës, enëve të gjakut, mëlçisë, me një reagim të theksuar ndaj laktozës dhe përbërësve të saj. Me kujdes, ajo duhet të përdoret nga pacientë me diabet mellitus.

Ju nuk mund të merrni një stimulues njëkohësisht me alkool, antibiotikë, pilula gjumi, qetësues për qetësimin e ilaçeve, ilaçe që janë të përshkruara për çrregullime mendore. Efektet anësore të dobëta janë jashtëzakonisht të rralla në formën e një stomaku të mërzitur dhe zorrëve, dhimbje koke, marramendje.

Sustanon

Sustanon është në gjendje të stimulojë shpejt fuqinë e një njeriu

Ilaçi është në gjendje që shpejt të stimulojë fuqinë e një njeriu, rezultati i administrimit të tij mund të vazhdojë për 72 orë. Disa pacientë kanë një rezultat më të gjatë.

Kohëzgjatja e kursit të përdorimit të Sustanon mund të jetë nga 4 deri në 8 javë, saktësia e gjendjes së pacientit para trajtimit dhe gjatë tij ndikon. Doza e injeksionit mund të jetë 250-500 mg e përbërësit kryesor, që administrohet nënlëkurësisht.

Nebido

Nebido injeksion

Ai mori shumë vlerësime pozitive nga pacientët, ndërsa për momentin ilaçi shpesh përshkruhet nga specialistët në prani të problemeve me potencialin. Ana negative e ilaçeve është çmimi i tij, por injeksionet jepen çdo ditë çdo 12 javë.

Në disa raste, pacientët kishin nevojë për një injeksion të dytë pas 8 javësh. Hormoni lëshohet ngadalë, duke i garantuar pacientit një minimum efektesh anësore. Shtë e nevojshme ta përdorni atë vetëm pas një ekzaminimi të plotë dhe identifikimit të shkakut të saktë të patologjisë.

Omnadren 250

Omnadren 250 tregon një rezultat të mirë

Injeksione përbëhen nga një përzierje e disa estrove të hormoneve, të cilat gjithashtu përfshijnë testosteronin. Për shkak të formës dhe përbërjes së veçantë, Omnadren 250 tregon një rezultat të mirë dhe lejon injeksione vetëm një herë në 4 javë.

Ju mund ta blini ilaçin vetëm me recetë, ndërsa për një fillim duhet të konfirmoni funksionalitetin e plotë të mëlçisë dhe veshkave. Omnadren është marrë në një dozë prej 250 deri 500 mg të substancës aktive, kursi i trajtimit zgjidhet individualisht.

Testantoni Enanthate

Drogës Enanthate Testosterone

Drogë e gjeneratës së parë që mund të administrohet deri në 3 herë në javë. Për shkak të përdorimit të shpeshtë, pacientët mund të pësojnë probleme në formën e vulave, supurimeve dhe hematomave.

Një ndihmës tjetër efektiv është pikat për fuqinë e burrave të veprimit të shpejtë. Të gjithë mund t'i blejnë ato, sepse ato janë në dispozicion në dyqanet online ose farmacitë. Një shembull është Hammer i Thor's:

Shahinclub Shqipëri