Foodsfarë ushqimesh të zakonshme ju duhet të hani për të zmadhuar penisin tuaj

Shpesh djemtë mendojnë për madhësinë e dinjitetit të tyre mashkullor, pasi u duket atyre se nuk është aq i madh. Sidoqoftë, jo të gjithë duan të marrin ilaçe për të zgjatur fallusin ose të përdorin pajisje speciale për të zgjatur organin gjenital. Në raste të tilla, shumë mendojnë për përdorimin e produkteve për të rritur penisin.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Madhësitë normale

Para se të vazhdoni me zgjedhjen e produkteve për të rritur dinjitetin mashkullor, është e nevojshme të përcaktoni se cilat madhësi janë normale.

Norma konsiderohet të jetë penis, me madhësi rreth 12-16 cm në një gjendje të ereksionit të plotë. Një gamë e tillë e gjatësisë është për shkak të faktit se brenda kufijve të tillë organi funksionon normalisht dhe mund të përdoret për seks. Nëse në gjendjen e ngritur, gjatësia e farës është vetëm 8–9 cm, atëherë kjo tregon patologji. Sidoqoftë, një përfundim i tillë konsiderohet i kushtëzuar, pasi që kur përcaktohet madhësia normale, merren parasysh lartësia e burrit, proporcionet e trupit të tij dhe faktorët e tjerë.

Gjithashtu, kur përcaktoni madhësinë optimale, merret parasysh mosha e djalit. Organi riprodhues rritet deri në moshën 18-20 vjet dhe për këtë arsye është më mirë të matni dimensionet pas moshës madhore. Deri në këtë moshë, anëtari do të rritet akoma dhe rritet në vëllim.

Të mendosh seriozisht për ushqimin për zmadhimin e penisit ia vlen vetëm nëse një djalë i rritur në gjendjen e tij të drejtë nuk arrin 10–11 cm. Në raste të tjera, nuk është e nevojshme të rritet vëllimi i organit.

Erofertil  Ilaçet dhe pilulat për impotencë

Lista e produkteve të dobishme

Shumë djem ëndërrojnë të zgjerojnë një anëtar me ndihmën e ushqimit të shëndetshëm, pasi kjo metodë nuk kërkon shumë përpjekje. Për të arritur rezultate me të vërtetë mbresëlënëse, është e nevojshme të hani ushqime të shëndetshme gjatë zhvillimit aktiv të trupit. Kjo do t'ju lejojë të merrni rezultatin maksimal nga ushqimi i duhur. Rekomandohet të përfshini në dietën tuaj ushqim që përmban shumë vitamina që kontribuojnë në zhvillimin e sistemit riprodhues të djemve.

Shtë e nevojshme të njihen më në detaje se cilat ushqime të veçanta rrisin organin gjenital.

Perime me fruta

Dieta e përditshme e çdo njeriu të shëndetshëm duhet të përbëhet nga fruta dhe perime. Në fund të fundit, janë këto produkte që konsiderohen të dobishme dhe të pasura me vitamina. Mjekët rekomandojnë të hani shegë, banane, avokado. Midis perimeve, dallohen selinoja, domatet dhe karrotat. Manaferrat e kuq janë gjithashtu të dobishëm për sistemin riprodhues të djemve. Ata disa herë rrisin rrjedhën e gjakut në penis, duke forcuar kështu mbledhjen.

Më vete, duhet të dallohen frutat e mëposhtëm me perime, të cilat duhet të shtohen në dietë:

  • Karrota. Për të përmirësuar jetën seksuale, ekspertët këshillojnë të hani karrota të freskëta çdo ditë. Përdorimi i rregullt i kësaj perime promovon qarkullimin e gjakut në organin gjenital. Gjithashtu, karotat mund të rrisin epshin dhe dëshirën seksuale tek burrat mbi 50 vjeç.
  • Domate. Shumë njerëz i quajnë domatet një antioksidant natyral efektiv për të ruajtur forcën dhe energjinë mashkullore. Domatet ndikojnë në mënyrë të favorshme në gjëndrën e prostatës të djemve dhe dallohen nga ngritja e ereksionit. Mjekët rekomandojnë të shtoni domate të papërpunuara në dietë. Perimet e ziera humbasin pjesën më të madhe të pronave të tyre të dobishme dhe nuk rritin madhësinë e dinjitetit mashkullor.
  • Majdanoz. Një nga produktet më efektive për rritjen e farës konsiderohet majdanoz. Kjo bimë është përdorur për shumë dekada për të përmirësuar fuqinë, dëshirën seksuale dhe për të rritur fallusin. Për të arritur rezultate maksimale, majdanozi konsumohet çdo ditë. Vetëm në këtë mënyrë penisi do të bëhet elastik, i fortë dhe voluminoz.
  • Avokado. Pak njerëz e dinë se çfarë të hanë për të zgjatur shpejt penisin e një avokado. Ky frut zgjeron muret e enëve të gjakut dhe në këtë mënyrë kontribuon në përmirësimin e rrjedhës së gjakut në penis. Organi riprodhues, në të cilin gjaku rrjedh mirë, është më i lehtë për t’u zmadhuar.
Erofertil  Si dhe si të rritet fuqia në shtëpi

arra

Djemtë që janë të interesuar të zgjerojnë penisin e tyre duhet t'u kushtojnë vëmendje arrave. Ato shpesh përdoren për të përmirësuar zhvillimin dhe rritjen e farës së burrave të rritur. Arrat përmbajnë shumë vitamina që aktivizojnë prodhimin e hormonit mashkullor në trup. Prandaj, mjekët rekomandojnë të hani shumë arra tek djemtë të cilëve u mungon testosteroni në trup.

Përveç vitaminave, përbërja e arra përmban kalcium, kalium dhe fosfor, të cilat gjithashtu janë në gjendje të rrisin vëllimin e organit gjenital në një gjendje të ereksionit të plotë. Ato gjithashtu përmbajnë zink, i cili rrit aktivitetin seksual dhe zgjat marrëdhëniet seksuale.

Në mënyrë që të ndjeni shpejt rritjen e dëshirës seksuale dhe rritjen e madhësisë së gypit të ngrehur, duhet të hani arra në doza të duhura. Rekomandohet t’i hani 2-3 herë në javë. Në një muaj, një rezultat pozitiv do të jetë i dukshëm.

Xhenxhefil

Disa mjekë rekomandojnë që djemtë të shkojnë në një dietë që përfshin xhenxhefil. Ky produkt konsiderohet i rëndësishëm kur rritet vëllimi dhe gjatësia e farës. Efekti kryesor pozitiv i përdorimit të xhenxhefilit është një rritje e rrjedhës së gjakut në penisin e ngritur. Përmirësimi i qarkullimit të gjakut ka një efekt pozitiv në muret e enëve të gjakut dhe i zgjeron ato. Për shkak të kësaj, gjerësia dhe gjatësia e dinjitetit mashkullor rritet gradualisht.

shparg

Në mënyrë që penisi të rritet mirë, asparagus shtohet në dietë. Ky produkt i shëndetshëm përmban jod, hekur, asparaginë dhe tiaminë. Këto elementë gjurmë aktivizojnë prodhimin e testosteronit dhe rrisin madhësinë e penisit për 2-3 cm.

Disa mjekë rekomandojnë të hani më shumë asparagus tek djemtë që duan të kenë fëmijë. Ky produkt rrit sasinë dhe përqendrimin e farës, gjë që ndikon në mënyrë të favorshme në funksionin riprodhues të djemve.

Erofertil  Produkte Përmirësuese të Libidos

Tharbore

Të paktën një produkt i qumështit duhet të jetë i pranishëm në dietën e çdo të riu. Kos, djathë, kefir – e gjithë kjo ndikon pozitivisht në punën e sistemit riprodhues të burrave. Produktet e qumështit gjithashtu përmirësojnë shëndetin e përgjithshëm. Konsumimi i rregullt i qumështit ose i kefirit ndihmon në zhvillimin e qelizave të reja, normalizimin e metabolizmit, eliminimin e toksinave dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut në organin gjenital.

Theshtë përmirësimi i qarkullimit të gjakut që konsiderohet i rëndësishëm kur rritet madhësia e penisit. Dimensionet e dinjitetit të ngritur mashkull varen drejtpërdrejt nga sasia e gjakut të grumbulluar në të. Sidoqoftë, ia vlen të thuhet menjëherë se ushqimi i qumështit nuk sjell rezultate mbresëlënëse. Në rastin më të mirë, gjatësia e penisit do të rritet me 1-2 cm.

hormonet

Nëse ushqimi i duhur nuk ka ndihmuar në rritjen e madhësisë së organit gjenital, përdorni terapi hormonale. Shumë janë të kujdesshëm ndaj kësaj metode, pasi çrregullimet hormonale ndonjëherë çojnë në pasoja të rënda. Sidoqoftë, me terapinë e duhur të testosteronit, organi gjenital rritet me 3-4 cm në një gjendje të ereksionit të plotë.

Para se të përdorni këtë metodë të zgjatjes së organit gjenital, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Ai do të përcaktojë rrjedhën e saktë të trajtimit dhe do të thotë nëse kërkohet terapi hormonale.

Përfundim

Shumë djem shqetësohen se penisi i tyre ka gjatësi ose vëllim të pamjaftueshëm. Kjo i shtyn ata të kërkojnë metoda të ndryshme për të rritur madhësinë e gypit. Ushqimi i duhur i duhur mund të ndihmojë në zgjerimin e organeve. Nëse hani ushqime të caktuara, mund ta zgjasni penisin me 2-4 cm.

Shahinclub Shqipëri