Si të rritet shpejt fuqia në shtëpi shpejt (3)

Problemet e potencialit janë të njohura për shumë burra që janë tashmë mbi dyzet vjeç. Përkeqësimi i funksionit erektil mund të shfaqet në mënyra të ndryshme.

Një mbledhje e pamjaftueshme për kontakt seksual gjithashtu nën këtë përkufizim. Lodhja, nervozizmi, stresi, sëmundje të ndryshme, grindjet nuk kontribuojnë në një "humor" të përshtatshëm.

Edhe një dozë e vogël alkooli do të pengojë procesin. Nëse vërehet një ngritje e dobët në mënyrë të përsëritur, atëherë ky është një rast për t'u këshilluar me një specialist. Cilat janë shkaqet e shkeljes dhe çfarë duhet të bëni në lidhje me të? Si të rritet shpejt fuqia në shtëpi?

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

A është e mundur të rivendosni funksionin erektil brenda një dite?

Duket se një rikthim i shpejtë i funksionit ngrerë është i pamundur. Ka disa këshilla për të ndihmuar në përmirësimin e fuqisë. Ato mund të gjenden më vonë në artikull.

Si të rritet shpejt një anëtar para marrëdhënies me ilaçe?

Disa ilaçe japin një efekt të qëndrueshëm. Ju mund të përdorni një mjet të tillë si Viagra Soft. Ky është një analog i ilaçit të famshëm Viagra.

Ilaçi Viagra Soft ka disa përparësi:

 1. veprim i menjëhershëm. Efekti i pritjes mund të shihet pothuajse menjëherë – pas njëzet minutash;
 2. sipas studimeve klinike, ilaçi është efektiv për pesë orë;
 3. shije të mirë. Ilaçi i përmirësuar u lëshua në formën e një dragee me një shije të lehtë të nenexhikut (ata që nuk i pëlqejnë kapsulat do ta vlerësojnë atë).

Viagra Soft përmirëson qarkullimin e gjakut, ndihmon trupin të shërohet sa më shpejt të jetë e mundur pas derdhjes. Marrja e ilaçeve eliminon shfaqjen e ereksionit të pavullnetshëm.

Një tjetër për të përmirësuar shpejt mbledhjen duke përdorur ilaçin Levitra. Komponenti aktiv i ilaçit është vardenafil. Kur merret me stomak bosh, ilaçet fillojnë të veprojnë në njëzet e pesë minuta.

Avantazhi i saj është se është i vlefshëm për pesë orë. Gjatë shtatë orëve të ardhshme, nuk ekskretohet. Mesatarisht, pesë orë të tjera një ereksion do të shfaqet më shpejt dhe do të zgjasë shumë më gjatë.

Si ta rritim fuqinë shpejt me mjetet juridike popullore?

Besimi i njerëzve tanë në mjekësinë alternative është shumë i lartë. Disa nga recetat e saj me të vërtetë kanë kuptim.

Shumë bimë përmbajnë substanca të dobishme, kështu që këshillohet përdorimi i tyre për probleme me funksionin seksual. Jo të gjithë mund të dallojnë një recetë efektive nga një e paefektshme.

Për më tepër, jo të gjitha trajtimet dhe shtojcat bimore janë të sigurta për shëndetin. Për të kthyer forcën e mashkullit, përdoren zierje dhe infuzione të bazuara në xhensen, limon, lulet e murrizit dhe trumzë.

Ju mund të aplikoni ekstrakte nga xhinkgo biloba dhe yohimbe, si dhe përgatitje të tjera natyrore barishtore. Disa bimë barishtore përmirësojnë qarkullimin e gjakut, forcojnë zemrën dhe enët e gjakut. Shumë prej tyre përmbajnë zink, i cili është thelbësor për shëndetin e burrave.

Ato nuk duhet të konsiderohen si bazë për trajtimin e impotencës.

Pothuajse të gjitha zierjet dhe infuzionet në drejtim të efektivitetit janë shumë inferiorë ndaj ilaçeve moderne. Për më tepër, recetat për mjekësinë alternative kanë kundërindikacione dhe efekte anësore (megjithëse shumë gabimisht besojnë se mjetet natyrore janë absolutisht të padëmshme).

Disa barishte mund të shkaktojnë alergji. Para se të përdorni këto ose bimë të tjera, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

Nëse ai nuk gjen ndonjë kundërindikacion, atëherë ilaçi alternative mund të përdoret si një terapi shtesë. Recetat që ndihmojnë në rivendosjen e fuqisë mashkullore nuk janë të kufizuara në infuzione bimore dhe zierje.

Mjekësia tradicionale përdor mjete të tjera të provuara:

 1. mjaltë. Prej kohësh është konsideruar një stimulues i fortë për burrat. Ju duhet ta përdorni atë në kombinim me karrota, verë të kuqe, xhenxhefil dhe arra. Rreth 500 g arra duhet të përzihen me lëng aloe (100 g) dhe mjaltë (350 g). Përzieni gjithçka tërësisht. Merrni përzierjen që rezulton nga dy lugë ëmbëlsirë. Ju mund të përgatisni një ilaç tjetër: për këtë, mjalti, lëngu i aloe dhe vera e kuqe (në proporcione 2: 1: 3) duhet të kombinohen. Lëngu që rezulton duhet të injektohet për katërmbëdhjetë ditë. Duhet të pihet para se të hahet;
 2. verë e bardhë. Një stimulues seksual i pazakontë përgatitet nga kjo pije, e cila vepron menjëherë. Për ta përgatitur atë, duhet të merrni 1 litër të këtij lloji të alkoolit. 300 ml lëng portokalli dhe 150 ml lëng limoni janë derdhur në të. Pas kësaj, shtoni 50 g mjaltë, 25 l pije, gjethe të freskëta nenexhiku, kardamomë, karafil dhe kanellë. Përbërja që rezulton është përzier mirë dhe nxehet mbi nxehtësi të ulët deri në një çiban. Pija duhet të ftohet dhe të ftohet. Ai duhet të jetë atje për tre ditë. Pas kësaj, ajo duhet të filtrohet me kujdes dhe të merret dyzet minuta para bashkësisë. Sipas shumë burrave, ilaçi me të vërtetë funksionon;
 3. koriandër. Për të përgatitur një ilaç të fuqishëm për potencën, duhet të merrni 30 g koriandër dhe t'i derdhni me 150 ml vodka. Përzijeni përzierjen për shtatë ditë. Hani 15 pika para ngrënies. Mjeti lehtëson gjendjet depresive, jep forcë dhe besim, rrit tonin dhe ndikon pozitivisht në funksionin erektil.

Vitaminat dhe mineralet që ndihmojnë në përmirësimin e ereksionit

Shëndeti, përfshirë fuqinë, varet nga ushqyesit që hyjnë në trup nga ushqimi. Substancat që rrisin aftësinë për të kryer marrëdhënie seksuale përfshijnë vitamina dhe minerale.

Ato janë të domosdoshme, sepse ato rritin jo vetëm epshin, por edhe aftësinë e trupit për të konceptuar pasardhës të shëndetshëm. Me moshën, vërehet një përkeqësim i aftësive seksuale.

Prandaj, është e nevojshme të përdoren produkte që rrisin fuqinë dhe funksionet riprodhuese. Problemet në jetën seksuale reflektohen jo vetëm në gjendjen psikologjike, por edhe në performancën e të gjitha organeve njerëzore.

Erofertil  Si mund ta zgjas një anëtar me duart e mia në shtëpi

Siç e dini, ushqimet e detit, perimet, frutat dhe bimët janë ushqime që përmirësojnë ereksionet. Por çfarë lloj vitaminash nevojiten për fuqinë dhe në cilën sasi? Anëtarët e seksit më të fortë, të cilët monitorojnë shëndetin e tyre, duhet të dinë se cilat lëndë ushqyese duhet të konsumohen çdo ditë.

Ushqime të Zinkut të Lartë

Një burrë duhet të marrë vitamina të tilla: B₁, B₃, B₆, B₉, B₁₂, C, D, E. Minerale që rrisin forcën e mashkullit – selen dhe zink. Materiali kryesor ndërtues për testosteronin është zinku.

Pa të, formimi i molekulave të këtij hormoni është i pamundur. Heshtë ai që është i nevojshëm për të përmirësuar fuqinë. Substanca disa herë rrit lëvizshmërinë e spermës. Minerali gjendet në disa ushqime deti, krunde gruri, hudhra, arra dhe të verdhën e vezëve.

Seleni është i përfshirë drejtpërdrejt në biosintezën e testosteronit dhe përmirëson performancën e organeve gjenitale mashkullore.

Substanca ka një efekt të dobishëm në funksionet riprodhuese. Shtë e nevojshme për trajtimin e infertilitetit. Minerali përmirëson cilësinë e spermës.

Përmban në vezë pule, mish gaforre, kallamar, karkaleca, bukë thekre, misër dhe domate.

Ushtrimi për të rritur shpejt fuqinë

Nëse nuk keni kohë të shkoni në palestër, mund të rritni aktivitetin fizik në mënyrat e mëposhtme:

 1. bëni një zgjedhje në favor të shkallëve, jo të ashensorit;
 2. shkuarja në punë në këmbë ose çiklizëm;
 3. sa më shumë kohë të jetë e mundur për të ecur, dhe jo me makinë ose transport publik;
 4. bëj ushtrime.

Ushqime për të përmirësuar shtytjen e seksit

Gjithashtu, me një ulje të dëshirës seksuale, farat e karotës dhe fasulet janë të dobishme për burrat.

Për të rritur aftësitë seksuale, është e nevojshme të hani bukë thekre dhe kërpudha. Nga frutat, shegët, limonët, portokallet dhe fiqtë duhet të preferohen. Në menunë e perimeve, përparësia duhet të jetë domatet, specat e kambanave, si dhe të gjitha llojet e qepëve.

Burrat do të përfitojnë shumë nga vezët e pulës dhe të thërrmijave. Në formën e tyre të papjekur, ata mbajnë të gjitha vitaminat, kështu që shumë anëtarë të seksit më të fortë i pinë ato. Por në këtë formë, produkti përthithet më keq.

Prandaj, për të rritur fuqinë dhe për të rritur numrin e spermës, është më mirë të hani vezë pas trajtimit të nxehtësisë në gjendjen optimale – të ziera butë.

Banja që ndihmojnë në forcimin e një ngritjeje

Me banjot e rregullta të trajtimit, një njeri mund të pushojë pas një dite të vështirë.

Procedurat e tilla të ujit kanë një efekt të dobishëm në gjendjen e prostatës.

Për të përmirësuar një mbledhje, ju mund të përdorni banja të ngrohta me shtimin e mumjeve, emulsioneve terpentinë dhe kamomil.

Masazh për ngritjen e dëshirës seksuale

Ekzistojnë dy tipe masazhesh për të rritur fuqinë:

 1. masazh që përmirëson qarkullimin e gjakut në legen. Ai lehtëson lodhjen dhe stresin, rrit epshin;
 2. masazh që ndihmon për të ndikuar në pika të caktuara bioaktive që janë përgjegjëse për aktivitetin seksual.

Parandalimi i impotencës

Ju mund të parandaloni problemet në jetën tuaj seksuale në mënyrat e mëposhtme:

 1. humbje peshe;
 2. braktisja e duhanit dhe alkoolit;
 3. ushqimi i duhur;
 4. pushim i mire;
 5. vizitë mjeku.

Video të dobishme

Disa këshilla pune se si të rritni shpejt fuqinë përpara një akti:

Parandalimi i problemeve me funksionin riprodhues është shumë më e lehtë sesa trajtimi i tyre. Në shumicën e rasteve, një ngritje e dobët mund të rritet. Rreth 95% e burrave që u këshilluan me një mjek në kohën e duhur rifitojnë gëzimin e një jete seksuale pasi kaluan një kurs terapie.

Pafuqia është një mungesë e plotë ose e pjesshme e një ereksioni. Me kalimin e kohës, ajo fillon të përkeqësohet në shumicën e burrave pas 30 vjetësh. Sipas statistikave, diku rreth 66% e meshkujve kanë probleme me këtë, ose kanë qenë në të kaluarën. Sidoqoftë, në disa raste, ju mund të rritni shpejt fuqinë në shtëpi.

Shkaku vaskular i impotencës

Thelbi i një mbledhje qëndron në mbushjen e penisit me gjak. Ekziston edhe një sëmundje e tillë si mosfunksionimi ngrerë. Në ilaç interpretohet si furnizim i pamjaftueshëm i gjakut në organin gjenital për marrëdhënie seksuale. Sidoqoftë, ekziston një pikë e rëndësishme. Shumë shpesh ka situata kur njeriu lodhet, mbingarkohet në punë dhe në këto raste do të ketë edhe probleme me seksin. Dallimi i vetëm është se kjo është një gjendje normale.

Në shumicën e rasteve, shkaku i impotencës është dëmtimi i enëve të penisit. Për të kontrolluar shëndetin e enëve të gjakut, duhet të bëni sa më poshtë. Para se të shkoni në shtrat, një shirit letre aplikohet në trupin e penisit në një gjendje të relaksuar. Nëse në mëngjes u zbulua se kjo shirit ishte grisur, atëherë kjo do të tregojë një ngritje nate. Pra, nuk ka probleme me anijet.

Një burrë duhet të ketë një ngritje nate ose para agimit. Kjo sugjeron që ai është i shëndetshëm, anijet e tij janë të lundrueshme dhe problemet aktuale janë të përkohshme dhe jo të rrezikshme.

zhvillimin e arteriosklerozës

Atherosclerosis është një proces sistemik. Shkon me shpejtësi të barabartë nëpër të gjitha enët e trupit. Arteriet penile kanë një diametër shumë të vogël. Enët e mëdha të krahëve, këmbëve dhe qafës janë trefishi i diametrit të tyre. Në përputhje me rrethanat, nëse një njeri ka zhvilluar arteriosklerozë, atëherë do të jenë kryesisht anijet e vogla që do të vuajnë.

Ekzistojnë statistika mjekësore, sipas të cilave burrat me impotencë kanë më shumë të ngjarë të marrin infarkt miokardi në pesë vitet e ardhshme. Këshilla kryesore është të vizitoni një kardiolog dhe të kontrolloni kolesterolin në gjak (raporti lipoproteinë me densitet të ulët dhe të lartë). Përveç kësaj, është e nevojshme të bëhet një ultratinguj i enëve të mëdha të kokës dhe qafës.

Acidi acetilsalicilik

Aspirina është në gjendje të zvogëlojë viskozitetin e gjakut, duke parandaluar kështu ngjitjen e trombociteve në enët e gjakut. Procesi i ereksionit është i lidhur drejtpërdrejt me furnizimin me gjak të penisit. Për më tepër, burrat që vuajnë nga mosfunksionim ngrerë ose impotencë kanë shumë shanse për të marrë një lloj ndërlikimi të sistemit të zemrës. Marrja e aspirinës mund të përmirësojë gjendjen e enëve të gjakut dhe të mbrojë veten nga kjo.

Shënim: më shumë se 100 mg aspirinë në ditë nuk rekomandohet.

Receta për rritjen e potencialit

Kjo pije do të sigurojë një rritje të shpejtë të fuqisë në shtëpi dhe do t'ju bëjë të ndiheni si burrë në çdo situatë. Përbërësit që përbëjnë pijen mund të blihen në çdo dyqan ushqimore. Ato përfshijnë tre produkte dhe tre sezone:

 • 200-400 gram rrënjë xhenxhefili (e mundur në formë pluhuri);
 • tre limona;
 • mjaltë;
 • kanellë;
 • karafil;
 • arrëmyshk.

Ju duhet të gatuani supën në mbrëmje. Xhenxhefili së pari duhet të zhvishet, dhe më pas të zihet. Pasi të vlojë, fikni nxehtësinë, lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës dhe shtoni ujë nëse është e nevojshme: duhet të merrni dy litra. Lëngu i tre limonëve dhe gjallëri i tyre është shtrydhur në një infuzion xhenxhefil të ftohur.

Shënim: nuk duhet të vendosni një film të bardhë me limon në infuzion, sepse është helmues. Shtë më mirë që me kujdes të hiqni zverin me thikë.

Supë që rezulton injektohet nën kapak për një natë. Pasi të insistoni, aty shtohet një lugë kanellë. Karafil me arrëmyshk gjithashtu shtohen në shije. Gjithçka është plotësisht e përzier. Ju duhet ta pini atë pas ngrënies dy herë në ditë: në mëngjes dhe në mbrëmje. Në asnjë rast nuk duhet ta pini atë në stomak bosh, veçanërisht nëse ka probleme me stomakun. Në mënyrë që ta bëni supën më të shijshme, mund të shtoni një lugë çaji mjaltë (mundësisht të lëngshme).

Erofertil  Si të rivendosni fuqinë te burrat në shtëpi, mjetet juridike popullore, ilaçet, ushtrimet dhe

Viagra ruse

Për të rritur fuqinë në shtëpi, mund të gatuani një ilaç të vjetër rus. Baza e Viagra Ruse është kvass, por jo e blerë, por gatuar në shtëpi. Para së gjithash, ju duhet të bëni një starter, dhe për këtë do t'ju duhet përbërësit e mëposhtëm:

 • 50 gram maja të papërpunuara;
 • 100 gram sheqer;
 • malts.

Në një kavanoz me tre litra, shtohet pak maja e papërpunuar (rreth 50 gram) dhe 10 lugë sheqer. Mund të shtoni më pak sheqer, por me këtë proporcion kvasi do të jetë shumë më i pasur. Pas kësaj, shtohen tre lugë malt, dhe gjithçka derdhet me ujë të nxehtë. Temperatura e saj nuk duhet të kalojë 60 gradë, përndryshe kvass thjesht do të vlojë, dhe majaja nuk do të funksionojë.

Kvass është përzier plotësisht dhe vendoset në një vend të ngrohtë. Do të arrijë brenda tre ditësh. Kvasi i parë, ka shumë të ngjarë, do të duhet të derdhet, sepse do të marrë erë si maja. Mbetet vetëm një sasi e thithur e thartuar (1-2 gota).

Bazuar në kvass e përftuar, bëhet Viagra. Për ta përgatitur atë, keni nevojë për rrikë. Duhet të jetë i freskët, jo i konservuar. Për të shpërndarë më mirë rrikë në kvass, ajo duhet të grihet në një rende të mirë. Rrikë e grirë shtohet në kvass dhe rrikë të fundit mbahet në një enë të errët për të paktën një javë, ndërsa duhet të jetë në një vend mjaft të freskët.

Përgatitja e ngrënies

Në bazë të kvass me rrikë, ju mund të gatuani një pjatë të quajtur turea, e cila gjithashtu do të rrisë fuqinë në shtëpi. Në Rusi, gratë e reja i trajtuan burrat e tyre me këtë pjatë në mënyrë që të ishin energjike dhe të padepërtueshme në dashuri. Udhëtarët e huaj shoqëronin praninë e një numri të madh të fëmijëve në familje me këtë pjatë të veçantë.

Për përgatitjen e tij, përveç kvass, kërkohet gjithashtu rrepkë e zezë. Mund ta bluajeni në një mulli mishi. Rrepka e zezë ishte gjithashtu shumë e vlerësuar në Rusi dhe konsiderohej një depo e ushqyesve. Vetë turqishtja ruse është një pjatë mjaft e thjeshtë. Breadshtë thjesht bukë thekre me përmasa me disa lugë salcë kosi. Pjata është kripur pak, dhe rrepkë shtohet atje. Rrepkë do t'i japë një guxim dhe forcë një pjate. Në fund, shtohet kvass, dhe burgu rus mund të konsiderohet i gatshëm.

Një supë e tillë e ftohtë është shumë e lehtë për tu tretur dhe është veçanërisht e mirë pas pushimeve, kur nuk doni asgjë tjetër. Ka një efekt të trefishtë: ngopet, shuan etjen dhe është në gjendje të rrisë energjinë seksuale.

Sode buke

Sode ose bikarbonat natriumi përdoret në shumë zona. Përdoret gjithashtu për të rritur fuqinë, dhe shërben gjithashtu si ndihmës për trajtimin e prostatitit dhe adenomës së prostatës. Para së gjithash, sode heq stanjacionin në zonën e legenit dhe rrit prodhimin e sekretimit seksual. Ekzistojnë dy forma të marrjes së këtij ilaçi: shtëpie dhe jashtë (larja).

gëlltitje

Sasia e sodeve të marra nuk duhet të kalojë një lugë çaji, dhe në fillim vetëm ¼ duhet të merret. Shkrihet në një gotë me ujë të ngrohtë ose qumësht, pastaj sillet në një çiban në tigan, por nuk vlon. Gjatë gjithë procesit të ngrohjes së pijeve, ajo duhet të nxitet në mënyrë aktive, sepse përndryshe sodeja do të vendoset në fund dhe nuk do të shpërndahet plotësisht.

Zgjidhja merret çdo ditë për 10 ditë. Isshtë i dehur në stomak bosh në mëngjes 30 minuta para një vakt. Kursi maksimal i pranimit është një muaj.

Banja alkaline

Një metodë shtesë për të përmirësuar funksionin erektil është një banjë alkaline. Isshtë marrë para gjumit për arsyen se është shumë relaksuese. Një paketë sode buke tretet në tre litra ujë të valë. Gjithçka është e trazuar tërësisht, ndërsa sedimenti nga fundi nuk ka nevojë të hiqet. Zgjidhja derdhet në banjën e shtypur, e cila duhet të merret jo më shumë se 30 minuta.

Karakteristikat e dietës

Para së gjithash, për të ruajtur forcën e mashkullit, është e nevojshme të konsumoni një sasi të mjaftueshme të proteinave, dhe është e dëshirueshme që këto të jenë proteina shtazore. Këto përfshijnë:

Mishi i zakonshëm në këtë drejtim nuk është shumë i përshtatshëm, sepse është i vështirë për tu tretur, dhe ndarja e tij kërkon një sasi më të madhe të energjisë. Nëse ndodh që një burrë në një moment të fillojë të hajë më pak produkte shtazore dhe do të hajë ushqime bimore ekskluzivisht, atëherë ai do të përjetojë një mungesë të rëndë të proteinave. Sperma e një personi të tillë do të sintetizohet shumë më ngadalë, dhe dëshira e tij seksuale do të dobësohet.

Pas derdhjes (derdhjes), formimi i spermës kërkon një sasi mjaft të madhe të proteinave, të cilën trupi kërkon menjëherë të rikrijojë spermën e humbur. Përveç kësaj, së bashku me lëngun seminal, shumë elementë gjurmë largohen. Ky aspekt gjithashtu duhet të merret në konsideratë dhe të larmishëm, në mënyrë që të ekzistojë një probabilitet i lartë për të marrë gjithçka që ju nevojitet. Ju mund të merrni shtesa të veçanta që përmbajnë disa elementë mikro dhe makro. Nga vitaminat, më të domosdoshmet janë A dhe E, dhe nga elementët gjurmë – zink.

Një sasi e madhe e zinkut gjendet në arra dhe fara. Këto përfshijnë:

 • ginger;
 • farat e lulediellit;
 • farat e kungujve;
 • arre dhe lajthi.

Me mungesë të vitaminës D, vërehet një prodhim i zvogëluar i hormonit të seksit mashkull. Kjo vitaminë sintetizohet nga vetë trupi, por vetëm në prani të dritës së diellit. Në dimër, rekomandohet ta merrni atë përveç kësaj, duke blerë në barnatore.

medikamente

Natyrisht, për të forcuar fuqinë mashkullore, duhet të shmangni alkoolin dhe pirjen e duhanit, të ushtroni ushtrime, të hani mirë dhe të udhëheqni një mënyrë jetese të shëndetshme në përgjithësi. Sidoqoftë, jo të gjithë duan dhe mund t'i përmbahen asaj. Industria moderne mjekësore ka ndihmuar prej kohësh burrat të arrijnë qëllimet e tyre duke prodhuar ilaçe efektive dhe jo shumë të shtrenjta.

Viagra është një ilaç shumë i efektshëm i importuar për të rritur kohëzgjatjen e një ereksioni. Ai ka disa të meta. Së pari, ajo ngarkon sistemin kardiovaskular mjaft të madh, dhe së dyti, ai ka një çmim të lartë. Një paketë e Viagra me dymbëdhjetë tableta do t'i kushtojë një njeriu 5 mijë rubla.

Fakti është se Viagra është markë tregtare. Përbërësi kryesor aktiv është citrati sildenafil, i cili mund të blihet veçmas dhe me një çmim të ulët. Zakonisht 10 tableta sildenafil kushtojnë rreth 600 rubla. Me të njëjtin parim, ju mund të bëni me ilaçe të tjera, thjesht duke blerë përbërësin kryesor aktiv, i cili tregohet në paketën pranë markës.

Një tabletë që përmban 100 mg sildenafil është një dozë shumë e fuqishme. Nëse e pini atë, atëherë brenda 12 orësh mund të bëni gjënë tuaj të preferuar. Jehona e veprimit të tij do të zgjasë pjesën tjetër të ditës. Mundësia më e mirë do të ishte të pini 1/3 tableta, d.m.th. 33 mg në orë para aktivitetit seksual.

E rëndësishme: në të njëjtën kohë pirja e më shumë se dy tabletave është e ndaluar.

Para përdorimit të ilaçit, është e nevojshme të njiheni me udhëzimet për përdorim, sepse ajo ka shumë kundërindikacione të ndryshme. Kur merrni stimulues për të forcuar fuqinë, gjaku dërgohet në organet riprodhuese. Në këtë rast, shikimi dhe dëgjimi mund të bien, dhe rrahjet e zemrës, përkundrazi, do të bëhen më të shpeshta. Pilula të tilla mund të jenë jashtëzakonisht të rrezikshme për pacientët hipertensivë dhe bërthamat, veçanërisht nëse paralelisht me to një njeri merr ilaçe që përmbajnë nitrate.

Erofertil  Priapism - shkaqet dhe metodat e trajtimit

Ndonjëherë efekti i tabletave mund të arrijë në 36 orë, gjë që është shumë e rrezikshme. Duhet të merret si rregull: sa më e ulët doza e substancës së marrë, aq më pak efekte anësore nga ilaçi. Efektet anësore të paktën mund të përfshijnë marramendje dhe ënjtje të mukozës së hundës.

Stimuluesit meshkuj nuk mund të merren nëse shkaku i mosfunksionimit erektil ose impotencës qëndron në mbipesha e llojit të barkut. Ata nuk do të kurohen, por vetëm shkaktojnë varësi serioze. Në shumë raste, përdorimi sistematik i stimuluesve përfshin një rritje të proceseve në gjëndrën e prostatës. Nëse një burrë kishte prostatit normal, atëherë pas marrjes së tij, ai shpejt mund të zhvillohet në adenoma të prostatës.

Si ta rritni fuqinë në shtëpi shpejt – recetat e mjekësisë tradicionale, ushqimin e duhur, theksin në minerale dhe vitamina, të cilat janë të nevojshme për një ngritje normale. Potenciali mund të rritet me ndihmën e aktivitetit fizik, duke përdorur metoda alternative. Të gjitha këshillat e dobishme në këtë artikull.

Ne përdorim ilaçe për të përmirësuar shpejt fuqinë

Si të rritet shpejt fuqia tek një burrë, nëse së shpejti është planifikuar një mbrëmje intime? Agjentët farmakologjikë do të ndihmojnë këtu. Për shembull, vardenafil ose ndonjë tabletë me vardenafil. Ky mjet është menduar posaçërisht për trajtimin e çrregullimeve ereksionale. Përparësitë e drogës janë toleranca e mirë, performanca pavarësisht nga mosha e burrit, fillimi i shpejtë i veprimit.

Dhe për ata që preferojnë efektin afatgjatë të ilaçit, ne rekomandojmë Tadalafi. Studimet kanë treguar jo vetëm efektivitetin e lartë të ilaçit, por edhe sipas rishikimeve të burrave, orgazma përmirësohet, kënaqësia pas marrëdhënieve seksuale. Ilaçi jep një efekt edhe në pacientët me diabet mellitus dhe pas dëmtimeve të palcës kurrizore.

Ju mund të blini Tadalafil dhe ilaçe të tjera për të përmirësuar fuqinë në dyqanin tonë. Pricemimi i përballueshëm, cilësia e garantuar – çelësi i miqësisë tonë me klientët!

Cilat vitamina dhe minerale mund të rrisin fuqinë shpejt?

Gjendja e fuqisë varet drejtpërdrejt nga ajo që hani, nga një dietë e shëndetshme. Disa vitamina dhe minerale ndikojnë në fuqinë:

 1. Zinkut. Shtë pjesë e shumë enzimave, dhe për këtë arsye merr pjesë në proceset metabolike. Në mënyrë që niveli i testosteronit në trup të jetë normal, keni nevojë për një sasi të mjaftueshme të këtij elementi kimik. Zinku është i përfshirë në shkëmbimin e dehidrotestosteronit. Në organet gjenitale mashkullore, ndarja dhe rinovimi i qelizave seksuale po ndodh vazhdimisht, ky proces ngadalësohet me mungesë zinku. Numri i spermës është zvogëluar, cilësia e tyre është ulur. Përmirësimi i potencialit shpesh varet nga dieta; ushqimet e pasura me zink si karkaleca, goca deti, krunde gruri, anchovies, verdhë veze dhe peshku do të rrisin shpejt fuqinë.
 2. Selen. Minerali që përdoret në sasi të mëdha nga sistemi riprodhues i mashkullit. Roli kryesor i selenit është antioksiduesi. Elementi mbështet anijet në një gjendje të shëndetshme, parandalon zhvillimin e arteriosklerozës, goditjes dhe sulmit në zemër. Lirimi i trupit nga radikalët, seleni siguron sintezën e hormoneve seksuale dhe spermës. Me mungesën e tij, testosteroni në trup zvogëlohet, gjë që sjell zhdukjen e fuqisë. Për të siguruar trupin tuaj selen, shtoni produkte potence në dietën tuaj: misër, ushqim deti, domate, hudhër dhe vezë.
 3. Vitamina E. Një vitaminë e tretshme në yndyrë që është e njohur për vetitë e saj të forta antioksiduese. Veprimi i tij është i shumëanshëm: normalizimi i sfondit hormonal, forcimi i mureve të enëve të gjakut, stabilizimi i membranave qelizore, parandalimi i formimit të mpiksjes së gjakut. Mungesa e tokoferolit ndonjëherë çon në zhvillimin e infertilitetit, përfshirë edhe nga burrat. Vitamina E përmbahet në produkte të tilla: vajra bimore, mikrob gruri, peshk, arra për potencë, fara, sidomos farat e kungullit.
 4. Vitaminat e grupit B. Shpesh, një rënie e fuqisë shoqërohet me punën e tepërt të trupit. Thiamine, ose vitamina B1, zvogëlon lodhjen e trupit, rrit qëndrueshmërinë, ushqen muskujt dhe energjinë e trurit. Pyridoxind, ose vitamina B6 ndikon në funksionimin e sistemit nervor. Për të rritur fuqinë, shtoni farat e lulediellit, vezët, arrat, peshkun e detit në dietë.

Si të rritet shpejtësia në shtëpi shpejt?


Një rritje e fuqisë është shpejt e mundur në shtëpi. Këtu janë disa sekrete:

 1. Trajtime të ndryshme të ujit. Mund të jetë një dush me kontrast të përditshëm, udhëtime në sauna një herë në javë. Ky ndryshim i temperaturës ka një efekt të dobishëm në rrjedhën e gjakut në të gjithë trupin, përfshirë në organet e sistemit gjenitourinar.
 2. Ndryshoni dietën tuaj. Eleminoni ushqime jo të shëndetshme, salcat, ushqimet yndyrore. Shtoni në pjatat tuaja afrodiziakë të tillë të famshëm si selino, majdanoz për potencë, hudhër, qepë.
 3. Hiqni dorë nga zakonet e këqija. Si alkooli ashtu edhe pirja e duhanit ndikojnë negativisht në organet trofike. Substancat që përmbahen në duhan shtrëngojnë enët e gjakut, zvogëlojnë prodhimin e hormoneve seksuale.
 4. Ndonjëherë për të rritur fuqinë brenda një dite, ju vetëm duhet të relaksoheni dhe të heqni qafe stresin. Shpesh, është mbivendosje psiko-emocionale që shkakton dështimin e mashkullit.
 5. Ushtrime fizike. Ata kanë efekte të ndryshme në trup, por efektiviteti i tyre është i pamohueshëm. Ne do të flasim për këtë më poshtë.

Aktiviteti fizik dhe fuqia e rritur

Do ushtrim është i mirë për të gjithë trupin. Por specialistët kanë zhvilluar komplekse të ushtrimeve të veçanta fizike që ndikojnë qëllimisht në punën e organeve gjenitale, trofizmin e tyre dhe tonin e muskujve, të cilat janë përgjegjëse për mbledhjen.

Ushtrimet tregohen nëse:

 • keni humbur ngritjen në mëngjes;
 • një mbledhje është e dobët, nuk është e mjaftueshme për të kryer marrëdhënie seksuale;
 • tërheqja ndaj një gruaje është zhdukur;
 • orgazma nuk ishte aq e ndritshme sa më parë.

Këtu janë disa shembuj të ushtrimeve:

 1. Ne do t'ju tregojmë se si ta rritni fuqinë shpejt, në shtëpi, thjesht duke kryer rregullisht këtë ushtrim. Një burrë ulet në dysheme (të ngrohtë), ju mund të në një stol. Këmbët duhet të vendosen gjerësisht. Pjesa e pasme është e barabartë, duart janë poshtë, frymëmarrja është e qetë, hundore. Gjatë një frymë të shpejtë, të shkurtër, shtrydhni pëllëmbët sikur të rrëmbeni diçka. Së bashku me këtë, përpiquni të shtrydhni mollaqen sa më shumë që të jetë e mundur, të ndjeni të gjithë muskujt që janë përgjegjës për këtë lëvizje. Pastaj ngadalë nxjerrni. Ushtrimi kryhet nga 7 qasje, midis të cilave një minutë pushim. Stresi i tillë fizik forcon në mënyrë efektive muskujt e perineumit, dhe ndihmon në kontrollin e urinimit, veçanërisht për ata që kanë mosmbajtje. Duke kontraktuar muskujt, ju bëni një lloj masazhi për gjëndrën e prostatës, siguroni një vëllim më të madh të rrjedhës së gjakut sesa më parë. Padyshim që kjo së shpejti do të ketë një efekt pozitiv në funksionin seksual.
 2. Ushtrimi i dytë kryhet nga një pozicion i hipit. Duart janë të përkulura në bërryla, pëllëmbët në nivelin e zgavrave axillary, domethënë, bërrylat "duken" lart. Duke thithur gradualisht, ngrini rripin e kokës dhe shpatullave, ngadalë ngjitni kokën prapa. Gjatë nxjerrjes, ulni kokën dhe gjoksin në pozicionin e fillimit. Pas disa sekondash pushimi, përsërisni deri në 7 grupe.
 3. Ushtrimi tjetër është përqendruar në punën e muskujve përgjegjës për fuqinë. ju duhet të uleni në një karrige, këmbët larg, tendosni muskujt që janë të vendosura midis anusit dhe scrotum. Kjo është, mollaqe duhet të jetë e qetë;
 4. Ushtrimi tjetër është i thjeshtë. Qëndroni akoma, bëni hapa marshues, duke ngritur gjunjët sa më lart.

E veçanta e ushtrimeve është se gradualisht ngarkesa duhet të rritet. Rritni numrin e përsëritjeve, bëni ushtrime në mëngjes dhe në mbrëmje. Mesatarisht, efekti i një detyre ditore duhet të shfaqet brenda një jave.

Në fakt, problemet me funksionin erektil gjenden në çdo moshë. Shumica e rasteve të impotencës mund të korrigjohen duke kontaktuar specialistë për ndihmë. Në 95%, mjekët arrijnë të rivendosin një mbledhje pa operacion. Kushti kryesor për ruajtjen e fuqisë është një mënyrë jetese e shëndetshme.

Shahinclub Shqipëri