Si ndikon alkooli në një mbledhje

Nuk është sekret që alkooli etilik, është alkool, është etanol, është i mirë për shëndetin e njeriut. Nën ndikimin e tij, enët e gjakut zgjerohen, presioni i gjakut normalizohet, dhe sistemi nervor bëhet më labil dhe rezistent ndaj stresit. Alkooli etilik është një tretës për shumë ilaçe. Përveç pozitivit, duhet të dini për veprimet negative, sepse, si pothuajse të gjitha ilaçet, edhe alkooli, kur përdoret në mënyrë jo të duhur, kthehet në helm, toksinë dhe helm. Ekziston një mendim i rremë që alkooli ka një efekt pozitiv në fuqinë e mashkullit. Kjo është tema që do të zbulojmë në këtë artikull.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Alkooli dhe fuqia

Doza të vogla të alkoolit, sipas shumë njerëzve, rrit epshin dhe zgjasin marrëdhëniet seksuale. Kjo është e vërtetë, por me një paralajmërim të madh. Zakonisht burrat me përvojë seksuale të pasuksesshme, të pasigurt për veten dhe të dobët në shpirt, përdorin këtë metodë. Në fund të fundit, kjo mund të çojë në alkoolizëm dhe impotencë. Në fakt, epshi rritet vetëm për faktin se personi i dehur bëhet më i qetë dhe vetëbesues.

Erofertil  Si të merreni me impotencën psikologjike

Marrëdhënia seksuale zgjatet vetëm sepse etanoli ul ndjeshmërinë e penisit, dhe orgazma arrihet më vonë. Kënaqësia e një seksi të tillë është shumë më pak dhe ajo pushon së sjelli kënaqësi të plotë. Për më tepër, impotenca zhvillohet për shkak të një rënie të vazhdueshme të ndjeshmërisë.

Doza të mëdha të alkoolit shkaktojnë jo vetëm fuqi të dëmtuar, por edhe patologjinë e sistemit riprodhues mashkullor në tërësi. Përqendrimet e larta të etanolit ndikojnë në mënyrë toksike në qelizat germinale dhe prodhimin e hormoneve seksuale. Stanjacioni në gjëndrën e prostatës gjithashtu zhvillohet, gjë që mund të provokojë inflamacionin e saj – prostatiti. Kjo kërcënon zhvillimin e infertilitetit. Kjo nuk do të thotë se kjo do të ndodhë në 100% të rasteve, por studimet klinike kanë treguar që më shumë lëndë zhvilluan të njëjtat procese.

Nëse nuk jeni me fat me gjenet, dhe ka një tendencë për procese të tilla patologjike, atëherë rreziku i zhvillimit të tyre rritet shumë herë – abuzimi i alkoolit në përgjithësi është kundërindikuar për ju.

Llojet e pijeve alkoolike dhe efekti i tyre në trupin e një njeriu:

 • Efekti i birrës në potencial në një sasi të kufizuar (jo më shumë se 0,3 litra në ditë) është i parëndësishëm. Ju mund të pini vetëm një pije të mirë të përgatitur fllad. Birra në sasi të kufizuar është e mirë për seksin më të fortë. Ai përmban fitoestrogjen (një analog i hormonit të seksit femëror) në sasi të vogla, por nëse abuzoni me këtë pije, atëherë sfondi normal hormonal i një burri mund të ndryshojë. Para së gjithash, do të ketë mosfunksionim ngrerë, dhe atrofi testikulare, gjithashtu përballet me trashje të llojit femër, gjinekomasti (ënjtje dhe butësi të gjëndrave gjitare) dhe ndryshime të tjera. Libido zvogëlohet, burri gradualisht shndërrohet në një përtaci seksuale.
 • Në një sasi të pranueshme (50 ml në ditë), konjaku ka një efekt të mirë në trup. Stimulon sistemin nervor, eliminon lodhjen dhe tensionin. Një palë gllënjkë siguron relaksim të të gjithë trupit, rrit besimin dhe promovon emancipimin. Në doza terapeutike, ul sheqerin në gjak dhe parandalon diabetin. Përmirëson rrjedhën koronare të gjakut – parandalon një sulm në zemër. Ai gjithashtu rrit rrjedhjen e gjakut në legen, dhe një mbledhje bëhet më e kontrolluar.

Por nëse doza është rritur, atëherë gjithçka që përshkruhet më lart do të shndërrohet në një anë negative. Dehidratimi i trupit do të vijë, gjaku do të trashet, stanjacioni do të shfaqet në të gjitha indet, përfshirë edhe legenin. E gjithë kjo zvogëlon potencialin mashkullor. Në mënyrë që konjaku të jetë i dobishëm, duhet të jetë i një cilësie të lartë dhe në një sasi të vogël (jo çdo ditë dhe për një meze të lehtë).

 • Vera, si pijet e tjera alkoolike, gjithashtu ndikon në fuqinë e mashkullit. Vera natyrale përmban shumë vitamina dhe minerale që janë të nevojshme për trupin. 100 ml verë e kuqe në ditë (10-16 ml alkool i pastër) prek pozitivisht personin në tërësi. Ajo rrit rezistencën ndaj stresit, përmirëson metabolizmin dhe rrjedhën e gjakut, normalizon presionin e gjakut dhe forcon enët e gjakut. Por doza më të mëdha çojnë në një ulje të përhershme të ndjeshmërisë së penisit, dhe pafuqia zhvillohet, për të mos përmendur alkoolizmin. Vera, si konjaku duhet të jetë e një cilësie të lartë dhe e dozuar rreptësisht.
 • Erofertil  Arra për potencën e arrave më të shëndetshme për burrat

  Alkoolizmi dhe fuqia

  Alkoolizmi është një sëmundje kronike, një nëntip i abuzimit të substancave në të cilën zhvillohet varësia fizike dhe mendore nga etanoli. Në trupin e një alkooli, ndodh një kombinim i proceseve të ndryshme që një person i shëndetshëm nuk ka.

  Vetëm proceset që lidhen me fuqinë do të përshkruhen më poshtë:

  • me dehje të vazhdueshme të alkoolit, instinkti i riprodhimit pengohet, malli për seks është zvogëluar. Natyra është krijuar në mënyrë që organet që nuk janë atrofi aktive. Në këtë rast, i gjithë sistemi riprodhues atrofitë në tërësi;
  • ndjeshmëria e ulur vazhdimisht çon në pengimin e funksionit të organeve dhe atrofinë e tij;
  • efekti toksik në kapilarët dhe në cilësinë reologjike të gjakut (lëngu) zvogëlon rrjedhën e gjakut nëpër enë, stanjacioni zhvillohet në legen dhe veçanërisht në prostatë. Ekziston prostatiti dhe mosfunksionim seksual;
  • etanoli ka një efekt të drejtpërdrejtë toksik në qelizat germinale – zhvillohet infertiliteti;
  • alkooli etil helmon mëlçinë, funksioni i tij është i ndërprerë, gjë që ndikon në sintezën e hormoneve. Infertiliteti dhe pafuqia zhvillohen.

  Rimëkëmbja e fuqisë pas alkoolizmit

  Nëse një person që ka vendosur të "lidhë" me alkoolizmin nuk ka ende atrofi të organeve gjenitale, atëherë me një probabilitet të lartë është e mundur të kthehet fuqia e mëparshme mashkullore.

  Ja çfarë ju duhet:

  • refuzim absolut i alkoolit;
  • braktisni të gjitha zakonet e këqija: pirja e duhanit, droga, etj .;
  • ushqim i shëndetshëm
  • gjumë të plotë;
  • edukimi fizik i detyrueshëm;
  • terapia e ilaçeve vetëm ashtu siç drejtohet nga një mjek;
  • kufizoni aktivitetet që provokojnë ngecje në legen: çiklizmit të gjatë, pozicionin e uljes për më shumë se 30 minuta (veçanërisht për shoferët);
  • trajtim kirurgjik, i cili zakonisht jep vetëm 50% shpresë për sukses.
  Erofertil  Ngritje e menjëhershme

  Rezultatet e

  Tani e dini se cili është efekti i alkoolit në ngritjen e një personi. Në këtë rast, aforizma e Friedrich Nietzsche: "Ajo që nuk na vret na bën më të fortë" nuk funksionon. Përkundrazi, formulimi është i përshtatshëm: "Ajo që nuk na vret deri në fund na bën të pafuqishëm".

  Mos harroni se shëndeti i burrave pas alkoolizmit nuk është aq i lehtë për t’u rikthyer, dhe nëse keni sukses, ju duhet të mbani një mënyrë jetese të shëndetshme dhe më shumë, sepse sistemi riprodhues është prekur tashmë dhe impotenca mund të ndodhë përsëri. Mendoni nëse alkooli ia vlen të humbasë atë që ju bën një burrë të plotë.

  Shqyrtime

  U varëm me miqtë, pimë edhe shumë. Në fund të fundit, ata shkuan në shtëpinë time me një vajzë. Ai ishte i përshtatshëm, qëndronte në këmbët normalisht dhe vajza me të vërtetë donte. Por mjerisht … Një ngritje nuk ndodhi. Kjo është e tmerrshme, ishte shumë e turpshme dhe e pakëndshme. Mos pini alkool para seksit!

  Faleminderit për artikullin tuaj Informacion i dobishëm dhe i rëndësishëm. Shumë më është bërë e qartë për mua. Zgjidhur! Unë them: "JO!" pije alkoolike dhe madje edhe alkool të ulët. Ata nuk ia vlen të humbasin potencialin e tyre mashkull për shkak të tyre. Seksi është më argëtues sesa alkooli.

  Nuk e di se si janë burrat e tjerë (nuk ka përvojë në larminë e burrave), por burri im, pasi dehet, sugjeron menjëherë të shkoj në shtrat. Në përgjithësi, gjithçka funksionon mirë për të, unë nuk jam duke u ankuar, megjithëse ai është një piës. Por kush e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Sot do të flas me të. Ne do të kufizojmë përdorimin e alkoolit.

  Leximi i rekomanduar

  Shahinclub Shqipëri