Pijet që rritin potencialin (2)

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Pijet potenciale mashkullore

Disa fjalë për Viagra

Shumë e shohin rrugën në Viagra. Prandaj, do të jetë e dobishme të merren parasysh disavantazhet e këtij ilaçi, kundërindikacionet për përdorimin e tij. Një informacion i tillë do t'ju lejojë të shmangni efektet anësore të kësaj qasjeje në rritjen e forcës seksuale.

Fillimisht ishte planifikuar që ky ilaç të normalizonte furnizimin me gjak të muskujve të zemrës, presionin. Shpresat e krijuesve të Viagra nuk u realizuan. Në të njëjtën kohë, sipas rezultateve të provave klinike, u krijua një shoqatë pozitive e barit me një ereksion – ekziston një rritje e rrjedhës së gjakut në organet gjenitale.

Për më tepër, Viagra ndihmon me patologjitë e mëposhtme:

Ilaçi rikthen nervat e dëmtuar, duke kryer impulse në penis, palcën kurrizore.

Contraindications. Ju duhet të refuzoni të merrni Viagra nëse duhet të punoni me pajisje, të drejtoni një makinë, pasi që "terapia" e tillë ndryshon përkohësisht perceptimin e ngjyrave. Kujdes nuk do të dëmtojë burrat të cilët diagnostikohen me patologji CVD, për shembull, dështimi i zemrës, pectoris. Viagra nuk rekomandohet për burrat pas një sulmi në zemër, goditje në tru.

Viagra është e papajtueshme me nitratet e përdorura në luftën kundër sëmundjeve të zemrës.

Një fakt i jashtëzakonshëm – Viagra nuk funksionon nëse gjithçka është në rregull me parimin seksual.

Në lidhje me efektet anësore. Pas aplikimit të Viagra, ka raste të shpeshta të dhimbjes së kokës (15,8%), skuqje të lëkurës (10,5%), mungesë të përkohshme të nuhatjes (5,5%) …

Pije të dobishme për fuqinë mashkullore

E gjithë fuqia në lëngje të freskëta

Shëndeti seksual mund të përmirësohet përmes lëngjeve të freskëta të shtrydhura nga frutat e perimeve, qumështi i mentes, çaji i xhenxhefilit. Përfshirja e tyre në dietën e përditshme garanton një mbledhje të lakmueshme. Për më tepër, pijet e tilla janë të paçmueshme për sa i përket parandalimit dhe trajtimit të patologjive që nuk kanë lidhje me aktivitetin seksual. Shumë dieta bazohen në konsumin e frutave, perimeve, lëngjeve të freskëta prej tyre.

Efektiviteti i lëngjeve në drejtim të rritjes së fuqisë nuk është më i ulët se ai i ilaçeve popullore. Avantazhi i dukshëm i të parës është mungesa e një rreziku shëndetësor.

Prandaj, merrni parasysh lëngjet më të dobishme në rastin tonë.

Ky është lideri absolut, duke rritur sasinë e gjakut që furnizon legenin e vogël. Azoti është i pranishëm në këtë pije të mrekullueshme, e cila është një "relaksuese" në lidhje me sistemin e qarkullimit të gjakut.

Ky është një burim i pasur i zinkut, i cili përcakton shëndetin e sistemit riprodhues.

Për të përgatitur këtë pije, ju duhet rrënja e bimës, e cila përmban androtestosteron – "progenitor" i testosteronit.

Një pije e tillë do të sigurojë parandalimin efektiv të impotencës, do të ndihmojë në luftën kundër saj. Aminoacidi i citrulinës me lëng të shalqirit në trup pas reaksioneve biokimike shndërrohet në argininë, e cila rrit lumenin e enëve të gjakut dhe, në përputhje me rrethanat, përmirëson qarkullimin e gjakut, duke përfshirë në legen.

Nga rruga, sa më shumë vitaminë E në pije, aq më shpejt rikthen fuqinë.

Lëngjet përdoren si pije të pavarura ose si pjesë e koktejeve.

Sekreti i gjëndrave mamare të mareve ka një efekt rinovues dhe restaurues. Koumiss ka një efekt pozitiv në metabolizmin, përbërjen e gjakut, CCC, aftësinë riprodhuese, aktivitetin seksual dhe fuqinë. Ai është i pasur me hormone që drejtojnë IP.

Противопоказания: sëmundjet akute gastrointestinale, intoleranca individuale.

Kjo pije i shërben trupit si një furnizues i shkëlqyeshëm i mineraleve, vitaminave, aminoacideve, nga të cilat varet gjendja dhe performanca e CVS, dhe forca e mureve të anijes. Këto substanca ndihmojnë të heqin qafe toksinat, të ruajnë shëndetin e burrave në nivelin e duhur.

Erofertil  Shkaqet dhe parimet e trajtimit të ereksionit të shpejtë

Pije është e mirë në atë që është e lehtë për t'u përgatitur: një rrënjë tokë 2 centimetra + ujë të valë. Produkti do të jetë gati pas 10 minutash këmbëngulje. Për të përmirësuar shijen e pijeve, mund të plotësohet me mjaltë.

Kundërindikimet: ulçera e stomakut, gastriti, cirroza, sëmundja e tëmthit, sëmundjet e CVS. Shtoni intolerancën individuale në këtë listë.

Truket ushqyese

Përveç pijeve të diskutuara më lart, dieta duhet të diversifikohet me produkte që parandalojnë problemet me funksionet riprodhuese. Le të flasim për ta.

Nuk është çudi në shoqëri ekziston një mendim se njeriu duhet të hajë mish. Vini re se i referohet afrodiziakëve. Ky produkt i siguron trupit energji, që do të thotë se mbështet të gjitha sistemet e tij, përfshirë atë seksual. Ai përmban tiroksinë – një lloj katalizatori për proceset oksiduese. Kjo substancë është e nevojshme nga qendrat hormonale që kontrollojnë ngacmueshmërinë.

Nga të gjitha llojet e mishit, preferenca duhet t'i jepet mishit të kalit, mishit të gjelit, mishit të lepurit, pulës. Këshillë: më shpesh kënaq veten me një delikatesë franceze – këmbët e bretkosave, karat (ju mund të skuqeni me qepë).

Në Lindje, burrat rritin fuqinë për shkak të mishit të qenve.

Efekti maksimal është karakteristik për enët e mishit të zier ose të gatuara në avull. Perimet dhe zarzavatet janë të shkëlqyera me mishin.

Nëse zgjidhni midis mishit dhe peshkut, atëherë opsioni i dytë do të jetë vendimi i duhur. Peshku ka shumë jod, fosfor. Llojet e peshqve të detit janë më të dobishëm, dhe prej tyre – skumbri dhe lulëzimi.

Mos harroni për havjar. Dhe pa marrë parasysh se çfarë është, e kuqe apo e zezë. Gjëja kryesore është të jesh e natyrshme.

Shtë një burim i vitaminave B dhe tokoferolit. Arrat gjithashtu kanë shumë zink, magnez, të cilat janë shumë të rëndësishme për sistemin riprodhues. Arginina, e cila është në këtë delikatesë, aktivizon prodhimin e oksidit nitrik, mungesa e të cilit ndikon negativisht në një mbledhje.

Lajthia, kikirikët dhe arrat karakterizohen nga vetitë e tyre unike. Në të njëjtën kohë, ndonjë prej këtyre produkteve përfiton vetëm trupin.

Cilat janë pijet më të dobishme për burrat dhe shëndetin e tyre?

Ka mënyra të ndryshme për t'u marrë me funksionin erektil, dhe nuk ka pse të jetë ilaçe. Shpesh burrat përdorin pije për fuqi, të cilat janë të shijshme dhe gradualisht ndihmojnë për të përballuar impotencën në shtrat. Teajrat, lëngjet dhe produktet e qumështit, ndonjëherë, veprojnë jo më keq se përgatitjet farmaceutike.

Pije për të rritur fuqinë: cilat janë më të shëndetshmet?

Shtë e rëndësishme të dini se pijet më të shëndetshme nuk kanë asnjë lidhje me alkoolin. Ky është një produkt në të cilin përqendrohen substancat më të vlefshme për forcën e njeriut.

Përparësitë kryesore të pijeve për të përmirësuar një mbledhje:

 • Lehtë për tu gatuar vetë në shtëpi;
 • Isshtë e mundur të zgjedhësh bazuar në buxhetin dhe shijet personale;
 • Mund të konsumohet çdo ditë;
 • Përveç stimulimit të qëndrueshmërisë seksuale, ato kanë një efekt pozitiv në sistemin imunitar dhe shëndetin e përgjithshëm;
 • Shpesh, përbërës që kanë vetitë e afrodiziakëve u shtohen pijeve të tilla.

Pije xhenxhefili

Në pozicionet e para të shumë majave janë pijet që rrisin fuqinë, të bëra nga xhenxhefili. Bima ndihmon në pastrimin e enëve të gjakut, forcimin e dëshirës seksuale, rritjen e qarkullimit të gjakut në organet gjenitale dhe stimulimin e prodhimit të testosteronit.

Përdoret për të bërë çaj dhe kafe, dhe gjatë verës ftohet në mënyrë perfekte limonada. Receta gatimi:

 • Teaji me mjaltë dhe limon. Ziejeni 2 litra ujë në një tigan të madh. 1 rrënjë të freskët, zhvishem, pres dhe zhyten në lëng të valë. Menjëherë e bëni gazin minimal dhe gatuajeni edhe për 15 minuta të tjera. Hiqeni në pllaka, derdhni në një turi. Shtoni një fetë limoni dhe disa mjaltë me lule. Një pjesë për të pirë pas darkës;
 • Teaji me kanellë. Grini një rrënjë të freskët. Derdhni 15 g në një termos dhe krijojeni me ujë të valë, duke e shtuar atë në buzë. Shtoni pak sheqer, kanellë në majë të thikës, lëng gjysmë limoni. Lëreni për disa orë. Pini 250 ml pas darkës;
 • Kafe xhenxhefili Do t'ju duhet rrënjë e freskët e grirë ose pluhur xhenxhefili. Shtoni sa më shumë kanellë, rozmarinë dhe kardamomin në përbërësin kryesor. Llokoçis. Gatuani në një tenxhere kafeje. Përmasat: ½ lugë çaji pluhur për filxhan;
 • Limonadë. Grind xhenxhefilin në një gjendje të rëndë. Vendosni një lugë gjelle në një kavanoz dhe shtoni një litër ujë të pijshëm të ftohur. Vendoseni në sobë, lëreni të ziejë dhe gatuajeni për 10 minuta. Shtrydhni lëngun e një limoni të madh dhe derdhni në bazën, shtoni 20 g mjaltë të freskët në të njëjtin vend dhe ziejeni përsëri pijen. Ftohtë, shtoni një litër ujë të ftohtë, derdhni në banka. Pini çdo ditë.

Smoothie panxhar

Eachdo komponent i koktejit të panxharit ka një efekt pozitiv në funksionin seksual.

 • Lëngu i panxharit jo vetëm që stimulon fuqitë mashkullore, por lufton edhe kundër sëmundjeve të gjëndrës së prostatës;
 • Arrat e pishave konsiderohen një afrodiziak natyral, përmirësojnë funksionimin e gjëndrave seksuale, rrisin epshin;
 • Qumështi aktivizon sistemin imunitar, përmirëson funksionimin e zemrës dhe enëve të gjakut, rikthen sfondin psikologjik.
Erofertil  Produkte që rrisin fuqinë te burrat që do të ndihmojnë menjëherë

Për të bërë një koktej, duhet të:

 • Shtrydhni 50 g lëng nga perimet me rrënjë të freskëta dhe lëreni të injektojë për gjysmë ore;
 • Qëroni dhe shtypni 30 arra pishe;
 • Kombinoni me lëng panxhar;
 • Para marrjes, derdh 100 ml qumësht të zier;
 • Pini menjëherë dhe në një grykë.

Shija e pijeve mund të duket specifike, por efekti i konfirmuar nga rishikimet eliminon ndjesitë e pakëndshme.

Çaj jeshil

Për të hequr qafe dobësinë e mashkullit, shumë shërues për dekada kanë rekomanduar braktisjen e çajit të zi në favor të jeshiles. Të mbledhura nga një tufë, gjethet e kësaj të fundit mbajnë përbërës shumë më të dobishëm.

Efektiviteti i pijeve sigurohet nga:

 • Një sasi e konsiderueshme e zinkut, duke rritur sintezën e androgjeneve;
 • Karakteristikat antioksiduese;
 • Prishja e lipideve, e cila ndihmon në normalizimin e peshës;
 • Përmirësimi i funksionimit të enëve të gjakut.

Rregullat e pirjes në shtëpi:

 • Derdhni ujë të valë mbi një enë balte dhe enë prej balte;
 • Derdhni ujë në të në një temperaturë prej 80 gradë;
 • Shtoni një grusht gjethe;
 • Lëreni të krijoj për 2 minuta.

Një pije e përgatitur siç duhet nuk është e hidhur. Shtë e rëndësishme të dini se shkalla maksimale në ditë është 3 gota. Nëse çaji është ftohur ose është pjekur për një kohë të gjatë, rekomandohet të përgatisni një të ri.

Tejkalimi i dozës ditore çon në:

 • Dobësi fizike dhe lodhje;
 • vertigo;
 • pagjumësi;
 • Prirje ndaj nervozizmit.

Koumiss është qumështi i rrushit. Një pije për të rritur fuqinë është e dobishme për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve të nevojshme për burrat.

Konsumi i rregullt ju lejon:

 • Rivendosni qarkullimin e gjakut;
 • Përmirësimi i proceseve të rigjenerimit;
 • Ngadalësoni procesin natyror të plakjes;
 • Rritja e hemoglobinës;
 • Ndaloni zhvillimin e tumoreve.

Këta faktorë në kompleks kanë një efekt shumë pozitiv në funksionin erektil. Për ta forcuar atë, duhet të pini 200 ml koumission gjysmë ore pas mëngjesit.

Teaaji Koporye

Teaaji Koporye është i njohur për shumë si çaj zjarri ose çaj Ivan. Në kohërat antike, quhej bar mashkull për aftësinë e saj për t'u marrë me sëmundje të ndryshme.

Especiallyshtë veçanërisht efektiv në trajtimin e sëmundjeve urologjike, por gjithashtu siguron:

 • Rritja e fluksit të gjakut në organet gjenitale;
 • Prodhimi aktiv i testosteronit;
 • Zgjero lumen e enëve të gjakut.

Metodat për pirjen e çajit nga mishi i zjarrit:

 • Thatë gjethet. 15 g vendosni në një gotë, derdhni ujë të valë në skajet. Mbështilleni me kujdes, prisni një orë. Tendosje përmes gjellës dhe pije ¼ filxhan 4 herë në ditë para ngrënies;
 • Thërrmoni gjethet e thata dhe bëni pluhur nga rrënja. Vlim 60 g të përzierjes me ujë të valë. Lini derisa pija të jetë e rehatshme për të pirë. Merrni ½ lugë para mëngjesit, drekës dhe darkës;
 • Merrni gjethet e përfunduara të fermentuara të çajit. 15 g derdhni një gotë ujë të valë dhe prisni 10 minuta. Tendosje dhe pije 80 ml në mëngjes, pasdite dhe mbrëmje;
 • Mblidhni 10 lule dhe gjethe të freskëta të çajit Kopor. Ziejini për 20 minuta në 0,5 l ujë. Kalo sipër leshit të pastër. Pini 30 minuta para çdo vakt. Shkalla e vetme – 80 ml.

Cili është sekreti?

Sekreti kryesor që pijet kanë për potencialin mashkull qëndron në faktin se përqendrimi i ushqyesve pa shtimin e komponentëve negativë. Komponentët natyralë veprojnë butësisht në trup, duke rikthyer jo vetëm forcën, por edhe forcuar trupin.

Pije të gazuara dhe energji: përfitim ose dëm për burrat?

Pijet e gazuara nuk përfshihen më kot në listën e produkteve që nuk rekomandohen për përmirësimin e funksionit seksual. Minusja e parë e sode është një tepricë e sheqerit, e cila prish procesin e metabolizmit të lipideve.

Gjithashtu, është e dëmshme për burrat për shkak të një rënie të mprehtë në sintezën e hormoneve seksuale. Kjo ndodh për arsyet e mëposhtme:

 • Sheqeri, duke zhvendosur ekuilibrin e hormoneve drejt estrogjenit;
 • Acidet që lëshojnë kalium të domosdoshëm për androgjenët;
 • Amplifikuesit etja provokojnë dehidrim.

Energjia vepron në sistemin nervor qendror, provokon eksitim dhe eufori, kështu që nganjëherë besohet se këto pije rrisin fuqinë. Efekti i tonifikimit shkaktohet nga substanca të lidhura me alkaloide.

Sidoqoftë, këta përbërës synojnë muskujt e zemrës dhe presionin e gjakut. Për ca kohë, pija fuqizohet, por më pas ndjesia e një rritje të forcës zëvendësohet me dhimbje koke. Përdorimi afatgjatë i pijeve energjetike bën që zemra dhe enët e gjakut të funksionojnë "për t'u veshur". Në fund të fundit, një dëmtim funksional ndikon në mënyrë të pashmangshme në një mbledhje për shkak të pamundësisë së furnizimit të plotë të gjakut në trupat shpellorë.

Shqyrtimet e burrave rreth pijeve u ndanë. Shumë flasin për një rritje të konsiderueshme të fuqisë mashkullore, por të tjerë raportojnë se nuk morën efektin e nevojshëm. Shtë e rëndësishme të kuptohet që ndikimi i përbërësve natyrorë është i butë, dhe gjithashtu ka një efekt kumulativ.

Shtë e vështirë të pritet impotencë e plotë nga çajrat dhe koktejet, veçanërisht nëse është shkaktuar nga mosfunksionime serioze të organeve të brendshme. Por ato do të ndihmojnë për të shpejtuar rikuperimin.

Si një parandalim dhe kontroll i simptomave parësore, terapia e rregullt dhe sistematike me pije afriziziake do të eliminojë plotësisht dobësinë seksuale, forcimin e mëtejshëm të trupit dhe përmirësimin e shëndetit.

Erofertil  Mosfunksionim ngrerë psikogjen, trajtim i mosfunksionimit ngrerë

Pijet që rritin potencialin

Marrëdhëniet intime i ndihmojnë njerëzit të hapen pranë njëri-tjetrit dhe të ekspozojnë jo vetëm trupin e tyre, por edhe shpirtin e tyre. Seksi është një përbërës i rëndësishëm i marrëdhënieve të dashurisë, kështu që nuk keni nevojë t’i besoni atyre që pretendojnë se seksi nuk është i rëndësishëm për një marrëdhënie. Nëse nuk ka seks, marrëdhënia e çiftit do të jetë e gabuar. Në fillim, ka një seks të gjallë, dhe pas pasionit zbehet. Dhe kjo është normale, sepse sa më e nxehtë dhe më e ndritshme është zjarri, aq më shpejt digjet. Shumë vështirësi lindin në jetën e një personi dhe ato lënë një gjurmë në jetën seksuale.

Ka shumë arsye që çojnë në një ulje të dëshirës seksuale: ushqim të dobët, stres, ilaçe dhe kushte të këqija mjedisore. E gjithë kjo në veçanti ka një efekt të keq në trupin e burrave. Por të gjithë janë në gjendje të ndihmojnë vetveten, dhe të ruajnë pasionin në një marrëdhënie. Ka mjete juridike popullore që mund të kthejnë burrat energji dhe forcë.

Pirja e çajit ka hyrë plotësisht në jetën e përditshme. Gjithmonë është mirë të brohorisni nëse keni një filxhan çaj të nxehtë. Edhe nëse funksioni seksual funksionon pa ndërprerje, atëherë çaji gjithashtu do të jetë i dobishëm, ai mund të pihet për parandalim.

Teaaj jeshil për potencë

Teaaji jeshil bëhet nga tufa e gjetheve, si dhe çaji i zi. Këto 2 lloje të çajit ndryshojnë në metodën e përpunimit. Gjethet e gjelbërta mbajnë përbërës më të dobishëm sesa gjethet e çajit të zi. Falë kësaj pije, është e mundur të ruani shëndetin e burrave dhe të rritni fuqinë për shkak të pranisë së zinkut në të. Dhe ky është një përbërës i rëndësishëm, për organet gjenitale është një material ndërtimi.

Pjekja e çajit jeshil në mënyrë që të ruajë vetitë e dobishme

Shtë e dëshirueshme që temperatura e ujit të mos jetë më shumë se 80 gradë. Së pari, çaji është zier me ujë të valë në mënyrë që të ngrohet pak. Pasi të derdhet uji, lihen gjethe, me qëllim që të mësohen me to dhe t'i rregullojnë, dhe më pas ato mbushen me ujë;

Shtë e rëndësishme të mos pini çaj për një kohë të gjatë, pasi ai do të bëhet i hidhur, do të humbasë aromën e tij dhe nuk do të ngopeni me kafeinën dhe purinën. Mos pini çaj për më shumë se 2 minuta; Për pirjen, duhet të përdorni enë prej porcelani ose argjile.

Mate për fuqinë

Mate është e njohur në Amerikën e Jugut, veçanërisht në Argjentinë, Uruguajin dhe Brazilin. Nuk ka kafeinë në bashkëshort, por ka mateinë, e cila ka një efekt stimulues, por ato nuk kanë efektet anësore që ka kafeina. Mate përmban vitaminë E, ajo rrit fuqinë dhe stimulon prodhimin e hormoneve seksuale. Pas ngrënies së shokut, aktiviteti rritet, humori përmirësohet, tensioni dhe lodhja lehtësohen.

Pijet që rritin fuqinë

Champagne. Kur një person feston një ngjarje të rëndësishme, dhe në të njëjtën kohë ai ka një shishe verë të gazuar, ai patjetër do të ketë një humor të mirë. Shampanja jep relaksim, mbush me ndjeshmëri dhe krijon një atmosferë romantike;

Verë e kuqe. Kjo pije konsiderohet e fuqishme dhe emocionuese, joshet me ngjyrën e saj të kuqe të errët. Por duhet të kihet parasysh se dehja e relakson një person dhe zvogëlon performancën e tij. Prandaj, është e rëndësishme të ruhet një ndjenjë proporcioni me këtë afrodiziak.

Koktej që rrisin fuqinë:

"Rinia". Përbëhet nga vezë thikë, dhe në veprimin e tyre ata tejkalojnë Viagra. Do të duhen 20 gram konjak ose rum, 120 gram kola, 1 lugë. sheqer dhe lëng limoni. Të gjithë përbërësit janë të përziera dhe shtohen disa vezë të thikë të rrahura. Dhe në fund, shtohet pak ujë i gazuar;

Koktej Cheeseburger. Ajo u shpik në Kanada, për përgatitjen e saj, përdoren domate të cilat janë para-njomur në supë viçi, djathë kedri dhe turshi perimesh. Me ndihmën e një blender, gjithçka është bluar, dhe pasi pija të jetë gati për të pirë.

Mjetet juridike popullore:

Koktej panxhar. Do të duhen 50 gram lëng panxhar, gjysmë gote arra pishe të grimcuar, 2 lugë gjelle. Cahors dhe një gotë qumësht, e cila së pari duhet të zihet, por shtohet në një formë të ftohur tashmë. Pija duhet të pihet në një grykë;

Koktej "Bimor". Duhen 3 ditë për ta përgatitur atë. Do të duhen 1 lugë gjelle. akacie të verdhë dhe të bardhë, manit të kuq, përzieni gjithçka dhe derdhni tërë përmbajtjen me 2 litra verë rrushi. Para përdorimit, pija duhet të ngrohet, por nuk ka nevojë të zihet. Pritja duhet të kryhet pas një vakt 50 gram;

Koktej "Selino". Përdoret 1 litër verë e kuqe dhe 100 gram rrënjë selino e copëtuar. Të gjithë përbërësit janë të përzier, pas pijes që ju duhet për të sjellë një çiban. Duhet të injektohet për 7 ditë, dhe më pas të marrë 50 gram;

Koktej "Sap Birch". Përdoren gjysmë gote lëng karrote, një gotë lëng thupër dhe të verdhë veze. Gjatë ditës ju duhet të pini 4 gota të kësaj pije.

Shahinclub Shqipëri