Cilat metoda do të ndihmojnë në rritjen e fuqisë

Ndoshta ka pak burra të kënaqur me ngritjen e tyre. Ata janë gjithmonë kritikë për këtë dhe gjithmonë dëshirojnë më shumë, më të fortë dhe më të gjatë. Edhe nëse seksi më i fortë nuk njihet me zë të lartë, ai gjithmonë do të ndalet pranë metodës ose ilaçit tjetër që ndikon në rritjen e fuqisë. Dhe mjetet juridike popullore dhe kompanitë farmaceutike, duke iu përshtatur këtij interesi mashkullor, po vulosin gjithnjë e më shumë këshilla, metodat, metodat dhe ilaçet.

Le të hedhim një vështrim më të afërt në disa prej tyre.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Whatfarë ofrojnë farmacistët dhe mjekët

Primarilyfarë u vjen në mendje kryesisht burrave që dyshojnë në aftësitë e tyre? Mjerisht, ata janë të fundit që mendojnë të shkojnë te mjeku, por menjëherë mbajnë mend për pilulat e ndryshme të prezantuara me kujdes nga reklamat. Dhe ka shumë prej tyre në barnatore.

Pilulat më të zakonshme që forcojnë fuqinë tek burrat janë Viagra dhe Siala.

Sigurisht, efekti i tyre është mjaft i lartë, por ka disa "butona":

 • Efekti i amplifikimit prej tyre është i përkohshëm, dhe nëse një mbledhje e dobët shoqërohet me sëmundjen, atëherë tabletat nuk do të mund të ndihmojnë së shpejti dhe nuk mund të largoheni nga vizita te mjeku;
 • Efektet anësore. Ato nuk shfaqen te të gjithë, por shpesh vërehen skuqje të lëkurës së fytyrës dhe qafës, ndryshime në ngjyrën e penisit, dhimbje koke, diarre, shqetësime vizuale dhe shumë, shumë më tepër;
 • Me kujdes ekstrem, dhe është më mirë të mos merrni pilula që rrisin fuqinë fare, mjekët këshillojnë nëse keni sëmundje të sistemit kardiovaskular;
 1. Terapia me konstruksion vakum. Kjo metodë konsiston në rritjen artificiale të presionit të gjakut në penis duke përdorur një pompë dhe një cilindër. Për shkak të kësaj, fuqia është rritur. Masazhi me vakum është një mënyrë efektive për të forcuar një mbledhje, por jopopullore tek burrat për shkak të derdhjes së dhimbshme, hemoragjive në penis dhe mpirjes së organeve gjenitale pas kësaj procedure.
 2. Injeksion. Kjo metodë shpejt rrit një mbledhje, por përshkruhet vetëm nga një mjek pas një ekzaminimi të plotë dhe të zbulojë të gjitha arsyet që shkaktuan funksion të dobët ngrerë te burrat. Vetë-mjekimi i fuqisë së dobësuar me injeksion në penis mund të shkaktojë dëm të pariparueshëm për shëndetin e burrave pas kësaj procedure!
 3. Hormonet gjithashtu kanë një efekt pozitiv në përmirësimin e një ereksioni, por ato duhet të merren rreptësisht nën mbikëqyrjen e një mjeku. Përndryshe, marrja e pakontrolluar e ilaçeve hormonale mund të shkaktojë kastrim artificial kur trupi ndalon prodhimin e vetë të hormoneve në pritje të marrjes së tyre nga jashtë.

Dobësimi i funksionit ngrerë shpesh shoqërohet me praninë e sëmundjeve të tjera, prandaj sigurohuni që të ekzaminohet nga një specialist.

Jetë e shëndetshme

Refuzimi i zakoneve të këqija në formën e alkoolit, drogës dhe pirjes së duhanit mund të kthejë një burrë në forcën e tij seksuale dhe të rrisë ndjeshëm mbledhjen e tij.

Ne nuk do të flasim për rezultatet e ekspozimit ndaj trupit mashkullor të zakoneve të këqija, pasi ato aktualisht janë në seancë dhe nuk janë një sekret i madh. Dhe nëse shtoni aktivitet fizik në një mënyrë jetese të shëndetshme, rezultatet do të tejkalojnë të gjitha pritjet.

Klasat e yogës ndihmojnë në trajtimin dhe parandalimin e prostatitit.

Për më tepër, ushtrimet speciale janë të zakonshme për të forcuar fuqinë. Sipas ekspertëve, disa ushtrime mund të përmirësojnë ndjeshëm një ereksion jo vetëm tek burrat e shëndetshëm, por edhe tek ata që vuajnë nga mosfunksionimi ereksion. Ne sjellim në vëmendjen tuaj disa ushtrime të thjeshta. Ata nuk do t'ju marrin shumë kohë, por pas ekzekutimit të rregullt të tyre do të vini re një efekt pozitiv:

 • Mbrapa është drejt. Ndiqni hapat në vend, ngrini gjunjët sa më lart që të jetë e mundur, duke u përpjekur t'i arrini ato në bark.
 • Duart në rrip, gjunjët pak të përkulur. Kryeni mbledhje të cekëta ndërsa relaksoheni dhe shtrëngoni mollaqen.
 • Përkulni pak gjunjët dhe pa ngritur çorapet nga dysheme, imitoni duke vrapuar. Kjo do të thotë, me shpejtësi të lartë, hiqni thembrat nga dyshemeja një nga një.
 • Shtrihuni në shpinë me përkulje dhe këmbë larg njëra-tjetrës, tendosni dhe relaksoni muskujt e perineumit.
 • Tendosni dhe relaksoni muskujt tuaj të anusit në mënyrë periodike gjatë gjithë ditës.

Mjekësia tradicionale

Metodat e vjetra të provuara mund të plotësojnë në mënyrë të përkryer terapinë tradicionale të mosfunksionimit ngrerë.

Gjatë shekujve, mijëra mijëra metoda dhe mjete të ndryshme janë grumbulluar në analet e mjekësisë popullore për të përmirësuar fuqinë, nga më e thjeshta në ato më fantastike. Sigurisht, ne nuk do t'i rendisim të gjithë, por do të ndalemi në ato më të zakonshmet.

 1. Rrënja Aira është e njohur në mjekësinë popullore për një kohë të gjatë për aftësinë e saj për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, dhe efekti i saj pozitiv në potencialin tek burrat është përshkruar në dorëshkrimet e lashta arabe. Ajri mund të përdoret si në formën e tretësirës ashtu edhe në formën e çajit, i cili është shumë më i lehtë për t’u përgatitur. Një lugë çaji me rrënjë të grimcuar do t'ju duhet një gotë ujë të valë. Derdhni produktin me ujë dhe lëreni të krijojë për 8 orë. Pasi rrënja është injektuar dhe i jep të gjitha pronat e saj të dobishme në ujë, duhet të pini çaj 2-3 filxhanë në ditë.
 2. Arra me krem ​​kosi mund të përmirësojë shpejt fuqinë e mashkullit, dhe kjo metodë gjithashtu mund të shkurtojë ndarjet midis marrëdhënieve seksuale.
 3. Masazh ngritjeje me vajra arome. Përzieni 2 pika vajra xhenxhefili, piper të zi dhe trumzë me 10 ml ujë. Aplikoni një përzierje masazhi të vajrave në pjesën e poshtme të shpinës, mollaqen dhe kofshët e brendshme, duke shmangur organet gjenitale dhe anusin. Ky masazh është mirë të bëhet pas marrjes së aromaterapisë.
 4. Banjat aromatike merren më së miri me një partner. Përzieni 5 pika patchouli, ylang-ylang, dru sandali dhe vajra jasemini me 2 lugë krem ​​dhe derdhni përzierjen që rezulton në një banjë të ngrohtë. Ky kombinim ka një efekt pozitiv në aktivitetin seksual jo vetëm të burrave, por edhe të grave.
 5. Futni ushqime të tilla si mjaltë, arra, majdanoz, selino, ushqim deti dhe cilantro në dietën tuaj. Marrja e vazhdueshme e tyre shpejt rrit aktivitetin seksual te burrat.

Mijëra artikuj dhe libra janë shkruar se si të përmirësohet fuqia me metoda të ndryshme. Ekzistojnë gjithashtu një larmi e metodave dhe metodave të jashtëzakonshme që ndikojnë në forcimin e fuqisë, qoftë tableta, masazh apo ndonjë ilaç tjetër popullor, por secili njeri mund të identifikojë individualisht më efektivët. E vetmja gjë që duhet të merret parasysh në këtë rast është nëse keni ankesa për aktivitetin tuaj seksual, atëherë përzgjedhja e metodave të trajtimit duhet të fillojë me konsultimin e mjekut.

Shahinclub Shqipëri