Ngritje e ngadaltë

Ndërtimi i ngadaltë është një incident mjaft i shpeshtë tek shumë burra. Jo vetëm pacientët e moshuar, por edhe të rinjtë nën moshën 30 vjeç mund të ankohen për ngritje të pamjaftueshme të penisit, sepse një mbledhje jo e plotë mund të shkaktohet edhe nga përdorimi banal i alkoolit.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Isfarë karakterizohet nga një ereksion flaksid?

Disa të rinj, kryesisht burra të rinj, besojnë se problemet me fuqinë mund të ndodhin vetëm tek njerëz mjaft të moshuar. Dhe në këtë ato janë plotësisht të gabuara, sepse marrëdhëniet intime mund të jenë në hije jo vetëm nga impotenca e plotë, por edhe nga problemet e tjera. Midis tyre – një ngritje e ngadaltë, ose e pamjaftueshme.

Cili është ndryshimi midis një ngritjeje të ngadaltë dhe një të mjaftueshëm dhe cilat shenja karakterizon? Para së gjithash, një mbledhje jo e plotë shprehet nga elasticiteti i dobët i penisit, si dhe ngurtësia e pamjaftueshme e tij dhe rritja jo e plotë.

Erofertil  Mjetet për fuqinë mashkullore

Si rregull, me një mbledhje të dobët, zgjimi seksual është i pranishëm, por për shkak të ngritjes së pamjaftueshme të penisit, marrëdhënia seksuale bëhet shumë problematike dhe krijon një situatë stresuese që mund të ketë pasoja negative në të ardhmen.

Pra, një burrë mund të ketë probleme me depërtimin e penisit në vaginë. Dhe, edhe nëse ai arrin ta bëjë këtë, gjatë fërkimeve, ereksioni mund të bëhet edhe më i dobët, për shkak të të cilit marrëdhënia do të duhet të ndërpritet. Sigurisht, në këtë rast, arritja e ejakulimit dhe orgazmës bëhet problematike, nëse jo e pamundur.

Pse ka një ulje në mbledhje?

Si rregull, mbledhja e pamjaftueshme ndodh nën ndikimin e faktorëve fizik dhe psikologjik, dhe sa më i ri të jetë njeriu, aq më shumë ai varet nga shkaqet e rendit mendor.

Edhe në rastin e një rasti të vetëm të mbledhjes së pamjaftueshme, një i ri mund të humbasë besimin në vetvete. Në të ardhmen, ai fillon të dyshojë në aftësitë e tij intime, me ankth dhe frikë, pret një dështim të mundshëm. Në kushte të tilla, marrëdhënia seksuale bëhet me të vërtetë problematike, dhe nëse nuk përpiqeni ta zgjidhni vetë problemin ose duke përdorur këshillën e një specialisti, atëherë mund të arrini një gjendje të mosfunksionimit ngrerë psikogjen.

Ekspertët besojnë se një ngritje e dobët tek burrat nuk ndodh më vete, por nën ndikimin e disa shkaqeve, të cilat thjesht janë të nevojshme për tu identifikuar për të zgjidhur problemin sa më shpejt të jetë e mundur.

Faktorët e mëposhtëm ndikojnë negativisht në gjendjen e ereksionit të penileve:

 • çrregullime psikologjike dhe çrregullime, përfshirë problemet me partnerin, dështimet aksidentale gjatë marrëdhënieve seksuale të mëparshme;
 • stres i rëndë në prag të marrëdhënieve seksuale ose ekspozimit ndaj situatave të zgjatura stresuese;
 • lodhje fizike si dhe mendore, e shoqëruar nga mungesa e forcës;
 • sëmundje kronike ose akute të organeve të ndryshme;
 • prania e zakoneve të këqija;
 • gipodinamiya;
 • të ushqyerit e dobët.

Arsyeja e saktë mund të përcaktohet vetëm nga një mjek, por nëse ai monitoron me kujdes mirëqenien e tij, vetë njeriu mund të kuptojë se cilët faktorë kanë çuar në shkallën më të madhe të uljes së ereksionit.

Si të ktheni një mbledhje?

Për fat të mirë, mbledhja e pamjaftueshme nuk është një simptomë aq serioze sa për shembull, impotencë e plotë, prandaj, është shumë më e lehtë të zgjidhet problemi. Gjëja kryesore është që të akordoni në një rezultat pozitiv dhe të kryeni me kujdes të gjitha aktivitetet e planifikuara.

Erofertil  Tofarë duhet të hani për të rritur fuqinë (3)

Rritni ndjeshëm një ngritje duke kryer veprimet e mëposhtme:

 1. Eleminimi ose minimizimi i ndikimit të situatave stresuese. Nëse është e mundur, duhet të shmanget pjesëmarrja në konflikte, sepse ato ndikojnë negativisht jo vetëm në aftësitë riprodhuese, por edhe në gjendjen e shëndetit në përgjithësi.
 2. Diskutimi i problemeve ekzistuese me një partner. Një grua mirëkuptuese nuk do të përqendrohet në dështimin që ka ndodhur, por do të jetë në gjendje ta inkurajojë burrin dhe ta frymëzojë atë që një mbledhje jo e plotë gjatë një marrëdhënie seksuale është një mbikëqyrje aksidentale dhe jo një thelbësore e problemeve serioze.
 3. Trajtimi i sëmundjeve që mund të çojnë në ngritje të pamjaftueshme të penisit gjatë kontaktit intim. Në procesin e shërimit, dëshira për intimitet rritet, shumë probleme eliminohen për shkak të furnizimit të përmirësuar të gjakut në penis, përmirësimit të mirëqenies së një personi.
 4. Kryerja e ushtrimeve speciale. Duhet të theksohet se sporti duhet të jetë i moderuar, sepse stresi i tepërt, përkundrazi, varfëron trupin. Veçanërisht e dobishme për rivendosjen e ushtrimeve të funksionit riprodhues për fuqinë për të forcuar muskujt e perineum (i ngjashëm me ushtrimet Kegel për gratë).
 5. Klasa yoga dhe meditimi. Për dallim nga aktiviteti fizik i zakonshëm, i krijuar për të trajnuar muskujt, ushtrimet e yogës ndikojnë jo vetëm në indet e muskujve, por edhe në gjendjen mendore të njeriut. Në procesin e kryerjes së asanave, një njeri mund të pushojë, të lehtësojë tensionin e tepërt nervor, të rimbush me forcën dhe energjinë e nevojshme për të kryer marrëdhënie seksuale normale. Meditimi ju lejon të shpëtoni nga problemet, të rivendosni paqen e mendjes.
 6. Po aq e rëndësishme është edhe ushqimi i duhur. Shtë e mjaftueshme që një burrë të përfshijë në dietën e tij një sasi të mjaftueshme arra, produkte qumështore, mjaltë dhe lloje të tjera ushqimi, të cilat janë afrodiziakë natyralë. Mos harroni për bimët, manaferrat dhe frutat e shëndetshëm.
 7. Marrja e vitaminave dhe mineraleve thelbësore. Nëse ka shumë pak përbërës të dobishëm në ushqimet e përditshme, atëherë kjo hendek mund të mbushet me përdorimin e komplekseve të vitaminave, si dhe me aditivë biologjikisht aktivë.
 8. Bëni rregullisht seks (të paktën dy herë në javë). Mundësia e problemeve me ereksion rritet ndjeshëm nëse njeriu bën kontakte intime nga rasti në tjetrin, duke lejuar pushime të gjata ndërmjet tyre.
 9. Mbajtja e një marrëdhënie intime me vetëm një partner. Një marrëdhënie e çrregullt me ​​gra të ndryshme është e mbushur jo vetëm me rrezikun për të marrë sëmundje të pakëndshme, por gjithashtu rrit frekuencën e dështimeve të mundshme në shtrat. Secili partner i ri është një stres shtesë për një burrë, sepse përsëri duhet të dëshmoni aftësitë tuaja dhe aftësitë tuaja mashkullore.
Erofertil  Thrush medikamente për burrat

Ndërtimi i dobët: çfarë tjetër të bëni nëse metodat e mësipërme nuk kanë çuar në rezultatin e duhur? Në këtë rast, është shumë e këshillueshme të vizitoni një terapist seksi ose psikolog, pasi që shpesh problemet janë "në kokë", dhe vetëm një specialist mund t'i identifikojë ato.

Më në fund, edhe një mbledhje shumë e dobët nuk është një arsye për të braktisur intimitetin, sepse në raste të tilla, mund të merrni një ilaç të veçantë për të eleminuar problemet me potencialin. Një version i përmirësuar i Viagra i famshëm është një mjet i gjeneratës së re – Viagra Soft. Ilaçi siguron qarkullim të mjaftueshëm të gjakut në penis, i cili ju lejon të harroni problemet e tilla si mbledhje jo të plotë. Përveç kësaj, ilaçi është në dispozicion në formën e tabletave të përtypshme dhe fillon të zhytet në trup fjalë për fjalë që nga minutat e para pas administrimit të tij, prandaj, fuqia rikthehet së shpejti.

Mjafton të përdorni Viagra Soft 15 minuta para afërsisë, dhe mund të harroni për dështimet e mundshme për 5 orë ose më shumë, duke shijuar emocionet e këndshme të komunikimit me gruan tuaj të dashur.

Ju mund të porosisni Viagra Soft, si dhe produkte të tjera të ngjashme në këtë faqe. Para blerjes, sigurohuni që të lexoni përshkrimin e ilaçit dhe të vlerësoni përfitimet e blerjes së tij.

Falë përdorimit të ilaçeve që përmirësojnë ereksionin, si dhe i nënshtrohen masave të tjera për të hequr qafe sëmundje kronike dhe për të normalizuar stilin e jetës, një mashkull do të jetë në gjendje të harrojë problemet në sferën intime dhe të shijojë komunikimin me seksin e ndershëm.

Shahinclub Shqipëri