Pse burrat e lëshojnë penisin gjatë seksit

Barna efektive në ngritje

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Pse ka një problem me një anëtar

Një ulje e pjesshme ose zhdukje e plotë e një mbledhje gjatë marrëdhënies seksuale është episodike ose e rregullt. Një rënie e përkohshme në ereksion më shpesh është rezultat i mbingarkesës ose dobësimit të trupit (për shembull, pas një ftohjeje ose sëmundje të tjera).

Arsyet e uljes së vazhdueshme të ereksionit janë:

 • ndryshimet në lidhje me moshën;
 • abuzimi me alkoolin, pirja e duhanit;
 • mënyrën e jetesës së ulur;
 • lodhje kronike, mungesë gjumi;
 • prostatiti, adenoma e prostatës;
 • ushqim jo i shëndetshëm;
 • ulur epsh në çrregullimet psikologjike.

Causesfarë shkakton dështime në ngritje

Më shpesh, një mbledhje e keqe ndodh për shkak të arsyeve psikologjike.

Siç u përmend më herët, shkaqet më të zakonshme të uljes së ereksionit janë faktorët psikologjikë:

 1. eksitim, komplekse, papërvojë;
 2. stresi, depresioni;
 3. mosbesimi midis partnerëve, grindjet e shpeshta dhe konfliktet;
 4. mungesa e dëshirës seksuale;
 5. qëndrimi ndaj seksit si kryerje e detyrës;
 6. druani të mos i përmbahen pritjeve të një gruaje;
 7. tipare të arsimit, besime të rrepta fetare.

Abstenimi i gjatë nga seksi

Abstinenca e zgjatur seksuale është një nga shkaqet e mosfunksionimit erektil gjatë kontaktit seksual. Në shumicën e rasteve, kjo çon në një ulje të funksionit seksual, përkatësisht – paaftësi për të arritur orgazmën.

Abstinenca e zgjatur kontribuon në zhvillimin e depresionit, i cili ndikon negativisht në cilësinë e funksionit ngrerë. Në disa raste, një humbje e plotë e fuqisë është e mundur. Me zgjimin seksual, gjaku nxiton në mënyrë aktive në penis. Nëse pas kësaj nuk shfaqet një orgazëm, atëherë gjaku ngecë, duke shkaktuar procese inflamatore, dëmtuar rrjedhjen e gjakut dhe ulje të patentës së impulseve nervore.

Arsyet pse penisi bie në burra video

Videoja do t'i përgjigjet pyetjes: pse zhduket një mbledhje.

Erofertil  Lakimi i penisit dhe simptoma të tjera të sëmundjes së Peyronie

Problemet psikologjike të mosfunksionimit ngrerë

Problemet psikologjike zgjidhen më së miri me specialistë.

Mosfunksionimi erektil mund të shkaktohet nga probleme psikologjike. Për më tepër, me shqetësime të rregullta, komplekseve të reja u shtohen çrregullimeve parësore. Si rezultat i kësaj, gjendja psikologjike gradualisht përkeqësohet, gjë që çon në vetë-mbyllje, depresion të zgjatur dhe zhvillimin e një kompleksi inferioriteti.

Ndonjëherë ju mund të heqni qafe simptomat e mosfunksionimit ereksion psikologjik në tuaj. Sidoqoftë, sa më gjatë të vërehet ky çrregullim, aq më e vështirë është për një njeri të kontrollojë gjendjen e tij emocionale. Në raste të tilla, rekomandohet të kërkoni ndihmë nga një terapist seksi ose psikoterapist.

Sayfarë thonë mjekët për këtë patologji

Mjekët e konsiderojnë uljen e ereksionit një problem serioz, i cili çon në përkeqësim të cilësisë së jetës seksuale, dhe në përputhje me rrethanat – zhvillimin e një numri të problemeve psikologjike.

Ekspertët rekomandojnë vëmendjen e duhur në kohë për simptomat e mosfunksionimit seksual:

 • ngacmueshmëri e ulët seksuale;
 • ngritje e ngadaltë;
 • derdhje e rregullt e parakohshme;
 • ulje ereksionit direkt gjatë seksit.

Për të parandaluar shkelje të tilla, mjekët këshillojnë:

për të udhëhequrjeta e rregullt seksuale
për të siguruarpushim i mirë dhe gjumë i shëndetshëm
shpëtojnga zakonet e këqija
për të mbështetursistemi urogjenital
shmangurthekson

Si pirja e duhanit ndikon negativisht në jetën e seksit të një njeriu

Në video mund të mësoni për efektin e pirjes së duhanit në fuqinë mashkullore.

Sëmundjet që ndikojnë në pikën e penisit

Ndërprerja e një mbledhje gjatë intimitetit mund të tregojë zhvillimin e prostatitit, si dhe sëmundje të tilla të sistemit endokrin ose kardiovaskular:

 1. diabeti mellitus;
 2. mosfunksionimi i gjëndrrës së hipofizës;
 3. ateroskleroza;
 4. hipertension;
 5. dështimi i zemrës

Sëmundjet që dobësojnë një ereksion përfshijnë infeksione veneriane të sistemit riprodhues.

Shahinclub Shqipëri