Si të rritet fuqia (3)

24.06.2019/0/37 XNUMX XNUMX shikime

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si të rritet fuqia për më shumë se një ditë

Pothuajse shumica e burrave në jetën e tyre mendojnë të paktën një herë: si të rritet fuqia? Për më tepër, termi "fuqi" kuptohet se nënkupton aftësinë e një mashkulli për të kryer marrëdhënie seksuale. Dhe duke qenë se parakushti kryesor për këtë është një ngritje normale, ndonjëherë këto dy koncepte barazohen …

Erofertil  Mosfunksionimi erektil tek burrat shkakton dhe trajton

Shumë njerëz duhet të mendojnë se si ta rritin fuqinë

Fuqia e fuqishme është ëndrra e secilit njeri. Solvenca seksuale rrit vetëvlerësimin, vetëbesimin, ka një ndikim pozitiv në fushat e tjera të jetës dhe aktivitetit. Në të kundërt, dështimi në seks mund të zhvillojë tek një njeri një ndjenjë të vetë-dyshimit dhe madje edhe një kompleks inferioriteti.

Duhet të theksohet se jo çdo njeri mund të mburret me aftësitë macho – domethënë, një gatishmëri për të kopjuar në çdo kohë, kudo dhe me këdo. Kjo ndodh më shpesh në kinema, dhe nuk keni nevojë të përpiqeni për të. Sidoqoftë, mendimi se si të rritet fuqia emocionon çdo njeri të dytë. Problemet e mosfunksionimit ngrerë të shoqëruara me mungesën e një ereksioni ose pamjaftueshmërinë e tij, sipas studimeve të ekspertëve amerikanë, ndodhin në 50% të burrave mbi 40 vjeç.

Ka shumë arsye për këtë: një mënyrë jetese e ulur, ushqimi i dobët, ekologjia e dobët, sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe sistemet e tjera, puna e palodhur, stresi dhe shumë të tjera. Në fund të fundit, trupi është një tërësi e vetme, dhe dështimi në një sistem kërkon një reagim zinxhir të dështimeve në sistemet e tjera, përfshirë ato hormonale. Përveç kësaj, mosfunksionimi ngrerë mund të shkaktohet jo vetëm nga arsyet fiziologjike, por edhe psikologjike.

Si të rritet fuqia: baza e sjelljes seksuale të meshkujve

Nga pikëpamja e fiziologjisë, baza e sjelljes seksuale mashkullore janë androgjenët – hormonet e seksit mashkull. Ata janë përgjegjës për përbërësit e veprimtarisë seksuale: dëshirën seksuale (epsh), ereksion, derdhje (derdhje) dhe orgazëm.

Hormoni kryesor mashkullor është testosteroni. Nën ndikimin e tij, ndodh rritja e organeve gjenitale të jashtme dhe të brendshme mashkullore, formohet një lloj sjelljeje seksuale mashkullore. Studimet klinike tregojnë se epshi dhe ereksioni varen nga niveli i testosteronit në gjak. Sa më i lartë është, aq më i fortë është dëshira dhe ereksioni.

Pas 40 vjetësh, niveli i testosteronit natyrisht bie me 1% në vit, dhe në moshën 60 vjeç, një njeri “humbet” rreth një të pestën e këtij hormoni të rëndësishëm. Dhe këtu ne nuk po flasim vetëm se si të rritet fuqia, pasi me mungesën e testosteronit, përveç uljes së dëshirës seksuale dhe fuqisë, imuniteti përkeqësohet, performanca zvogëlohet dhe rreziku i sëmundjeve kardiovaskulare dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me moshën rritet.

Erofertil  Fuqia e rritur në 50 vjet stërvitje

Por nëse drejtoni një mënyrë jetese të shëndetshme, hani mirë dhe merrni ilaçe që rrisin nivelin e testosteronit në gjak, mund të "vendosni" mirëqenien, të rritni fuqinë dhe të mbeteni një burrë të plotë deri në moshën e vjetër.

Si të rritet fuqia: gjëja kryesore për disa ilaçe

Nuk është sekret për këdo që për të rritur fuqinë, përdoren mjete të ndryshme, nga dieta dhe ushtrimet fizike e deri te marrja e një psikoterapisti dhe përdorimi i medikamenteve.

Vitet e fundit, një numër i madh ilaçesh të ndryshme janë shfaqur në shitje për të përmirësuar ereksionin. Disa prej tyre (për shembull, "Yohimbine", "Kali i Artë", etj.), Megjithë reklamat e përhapura dhe madje ndërhyrëse, nuk janë aspak ilaçe, por janë aditivë biologjikisht aktiv. Ilaçet e tilla nuk testohen si ilaçe, kështu që askush nuk garanton cilësinë dhe sigurinë e tyre.

Po në lidhje me "klasikët e zhanrit" në fushën e zgjidhjes së pyetjes "si të rritet fuqia?" – Viagra, Cialis, Levitra? Ky është një grup ilaçesh të sintetizuara kimikisht. Parimi i veprimit të ndonjërit prej tyre është se gjatë stimulimit seksual, ilaçi hollon enët e gjakut të penisit, gjë që rrit rrjedhjen e gjakut dhe një mbledhje të dëshiruar. Veprimi i ilaçeve në këtë grup zgjat nga disa orë deri në disa ditë. Sidoqoftë, ata që duan të rrisin fuqinë me ndihmën e këtyre fondeve, si rregull, e humbin vëmendjen nga fakti se të gjitha këto ilaçe kanë një numër efektesh anësore dhe duhet të shpërndahen siç përshkruhet nga mjeku. Për më tepër, çmimi i tyre për pjesën më të madhe të popullsisë është mjaft domethënës, seksi i rregullt me ​​ndihmën e tyre do të fluturojë në një qindarkë.

Si të rritet fuqia pa rrezikuar shëndetin?

Nga ilaçet moderne që ndihmojnë në rritjen e fuqisë, ilaçi natyral Tribestan i kompanisë bullgare Sopharma, e cila ka fituar prej kohësh autoritet në hapësirat e mëdha të ish-BRSS dhe jo vetëm, meriton vëmendje të veçantë.

Erofertil  Si ta trajtojmë fuqinë me hithrat

Tribestan është bërë në bazë të një ekstrakti nga pjesa ajrore e bimës së quajtur Tribulus terrestris. Aftësia e kësaj barishte për të rritur fuqinë, për të promovuar ndërtimin e muskujve dhe për të ekspozuar një numër pronash të tjera të dobishme ishin të njohura për Grekët e lashtë.

Farmacistët bullgarë krijuan ilaçin Tribestan rreth 30 vjet më parë. Nga ilaçet e tjera që përdoren për të rritur fuqinë, ajo krahasohet në mënyrë të favorshme me faktin se stimulon prodhimin e testosteronit nga trupi i vetë pacientit dhe është një trajtim efektiv për mosfunksionim ngrerë, tolerohet mirë dhe nuk jep efekte anësore. Studimet kanë treguar që gjatë përdorimit të drogës Tribestan, ereksioni i përmirësuar ka ndodhur në më shumë se 75% të pacientëve.

Një tjetër pronë e mrekullueshme e Tribestan është se droga mund të përdoret nga të dy partnerët, pasi Tribulus terrestris gjithashtu mund të rrisë seksualitetin e femrës. Ju duhet të pranoni që një grua me një epsh të lartë është afrodiziaku më i mirë për një burrë!

Si të rritet fuqia duke përdorur Tribestan

Trajtimi i mosfunksionimit ngrerë me ilaçin Tribestan përfshin marrjen e 1-2 tabletave 3 herë në ditë pas ngrënies për të paktën 40 ditë, dhe pastaj kalimi në një kurs mirëmbajtjeje të 1 tabletë 2-3 herë në ditë për 15-20 ditë të tjera. Por efekti premton të jetë i qëndrueshëm dhe i qëndrueshëm.

Përveç kësaj, Tribestan ndihmon jo vetëm në rritjen e fuqisë! Kjo përgatitje e Tribulus terrestris gjithashtu ka aftësinë të aktivizojë spermatogjenezën, të zvogëlojë dhjamin e trupit, të rrisë vëllimin dhe forcën e muskujve, të zvogëlojë nivelin e kolesterolit "të keq" dhe të rrisë nivelin e "mirë".

Sidoqoftë, burrat që mendojnë se si të rritin fuqinë, duhet të mbajnë mend se përdorimi i ilaçeve për mosfunksionim ngrerë është ende një masë ekstreme! Shtë më mirë të drejtoni një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të hani saktë, në mënyrë që të mos e çoni çështjen në trajtim.

Shahinclub Shqipëri