Trajtimi i prostatitit me polenin e bletëve

Perga është një polen i përpunuar në huall mjalti – këto janë gunga poleni të mbledhura nga bletët. Ata e lidhin atë me një sekret të prodhuar posaçërisht që përmban enzima dhe acid laktik. Në procesin e ruajtjes, poleni është fermentuar, duke u shndërruar në bukë bletësh ose bukë bletësh – produkti kryesor ushqimor i insekteve në dimër. Ky produkt i bletarisë nuk është i falsifikuar, është e pamundur të falsifikohet. Në varësi të peduncles, buka e bletëve mund të ndryshojë në ngjyrë. Për shkak të vetive shëruese, buka e bletëve është superiore ndaj mjaltit, e pasur me acide organike, vitamina, minerale dhe shumë më pak të ngjarë të shkaktojë alergji.

Recetat për trajtimin e prostatitit me polenin në mjekësinë popullore janë përdorur për një kohë të gjatë, të kaluara nga brezi në brez. Ekstrakti i polenit të fermentuar është një pjesë e ilaçeve për forcimin e përgjithshëm, aditivët biologjikisht aktiv bëhen në bazë të bukës së bletëve.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Karakteristikat e pergamenës në prostatë

Efektiviteti i produktit shpjegohet me përbërjen e tij shumëkomponente – ai përmban substanca që përmirësojnë shëndetin e burrave. Purgu është veçanërisht i dobishëm për prostatitin, falë përbërësve të mëposhtëm:

 • Vitaminat e tretshme në yndyrë E, P rregullojnë koagulimin e gjakut, i bëjnë muret e enëve të gjakut elastike, gjë që kontribuon në furnizimin e mirë të gjakut në organet gjenitale mashkullore;
 • aminoacidet, rreth 30 prej tyre, normalizojnë metabolizmin;
 • elementët gjurmë K, Mg mbështesin punën e muskujve të zemrës;
 • glicina, vitaminat B normalizojnë gjendjen e sistemit nervor, rrisin rezistencën ndaj stresit;
 • acidet yndyrore parandalojnë zhvillimin e ndryshimeve aterosklerotike në enët e gjakut, zvogëlojnë nivelin e lipideve me densitet të ulët (kolesterolin e keq);
 • enzimat unike të prodhuara nga gjëndrat e bletës, lokalizojnë rritjen e neoplazmave beninje, zvogëlojnë rrezikun e kancerit;
 • Vitamina C, laktik dhe acide të tjera organike kanë një efekt anti-inflamator, lehtësojnë ënjtjen, urinimin normal;
 • zinku stimulon punën e gjëndrave seksuale, rrit prodhimin e sekretimit të farës;
 • proteinat specifike të përfshira në sintezën e testosteronit balancojnë sfondin hormonal, rrisin aktivitetin e mashkullit;
 • enzimat dhe përbërësit thelbësorë rrisin dëshirën seksuale, falë tyre, buka e bletëve konsiderohet një afrodiziak.

Përdorimi i viçit me prostatit është shumë i dobishëm, problemet në sferën gjenitourinare zhduken, fuqia është rikthyer. Aktiviteti i spermës rritet ndjeshëm, duke zvogëluar kështu rrezikun e infertilitetit. Për shkak të normalizimit të aktivitetit psiko-emocional, rreziku i evakuimit të parakohshëm të lëngut seminal është minimizuar.

Theshtë vërtetuar përdorimi i bukës së bletës me adenoma të prostatës, me rritjen e së cilës vështirëson urinimin, shfaqen dhimbje të forta. Siklet i vazhdueshëm në zonën e legenit çon në çrregullime nervore, si rezultat – dëshira seksuale zvogëlohet, korrigjimi zhduket.

Receta për përgatitjen e prostatës për prostatinë

Siç tha Avicena e madhe, gjithçka është një ilaç dhe gjithçka është helm, kështu që kur merrni një ilaç popullor, është e rëndësishme të vëzhgoni dozën. Doza maksimale terapeutike nuk duhet të kalojë 16 gram në ditë për të shmangur hipervitaminozën. Një lugë çaji me bizele përmban rreth 6 g të një produkti të vlefshëm.

Para trajtimit të prostatitit me polenin e bletëve, është e nevojshme të konsultoheni me një mjek, ai do të rregullojë terapinë. Mjetet juridike popullore të bazuara në produktet e bletëve ndihmojnë në trajtimin e shumë sëmundjeve, por ato vetëm plotësojnë trajtimin e ilaçeve, pasi burrat më shpesh drejtohen te mjekët në raste ekstreme kur sëmundja bëhet kronike ose tashmë ka komplikime.

Simptomat e adenomës së prostatës janë në shumë aspekte të ngjashme me manifestimet e sëmundjeve të tjera të organeve të legenit, prandaj, para se të përdorni pergi për qëllime terapeutike, është e nevojshme të diagnostikoni saktë.

Erofertil  Teaji për të rritur fuqinë tek burrat

qirinj

Perga me adenoma të prostatës preferohet të administrohet në mënyrë rektale, më afër gjëndrës që zgjerohet. Për këtë rekomandohen supozitorët. Ato përgatiten nga një përzierje e bukës së bletës dhe mjaltit, përbërësit merren në përmasa të barabarta në vëllim.

Ata duhet të përzihen plotësisht, për këtë, mjalti i ëmbëlsuar zbutet në një banjë me ujë. Pas ftohjes së përzierjes në temperaturën e dhomës, ajo mbështillet me një sallam deri në 1 cm të trashë. Për lehtësi, sipërfaqja e tryezës ose tabelës së prerjes është e mbuluar me film kapës.

Suxhuku pritet në copa të gjata 2 cm, nga njëra anë secila është mprehur. Supozitorët e gatshëm janë palosur në një qese, në mënyrë që të jetë e lehtë t'i merrni secilën veç e veç, të vendosen në frigorifer.

Tinkturë Perga

 • perg – 1 tbsp. lugë;
 • ujë të ftohtë të zier – 50 ml.

Përzierja nxitet fuqishëm, lihet të injektohet për 15 minuta. Ndani atë në tre doza.

Perga me mjaltë

Efekti shërues i polenit rrit mjaltin. Delikatesa natyrore rrit vetitë anti-inflamatore, ka një efekt qetësues. Si të përzieni mjaltin dhe polenin me prostatinë, recetë:

 • 50 g mjaltë të freskët (2,5 lugë pa rrëshqitje),
 • 50 g viçi (8,5 lugë çaji),
 • 50 ml ujë të ftohtë të zier.

Përbërësit vendosen në një enë qelqi, përzihen mirë derisa të fitohet një qëndrueshmëri homogjene e ngjashme me një krem ​​të trashë. Zhvendoseni në një kavanoz të vogël, të mbyllur me kapak.

Kremi i mjaltit ruhet në një vend të errët në temperaturën e dhomës. Doza maksimale: një lugë çaji jo më shumë se 3 herë në ditë. Në javën e dytë të trajtimit, porcionet rriten gradualisht në një lugë ëmbëlsirë.

Si të ruhet

Bletarët shesin produktin në paketim vakum – në këtë gjendje, vetitë shëruese ruhen më gjatë. Në shtëpi, buka e bletëve ruhet në qese të mbyllura mirë, në kavanoza qelqi të mbyllura fort, në një vend të freskët, temperatura optimale është nga 0 në + 12 ° С.

Në ajër, shpejt oksidohet brenda 2-3 ditëve. Poleni nuk toleron lagështi të lartë, mbi të zhvillohen myk, në një vend të lagur shpejt bëhet e pavlerë. Kur nxehet në + 40 ° C, humbet vetitë e tij të dobishme.

Erofertil  Reksatal në Nizhnevartovsk

Më e mira nga të gjitha, produkti ruhet në qeliza, një dozë e vetme në këtë rast është 1 ose 2 qeliza. Undshtë e padëshirueshme të ruani infuzione, krem ​​mjalti, qirinj për më shumë se një javë, është shumë më e dobishme të përdorni produkte të përgatitura fllad.

Si ta marrim viçin me prostatit

Ekzistojnë disa rregulla:

 • Para trajtimit, trupi është i ngarkuar me një dietë të kursyer ose vetëm pije në mendje;
 • për asimilim të mirë për periudhën e administrimit, është më mirë të përjashtohen ushqimet yndyrore nga dieta;
 • në mëngjes këshillohet të pini një gotë ujë për të filluar proceset metabolike;
 • pini ilaç ose shpërndani gjysmë ore para ngrënies.

brenda

Supozicionet rektale janë zhytur në rektum në thellësinë maksimale të mundshme, bëjeni këtë para gjumit. Para prezantimit, qiri mbahet për 15-20 minuta në temperaturën e dhomës. Kursi zgjat nga 10 ditë në 4 javë, më saktë do të thotë mjeku.

nga goja

Purgullimi në formën e tij më të pastër, krem ​​ose infuzione në bazë të tij merren jo më shumë se tre herë në ditë. Granulat e hidhura rekomandohen të shpërndahen derisa të treten plotësisht. Për qëllime parandaluese, një lugë çaji në mëngjes, e trajtuar për 3 muaj. Nëse ushqimi i shijshëm është i pakëndshëm, mund të shtoni 1/3 lugë çaji mjaltë në ilaçin popullor.

Shtë e rëndësishme që pacientët hipertensivë të marrin një ilaç natyral në të njëjtën kohë, ndërsa monitorojnë presionin. Meqenëse buka e bletëve te disa njerëz ngre presionin e gjakut, hipotonikët lejohen ta marrin atë një orë pas ngrënies.

Masat paraprake

Trajtimi fillon me një dozë të vogël, është e nevojshme të kontrolloni se si trupi do t'i përgjigjet bukës së bletëve. Tre orë para gjumit, produkti nuk konsumohet për shkak të faktit se ka një efekt stimulues.

Si të gjithë produktet e bletarisë, edhe me kujdes është e nevojshme të trajtohen vuajtësit nga alergjia, astmatikët dhe pacientët me sëmundje autoimune të gjakut. Diabetikët me kujdes duhet të përdorin mjete juridike popullore të bazuara në viçi në kombinim me mjaltin, kjo vlen edhe për një supozitor për administrimin e rektumit.

Shtë e pamundur të abuzoni me trajtimin popullor, hipervitaminoza është e mundur, për qëllime parandaluese kursi i trajtimit kryhet një herë në vit. Pranimi i një buke të bletëve me qëllim të përmirësimit të këshillimit të mjekut që merr pjesë është i detyrueshëm.

Shahinclub Shqipëri