Karakteristikat e dobishme të lehit të Shën Gjonit për burrat dhe efekti mbi fuqinë

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përfitimi dhe dëmi për burrat

Wort St. John është një barishte medicinale që përdoret për shumë vite nga shëruesit tradicionalë për të trajtuar inflamacionin dhe ulçerat e stomakut, sëmundjet e sistemit gjenitourinar dhe sëmundjet e tjera.

Vaji i Shën Gjonit për burrat është i njohur si një afrodiziak, si dhe efekti i tij terapeutik në gjëndrën e prostatës dhe fuqinë mashkullore.

Prona të dobishme për burrat

Bari i Wort St John përmban shumë substanca të dobishme dhe aktive që përfitojnë gjithnjë e një person:

Erofertil  Produkte për normalizimin e hormoneve mashkullore

E RNDSISHME T K BNI! Mënyra e vërtetë për të rritur penisin me +7 centimetra! Lexoni më shumë >>>

 • Hypericin është një pigment me veti antimikrobike (madje edhe kundër stafilokokut), një efekt antidepresiv dhe kontribuon në prodhimin e "hormoneve të lumturisë" (serotonin dhe melatonin);
 • Quercetin, i cili ka një efekt anti-inflamator dhe antitumor, lehtëson ënjtjen dhe spazmat, normalizon qarkullimin e gjakut, dhe gjithashtu ka efekte anti-alergjike dhe diuretike;
 • Amenoflavonet dhe procyanidet, të cilat ndihmojnë në shërimin e plagëve dhe inflamacioneve, përmirësojnë tretjen, kanë një efekt vazodilues.

Isfarë është e dobishme për legen e Shën Gjonit për shëndetin?

Karakteristikat e tij shëruese manifestohen në trajtimin e sëmundjeve të tilla:

 • me një mërzitje dhe pezmatim të zorrëve, leja e Shën Gjonit ka një efekt astringent dhe antibakterial;
 • me fryrje dhe dhimbje barku të stomakut – një ulje në proceset e fermentimit në traktin tretës;
 • me gurë ose dyskinesia në traktin biliare – ka një efekt kolerik;
 • me inflamacion të ndryshëm të traktit gastrointestinal (gastrit, ulçerë, enterit, kolecistit, pankreatit) – lehtëson procesin inflamator;
 • me vazospazëm, përfitimet e vatrës së Shën Gjonit manifestohen në të si një efekt vazodilues dhe forcues, gjithashtu përmirëson qarkullimin e gjakut në trup;
 • përdoret në trajtimin e hipertensionit, migrenës;
 • për të lehtësuar inflamacionin në gjëndrën e prostatës tek burrat;
 • me sëmundje të sistemit të frymëmarrjes (bajamet, bronkit, tuberkuloz);
 • vetitë antioksiduese përdoren në trajtimin e proceseve të tumorit;
 • ndihmon në lehtësimin e depresionit dhe në trajtimin e lodhjes kronike me efekte minimale anësore (krahasuar me ilaçet);
 • për sëmundjet e lëkurës – trajtimi i plagëve të presionit, plagëve, ulcerave dhe djegieve;
 • Wort e Shën Gjonit për potencën tek burrat përdoret në formën e tinkturave dhe zierjeve.

Si ndikon leza e Shën Gjonit në fuqinë?

Karakteristikat kryesore të Wort Shën Gjonit, të cilat përcaktojnë efektin në fuqi, janë aftësia për të holluar enët e gjakut, efektin antidepresiv dhe anti-inflamator. Si ndikon leza e Shën Gjonit në fuqinë? Me përdorimin e tij, ndodhin stimulimi i gjëndrave dhe një rritje në prodhimin e androgjenit. Ky kombinim i veprimeve shëruese dhe mund të përmirësojë mirëqenien e burrave dhe të ndikojë pozitivisht në fuqinë e tij.

Erofertil  Produkte që rrisin në masë të madhe fuqinë tek burrat

Një nga veprimet pozitive të shtrëngatës së Shën Gjonit është zgjidhja e problemeve me fuqinë për shkak të arsyeve psikologjike. Tinktura e lythave të Shën Gjonit do të ndihmojë në uljen e acarimit, lehtësimin e lodhjes dhe përballimin e depresionit dhe shpretkës. Shqyrtimet e burrave që u trajtuan me ndihmën e tinkturave të lythave të Shën Gjonit tregojnë se një trajtim i tillë është efektiv në rritjen e fuqisë.

Si të përdorim thelat e Shën Gjonit për burra?

Wort e Shën Gjonit për t'u përdorur nga burrat përdoret në formën e një zierje ose tretësirë:

 1. Infuzion me ujë: merrni 10 g bar (mund të merrni copëtuar të freskët ose të thatë), derdhni 1 lugë gjelle. ujë të valë dhe vendoseni për infuzion për gjysmë ore. Pas filtrimit të infuzionit, mund të pini 50 ml 3 r. një ditë para ngrënies.
 2. Tinkturë vodka. Derdhni 100 g bar të grimcuar në 0,5 l vodka, vendoseni në një vend të errët të ftohur për 10 ditë, pastaj tendosni. Pini kapak 40-50. tre herë në ditë para ngrënies.
 3. Ekstrakt Hypericum 4 tbsp llokoçisni bimët me 100 ml alkool 70%, vendosni për 10 ditë për tu injektuar. Pastaj tendosni dhe pini 15-20 pika. para se të hani 3 f. në ditë
 4. Supë. 10 g bari derdhen 1 lugë gjelle. ujë dhe vlim mbi nxehtësi të ulët për 15 minuta, ftohur dhe tendosje. Pini supë para ngrënies tre herë në ditë.

Kohëzgjatja e marrjes së infuzioneve të tilla nuk duhet të jetë e gjatë për të mos marrë efekt të kundërt kur shkakton derdhje të parakohshme dhe zvogëlon fuqinë.

Ekspertët rekomandojnë të pini pije të tilla dhe çajra që përmbajnë wort të Shën Gjonit jo më shumë se dy herë në muaj.

Kundërindikacionet dhe efektet anësore

Vaji i Shën Gjonit nuk duhet të pihet nga burra që kanë këto probleme shëndetësore:

 • sëmundje inflamatore të veshkave dhe cirrozë;
 • mundësia e reaksioneve alergjike të trupit;
 • hipertensioni (marrja e tretësirave me kamionin e Shën Gjonit rrit presionin e gjakut).
Erofertil  Si të rivendosni një mbledhje

Duhet të kemi parasysh se trajtimi i zgjatur me një barishte të tillë mund të shkaktojë shumë efekte anësore negative:

 • reaksione alergjike, si dhe një rënie në fuqinë e mashkullit;
 • shqetësime në mëlçi, e cila manifestohet nga ndjesi të dhimbshme në të djathtë nën brinjë, një ndjenjë hidhërimi, fryrje të dëmtuar dhe ulje të oreksit;
 • nauze, të vjella, dhimbje koke;
 • kur përdorni këtë barishte, ushqimet e tymosura, marinadat, produktet me çokollatë, kafeja dhe alkooli duhet të jenë të kufizuara në dietë.

Për shkak të manifestimeve të mundshme negative, para se të merrni një barishte të tillë, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj për të rekomanduar dozat e nevojshme dhe kohëzgjatjen e kursit të trajtimit.

Më mirë të kujdesshëm

Siç mund të shihet nga sa më sipër, lehja e Shën Gjonit ka një efekt mjaft të fortë në trupin njerëzor dhe, veçanërisht, mashkullor. Prandaj, përfitimet dhe dëmet për burrat kur konsumojnë wort të Shën Gjonit varen nga dozat e treguara dhe kohëzgjatja e trajtimit të përshkruar nga mjeku.

1 koment Karakteristikat e dobishme të lehit të Shën Gjonit për burrat dhe efektin në fuqi

Kur kisha probleme me potencialin, i bëra një burri një zierje të lehit të Shën Gjonit, plus që ai gjithashtu mori Efful tribulus (urdhëruar në dyqan.evalar). Epo, e vura veten në rregull, mendoj se kjo ndikoi në të në një mënyrë pozitive.

Koment Cancel përgjigje

Mimi i rregullt: 3960 dollarë

Pricemimi i zbritjes: 990 rub.

 • Teknikat dhe metodat se si ta ngacmoni njeriun saktë Kategoria: Eksitim dhe tërheqje
 • Pilulat më efektive për zgjatjen e marrëdhënieve seksuale. Kategoria: Ndihma mjekësore për burra
 • Rekomandime se si të gjuani sperma: këshilla Kategoria: Fiziologji
 • Si të rruajeni siç duhet ijën e një njeriu Kategoria: Rreth IT
 • Ilaç për derdhje të parakohshme të Wook-wook: efekti i tij. Kategoria: Ndihma mjekësore për burra
 • Të gjitha mënyrat për të përmirësuar një ngritje në shtëpi. Kategoria: Mjetet juridike popullore për fuqinë

Shahinclub Shqipëri