Xhensen për fuqinë mashkullore

Që nga kohërat e lashta, njerëzit e përdorën bimën për të rritur fuqinë e mashkullit. Konsideroni pronat e dobishme të xhensen për fuqinë, si ta merrni dhe gatuajeni atë në shtëpi.

Xhenseni është një bimë e llojit shkurre. Për trajtimin e shumë sëmundjeve, njerëzimi përdor rrënjën e saj. Si rregull, ato janë rritur artificialisht për 6 vjet, pastaj ato janë prerë dhe aplikuar sipas udhëzimeve. Për përdorim të mëtejshëm, rrënja është tharë.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Rrënja e xhensen: Përbërja dhe përfitimet

Para se të flasim për ato përfitime që sjell bima, është e nevojshme të kuptoni se cilat përbërës aktiv përfshihen në përbërjen e saj. Pra, në rrënjë mund të gjeni substancat e mëposhtme: proteina, niseshte, sheqerna natyralë, vajra esencialë, një grup i plotë i vitaminave B, mikro dhe makrocelat.

Përkthyer nga Kinezisht, "Xhensen" do të thotë rrënja e jetës, sepse përbërësit e përfshirë në të ndihmojnë në largimin e shumë infeksioneve nga trupi. Cilat veti të tjera shëruese kanë rrënja për trupin:

 • qetëson sistemin nervor qendror, duke normalizuar kështu gjumin;
 • parandalon formimin e kushteve stresuese dhe depresive;
 • ka efekt anti-inflamator;
 • rrit sistemin imunitar;
 • përmirëson sistemin e tretjes;
 • zvogëlon ndarjen e qelizave të kancerit;
 • puna e sistemit kardiovaskular është normalizuar;
 • rikthen forcën, i jep trupit energji dhe ton;
 • kompenson mungesën e elementeve të dobishëm dhe vitaminave në trup;
 • vepron si qetësues;
 • ul sheqerin në gjak, përdoret për diabetin;
 • normalizon nivelin e hemoglobinës;
 • përmirëson sistemin endokrin.
Erofertil  Shkaqet e ngritjes së natës tek burrat

Përfitimet e tretësirës xhensen për potencë

Bazuar në rrënjën në mjekësinë popullore, mund të gjeni receta për të bërë çajra, zierje dhe, natyrisht, tinktura. Lloji i fundit i mjetit përdoret në mënyrë aktive nga përfaqësuesit e seksit më të fortë për të rritur forcën e mashkullit. Konsideroni se si xhensen ndikon në fuqinë:

 • përmirëson cilësinë dhe aktivitetin e spermës;
 • dëshira e rritur seksuale;
 • rrit mbledhjen për shkak të rrjedhjes së gjakut në organet e legenit;
 • ka një efekt terapeutik në sëmundjet e sistemit riprodhues;
 • nivelet hormonale normalizohen;
 • përmirësohet prodhimi i testosteronit të hormonit mashkullor.

Përveç sa më sipër, me përdorimin e rregullt të tinkturës xhensen për potencial, rritet ndjeshmëria e penisit, si rezultat i së cilës ndjenjat e intimitetit bëhen më të ndritshme dhe më të mprehta.

Si me çdo ilaç, rrënja ka kundërindikacionet e mëposhtme:

 • burra me varësi nga alkooli;
 • djem nën moshën 16 vjeç;
 • pini me pije kafeje;
 • me presion të lartë të gjakut;
 • epilepsia;
 • sëmundje të mëlçisë;
 • temperaturë të lartë;
 • prania e sëmundjeve infektive.

Nëse nuk vërehet doza, mund të ndodhin reagimet e mëposhtme anësore:

 • rritje e presionit;
 • të qenët i përgjumur;
 • pagjumësi;
 • dhimbje koke.

Nëse, pas konsumimit të xhensen, shfaqen simptomat e mësipërme, atëherë në këtë rast, duhet të ndaloni marrjen e drogës dhe të jeni të sigurt që të konsultoheni me një specialist. Në këtë rast, vetë-mjekimi nuk ia vlen, sepse mund të përkeqësoni vetëm gjendjen tuaj.

Indikacionet për përdorimin e tinkturës

Tinktura e xhensen për potencën përdoret jo vetëm në recetat popullore për përmirësimin e trupit, por edhe si një substancë shtesë në prodhimin e ilaçeve. Tinktura e alkoolit në rrënjë duhet të merret nga burrat me problemet e mëposhtme:

 • impotenca;
 • sëmundjet e sistemit gjenitourinar;
 • ulje e aktivitetit seksual;
 • me mosfunksionim ngrerë;
 • mungesa e makinës seksuale;
 • me aktivitet të ulët të qelizave germinale mashkullore;
 • me dështim hormonal.

Gjithashtu, xhensen duhet të merren me:

 • rënie e oreksit;
 • qarkullimi i gjakut i dëmtuar;
 • gastrit;
 • sindroma e varjes.

Tinktura e alkoolit e xhensen për potencial mund të bëhet në mënyrë të pavarur në shtëpi ose mund të blini një produkt të gatshëm në një farmaci. Me përdorim të rregullt dhe me kohë, efektiviteti do të vërehet menjëherë. Vetëm ekziston një rregull i rëndësishëm – mos e tejkaloni dozën e treguar.

Tinkturat shtëpiake të rrënjëve xhensen

Para se të filloni gatimin e xhensen, është e rëndësishme të dini se çfarë lëndësh të para duhet të zgjidhen. Në fund të fundit, jo të gjitha rrënjët mund të kenë një efekt terapeutik në sistemin riprodhues të seksit më të fortë.

Erofertil  Si të përcaktoni se cila madhësi ideale e penisit

Pra, për përgatitjen e një lënde medicinale, është e nevojshme të merren rrënjët e një bime të rritur. Tani lind pyetja: "Si ta dallojmë një shembull të ri nga një i vjetër?" Mjaft e lehtë, më e rëndësishmja, të njihni disa pika të rëndësishme:

 1. Para së gjithash, duhet t'i kushtoni vëmendje trashësisë së rizomës. Gjatë 12 muajve, gjatësia dhe trashësia e tyre mund të rriten vetëm me disa milimetra. Për të përgatitur ilaçin, është e nevojshme të përdorni një rrënjë të gjatë të paktën 5 centimetra.
 2. Një bimë e egër është shumë më efektive, pasi përmban më shumë lëndë ushqyese dhe vitamina sesa në një të kultivuar. Kur merrni llojin e fundit të xhensen, rezultati do të shfaqet shumë më gjatë sesa me të egrën.
 3. Për të rivendosur forcën e mashkullit, rekomandohet të merrni rrënjë anësore, pasi ato përmbajnë të gjithë elementët mikro dhe makro aq të nevojshëm për trupin e njeriut, veçanërisht zinkun.

Për restaurimin dhe trajtimin e sistemit gjenitourinar, rizomi përdoret më së miri në formën e tij natyrore, por jo i përpunuar. Produkti i mbledhur duhet të lahet, të vendoset në një gazetë të thatë dhe të thahet në mënyrë natyrale.

E rëndësishme! Mos e thani xhensen për potencë në furrë. Në fund të fundit, të gjitha substancat e dobishme do të avullojnë kur nxehen dhe nuk do të ketë përfitime nga bima.

Tinktura e rrënjës në alkool mund të përgatitet në shtëpi, më e rëndësishmja, ndiqni recetën. Pra, ne do të shqyrtojmë të gjitha opsionet e mundshme për përgatitjen e një produkti medicinal dhe do t'i përgjigjemi pyetjes: "Si të marrim tretësirë ​​xhensen për potencialin?"

Pije mjalti për fuqinë mashkullore

 • mjaltë prej lindje – 1 l;
 • xhensen peeled të freskët – 50 g.

Shpëlajeni përbërësin nën ujë të rrjedhshëm, pritini në një procesor ushqimi ose pritini në një rende të mirë. Derdhni produktin e bletarisë në një enë të përshtatshme dhe shtoni shtyllën kurrizore. Përziejini, mbulojeni dhe vendoseni në një vend të ftohtë për 25 ditë. Pas kohe, tretësira duhet të merret 10 g një herë në ditë për 1 ditë.

Rrënja e freskët e xhensen për potencial

 • përbërësi kryesor është 150 g;
 • vodka – 1 l.

Qëroni rrënjën dhe prerë në copa të vogla. Ne përhapim përbërësin e përfunduar në tasin e blenderit dhe e bluajmë në një gjendje pure. Në një kavanoz qelqi litër, përzieni pijet alkoolike dhe patatet pure, përzieni plotësisht. Mbyllni kapakun dhe lëreni në një vend të errët të errët për 30 ditë, duke u tundur çdo ditë.

Erofertil  Karakteristikat dhe indikacionet e anëtarëve plastikë

Pasi të kalojë koha, produkti i përfunduar filtrohet përmes një sitë, derdhet në një enë të përshtatshme dhe merret 25 pika 2 herë 7 ditët e para, dhe pastaj 20 pika. Kursi i trajtimit është 1 muaj. Atëherë ju duhet të bëni një pushim 10-ditor dhe mund të vazhdoni trajtimin.

Tinkturë e rrënjës së thatë

 • përbërësi i thatë – 1 copë;
 • vodka – 1 l.

Grind rizomën e thatë në një mulli kafeje. Ne përhapim 1,5 lugë të produktit në një enë qelqi, shtojmë alkoolin që përmban pijen, llokoçis dhe mbulojmë. Pastrojmë në një vend të errët dhe të ftohtë për 1 muaj. Dy herë në javë, duhet të përzieni përbërjen në bankë. Ne filtrojmë dhe marrim 20 pika 2 herë në ditë, për 45 ditë, atëherë duhet të bëni një pushim prej 15 ditësh. Nëse është e nevojshme, vazhdoni pritjen.

Ilaç alkooli

 • 70% alkool – 1 filxhan;
 • xhensen e thatë – 1 lugë gjelle

Në një enë qelqi kombinojmë të gjithë përbërësit e mësipërm, përziejmë mirë. Mbuloni dhe insistoni për 7 ditë. Pas filtrimit, merrni 25 pika gjysmë ore para ngrënies, deri në 3 herë në ditë.

 • xhensen i freskët – 1 rrënjë (50 g);
 • vodka – 2 gota.

Qëroni rizomën dhe shpëlajeni nën ujë. Pritini imët dhe futeni në një enë qelqi, hidhni në një pije që përmban alkool, përzieni. Mbuloni dhe insistoni për 24 orë. Pasi të hidhet në një tigan të vogël, nxehet në një temperaturë prej 50 gradë. Llokoçis, derdh përsëri në enë dhe këmbëngul në një vend të errët të freskët për 10 ditë. Ne filtrojmë dhe marrim xhensen për fuqinë e burrave në një lugë gjelle 1 herë në ditë para ngrënies.

Siç e keni parë tashmë, ekzistojnë disa receta për tinkturat, dhe dozimi i administrimit është dukshëm i ndryshëm. Përkundër kësaj, ekzistojnë disa rregulla për t'u përdorur:

 1. Para së gjithash, duhet të siguroheni që produkti nuk do të shkaktojë një reaksion alergjik. Për ta bërë këtë, në një lugë gjelle ujë, është e nevojshme që të shpërndahen 5 pika tinkturë dhe të merrni. Nëse asgjë nuk ndodh gjatë ditës, atëherë mund të vazhdoni trajtimin.
 2. Nuk rekomandohet të merrni ilaçin në formën e tij të pastër, është më mirë ta holloni me ujë të thjeshtë.
 3. Ju nuk mund të përdorni tretësirë ​​para gjumit. Përdorimi i fundit duhet të jetë më vonë se ora 18:00.

Kur përdorni tinkturën e farmacisë, pritja kryhet sipas skemës së mëposhtme:

 • për parandalimin e impotencës seksuale, 20 pika 2 herë në ditë para ngrënies;
 • për trajtim – 30 pika 2 herë.
Shahinclub Shqipëri