Si të përmirësoni fuqinë në shtëpi, mënyrat më të mira

Humbja e një ereksioni nuk është vetëm një problem për të cilin askush nuk dëshiron të mendojë, por edhe një goditje në psikikë. Kjo është arsyeja pse këshillohuni me një mjek për të bërë një ekzaminim dhe për të përshkruar trajtim.

Nëse trajtimi kryhet në mënyrë korrekte dhe fazat e para të vështirësive me një ereksion nuk humbasin, do të jetë e mundur për të përballuar problemin edhe pa ndërhyrjen e një mjeku, me përbërës të thjeshtë të përgatitur në mënyrë të pavarur.

Gjëja kryesore që duhet të bëhet paraprakisht është të zbuloni arsyen e uljes së aktivitetit seksual në mënyrë që të parandaloni rikthimin, vetëm pas kësaj ju mund të filloni të veproni në fuqinë mashkullore.

Arsyet kryesore

Krijimi – ngurtësia e anëtarit mashkull, pa të cilin zbatimi i marrëdhënies seksuale do të jetë i pamundur. Rrëmbyesi zakonisht preket nga truri, i cili merr sinjale nga stimuli.

Shtë interesante, sa më i fortë të jetë efekti erotik, aq më i fortë dhe më i fuqishëm bëhet penisi. Kjo është arsyeja pse para se të kryeni marrëdhënie seksuale, rekomandohet një prelud i gjatë ose lojëra seksuale e pazakontë – shpesh varet nga ata se sa mirë do të tregojë një burrë në shtrat.

Shpesh edhe një përgatitje emocionuese për një njeri nuk është e mjaftueshme, dhe një mbledhje nuk shfaqet ose e bën një dëshirë për më të mirën. Cilat janë arsyet dhe a ja vlen t'i kërkoni ato në stilin e jetës tuaj?

Të heqësh dorë nga zakonet e këqija – varësia ndaj cigareve ose alkoolit mund të çojë në mungesë të plotë të fuqisë dhe sikletit në shtrat. Ju mund të përfshiheni në sporte aktive – një mënyrë jetese e shëndetshme dhe ushtrime të rregullta do të ndikojnë pozitivisht në ngritjen tuaj.

Nuk ia vlen të fajësohet plotësisht mungesa e dëshirës seksuale për magjepsje me zakone të këqija – një burrë mund të ketë një problem për arsye të tjera, përfshirë:

 • pothuajse të gjitha sëmundjet e sistemit gjenitourinar;
 • mosha (pas 45 vjetësh, seksi fillon të humbasë intensitetin e saj);
 • mungesa e pushimit, gjumë i shkurtër, punë e tepërt;
 • sëmundjet nervore (stresi, depresioni, apatia, skleroza, marrëzia);
 • sëmundjet infektive të transmetuara në fëmijërinë e hershme;
 • patologjia e testikujve;
 • sëmundjet seksualisht të transmetueshme;
 • probleme me zemrën ose enët e gjakut (hipertensioni, hipotensioni, hipertensioni, ishemia);
 • dietë e pahijshme (abuzimi i ëmbëlsirave, birrës, ushqimit të hedhurinave, sodave);
 • probleme endokrine;
 • ekspozimi i zgjatur ndaj kushteve të kontaminuara me nivele të rritura të rrezatimit;
 • lodhje e rëndë e shkaktuar nga ushtrimi fizik;
 • operacionet, dëmtimet.

Pavarësisht se cili shkak i veçantë shkaktoi një ulje të ereksionit, ai duhet të sqarohet dhe duhet të eliminohet.

Nëse kjo nuk bëhet, marrja e ilaçeve shtëpiake, ilaçet në farmaci, dhe madje edhe Viagra do të jenë plotësisht të paefektshme.

Ilaç popullor i bazuar në arra

Një nga mjetet më të thjeshta dhe më efektive që do të bëjë që të rritet rrezatimi i pathyeshëm është një përzierje e farave të arrës dhe mjaltit. Për të përgatitur një ilaç të bërë në shtëpi që rrit ereksionin është e thjeshtë:

 1. Grind kernel arre me një blender ose mulli mishi (rreth 200 gr.).
 2. Derdhni gruelin e përgatitur me mjaltë të mirë (mund ta mbani paraprakisht në një banjë me ujë), produkti i bletës duhet të mbulojë plotësisht masën e arrave.
 3. Dërgoni përzierjen pa nxitje në një banjë me ujë, le të qëndrojë për 5 minuta, hiqeni, derdhni në një enë qelqi të pastër.
 4. Mbylleni fort, lëreni për tre javë. Gjatë kësaj kohe, ju mund ta shkundni enën fuqishëm disa herë.
Erofertil  Droga më e mirë ruse për potencialin tek burrat

Merrni përbërjen për një njeri çdo ditë, doza për një kohë është 40 g. Mund ta zëvendësoni reçelin me këtë përzierje dhe ta përdorni me zierje bimore ose çaj.

Supë nga rrënja e xhensengit

Xhenseni është një bimë që gëzon nder të veçantë tek burrat. Onshtë mbi bazën e rrënjës që ju të mund të përgatisni një ilaç që shpejt do të përballet me mungesën e një ereksioni.

Ilaçi nuk ka kundërindikacione, por është më mirë të këshilloheni me mjekun për marrjen e tij së pari.

 1. Shpëlajeni dhe copëtoni imët rreth 100 g. rrënja e bimës.
 2. Sillni ujë (500 ml) në një çiban, krijoni zierje të perimeve.
 3. Këmbëngulni përbërjen të ngrohtë për tre ditë, dërgoni në një zjarr të vogël dhe vlim për katër orë, duke shmangur shpimin.
 4. Vendoseni të ftohet, shtoni një majë pluhur kanelle, mjaltë (50 gr.).
 5. Llokoçiseni përbërjen, vendoseni në ruajtje në frigorifer.

Merrni një pije të shijshme dy herë në ditë. Doza e kërkuar për një kohë nuk është më shumë se 100 ml.

Infuzion i hithrës

Për nga cilësitë e tij, zarzavatet e hithrave të rinj praktikisht nuk janë inferiore ndaj Viagra-s së famshme.

Dallimi i vetëm është se një ilaç shtëpiak është më i sigurt dhe nuk shkakton një njeri në efektet anësore që dallojnë një ilaç nga një farmaci.

 1. Shpëlajeni me ujë të ftohtë dhe pritini gjethet e hithrave të reja (50 gr.).
 2. Brew gruel perime me ujë të valë (240 ml).
 3. Këmbëngulni derisa të ftoheni plotësisht, tendosni.
 4. Në mjaltë, vendosni mjaltë (20 g.).

Një ilaç merret para marrëdhënies seksuale (për gjysmë ore). Një mbledhje sigurisht që do të kënaqet jo vetëm pronari i penisit, por edhe partneri. Sa herë që bëni seks, do të duhet të përgatisni një ilaç të freskët të bërë në shtëpi.

Zierje e trumzës

Jo më pak efektive për një mbledhje sesa infuzion i hithrës, konsiderohet një zierje e bazuar në trumzë. Ai gjithashtu duhet të merret menjëherë para aktit seksual, dhe ai gjithashtu duhet të përgatitet pak më parë. Nëse problemet me potencialin janë shumë serioze, është më mirë të përdorni një zierje dy herë në ditë – në mëngjes dhe pak para kontaktit seksual.

 1. Pritini gjethet e bimës (20 gr.), Të lara më parë dhe të thata pak.
 2. Sillni ujë në një çiban (200 ml), krijoni pulpë bimor.
 3. Këmbëngulni nën kapak për gjysmë ore.
 4. Shtoni pak mjaltë në përbërje (me kusht që produkti i bletës të mos shkaktojë reaksion alergjik të trupit).
Erofertil  Trajtimi i mosfunksionimit ngrerë te burrat e moshuar

Doza për një dozë është 100-150 ml. Tejkalimi i kësaj sasie të zierjes nuk rekomandohet – një mbidozë mund të çojë në akumulimin e elementeve aktivë në trup dhe të zvogëlojë efektin në një mbledhje.

Këshilla të dobishme

Përveç përdorimit të ilaçeve shtëpiake ose ilaçeve të fuqishëm nga farmacia, mund të përfitoni nga këshilla, respektimi i rreptë i të cilave me siguri do të ketë një efekt pozitiv në ereksionet. Zbatimi i rekomandimeve nuk do të shkaktojë vështirësi të veçanta:

 • për të trajnuar grupe speciale të muskujve, të cilat do të përshpejtojnë qarkullimin e gjakut në legen (sistemi i ushtrimeve Kegel);
 • më shpesh ecni zbathur në tokë, është në këmbët e një njeriu që ka pika që janë përgjegjëse për një ngritje;
 • merrni një dush kontrast çdo ditë;
 • vendosni suva të mustardës në këmbë (1 orë), pastaj lajini me ujë të ftohtë;
 • rishikoni dietën ditore, prezantoni produkte që forcojnë fuqinë.

Ne nuk duhet të harrojmë se ekzistojnë disa teknika të veçanta që ju lejojnë të riktheheni një mbledhje edhe pa përdorimin e ilaçeve speciale ose mjeteve shtëpiake. Zbatimi ditor i ushtrimeve të thjeshta do të sigurojë efektivitetin e klasave.

Produktet e kërkuara

duhet të dihet se jo vetëm gjendja shëndetësore ose figura, por edhe fuqia varet nga ushqimi i duhur. Për të forcuar aftësitë seksuale, patjetër që duhet të përfshini në dietë ushqime ose enë të tilla:

 • zarzavate (kopër, majdanoz, sallatë);
 • kafe (në sasi të arsyeshme);
 • verë e kuqe (është më mirë të mos e abuzoni; një gotë e vogël është e mjaftueshme në ditë);
 • piper i nxehtë (thjesht mund t’i shtoni enët);
 • produktet e qumështit;
 • mish ligët;
 • ushqime deti (sidomos goca deti);
 • mjaltë
 • të gjitha llojet e arra, farat e lulediellit, farat e susamit;
 • qepë, hudhër (është më mirë të marrësh në formën e saj të pastër, pa trajtim të nxehtësisë);
 • vezë në çdo formë (të ziera, të skuqura).

Mos harroni se vetëm përdorimi i rregullt i këtyre produkteve do të ketë një efekt të dobishëm në fuqi.

Ilaçet nga farmacia

Në farmaci, pa recetën e mjekut, ju mund të blini ilaçe që do të rrisin ereksionin tuaj pa ndonjë vështirësi, me kusht që problemi të jetë shkaktuar nga arsye jo shumë të rëndësishme.

Mund të ndodhë që më parë të keni nevojë për trajtim afatgjatë të sëmundjes themelore. Në mënyrë që të mos merrni komplikime të rrezikshme, është më mirë të konsultoheni me një mjek që është më mirë të aplikoni, dhe t'i nënshtrohen një ekzaminimi që do të ndihmojë në përcaktimin e shkakut të mungesës së ngritësit.

papaverine

Një ilaç që administrohet vetëm me injeksion direkt në penis. Përbërja fillon të veprojë menjëherë, duke shkaktuar një rrjedhje aktive të gjakut.

Një mbledhje shfaqet brenda një çerek ore pas administrimit të ilaçit. Shtë interesante që kjo nuk do të kërkojë as tërheqje seksuale – boneri do të shfaqet pavarësisht nëse ekziston një partner seksual afër.

Përdorimi i papaverinës rekomandohet vetëm kur marrja e pilulave ose mjeteve juridike në shtëpi është e ndaluar për ndonjë arsye. Isshtë e mundur të përdoret ilaçi edhe në sëmundje të rënda.

Edhe përdorimi i rregullt i përbërjes nuk do të çojë në varësi ose ulje të efektivitetit. E vetmja pengesë që burrat vërejnë është siklet me futjen e ilaçit.

Erofertil  Farë është kastrimi tek burrat

Dapoxetine dhe viagra

Nëse ka dy probleme në të njëjtën kohë – derdhje e parakohshme dhe mungesë e ereksionit, ju mund të merrni Dapoxetine dhe Viagra në të njëjtën kohë – kjo siguron që marrëdhënia seksuale të zgjasë për një kohë të gjatë, dhe pa dëmtim të ereksionit. E vetmja gjë – nuk duhet të abuzohet.

Nëse vëreni efekte anësore në formën e marramendjes, vjelljes, skuqjes në lëkurë, sigurohuni që të ndaloni administrimin e mëtutjeshëm, këshillohuni me një mjek dhe zgjidhni një efekt më të butë për fuqinë.

Kapsulat Vimax

Një nga shtesat e pakta bimore. Për shkak të përbërjes natyrale, efektet anësore ose kundërindikacionet janë plotësisht të munguara, madje përdorimi i rregullt i barit nuk do të shkaktojë komplikime.

Në pjesën më të madhe, pilulat veprojnë mbi një problem psikologjik, duke lehtësuar ankthin që shfaqet pas një kontakti të dështuar seksual. Ilaçi disa herë zgjat një ereksion, dhe pa ndikuar në organe ose sisteme të rëndësishme.

Ju mund të përballeni me problemet e fuqisë tuaj, dhe për këtë nuk është e nevojshme të drejtoheni në ilaçe të fuqishme që kanë efekte negative dhe mund të dëmtojnë trupin.

Gjëja kryesore nuk është të harrojmë se abuzimi i përbërjeve madje kursyes mund të çojë në komplikime, kështu që gjithçka duhet të jetë në moderim. Shtë më mirë të alternoni përdorimin e ilaçeve në farmaci dhe formulimeve në shtëpi – kjo siguron që një mbledhje nuk do të shkaktojë asnjëherë skuqje para partnerit.

Për rishikim, ne gjithashtu rekomandojmë që të shikoni vlerësimin e barnave për fuqinë

Cili është përfitimi i birrës me salcë kosi për potencialin?

Ilaçet më efektive për fuqinë, frenuesit fosfodiesterazë të tipit 5

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shahinclub Shqipëri