Ju mund të kuroni impotencën në shtëpi!

Përshëndetje, lexues të dashur. Ky është Alexander Burusov, dhe në këtë artikull do të shtrojmë një pyetje të tillë si trajtimi i impotencës në vetvete.

Representativedo përfaqësues mashkull nuk mund të jetë 100% i sigurt se nuk do të preket nga një fenomen kaq i pakëndshëm si pafuqia. Kjo sëmundje shfaqet në seksin më të fortë, zakonisht pas pesëdhjetë vjet.

Por për shkak të gjendjes së mjerueshme të jetës shoqërore, ushqimit të dobët dhe një ambienti të ndotur, sëmundja mund të zhvillohet edhe në përfaqësues të një moshe më të hershme. Jo çdo pacient ka mundësinë dhe dëshirën për të kërkuar ndihmë nga një specialist i kualifikuar.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Farë është impotenca

Pafuqia është një shkelje e ngritjes së penelit të një njeriu, i cili parandalon përfundimin e një marrëdhënie seksuale të plotë. Kjo sëmundje shoqërohet me mungesë dëshire, derdhje të shpejtë.

Kjo ka një efekt të madh në gjendjen emocionale të një burri. Për shkak të së cilës sasia dhe cilësia e jetës seksuale është përkeqësuar shumë. Ka simptoma të impotencës dhe trajtimi me mjete popullore shpesh është shumë i efektshëm.

Erofertil  Presioni i dobët kur urinoni - a është e rrezikshme

Faktorët që ndikojnë në zhvillimin e impotencës:

 • Faktorët psikologjikë: depresioni dhe stresi të llojeve të ndryshme;
 • Disordersrregullime nervore: dëmtime, dëmtim të nyjeve të shpinës, sklerozë të shumëfishtë, përdorimi i pijeve alkoolike, ndërhyrje kirurgjikale në organet e legenit;
 • Arterial: presion i lartë ose i ulët i gjakut, çrregullime metabolike, përdorimi i nikotinës;
 • Venoz: ndalet rrjedhja e gjakut nga penisi;
 • Medicinale: përdorimi i ilaçeve për uljen e presionit, ilaqet kundër depresionit, hormoni luteinizues.

Nëse për një numër arsyesh nuk doni të kontaktoni institucionet mjekësore, trajtimi i impotencës në shtëpi me mjete popullore do t'ju ndihmojë.

Ushqyerja për të përmirësuar fuqinë

Një përqindje e madhe e popullsisë nuk i kushton vëmendje dietës së tyre, dhe më kot. Jo vetëm funksionaliteti i penisit, por edhe shfaqja e sëmundjeve të ndryshme varet nga ushqimi i duhur.

Për të hequr qafe impotencën në shtëpi, duhet të filloni me ushqimin e duhur. Për të eleminuar ose parandaluar mosfunksionimin seksual, ekziston një sasi e madhe e ushqimit.

Ushqim deti

Oisters – ky produkt nga deti është ndër afrodiziakët dhe ka një efekt të mirë në fuqinë e mashkullit. Kjo është për shkak të përqendrimit të lartë të zinkut natyror dhe aminoacideve në to, të cilat aktivizojnë lëshimin e testosteronit dhe rrisin lirimin e spermës. Përveç kësaj, gocat deti rrisin dëshirën seksuale.

Këshillohet që të hani moluskun të papjekur, pasi gjatë trajtimit të nxehtësisë humbet vetitë e tij pozitive.

Flounder – kjo specie e peshkut nuk është vetëm shumë e shijshme, por gjithashtu është e pasuruar me vitamina. Ai përmban vitamina A, B, E. Gjithashtu, aminoacide dhe elementë gjurmë si zinku.

Peshku i pasuruar me proteina, e cila përmban një minimum ind lidhës dhe është shumë më efektivisht i zhytur në trup. Ajo ka një efekt të dobishëm në gjendjen e përgjithshme të trupit dhe, si pasojë, në fuqinë.

Për të ruajtur cilësi të favorshme, peshqit mund të zihen në avull, të zier dhe të hahen të ziera. Flounder është një produkt dietik. Mund të hahet nga të gjithë, përveç njerëzve që kanë një intolerancë të përgjithshme ndaj këtij produkti.

Skumbri – Ky produkt përmban acide omega të shëndetshëm (omega 3 dhe omega 6). Ato shkaktojnë prodhimin aktiv të testosteronit. Ndikojnë në mënyrë të favorshme fuqinë mashkullore dhe aftësitë riprodhuese të grave.

Për shkak të përmbajtjes së tij të fosforit, ajo rrit eksretimin e spermës. Jodi – shkakton dëshirë seksuale, dhe proteina është blloku ndërtues i spermës. Këshillohet të përdorni të ziera.

Erofertil  Seksi i prostatës nuk ofron

Për shkak të vlerës së lartë të energjisë, produktet e mishit kontribuojnë në lëshimin e testosteronit mashkullor. Testosteroni intensifikon reaksionet e oksidimit në qelizat e trupit.

Më e dobishmja për potencën konsiderohet mishi i ligët i kuq i mishit të kalit, viçi, deleje. Si dhe mish dietik të lepujve, gjelit të detit, pulave dhe bretkosave. Nga produktet më ekzotike të këtij lloji janë skelat e gjelit, mishi i qengjit dhe demit, mishi i farës dhe fruthi.

Produktet e mishit duhet të konsumohen të ziera ose të ziera, por mbani mend: në gjithçka që ju duhet të dini masën. Mishi është një vakt i rëndë. Nëse abuzohet, të gjitha forcat e trupit do të drejtohen në përpunimin e ushqimit, gjë që do të ndikojë negativisht në forcën e mashkullit.

Perime

Prodhimi i perimeve gjithashtu ka një efekt pozitiv në tërheqjen e meshkujve. Ato duhet të konsumohen ose si një kurs kryesor, ose si një pjatë anësore e produkteve të mësipërme. Në mënyrë që të arrihet një rezultat më efektiv.

Për të kryer trajtimin në shtëpi, perimet e mëposhtme janë perfekte:

 • repa;
 • Të gjitha llojet e qepëve;
 • Perime me gjethe jeshile;
 • panxhar;
 • karota;
 • rrepkë;
 • piper;
 • Hudhër.

Gjithashtu afrodiziakë të shkëlqyeshëm janë arrat, çokollatat, pulat dhe vezët e pëllumbave, si dhe frutat dhe manaferrat.

arra

Për të prodhuar testosterone dhe për të rritur dëshirën në gjysmën mashkullore të popullatës, ju duhet të hani këtë përbërës të shëndetshëm një gotë në ditë.

Xhenxhefil

Si ta trajtojmë impotencën në shtëpi me xhenxhefil? Gjithçka është shumë e thjeshtë. Nga ky përbërës mund të bëni tretësirë, ta shtoni në çaj dhe madje ta hani atë të tharë ose të papërpunuar.

Ekzistojnë disa metoda për pirjen e çajit me xhenxhefil. Përzierja e rrënjës së grimcuar ose pluhurit mund t'i shtohet çajit të pjekur fllad ose mund të bëhet një zierje.

Për gatim, merrni dy lugë ëmbëlsirë pluhur dhe derdhni dy rrathë të lëngshëm. Ne vendosëm në zjarr për dyzet minuta. Atëherë ju duhet të tendosni supën dhe ta merrni si çaj me një ëmbëlsues tri herë në ditë.

Trajtimi i xhensen

Xhenseni është një ilaç i shkëlqyer popullor për impotencën. Duhen 20 g rrënjë të tharë ose të thërrmuar të kësaj bime. Derdhni atë me një gotë alkool 70%.

Lëreni të krijojë për tre javë; atëherë përdorni 25 pika, tre herë në ditë para ngrënies. Kohëzgjatja e trajtimit është dy javë. Pastaj bëjmë një pushim dhjetë ditor dhe vazhdojmë trajtimin.

Erofertil  Mosfunksionim ngrerë, cilat janë, shkaqet, simptomat, diagnoza dhe trajtimi

Nëse jeni kundër pirjes së alkoolit, madje edhe për qëllime medicinale, mund të bëni një tretësirë ​​pa alkool. Ne gjithashtu marrim rrënjë xhensen të copëtuar ose të tharë dhe derdhim 0,5 l ujë të nxehtë.

Ne japim tre javë për të qëndruar në një dhomë të errët. Merrni një herë në ditë me një lugë ëmbëlsirë. Periudha e përdorimit është dyzet ditë.

Bimët medicinale

Shtë e mundur për të trajtuar impotencën në shtëpi me mjete juridike popullore duke përdorur koleksionin e bimëve. Më efektive është mbledhja e gjetheve të lingonberry, kamomil, celandine, yarrow, motherwort, knotweed and kopër. Një kombinim i bimëve të tilla si koriandri, pluhuri i Shën Gjonit, calendula, dardha, alpinisti i specit dhe rrënja e rodheve gjithashtu ka një efekt të dobishëm në fuqinë mashkullore.

Ushtrime fizike

Si për të kuruar impotencën në shtëpi? Shkoni për sport.

Të gjithë e kanë ditur prej kohësh se aktiviteti fizik ndihmon në ruajtjen e shëndetit të trupit. Ushtrimi përmirëson qarkullimin e gjakut në organet gjenitale, duke rritur kështu prodhimin e testosteronit.

Ndikojnë në mënyrë të përsosur shëndetin e mashkullit, vrapimin e vazhdueshëm të mëngjesit, duke ecur për dyzet e pesëdhjetë minuta. Gjithashtu, gjatë ditës, ju mund të tendosni dhe të relaksoheni kthetrat e këmbëve: kjo ndihmon për të rivendosur qarkullimin e gjakut. Ju gjithashtu mund të bëni kunguj ose këmbë të lëkundura.

Metodat e trajtimit

Si të shpëtoni veten nga sëmundja? Mjetet e mëposhtme do t'ju ndihmojnë:

 1. Siç u përmend më herët, për të kuruar impotencën me anë të metodave popullore, është e nevojshme të braktisni zakonet e këqija, të normalizoni ushqimin dhe stërvitjen.
 2. Përdorimi i ilaçeve para marrëdhënies seksuale.
 3. Përdorimi i ilaçeve që rrisin prodhimin e testosteronit përmirëson qarkullimin e gjakut.
 4. Përdorimi i ilaçeve bimore.
 5. Futja e ilaçeve në trupin kavernoz të një organi.
 6. Përdorimi i pajisjeve vakum për të rritur trupin kavernoz dhe për qëndrueshmërinë e një mbledhjeje.
 7. Përdorimi i ndikimeve psikologjike.
 8. Kryerja e një kursi masazhi.

Prodhim

Për një trajtim më efektiv të impotencës, të gjitha metodat e mësipërme duhet të zbatohen në mënyrë të integruar. Vetëm nëse përjashtoni njëkohësisht zakone të këqija nga jeta juaj, kaloni në një dietë të shëndetshme, kryeni ushtrime fizike dhe aplikoni infuzione të bimëve, mund të arrini rezultate të mira.

Edhe nëse vendosni të trajtoni vetë impotencën, është mirë që të konsultoheni me një specialist. Për të mos i shkaktuar trupit edhe më shumë dëm.

Shahinclub Shqipëri