Xhenxhefili për humbje peshe, receta është mënyra më efektive me limon dhe mjaltë

Tani përdoret gjithnjë e më shpesh për humbjen e peshës, si dhe për trajtimin e sëmundjeve virale, të frymëmarrjes, por duhet të mbahet mend se çdo bimë ka një anë pozitive dhe një anë negative, prandaj, do të kuptojmë se si ta marrim saktë për të arritur rezultati i dëshiruar, si dhe në cilat raste, pranimi i tij është rreptësisht i ndaluar.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Xhenxhefili për trupin përfiton dhe dëmton

përfitim

 • Përdoret për trajtimin dhe parandalimin e proceseve inflamatore akute, me anginë, bronkit;
 • Ul kolesterolin në gjak;
 • Përshpejton metabolizmin;
 • Normalizon funksionimin dhe funksionimin e zorrëve;
 • Ka një efekt analgjezik për migrenat, dhimbjet e nyjeve, dhimbjet e muskujve;
 • Forcon sistemin imunitar;
 • Normalizon sheqerin në gjak;
 • Ka një efekt anthelmintik (kundër krimbave);
 • Hollon gjakun;
 • Pastron trupin e toksinave;
 • Efekt kolerik;
 • Shërimi.
Erofertil  Trajtimet popullore të impotencës

Në doza të mëdha, mund të jetë toksik, dhe të shkaktojë helmim, nauze, urth, të vjella për shkak të përmbajtjes së lartë të tar dhe eterit në përbërjen e tij, dhe gjithashtu mund të përkeqësojë shumë sëmundje kronike.

Para përdorimit, natyrisht, është më mirë të këshilloheni me mjekun, si dhe të kontrolloni trupin për praninë ose mungesën e alergjive.

Whatfarë është xhenxhefili e dobishme për trupin e një gruaje

 • Kuron infertilitetin;
 • Zbut dhimbjet gjatë menstruacioneve;
 • Zvogëlon marramendjen dhe toksikozën gjatë shtatëzanisë;
 • Ndihmon për të humbur peshë;
 • Ka një efekt rinovues, përdoret gjerësisht në fushën e kozmetologjisë;
 • Lufton në mënyrë efektive celulitin dhe lëkurën e lëkundur;
 • Përmirëson gjendjen dhe cilësinë e gjakut dhe plazmës;
 • Rrit epsh.

Farë është e mirë xhenxhefili për burrat?

 • Emri i dytë i xhenxhefilit është kulture rrënjësore e dashurisë, sepse është një afrodiziak i vërtetë, ndihmon në rritjen e fuqisë, dhe gjithashtu rrit qarkullimin e gjakut në organet gjenitale, duke rezultuar në një mbledhje më të qëndrueshme dhe të qëndrueshme;
 • Përdoret për trajtimin e prostatitit, si dhe për qëllime parandaluese;
  Rrit aktivitetin mendor dhe fizik, ideal për atletët;

Përmirëson cilësinë e spermës, rrit funksionin riprodhues. Siç mund ta shihni, rrënja ka një efekt të jashtëzakonshëm te burrat, pak erëz gjatë darkës do ta bëjë çdo mbrëmje të paharrueshme.

Rekomandohet për përdorim ditor si erëz në kurset e para, të dyta ose si pije.

Receta të hollimit me xhenxhefil, limon dhe mjaltë

Kjo përzierje është përgjithësisht unike dhe e shumëanshme, përveç të gjitha efekteve të mrekullueshme të xhenxhefilit, mjalti dhe limoni gjithashtu kanë shumë veti të dobishme.

Për humbje peshe, ju duhet të përdorni përzierjen çdo ditë, pa ndërprerje, në mënyrë që të mos zvogëloni efektivitetin e saj. Këshillohet të përgatisni një pije para çdo përdorimi, dhe ta përdorni të freskët.
Futja e parë duhet të jetë menjëherë pas zgjimit, në stomak bosh, të paktën 20 minuta para ngrënies, duhet të pihen tre gota në ditë, e dyta duhet të merret para drekës, e treta para darkës në gjysmë ore – një orë.

Kështu, procesi metabolik i trupit do të përshpejtohet, si dhe ndjenja e urisë do të shtypet, gjë që do të zvogëlojë ndjeshëm oreksin.

Xhenxhefili – shfaq djegie dhe ngrohje të yndyrës, efekte diuretike, përshpejton metabolizmin.

Limoni – një burim i vlefshëm i vitaminës C, gjithashtu ka një efekt diuretik, plotëson në mënyrë të përkryer dhe përmirëson vetitë e xhenxhefilit.

Erofertil  Këpucë për rritje në rritje

Mjalti – më shumë luan rolin e një stabilizuesi të shijes, i cili do të ishte më e këndshme për të pirë, nëse dëshironi, mund të përjashtohet, pasi këto janë kalori shtesë, por pijet e para në mëngjes me stomak bosh, ju rekomandojmë ta shtoni.

Opsioni Nr. 1

 • 150 – 200 gram rrënjë xhenxhefili;
 • Limoni i mesëm;
 • Mjalti nga një deri në tre lugë është hedhur për kavanoz litri.

Shpëlajeni mirë rrënjën me ujë të ngrohtë, nuk keni nevojë të zhvisheni, grijeni limonin me lëvore dhe rrënjë në një rende të imët, ose rrihni me një blender, përzieni dhe hidhni ujë të nxehtë, por jo ujë të vluar, vendosni në një kavanoz dhe lërini të ftohen, pastaj tendosni dhe holloni sasinë e kërkuar të mjaltit me këtë ujë dhe derdhni në përzierje.

Shtoni një lugë çaji tri herë në ditë për të ngrohur, ujë të zier dhe lëreni të krijojë pak, vëllimi maksimal në një kohë duhet të jetë jo më shumë se 250 mililitra.

Opsioni Nr. 2

 • Rrënjë e vogël e bimës;
 • Limoni është i vogël, ose gjysmë i madh;
 • Med.

Tavë të grirë në rende, copëtoni limonin në feta të holla, derdhni ujë deri në 100 gradë, lëreni të ftohet, lyeni në një enë të pastër dhe të thatë dhe shtoni një lugë gjelle mjaltë në gruel.

Për ta përdorur si shtesë në çajin e zi, jeshil ose si pije më vete, tre herë në ditë, sipas skemës së recetës së mëparshme.

Opsioni Nr. 3

 • 100 gram xhenxhefil;
 • 2 lugë mjaltë;
 • 2 limonë të mëdhenj;
 • 0,5 lugë çaji kanellë të thatë.

Xhenxhefil imët hekura, zhvishem limon dhe rrihet me një blender ose grirë, shtoni kanellë, pastaj mjaltë derisa të treten plotësisht, përzieni gjithçka mirë dhe vendoseni në frigorifer jo më shumë se dhjetë ditë.

Hidhni një lugë ëmbëlsirë në gjysmë gotë ujë të ngrohtë dhe pijeni njëzet minuta para ngrënies.

Opsioni Nr. 4

 • 300-400 gram rrënjë xhenxhefili
 • Një limon i madh
 • Një lugë gjelle mjaltë

Grini imët rrënjën, shtrydhni lëngun nga limoni, shtoni 2 litra ujë, derdhni përzierjen me mjaltë të lëngshëm, përzieni mirë, lëreni të piqet dhe shtrihet nëpër një sitë ose disa shtresa garzë, pijeni si një infuzion në formë të ftohtë sipas të njëjtit model si çaji.

Erofertil  Ulja e potencialit te burrat - ilaçe që do të ndihmojnë!

Opsioni Nr. 5

Më e thjeshtë nga të gjitha recetat, ju duhet të shtoni një pjesë të xhenxhefilit të freskët në një sasi prej një centimetri në një çaj ose kafe të rregullt që pini gjatë ditës, ose gjysmë lugë çaji tokë, një fetë limoni dhe mjaltë në vend të sheqerit. Pirja e një pije të tillë është gjithashtu më e mirë para se të hahet, por në mëngjes në stomak bosh nuk duhet të merret, në mënyrë që të mos irritojë lëngun e stomakut me kafeinë.

Xhenxhefili: kundërindikacione

 • Reaksione të shpeshta alergjike;
 • Lloji i avancuar i diabetit;
 • Sëmundjet e mushkërive: tuberkulozi, bronkiti, gjakderdhja;
 • Astma kardiake ose bronkiale;
 • Sëmundja e zemrës, sëmundja e arterieve koronare, takikardia (rritje e rrahjeve të zemrës dhe pulsit);
 • Ulçera të stomakut dhe duodenale, gastrit, hernie, tumore në stomak, urth;
 • Sëmundje serioze të veshkave dhe fshikëzës së tëmthit, përfshirë praninë e gurëve;
 • reumatizma;
 • Sëmundjet kronike të mëlçisë: cirroza, hepatiti C;
 • Hemorroide dhe varësia ndaj saj;
 • Temperatura është mbi 38 gradë;
 • Hipertensioni (presioni i lartë i gjakut) te njerëzit pas 40 vjetësh;
 • Shtatzënia në tremujorin e dytë dhe të tretë, si dhe periudhën e ushqyerjes me gji;
 • Mosha e fëmijëve deri në 3 vjet.

Warning! Ju nuk mund të pini pije para gjumit, gjatë natës, pasi xhenxhefili ka një efekt tërheqës, tonik, dhe ky faktor mund të ndikojë në procesin e rënies së gjumit dhe në cilësinë e gjumit.

Gjithashtu, mbani mend se mjalti duhet të shpërndahet në ujë të ftohur në temperaturë të ngrohtë ose në dhomë, nëse e shtoni në ujë të valë, ai do të humbasë vetitë e tij të dobishme dhe mund të ketë një efekt toksik në trup.

Rekomandime të përgjithshme për humbjen e peshës

 1. Zëvendësoni sheqerin me mjaltë, ose eliminoni plotësisht përdorimin e ëmbëlsirave.
 2. Vëzhgoni regjimin e pirjes, të paktën 1,5 litra ujë çdo ditë.
 3. Zëvendësoni vajin e lulediellit me farën e linit, ullirin, misrin, ato janë më pak kalori.
 4. Përjashtoni miellin, veçanërisht bukën e bardhë, rrotullat, pitet, biskotat.
 5. Sigurohuni që të keni një mëngjes të mirë.
 6. Shkoni për sport.

Siç mund ta shihni, kjo metodë e luftimit të mbipeshes është shumë e efektshme, mund të arrini rezultate në humbje peshe deri në -20 kilogram, mund të flisni për përfitimet e saj për shëndetin e përgjithshëm, por gjëja kryesore nuk është të harroni ”çdo ilaç është helm, dhe vetëm doza e bën helmin ilaç ”

Shahinclub Shqipëri