Mënyrat për të zvogëluar fuqinë

Mjaft e çuditshme, por shkeljet e fuqisë mund të shprehen jo vetëm në zvogëlimin e saj, por edhe në rritje të tepërt. Të dyja rastet shkaktojnë shumë bezdi, si për burrin ashtu edhe për partnerin e tij.

Konsideroni më poshtë mënyrat më efektive për të zvogëluar fuqinë.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Në cilat raste ekziston nevoja për të zvogëluar fuqinë?

Dëshira seksuale formohet në tru. Në sfondin e parashikimit mendor të kontaktit intim, mund të zhvillohet një mbledhje.

Shtytja e seksit (epsh) varet nga niveli i testosteronit – hormoni mashkullor në gjak. Me pamjaftueshmërinë e tij, epsh zvogëlohet, me një nivel të lartë, një njeri fillon të vuajë nga hiperseksualiteti.

Numri më i madh i rasteve të çrregullimit ndodh në pubertet. Tek adoleshentët, vëmendja është e fiksuar në fantazitë erotike.

Përkundër sfondit të rritjes së testosteronit, dëshirës seksuale dhe rritjes së fuqisë. Djemtë e moshës 14-18 vjeç vuajnë nga ëndrrat erotike dhe ndotjet që i shoqërojnë ato. Shumë në këtë moshë bëjnë seks për herë të parë.

Të gjitha këto fenomene janë fiziologjike, që korrespondojnë me një epokë të caktuar. Nëse kufizoni seksualitetin e një adoleshenti, është me të vërtetë e mundur të arrini shkelje të formimit të seksualitetit, të cilat do të ndikojnë në jetën seksuale në të ardhmen.

Erofertil  Fuqia mashkullore është vetëbesimi

Për ta “qetësuar” pak fëmijën, ndihmohen më mirë sportet. Ushtrimi aktiv ka një efekt të mirë në formimin e muskujve dhe shëndetin e adoleshentëve.

Arsyet e rritjes së fuqisë

Një situatë plotësisht e ndryshme nëse hiperseksualiteti formohet në moshën madhore. Kjo tregon gjithmonë shkelje.

Në psikiatri, një shkallë ekstreme e hiperseksualitetit quhet satiriasis.

Kjo është një gjendje në të cilën tek burrat kundër sfondit të sëmundjeve të sistemit nervor ose çekuilibrit hormonal, formohet një rritje patologjike e dëshirës seksuale. Një burrë përpiqet për intimitet seksual dhe, si rregull, është i paligjshëm në marrëdhënie.

Por hiperseksualiteti nganjëherë nuk është shumë i theksuar në sfondin e një përqendrimi të rritur të testosteronit në gjak. Partneritetet nganjëherë vuajnë veçanërisht nga kjo, sepse një tipar dallues karakteristik është dëshira për intimitet seksual çdo ditë disa herë.

Burrat që vuajnë nga gjendja gjejnë një rrugëdalje në marrëdhëniet me disa partnerë. Por ky opsion nuk është i përshtatshëm për të gjithë, sepse përveç tërheqjes fizike për gratë, ka dashuri dhe dashuri. Në këtë rast, është e nevojshme të merren masa në mënyrë që fuqia të zvogëlohet.

Supresioni i fuqisë mashkullore gjithashtu mund të jetë i nevojshëm në situatat e mëposhtme:

 1. Patologjia somatike, e cila përfshin refuzimin e aktivitetit seksual gjatë periudhës së rehabilitimit. Kushtet kryesore përfshijnë një periudhë të hershme të infarktit të miokardit dhe goditjes cerebrale, fraktura të shumta të gjymtyrëve. Patologjia e organeve të brendshme nuk ndikon gjithmonë në epsh. Ndodh që seksi është kundërindikuar për një burrë, por ekziston një dëshirë. Në këtë rast, është më mirë të përdorni receta popullore që mund të zvogëlojnë nivelin e fuqisë.
 2. Sëmundja mendore dhe çrregullimi. Me disa patologji psikiatrike, mund të jetë e nevojshme një ulje e fuqisë. Vlen të përmendet se një numër i madh i barnave psikotrope thjesht ju lejojnë të ulni funksionin erektil.
 3. Në një kohë kur partneri nuk është në gjendje të bëjë seks. Në rast sëmundjeje ose kërcënimi të ndërprerjes së shtatzënisë, mund të jetë e nevojshme të zvogëlohet tërheqja. Masturbimi jo gjithmonë ndihmon për të përballuar problemin, në këtë rast mjekësia tradicionale do të funksionojë më mirë.

Mënyrat për të hequr qafe hiperseksualitetin

Shumë më pak burra duan ta heqin fuqinë, krahasuar me ata që duan ta rritin atë. Në të njëjtën kohë, ka shumë mënyra që i njihen mjekësisë tradicionale dhe atyre tradicionale për të zvogëluar forcën e mashkullit. Të gjithë janë të ndarë me kusht në tre grupe:

 • Ushtrime fizike
 • Receta të mjekësisë tradicionale;
 • Droga që shtypin funksionin seksual.
Erofertil  Redaktori më i mirë i fotografive në internet!

Спорт

Nëse problemi nuk është shumë i theksuar, atëherë zgjidhja e tij është mjaft e thjeshtë – ju duhet të drejtoni energji në rrjedhën kryesore të punës ose sporteve.

Lodhja fizike do të zvogëlojë nivelin e testosteronit në gjak dhe shtytjen e seksit të hapur.

Sportet optimale janë llojet e fuqisë: Bodybuilding, ngritës i energjisë. Shteron mirë dhe stërvit muskujt dhe mushkëritë duke vrapuar në distanca të gjata, çiklizëm.

Trajnimi rekomandohet të organizohet disa herë në javë. Doping dhe ushqimi sportiv, veçanërisht ilaçet steroide, shmangen më së miri, pasi ju mund të humbni përgjithmonë forcën e mashkullit.

Sportet mund të kombinohen me përdorimin e recetave të thjeshta popullore për të zvogëluar dëshirën seksuale.

Receta të mjekësisë tradicionale

Përdorimi i mjekësisë tradicionale lejohet vetëm nëse ka devijime të vogla në sjelljen seksuale.

Nëse ka simptoma të hiperseksualitetit të rëndë ose satyriasis, atëherë së pari duhet të konsultoheni me një mjek.

Ai duhet të ekzaminojë njeriun për çrregullime hormonale dhe praninë e tumoreve të sistemit nervor qendror.

Mjekësia tradicionale përmban receta të bazuara në përbërës bimorë.

Përshëndetje! Unë jam Ruslan. Dua t'u tregoj të tjerëve se si unë në një natë u shndërrova në shtrat, shumë në shtrat!

Unë gjithmonë e konsideroja veten mjaft energjik në shtrat me një grua. Ndonjëherë, ai mund të hidhte një shkop disa herë në natë.

Por një herë miku im u hodh për të lexuar një artikull të tillë në internet.

Ishte e enjte. Pasi lexova informacionin, vendosa vetë: pse jo? Për më tepër, një e premte interesante ishte planifikuar nesër. ;)

Dhe gjithçka doli të ishte thjesht fantastike!

Dhe nëse edhe ju nuk jeni shumë dembel dhe merrni disa minuta për këtë informacion, atëherë sigurisht që nuk do të pendoheni!

St John's Wort

Bari i Wort St John i referohet bimëve me toksikë të ulët.

Besohet: gjatë javës së parë të marrjes së dëshirës seksuale, ajo madje rritet, por pas disa javësh përdorimi të vazhdueshëm, bari është në gjendje të zvogëlojë tërheqjen.

Para se ta merrni, është më mirë të analizoni të gjitha kundërindikimet për marrjen e barit:

 • Sëmundjet e mëlçisë dhe veshkave;
 • Patologjia e sistemit kardiovaskular, veçanërisht hipertensioni;
 • Ju nuk mund të kombinoni marrjen e barit me alkool;
 • Nuk rekomandohet përdorimi i ilaçit në lidhje me antibiotikë.

 1. Përzieni 1 lugë gjelle bimësh të thata dhe një gotë ujë të valë.
 2. Përzierja mbulohet dhe injektohet për 30 minuta.
 3. Pini një gotë infuzion në ditë.
Erofertil  Ngritja e dobët me çfarë është e lidhur

Mint dhe Melissa

Bimë të shkëlqyera dhe të padëmshme që përdoren për të zvogëluar funksionin erektil.

Peppermint përmban fitoestrogjene që pengojnë konkurrencën sintezën e testosteronit.

Falë kësaj, ajo butësisht zvogëlon forcën e mashkullit. Një efekt qetësues dhe qetësimi i sistemit nervor gjithashtu do të jetë një efekt pozitiv. Merrni mente dhe balsam limoni si çaj.

Duhet pjekur në mbrëmje në masën 1 lugë çaji nenexhiku në 250 ml ujë.

Pini jo më shumë se dy gota në ditë, pasi zhvillimi i përgjumjes së tepërt është i mundur.

borzilok

Bari ka një efekt diuretik të mirë, i cili ul ndjeshëm presionin e gjakut. Një tjetër pronë e rigonit është ulja e përkohshme e fuqisë tek burrat.

Vetëm për të zhvilluar efektin, rekomandohet të përdorni një infuzion të barit për të paktën dy javë, por jo më shumë se dy muaj, përndryshe një njeri rrezikon të bëhet impotent përgjithmonë.

Mënyra më e lehtë për të gatuar rigon: 1 lugë çaji bar është derdhur me 1 gotë ujë të valë dhe insistohet për dy orë.

Merrni këtë zgjidhje të përqendruar disa herë në ditë.

Një zgjidhje e mirë do të ishte përzierja e gjetheve të rigonit dhe çajit. Një infuzion i tillë është i këndshëm për të pirë. Në këtë rast, një fuqi e fortë gradualisht do të ulet.

Pas 1 muaji të pranimit, bëni një pushim në mënyrë që të rivendosni forcën e mashkullit.

jamball

Rrënja e jamballit jo vetëm që rrit ekspektorimin e pështymës, por gjithashtu ul nivelin e testosteronit në gjak. Tinktura e rrënjës së jamballit, e cila shitet në barnatore, funksionon mirë.

Duhet të merret në përputhje me udhëzimet.

Mjekësi tradicionale

Nëse është e nevojshme të ulni shpejt funksionin erektil, atëherë kjo mund të bëhet vetëm me ilaçe.

Nuk ka nevojë të marrë brom toksike dhe të rrezikshme për të zvogëluar potencialin.

Efekti i bromit në trupin mashkullor është i mbivlerësuar. Droga nuk ka asnjë efekt në fuqinë.

Ilaçet e vetme që mund të ndihmojnë një njeri me nivele të larta të testosteronit janë antandrogjenët.

Përfaqësuesi i grupit është Androkur. Mjeti zvogëlon funksionin erektil dhe nxitjen e seksit. Por rekomandohet ta merrni atë vetëm nën mbikëqyrjen e një specialisti. Përndryshe, ekziston rreziku i impotencës së vazhdueshme.

Antidepresantët gjithashtu zvogëlojnë forcën e mashkullit, por ato duhet të merren vetëm sipas indikacioneve të rrepta.

Para se të përdorni metodat e uljes së fuqisë, është e nevojshme të konsultoheni me një urolog ose androlog. Mjeku do të ekzaminojë sfondin hormonal në mënyrë që të përcaktojë diagnozën e saktë dhe të përshkruajë trajtim.

Shahinclub Shqipëri