Cilat vitamina rritin fuqinë e mashkullit

Problemet intime në seksin më të fortë, të cilat paraqiten si shkelje të funksionit erektil, shfaqen më shpesh tek burrat që kanë kaluar kufirin e moshës 50 vjeç (çrregullimi është i fiksuar në 53% të rasteve). Kjo lehtësohet nga proceset akute dhe kronike në gjëndrën e prostatës. Por nganjëherë cilësia e jetës intime shkelet tek të rinjtë që përjetojnë situata të shpeshta stresuese, kanë sëmundje që ulin funksionin mbrojtës të trupit. Në këtë rast, do të jetë e dobishme nëse vitaminat përfshihen në terapinë komplekse për të rritur fuqinë e mashkullit.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Llojet e vitaminave që forcojnë forcën e mashkullit

Për të rivendosur harmoninë e jetës seksuale, përdoren vitamina dhe komplekse multivitamine, në të cilat janë të pranishëm elementët e mëposhtëm:

Erofertil  Metodat e përmirësimit të ngritjes

 • Tocopherol (emri i vitaminës E). Veprimi i këtij elementi ju lejon të rritni rrjedhën e gjakut në penis, i cili siguron një mbledhje të qëndrueshme gjatë kontaktit seksual. Përveç kësaj, ai debugon gjëndrën e hipofizës dhe është përgjegjës për pjekurinë e qelizave mashkullore (spermatozoide).
 • Acidi askorbik (ose vitamina C). Redukton përshkueshmërinë e mureve të anijeve kapilar, duke rritur elasticitetin e tyre. Ky efekt kontribuon në rritjen e rrjedhës së gjakut në penis. Acidi askorbik ngre testosteronin në gjak, ndërsa njëkohësisht ngrit statusin imunitar të trupit. Ky veprim parandalon zhvillimin e inflamacionit të indit parenkimal të gjëndrës së prostatës.
 • Ergocalciferol. Merr pjesë në sintezën e hormoneve duke rritur tërheqjen ndaj gjinisë së kundërt. Sintetizohet vetëm nën ndikimin e rrezatimit ultravjollcë. Mungesa shpesh ndodh në sezonin e dimrit.
 • Piridoksina dhe cianokobalamina (B6 dhe B12). Ata kanë një efekt hepatotropik (mbrojnë qelizat e mëlçisë), marrin pjesë në sintezën e hormoneve. Një përqendrim i ulët i këtyre elementeve çon në një rënie të energjisë seksuale dhe humbje të qëndrueshmërisë.
 • Retinol. Rivendos mbrojtjen pengesë të sistemit imunitar dhe funksionin riprodhues. Një çast i tillë siguron fuqi normale.

Vitamina për mosfunksionim ngrerë

Vitaminat për të përmirësuar fuqinë mashkullore përshkruhen si një trajtim shtesë në trajtimin kompleks të mosfunksionimit ngrerë. Për më tepër, të gjitha recetat dhe emërimet kryhen vetëm nga një mjek, pasi një shkelje në sferën e jetës intime ka shumë karakteristika individuale që merren parasysh gjatë zgjedhjes së një ilaçi. Bazuar në reagimet nga praktikuesit (andrologët dhe urologët), dhe bazuar në mendimet e pacientëve, vitaminat më të mira për potencialin janë:

 1. Spematon. Efekti terapeutik siguron një përbërje të kombinuar:
 • tocopherol;
 • L-karnitin;
 • Acidi folik (B9);
 • Mineralet Zink dhe Selenium.
Erofertil  Si të ruhet fuqia deri në pleqëri

Nuk është vetëm një vitaminë për fuqinë, por edhe një ilaç i fuqishëm për eliminimin e infertilitetit mashkullor. Krahasohet në mënyrë të favorshme me pajisjet e tjera mjekësore nga mungesa e kundërindikacioneve dhe efekteve anësore. Reagimet alergjike ndonjëherë mund të ndodhin nëse përbërësit kryesorë ose shtesë janë një alergjen për pacientin.

Mimi mesatar në zinxhirin e farmacive në Rusi është 1250 rubla. Në Ukrainë, kostoja nuk i kalon 760 hryvnia.

 1. Vitrum. Veçantia e ilaçit siguron një përbërje multivitamine (elementë të grupit A, E, B, C).

Përveç kësaj, ekziston një gamë e tërë e mikroelementeve të dobishëm për trupin mashkullor (hekuri dhe zinku, kalciumi dhe magnezi, mangani dhe kaliumi, acidi folik dhe bakri).

Cilësitë kryesore pozitive:

 • ju lejon të rivendosni fuqinë e mashkullit, ndërsa rivendosni statusin imunitar të trupit;
 • posedon dinamikë pozitive kur një çrregullim ereksionit ndodh për shkak të punës së tepërt fizike dhe nervore;
 • lehtëson ndjenjat e apatisë, rrit gjallërinë e trupit.

Në varësi të rajonit të Rusisë, çmimi është brenda 480 rubla. Në shtetin fqinj të Ukrainës, kostoja nuk i kalon 180 hryvnia.

 1. Aevit. Rrit sintezën e testosteronit për shkak të pranisë së Tokoferol acetatit dhe retinolit. Ndihmon mirë pacientët nëse erifikimi vuan nga tendosje të shpeshta nervore si rezultat i situatave stresuese.

Mimi farmaceutik në Ukrainë mund të shkojë nga 15 deri në 20 gram. Kostoja në Rusi mund të ndryshojë nga 33 në 60 rubla. për paketim.

 1. Duovit për burra. Ky ilaç ka shumë cilësi pozitive për seksin më të fortë. Ndikon në kohëzgjatjen e intimitetit, rrit funksionin riprodhues dhe promovon shfaqjen e një dëshire për kontakt seksual.
 1. Alfabeti për burrat. Një përgatitje multivitamine që përmban zink, selen, magnez dhe mangan. Rrit prodhimin e hormonit të testosteronit, ndërsa rivendos rrjedhën natyrale të gjakut në organet e legenit. Efekt pozitiv në cilësinë e derdhjes. Ka efekt të rinovimit për shkak të rigjenerimit të shpejtë të indeve.
Erofertil  Vajzat topolake çfarë është ajo

Në Ukrainë, çmimi për 60 tableta është brenda 294 hryvnia. Në farmacitë në Rusi, çmimi mund të shkojë nga 420 në 495 rubla.

Përdorimi i vitaminave për fuqinë do t'ju lejojë të ndjeni efektin e tyre pozitiv vetëm pas disa muajsh. Për më tepër, trajtimi për impotencën mashkullore duhet të jetë gjithnjë gjithëpërfshirëse dhe të përmbajë ilaçe të grupeve të tjera farmakologjike. Kushtet e detyrueshme për terapi të duhur do të jenë përfshirja e ndryshimeve në rutinën e përditshme.

Kjo përfshin ushtrime, vizita në palestër, respektim të rregullave të ushqimit të mirë.

Shahinclub Shqipëri