Trajtimet popullore të impotencës

Diagnostifikimi i impotencës konsiderohet nga mjeku nëse burri:

1) nuk ndjen dëshirë seksuale;

2) nuk arrin në një ngritje si rezultat i tërheqjes;

3) nuk shkakton derdhje (përveç në ato raste kur njeriu di si të kontrollojë derdhjen);

4) nuk pëson orgazëm.

Për më tepër, impotenca e duhur duhet të diskutohet vetëm me një paaftësi të plotë dhe të zgjatur të një njeriu për të kopjuar, dhe të gjitha rastet e tjera i atribuohen më saktë çrregullimeve funksionale.

Në ditët e sotme, për fat të keq, ka shumë arsye që burrat të ndjehen të pakëndshëm. Për të filluar, më e thjeshta: një mënyrë jetese e ulur. I njëjti pasivitet fizik, i cili u shpall si skamje e banorëve të qytetit, rreth 30 vjet më parë. Nga kolltuku në autobus, pastaj te karriget në punë, në mbrëmje – e kundërta. Tani gjithçka është bërë edhe më keq, autobusi është zëvendësuar nga një makinë personale, nga e cila pronari i saj lëviz ose në një karrige zyre ose në një divan. Dhe kjo nënkupton një shkelje të qarkullimit të gjakut, inflamacion kongjestionues të prostatës, mbytje të avujve të benzinës. Dikush më parë, dhe dikush më vonë ai vjen me problemet që ju dëshironi të shmangni.

Një burim tjetër i problemeve në të ardhmen nuk është edhe sheqeri. Dhe karbohidratet e pastra me proteina dhe yndyrna. Përpjekja, në përgjithësi. Në kohën tonë, ushqimi i shijshëm i gatuar dhe pasiviteti fizik po bëhen shumë të rëndësishme. Përsëri – birrë dhe të gjitha llojet e snacks për të. E shihni, pas disa vitesh shfaqet një bark birrë, dhe kjo nuk është vetëm e pakëndshme estetikisht, është një ngarkesë e vërtetë e rritur në zemër, muskuj dhe nyje.

Armiqtë më të këqij të shëndetit të burrave: alkooli dhe droga. Këtu, nuk do të keni nevojë as për të pikturuar në detaje, dhe është e qartë se as një alkolik dhe një i droguar nuk është i interesuar për kënaqësitë intime.

Pirja e duhanit gjithashtu nuk kontribuon në ruajtjen e shëndetit. Sipas studimeve, abuzimi me pirjen e duhanit (më shumë se 20 cigare në ditë) në 11% të burrave çon në çrregullime funksionale seksuale. Në të njëjtën kohë, kur hiqni dorë nga pirja e duhanit, fuqia në shumicën e rasteve rivendoset plotësisht. Ata që nuk mund të heqin dorë nga pirja e duhanit, duhet të mbajnë mend se abstenimi nga pirja e duhanit 3-4 orë para afërsisë së pretenduar ndihmon në rritjen e ereksionit.

Sidoqoftë, tani nuk ka vetëm shkaqe fiziologjike të keqfunksionimeve në trupin mashkull, ato psikologjike gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm. Depresioni, frika, streset, vetë-dyshimi në punë dhe në jetën personale – e gjithë kjo minon fiziologjinë dhe, pa ndryshuar stilin e jetës, mund të minojë plotësisht trajtimin e suksesshëm.

Dhe ka arsye për impotencë, e cila është e pamundur të mendohet. E megjithatë, lidhja është e provuar. Për shembull, shkencëtarët egjiptianë dhe kanadezë, të cilët kanë mbledhur statistika për 30 vjet, zbuluan se pirja e duhanit nargjile ndikon negativisht në muskujt e penisit, duke kontribuar kështu në zhvillimin e pafuqisë.

Dhëmbë të patrajtuar. Kur ka pezmatim të guaskës rrënjësore të dhëmbëve dhe indeve ngjitur në zgavrën me gojë, që zakonisht vjen nga kariesi, mosfunksionimi erektil (impotencë) zbulohet në një formë të moderuar deri të rëndë.

Vegjetarianizmi është shumë i dobishëm në zvogëlimin e forcës së mashkullit. Ushqimi i mishit është i nevojshëm për funksionimin normal të trupit mashkullor. Përjashtimi i mishit nga dieta mund të çojë në mosfunksionim seksual. Nuk ka yndyrna në ushqimet bimore që prodhojnë testosteronin e hormonit seksual mashkull.

Erofertil  Krem potenciali

Sa i përket shkaqeve mjekësore që shkaktojnë probleme intime, natyrisht, para së gjithash, sëmundje të ndryshme lidhen me to, dhe ato mjaft të zakonshme. Kjo është:

– sëmundjet inflamatore të sistemit gjenitourinar dhe organeve të legenit (prostatiti, orkoepididymiti, cistiti, etj.),

– çrregullime të qarkullimit të gjakut që çojnë në një ulje të zgjimit (kompresim aortik, hipertension, sëmundje të zemrës),

– çrregullime hormonale (testosterone e ulët),

– dëmtime të ndryshme të shtyllës kurrizore,

– dëmtimet e penisit,

– operacione në organet e legenit,

– Marrja e ilaçeve të ndryshme mund të atribuohet këtu. Ky është opsioni kur "njëra është shëruar, tjetra është e gjymtë".

Duhet të theksohet se deri në moshën 40 vjeç, shkaqet e impotencës janë 80% mendore dhe vetëm 20% janë fizike. Në moshën 80 vjeç, fotografia po ndryshon: 80% janë raste të impotencës fizike dhe vetëm 20% janë mendore. E megjithatë të gjithë burrat duhet të dinë që, pavarësisht nga shkaqet, impotenca mund të shërohet në 95% të rasteve.

Një shkak i rëndësishëm dhe shumë i zakonshëm i problemeve tek burrat këto ditë është depresioni dhe stresi. Dhe megjithëse kjo arsye i referohet psikologjisë, të heqësh qafe atë me cilësinë e tanishme të jetës nuk është më lehtë sesa nga sëmundjet fizike.

Një problem i madh për trajtimin është ngurrimi i burrave për të parë mjekët për impotencën. Dhe për vendin tonë kjo është veçanërisht e vërtetë. Ndërkohë, mjekësia moderne ka një arsenal shumë domethënës të fondeve të nevojshme për të ndihmuar pacientët e tillë.

Dhe gjithashtu duhet të dini dhe mbani mend se çdo ngjarje që synon përmirësimin dhe normalizimin e çdo funksioni të trupit mund të konsiderohet si një mjet për trajtimin e kësaj sëmundje.

• Hidh 2 lugë gjelle. l. pure karrota me 1 gotë qumësht të zier, vendoseni në zjarr dhe mbajeni në zjarr të ulët për 10 minuta. Merrni 3 herë në ditë, 100 ml.

• 1 tbsp. l. tul qepë të integruar hidhni 1 gotë ujë të valë dhe insistoni në një banjë uji për 15 minuta, ftohur në temperaturën e dhomës për 45 minuta, tendosje. Merrni 0,5 gota 2-3 herë në ditë para ngrënies. Përdoret si tonik.

• Për të rritur fuqinë dhe për të rritur dëshirën seksuale, rekomandohet të hani 2 gotë kernele arre çdo ditë me 3-1 vakte, të lara me qumësht dhie (vetëm 2 gota). Kursi i trajtimit është 1 muaj.

• Pound kernelet e arra pishe në një pluhur, duke shtuar gradualisht ujë për të formuar një emulsion të bardhë. Konsumoni 3 herë në ditë, 0,5 gota 20 minuta para ngrënies.

• Mumja e përzier me lëng karrote në shkallën 0,5 g mumje për 250 ml lëng rrit fuqinë.

• Derdhni 100 g lule të thata të murrizit në 1 litër vodka, insistoni në një vend të errët për 10 ditë, duke tundur në mënyrë periodike përmbajtjen, tendosni, shtrydhni pjesën e mbetur. Merrni 20-30 pika, larë me ujë, 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies.

• Hidh 1 lugë gjelle. l. bimë të verdhë të shkrirë të shkrirë të verbës 500 ml ujë, gatuajeni për 5 minuta, ftohje, tendosje. Merrni 1/2 filxhan 4 herë në ditë para ngrënies.

• Grind farat e drurit të krimbit dhe merrni 1 lugë. 3-4 herë në ditë, larë poshtë me një zierje të rrënjëve të drurit. Për të përgatitur një zierje, bluajini rrënjët në një llaç, derdhni 1 lugë. rrënjë të copëtuara me 1 gotë ujë të valë dhe gatuajeni në një banjë uji nën një kapak për 30 minuta. Pini gjatë ditës.

Erofertil  Ushtrimi ushtron gjimnastikë në shtëpi dhe ushtrime në sallë

• Hidh 2 lugë çaji bari të thatë të kokosit të zakonshëm me 2 gota ujë të valë, insistoni në një enë të mbyllur në banjë me ujë për 15 minuta, ftohuni në temperaturën e dhomës për 45 minuta, tendosni. Merrni 1/2 filxhan 3-4 herë në ditë para ngrënies.

• Hidh 1,5 lugë gjelle. l. thatë ose 1 lugë gjelle. l. copëza të freskëta barishte të mentës të Shën Gjonit me 1 gotë ujë të valë, insistoni, ftohuni, tendosje. Pini 1/2 filxhan 4 herë në ditë 30 minuta pas ngrënies.

• Merrni 4 lugë. farat e majdanozit dhe 1 gotë ujë. Vlim në një banjë me ujë për 30 minuta, insistoni në temperaturën e dhomës për 10 minuta, tendosni dhe merrni 1 lugë gjelle. l. 20 minuta para ngrënies 3-5 herë në ditë. Për infuzion, krijoni të njëjtën sasi të lëndës së parë me ujë të valë në një termos, insistoni b – 8 orë. Tendosje dhe merr në të njëjtën mënyrë.

• Derdhni 100 g rrënjë rrënjësore të thatë të thërrmuar të ngritur (Kalgan) 500 ml vodka, insistoni në një vend të errët për 2 javë, duke tundur periodikisht, tendosje. Merrni 25-30 pika, të larë me ujë, në orën 16,18, 20 orë. Kursi i trajtimit është 30-40 ditë, pastaj bëni një pushim për 10 ditë dhe përsërisni kursin e trajtimit.

• Hidh 1 lugë. farat e drurit të krimbit 1 gotë ujë të valë dhe insistojnë natën në një termos. Pini 1/3 filxhan 3 herë në ditë për 15-20 minuta para se të hani.

• Hidh 5 lugë gjelle. l. farat e drurit të krimbit 500 ml vodka të zakonshme dhe injektohen për 21 ditë, duke u tundur në mënyrë periodike. Tendosje dhe pije 1 lugë gjelle. l. 3-4 herë në ditë 20 minuta para ngrënies.

• Hidh 4 lugë gjelle. l. barishte zheleznitsa (shportë me qafë të bardhë) 500 ml verë rrushi ose qumësht, gatuajeni për 5 minuta, lërini për 30 minuta dhe tendosni. Pini 50 ml në kohën e gjumit.

• Hidh 1 lugë gjelle. l. copëtuar rrënjë peony shmangur (rrënjë marina) 500 ml vodka dhe injeksion 21 ditë në temperaturën e dhomës. Pini 1 lugë. 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies.

• Hidh 100 g rrënjë rrënjore kalamus 1 litër vodka dhe lëreni për 2 javë në një vend të errët në temperaturën e dhomës. Pini 30 ml 3 herë në ditë.

• Përzieni pjesë të barabarta me farat e hithrës dhe farërave. Derdhni 100 g përzierje në 1 litër verë rrushi (port), insistoni në një vend të errët për 1 javë, duke tundur në mënyrë periodike përmbajtjen, pastaj sillni në një çiban, gatuajeni mbi zjarr të ulët për 5 minuta, ftohur, tendosni. Pini 50 ml në kohën e gjumit.

• Hidh 5 lugë gjelle. l. farën e hithrës 500 ml verë rrushi (port), gatuajeni për 5 minuta dhe insistoni 30 minuta. Pini 50 ml në kohën e gjumit.

• 1 tbsp. l. shtoni 500 ml vodka në rrënjët e një livage, lëreni për 2 muaj. Pini 1 tbsp. l. natën 3 orë para gjumit.

• Hidh 1 lugë gjelle. l. grirë rrënjë sainfoin siberian 300 ml ujë të valë, vlim për 5 minuta mbi nxehtësinë e ulët dhe insistoni natën në një termos. Në mëngjes dhe pasdite, pini 50-60 ml, dhe para darkës, pini të gjithë supën e mbetur.

Erofertil  Dua të aktroj në filma për të rriturit

• Hidhni 20 g lule dhe lagështirë me 1 filxhan ujë të vluar, gatuajeni 5 minuta mbi nxehtësinë e ulët dhe lëreni për 30 minuta. Pini 8 pika në mëngjes dhe në mbrëmje për 4 ditë, pastaj bëni një pushim për 2 ditë dhe përsëri merrni një kurs 4-ditor. Vazhdoni të merrni pika me ndërprerje derisa të përdoret gjithë supa.

• Merrni 5 lugë. gjethe nenexhiku, lule tërfili, barishte hypericum dhe gjethe hithre. Derdhni një përzierje me 1 litër ujë të valë dhe insistoni në një termos për 20 minuta, tendosni. Pini 1 gotë 3-4 herë në ditë.

• 1 tbsp. l. derdhni lule trumzë trëndafili në 1 gotë ujë të valë, lëreni për 40 minuta. Merrni b një herë në ditë 20 minuta para ngrënies. Kursi i pranimit është 3-5 muaj.

• Merrni 2 pjesë të luleve të calendulës, 4 pjesë të luleve të pavdekshme, 6 pjesë të barit të lythave të Shën Gjonit dhe 5 pjesë të rizomës me rrënjë valeriane. Hidh 1 lugë gjelle. l. Mblidhni 1 gotë ujë të valë, lëreni për 1 orë dhe tendosni. Një mënyrë tjetër: derdhni koleksionin me ujë të ftohtë të zier, lëreni për 8 orë dhe tendosni. Pini 1 tbsp. l. në ditë

• Hidh 1 dek. l. rrënjë të copëtuara të shtratit aromatik të shtratit (zjarri i verdhë) me 1 gotë ujë të valë, gatuajeni mbi nxehtësi të ulët për 5 minuta, lërini për 30 minuta dhe tendosni. Merrni 50 ml 30 minuta para një vakt.

• Grain e barit të imët në një mulli kafeje në pluhur, përzieni 100 g mollë duck me 100 g mjaltë. Merrni 1 lugë. në mëngjes në stomak bosh 15 minuta para ngrënies.

• Përzieni 50 ml tretësirë ​​të Aralia, 50 ml tretësirë ​​xhenseni, 50 ml tretësirë ​​të zamanicha, 30 ml ekstrakt Rhodiola Rosea dhe 30 ml ekstrakt Eleutherococcus. Pini 30 pika të përzierjes 3 herë në ditë pas ngrënies.

Ky tekst është një fletë faktesh.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shahinclub Shqipëri