Trajtimi i impotencës me mjete juridike popullore përgjithmonë

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Pse zhvillohet impotenca?

Para se të zgjidhni një kurë për impotencën, duhet të kuptoni shkakun kryesor të mosfunksionimit erektil. Në fund të fundit, trajtimi duhet të ketë për qëllim rrënjën kryesore të problemit. Në shumë raste, duke eleminuar shkakun rrënjësor, fuqia tek burrat rikthehet më vete.

Prandaj, kërkohet diagnoza e saktë në kohë e të gjithë organizmit, i cili mund të kryhet vetëm nga një specialist i kualifikuar. Në mjekësi, ekzistojnë dy grupe kryesore të shkaqeve të impotencës: psikologjike dhe organike. Në raste të rënda, këto shkaqe mund të ndërthuren.

Më shpesh, pafuqia psikologjike shfaqet tek të rinjtë e moshës 20-30 vjeç. Në të vërtetë, për fuqinë mashkullore, një sfond i qëndrueshëm psiko-emocional luan një rol të rëndësishëm. Fatkeqësisht, shumë anëtarë të seksit më të fortë po përpiqen për një rritje të shpejtë të karrierës.

Në këto aspirata, ata i japin vetes plotësisht për të punuar. Praktikisht nuk ka kohë për pushim. Mungesa e një gjumë të plotë tetë orë nuk lejon që truri, dhe sistemi nervor qendror të funksionojë plotësisht. Në fillim, lodhja depresion e dëshirës seksuale mashkullore, e cila përfundimisht çon në pafuqi.

Kjo kategori gjithashtu përfshin faktorë të tillë:

 • Stresi i shpeshtë;
 • Situatat e konfliktit
 • Aktiviteti fizik dhe mendor i rritur;
 • depresioni;
 • Pakënaqësia me partnerin seksual;
 • Vetë-dyshim;
 • frika;
 • Sëmundje e përgjithshme;
 • Siklet gjatë marrëdhënies seksuale.

Shpesh, impotenca ndodh për shkak të një marrëdhënie seksuale të parë të pasuksesshme. Prandaj, është jashtëzakonisht e rëndësishme që një vajzë të reagojë në mënyrë adekuate ndaj disa fiaskos në shtrat. Disa burra vuajnë nga sindroma "takimi i parë".

Në këtë rast, i riu nuk arrin në marrëdhënien e parë seksuale me një grua. Të gjitha përpjekjet pasuese për seks me të njëjtën grua do të jenë të suksesshme. Një patologji e tillë konsiderohet gjithashtu një lloj impotence.

Për impotencën organike, prania e sëmundjeve të sistemeve dhe organeve të tjera është karakteristike. Sëmundjet kardiovaskulare të njëkohshme konsiderohen më të zakonshmet. Fakti është se me stimulimin e ngacmimit, fillon një rrjedhje aktive e gjakut në trupat shpellorë të penisit të uritur.

Në të njëjtën kohë, burri shoqërohet me sëmundje të zemrës, rreziku i sulmit në zemër rritet. Pothuajse çdo i ri i pafuqishëm diagnostikohet me hipertension. Prandaj, impotenca ndikon jo vetëm në sistemin gjenitourinar, por gjithashtu ka një efekt të dëmshëm në të gjithë trupin.

Gjithashtu, shpesh me impotencë, studimet tregojnë praninë e çrregullimeve endokrine. Disordersrregullimet hormonale çojnë në një ulje të niveleve të testosteronit. Syntshtë sinteza e dobët e këtij hormoni mashkullor që mund të çojë në impotencë.

Proceset inflamatore të zgjatura ose kronike në organet e legenit përfundimisht do të çojnë në impotencë. Sëmundjet seksualisht të transmetueshme janë gjithashtu të rrezikshme. Pra, shkaqet e mosfunksionimit ereksion mund të jenë sëmundje të tilla:

Patologjia kongjenitale e zhvillimit të organeve gjenitale mund të shërbejë gjithashtu si shkak i impotencës. Lëndimet në shpinë dhe palcën kurrizore gjithashtu konsiderohen të rrezikshme. Në këtë rast, furnizimi i impulseve nervore është ndërprerë. Dhe madje edhe me rrjedhjen e mirë të gjakut në penis, një mbledhje është e pamundur.

Mjekësia tradicionale për të luftuar pafuqinë

Mjekësia tradicionale e ka provuar veten në luftën kundër impotencës mashkullore. Që nga kohërat e lashta, një shumëllojshmëri e bimëve, zierje dhe infuzione janë përdorur për të rivendosur fuqinë. Prandaj, ilaçe të tilla garantojnë një efekt pozitiv.

Pra, bari i vërtetë mashkullor është trumzë. Fakti është se trumzë është mbajtësi i rekordit për përmbajtjen e zinkut. Shtë ky element gjurmë që kontribuon në prodhimin aktiv të pavarur të testosteronit të hormonit mashkullor.

Mando i ri e di se një ilaç i tillë si tinkturë e rrënjës së xhensen ndihmon për të eleminuar mosfunksionimin erektil, të shpëtoj nga impotenca. Mund ta blini në çdo farmaci. Përveç rivendosjes së fuqisë, vërehet edhe një efekt i tillë:

 • Rimëkëmbja e sistemit nervor qendror;
 • Heqja nga pagjumësia;
 • Normalizimi i presionit të gjakut;
 • Heqja nga ndjeshmëria e stresit të lartë;
 • debugging e punës së zemrës.

Nuk është sekret që arrat duhet të jenë të pranishëm në dietën e çdo njeriu. Mbi bazën e këtij produkti, një shumëllojshmëri e barnave janë të përgatitur për të luftuar impotencën. Shpejtësia e lartë karakterizohet nga një ilaç i tillë:

 • 250 gram arra të copëtuara;
 • 1 kokë hudhër e copëtuar;
 • 300 gr mjaltë;
 • 50 gram majdanoz të copëtuar.

Të gjithë përbërësit janë përzier plotësisht. Mbajeni ilaçin në frigorifer. Merrni ilaçin dy herë në ditë para ngrënies, një lugë çaji. Kursi i trajtimit është dy deri në tre javë. Mbi bazën e arrave mund të përgatiten tinktura alkooli.

Për ta bërë këtë, ju duhet të bluaj 1 kilogram lëndë të parë, derdhni 600 gram vodka dhe lëreni për 7 ditë në një vend të errët. Mos harroni ta shkundni herë pas here këtë ilaç për impotencë. Përdorni infuzion tre herë në ditë para çdo vakt, 50 gram.

Gjithashtu, një rezultat pozitiv do të ketë një kurë për impotencën bazuar në karota. Për ta bërë këtë, ju vetëm duhet të përzieni 100 gram lëng karrote, dhe 100 gram mjaltë. Merrni ilaçin tri herë në ditë për disa lugë.

Ndihmon në luftën kundër zarzavateve të mosfunksionimit ngrerë. Pra, me impotencë, është e nevojshme të bluaj majdanozin dhe cilantro në një sasi të barabartë. Mund të përdorni si produkte të freskët ashtu edhe të thatë. Ata e përdorin këtë ilaç një lugë me ushqim.

Në recetat e mjekësisë tradicionale, mund të gjeni një kurë kaq efektive për impotencën:

 • 30 gram hipericum;
 • 25 gram rrënjë valeriane;
 • 10 gramë imortelle;
 • 10 gr kalendula.

Të gjithë përbërësit janë thërrmuar dhe përzier plotësisht. Ilaçi derdhet me 1 litër ujë të valë, dhe vendoset. Pasi të jetë ftohur kura për impotencë, ia vlen të filtroni. Merrni ilaçin një lugë gjelle një herë në ditë, pavarësisht vaktit.

Medikamente për mosfunksionim ngrerë për burrat

Ilaçet farmakologjike moderne për trajtimin e impotencës tek burrat ndahen në tre lloje: supozitorë, tableta dhe injeksione. Mjetet më të njohura janë tabletat për shkak të thjeshtësisë dhe lehtësisë së përdorimit.

Erofertil  Stimuluesit e potencialit për vlerësimin e burrave më të mirë, indikacione dhe kundërindikacione

Në luftën kundër impotencës, përdoren gjithashtu metoda të tilla trajtimi si homeopatia. Kjo metodë e terapisë përshkruhet vetëm në raste të caktuara, kur shkaku i impotencës seksuale qëndron në gjendjen e rëndë psikologjike të një personi.

Nuk është aq efektive për të trajtuar një njeri nga impotenca me tinktura ose zierje të bazuara në bimë medicinale, kështu që një mjek mund të rregullojë procesin e trajtimit në varësi të rezultateve aktuale. Sidoqoftë, produkte të tilla mund të përdoren vetëm në doza të vogla.

Secili person të paktën një herë ka dëgjuar për një ilaç të tillë për impotencën mashkullore si Viagra. Markë e promovuar dhe rezultat i shpejtë tërheq shumë njerëz që vuajnë nga mosfunksionim ngrerë. Edhe kostoja e lartë e pilulave të fuqisë nuk i frikëson blerësit, megjithëse ka shumë analoge më të lirë të këtij ilaçi.

Disa burra preferojnë pika të veçanta tërheqëse në tableta. Duke përdorur mjete të tilla juridike për impotencën, mund të rrisni nivelin e dëshirës seksuale dhe të rrisni dëshirën seksuale në një periudhë të shkurtër kohe.

Bërjet bëhen në bazë të lëndëve të para natyrore, kështu që kur përdorni ilaçin, rreziku i efekteve anësore minimizohet. Këto substanca kanë një efekt të dobishëm në trup.

Gjatë viteve të fundit, të ashtuquajturat shtesa dietike janë bërë shumë të njohura në mesin e burrave që vuajnë nga impotenca. Mjetet janë shtesa të veçanta ushqyese, marrja e rregullt e të cilave rrit imunitetin dhe përmirëson shëndetin.

Duke shtuar këto substanca në dietë, çdo njeri mund të llogarisë në një rezultat pozitiv afatgjatë në fushën e fuqisë dhe intimitetit. Para se të blini shtesa dietike, rekomandohet të konsultoheni me mjekun, pasi jo të gjitha ilaçet kalojnë prova klinike.

Ideja që mbështetet në çdo ilaç homeopatik përfshin përdorimin e një numri të vogël patogjenësh për qëllime terapeutike. Për pacientin administrohet një përgatitje e holluar, e cila, ndër të tjera, përmban disa miligram helm ose substancë tjetër të rrezikshme.

Trupi fillon të luftojë impotencën më vete, dhe shërimi vjen. Rreth dhjetë vjet më parë, homeopatia u konsiderua një teknikë eksperimentale, por tani ajo përdoret në mënyrë aktive në të gjitha institucionet kryesore mjekësore.

Ilaçet për impotencë

Ilaçi për impotencë mund të përshkruhet vetëm nga një specialist i kualifikuar. Në të njëjtën kohë, karakteristikat individuale të trupit të burrit, që shoqërojnë sëmundjet kronike merren parasysh. Ndër ilaçet për mosfunksionim ngrerë, tabletat e kanë provuar veten mirë. Më poshtë konsiderohen më të njohurit:

Këto ilaçe për impotencë kanë një efekt pozitiv me lëshimin e oksidit nitrik. Në të njëjtën kohë, rrjedhja e gjakut në penis rritet, enët e gjakut zgjerohen, muskujt e lëmuar të penisit pushojnë.

Pra, Viagra do të japë një rezultat pozitiv, në varësi të dozës. Mesatarisht, një dozë prej 50 mg e një droge të caktuar është e përshkruar për një njeri për të trajtuar impotencën. Merrni pilulën Viagra gjysmë ore para seksit të pretenduar.

Megjithë popullaritetin e këtij ilaçi, Viagra ka një listë të gjerë të kundërindikacioneve për përdorim: nën moshën 18 vjeç, sulme në zemër në tre muajt e fundit, sëmundje të rënda të mëlçisë dhe veshkave, mbindjeshmëri ndaj përbërësve të ilaçit dhe diabet mellitus. Shumë burra që vuajnë nga impotenca preferojnë Cialis.

Ky ilaç për impotencë konsiderohet mbajtësi i rekordeve për kohëzgjatjen e veprimit. Efekti pozitiv pas aplikimit të ilaçit zgjat 36 orë. Gjatë kësaj kohe, një i ri mund të ketë marrëdhënie seksuale.

 • Dhimbje koke;
 • Skuqje e fytyrës;
 • Dhimbje në shpinë;
 • të përzier;
 • Problemet me vizionin;
 • Marramendje.

Nëse dështimi hormonal është bërë shkaku i impotencës, është e nevojshme të drejtoheni në ndihmën e terapisë për zëvendësimin e hormoneve. Droga të tilla kanë për qëllim plotësimin e mungesës së testosteronit të hormoneve seksuale mashkullore.

Thisshtë ky hormon që është përgjegjës për një mbledhje të plotë, aftësinë për të kryer marrëdhënie seksuale, cilësi të mirë të spermës dhe shëndetin e trupit mashkullor në tërësi. Shtë e nevojshme të merrni ilaçe të tilla për impotencë në mënyrë rigoroze sipas skemës së përcaktuar.

Si rregull, terapia zgjat 2-3 muaj, pas së cilës nevojitet një pushim. Kjo do të ndihmojë në aktivizimin e sintezës së pavarur të testosteronit. Më shpesh, ilaçe të tilla hormonale përshkruhen nga mjekët:

Urologët shpesh rekomandojnë të merrni disa shtesa dietike. Barna të tilla për impotencë në përbërjen e tyre përmbajnë vetëm përbërës natyralë (barishte, vajra esencialë, ekstrakte). Prandaj, reagimet anësore janë jashtëzakonisht të rralla.

Potenciali i rritur ndodh për shkak të rritjes së dëshirës seksuale, aktivitetit seksual. Por, vlen të përmendet se një rezultat pozitiv nuk do të vijë menjëherë. Droga të tilla kërkojnë një përdorim mjaft të gjatë (të paktën 3 muaj). Komponentët natyrorë kërkojnë akumulim në trup.

Shpesh, shtesat dietike përdoren në trajtimin kompleks të impotencës. Kjo qasje do të ndihmojë në vendosjen e shpejtë të rrjedhës së gjakut në penis, rritjen e sintezës së hormoneve seksuale. Shumë e njohur është një ilaç natyral për mosfunksionim ngrerë Prostanorm. Përbërja e këtij ilaçi përfshin përbërës të tillë:

 • Rrënjë jamball;
 • Bari i Wort St John;
 • Echinacea;
 • Ekstrakt rrënjë xhensen.

Ilaçi jo vetëm që ndihmon për të rivendosur forcën e mashkullit, por gjithashtu mbron gjëndrën e prostatës nga ndryshimet patologjike që ndodhin në moshën e rritur. Prandaj, këto fonde, në disa raste, mund të përdoren si një profilaksi e proceseve inflamatore në sistemin gjenitourinar.

Por, edhe një produkt natyral ka një helm kundërindikacionit: sëmundje sistemike, sëmundje të indit lidhës, sëmundje autoimune, kodim të alkoolizmit, mbindjeshmëri ndaj përbërësve të ilaçit.

Ndër ilaçet e tjera për impotencë, vlen të përmendet e tillë:

 • Speman;
 • Testalamin;
 • Rrënja e kuqe;
 • Kali i artë;
 • arginine;
 • Erektin;
 • Prostakor;
 • Gerbion;
 • Koprivit.

Ndër ilaçet për impotencë, injeksione speciale janë shumë efektive. Injeksione të tilla bëhen direkt në penis, në zonën e korpuseve të korporatës. Injeksione të tilla janë absolutisht pa dhimbje.

Fillimisht, procedura kryhet ekskluzivisht nga mjeku. Nën mbikëqyrjen e një specialisti, përcaktohet doza optimale. Nëse një burrë nuk ka ndonjë reaksion negativ, injeksionet mund të kryhen në mënyrë të pavarur menjëherë para marrëdhënieve seksuale.

Droga të tilla ndihmojnë në pak minuta për të zgjeruar enët e gjakut, aktivizojnë rrjedhën e gjakut në penis. Një rezultat pozitiv vërehet pas 10-15 minutash. Por, është e rëndësishme të përputheni me dozën e përshkruar. Përndryshe, mund të ndodhë një efekt anësor siç është priapism.

Kjo sëmundje karakterizohet nga një mbledhje e zgjatur e dhimbshme. Në të njëjtën kohë, marrëdhënia seksuale është e pamundur për shkak të dhimbjes së fortë në penis. Vetëm një mjek do të ndihmojë për të përballuar problemin. Për injeksione, droga të tilla përdoren: Papaverine, Alprostadil, Phentolamine.

Metodat për trajtimin e impotencës në shtëpi

Trajtimi i impotencës me mjete juridike popullore është i zakonshëm në të gjithë botën. Me ndihmën e bimëve medicinale, si pjesë e një trajtimi gjithëpërfshirës, ​​mund të shpëtoni përgjithmonë nga prostatiti, impotenca mashkullore. Recetat më të njohura:

 1. Supë e thatë e supës. Një lugë gjelle lëndë e parë derdhet në 200 ml ujë dhe ziej për 5-7 minuta. Supë ftohet, filtrohet dhe pihet 100 ml disa herë në ditë. Kohëzgjatja e trajtimit është 10 ditë.
 2. Infuzion i farës së hithrës. Lëndët e para derdhen në një gotë verë të kuqe dhe zihen në një banjë me avull për 20-30 minuta. Ju duhet të pini një lugë gjelle tri herë në ditë.
 3. Zierje e lëvores së lisit. Si lëndë e parë, lëvorja e një peme të re, të mbledhur në pranverë, është e përshtatshme. 20 g lëvore derdhen me ujë dhe futen në banjë me ujë. Pas 40 minutash, supa hiqet nga nxehtësia, ftohet dhe pihet në një gotë dy herë në ditë.
 4. Tinkturë xhensen. Ju duhet të merrni një ilaç popullor për gjysmë ore para se të hani 20 pika. Tretësira është kundërindikuar në pacientët me presion të lartë të gjakut.
 5. Infuzion i motherwort. Dy lugë të vogla janë të mbushura me ujë të zierë të ftohtë (200 ml). Përzierja insistohet për 7-8 orë, filtrohet dhe pihet në gjysmë gotë tri herë në ditë para ngrënies.

Mjetet juridike popullore për impotencën mund të normalizojnë punën e organeve të brendshme dhe të përmirësojnë rrjedhën e gjakut. Këshillohet që ato t’i përdorni me stërvitje, dietë dhe masazh. Mënyra më e lehtë për të forcuar trupin e mashkullit është të rishikoni dietën tuaj.

 1. Med. Produktet e mjaltit përmbajnë të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme nga trupi. Një ilaç efektiv për impotencën përfshin 100 gramë mjaltë dhe të njëjtën sasi arrash të copëtuar. Produktet përzihen dhe konsumohen 30 gram pas një vakt. Ju mund të rritni efektin pozitiv të një agjenti për trajtimin e impotencës nëse pini këtë delikatesë me qumësht të ngrohtë. Shtë e nevojshme për të trajtuar impotencën me mjaltë për një muaj. Shumë e dobishme për trupin mashkullor është pasta e mjaltit-perg, e cila konsumohet edhe pas ngrënies.
 2. Seasonings. Recetat e trajtimit të impotencës shpesh përfshijnë kopër, majdanoz dhe selino. Këto erëza ndihmojnë me prostatinë dhe impotencë, por ju duhet t'i përdorni ato çdo ditë. Nëse nuk ka mundësi të merrni zarzavate të freskëta, mund ta zëvendësoni me të thata. Një ilaç efektiv popullor për impotencën është një zierje e këtyre bimëve, e cila përdoret para ngrënies. Për ta bërë këtë, derdhni 5 gramë bar të thatë në 250 ml ujë të valë dhe lëreni të piqet për gjysmë ore. Merrni 100 ml disa herë në ditë.
 3. Zierje Melissa. Trajtimi i impotencës në shtëpi përfshin marrjen e një zierje të balsamit të limonit. Për ta bërë këtë, derdhni një lugë çaji bimë të tharë 200 ml ujë të valë dhe lëreni të piqet për 30 minuta. Pini në mëngjes dhe në mbrëmje në gllënjka të vogla 100 ml. Kursi i trajtimit është 2 javë.
 4. Lëng karrote. 20 gramë mjaltë i shtohen një gote lëng dhe merren pas ngrënies.
 5. Teaji me xhenxhefil. Trajtimi alternative i impotencës me xhenxhefil jep një rezultat pozitiv në meshkuj të moshave të ndryshme. Bërja e një pije është shumë e thjeshtë – shtoni 250 gram rrënjë të copëtuar në 4 ml ujë të valë, dhe pastaj shtoni 30 gram mjaltë. Rrënja e freskët mund të konsumohet në copa të vogla.
 6. Farat e kungullit. Mjekësia tradicionale rekomandon konsumimin e 40 farave të freskëta të kungullit çdo ditë. Trajtimi është mjaft i gjatë – 3 muaj.
Erofertil  Derdhje e parakohshme se çfarë është dhe cilat janë shkaqet e saj

Trajtimi i impotencës me metoda alternative duhet të jetë i gjatë. Pafuqia nuk do të zvogëlohet nëse ndërpriteni kursin e trajtimit dhe filloni të përdorni receta të tjera alternative trajtimi.

Jo çdo njeri vendos që me zë të lartë të deklarojë dështime në shtrat, kështu që shumë anëtarë të seksit më të fortë përdorin mjete popullore për impotencë. Dikush blen ilaçe nga shëruesit vendorë, dhe pjesa tjetër janë të angazhuar në mënyrë të pavarur në përgatitjen e ilaçeve "mrekullueshme".

Everythingdo gjë që mund të gjendet pranë është përdorur: qepë, hudhra, karrota, qumësht, xhenxhefil, selino etj. Eksperimente të tilla jo gjithmonë përfundojnë lumturisht, kështu që ekspertët rekomandojnë që, pa një qëllim të duhur, të mos drejtoheni tek metodat alternative të trajtimit të impotencës.

Rrënja e xhensen

Ndër të gjitha afrodiziakët e njohur natyrorë, xhensen zë një vend të veçantë. Rrënja e kësaj bime mund ta bëjë jetën seksuale shumë më të ndritshme, të normalizojë fuqinë dhe të japë forcë. Përbërja multicomponent ofron një efekt gjithëpërfshirës në të gjitha fushat me probleme, duke vendosur funksionin erektil.

Leh lisi

Për të normalizuar funksionet seksuale, tregohet përdorimi i vitaminës B1. Ky komponent përmirëson funksionimin e mbaresave nervore, për shkak të së cilës, në shumicën e rasteve, burrat kanë përmirësuar fuqinë. Informacioni është veçanërisht i rëndësishëm për ata përfaqësues të gjysmës së fortë të njerëzimit, të cilët shpesh abuzojnë me alkoolin ose duhanin.

Rrëshirat dhe substancat e tjera negative që janë në to enë bllokuese, gjë që çon në zhvillimin e problemeve me potencë. Për të parandaluar shfaqjen e mosfunksionimit ngrerë, mjete të tilla juridike për impotencën si lëvorja e lisit ndihmojnë.

Xhenxhefil

Edhe në Kinën e lashtë, njerëzit trajtuan xhenxhefilin me respekt të veçantë. Karakteristikat shëruese të bimës ndihmuan për të hequr qafe shumë sëmundje të rrezikshme, përfshirë pafuqinë. Xhenxhefili u bë i njohur për shkak të përbërjes së tij të pasur, bollëkut të elementëve gjurmë në të cilët siguruan stimulim të jashtëm për të gjitha organet e njeriut. Elementi më i rëndësishëm në luftën kundër impotencës është zinku.

Substanca ndikon drejtpërdrejt në procesin e prodhimit të testosteronit, pa të cilin nuk mund të flitet për ndonjë jetë seksuale të suksesshme. Sipas recetave të njohura, ju mund të bëni zierje duke përdorur xhenxhefil, fërkim ose copëtimin e bimës në copa të vogla.

selino

Ndër afrodiziakët që ndikojnë më së miri në fuqinë mashkullore, selinoja njihet. Burrat që hanë rrënjët e bimëve dhe rrjedh mund të përmirësojnë ndjeshëm cilësinë e fuqisë së tyre në një kohë të shkurtër.

Sidoqoftë, kjo nuk është e gjitha vetitë e dobishme të bimës, tipari kryesor i kësaj afrodiziaku është përbërësi i quajtur androsterone – është një hormon mashkullor. Kontribuon në formimin e karakteristikave sekondare seksuale, megjithatë, disa kompani kozmetike shtojnë selino në produktet e tyre si feromone për gratë.

arrë

Një nga produktet që kanë një ndikim të fortë në fuqinë mashkullore është arri. Me përdorim të rregullt, do të ketë një efekt të rëndësishëm terapeutik, duke mbushur trupin me minerale (magnez, zink, kalium) dhe vitamina (A, C, B1, PP, B2, E, B3, K, B12).

Ju mund të merrni një grusht të çdo arre, jo vetëm arra, dhe të derdhni një lugë mjaltë. Përzierja që rezulton nga impotenca duhet të merret çdo ditë për gjashtë muaj. Rezultatet e para në jetën intime të një burri do të jenë të dukshme brenda dy muajve.

Mjalti është konsideruar prej kohësh një ilaç universal për të gjitha sëmundjet. Duke kombinuar këtë substancë me produkte të tjerë të dobishëm për shëndetin e burrave, ju mund të shpëtoni nga impotenca në një kohë të shkurtër. Mjalti përmban përbërës të rëndësishëm për funksionin erektil, si bor, kalium, magnez, vitamina B dhe C.

Recetat e mjekësisë tradicionale mund të mburren me jo një metodë efektive për trajtimin e impotencës tek burrat. Një nga më të famshmet konsiderohet një kurs i terapisë duke përdorur barishte dhe infuzione. Aplikohen tarifa speciale, të cilat përfshijnë bimë që kanë efekte të forta në fuqinë mashkullore.

Këto përfshijnë: sofrolike leuzea, rrënjë të artë, xhensen, ekstrakt eleutherococcus, armë zjarri, rrënjë kalamus. Për të përgatitur një infuzion për impotencë, duhet të derdhni një lugë gjelle një bimë të thatë me një gotë ujë të valë dhe ta lini të piqet për një ditë.

Sot, ekziston një numër i madh i barnave moderne për të luftuar mosfunksionimin erektil. Ilaçet urinare ndihmojnë në përballimin e impotencës. Droga të tilla injektohen direkt në uretër duke përdorur një aplikues.

Ju duhet të futni ilaçin disa minuta para seksit të pretenduar. Ilaçi më i popullarizuar uretër konsiderohet si ilaç i quajtur Muse. Ilaçi promovon rrjedhjen e shpejtë të gjakut në penis.

Në rastin e përdorimit të rregullt të drogës, aktiviteti seksual i burrit rikthehet. Por, ilaçi Muse ka disa reagime negative: dhimbje në penis, kruajtje dhe djegie në vaginën e gruas pas marrëdhënies seksuale.

Erofertil  Si mundet që burrat të rritin fuqinë pas pesëdhjetë

Shumë burra me probleme në shtrat tashmë kanë provuar një risi të tillë si kremrat, ointments dhe gels për të forcuar fuqinë. Avantazhi i barnave të tilla është shpejtësia e tyre. Shumë prej përgatitjeve në përbërjen e tyre përmbajnë ekskluzivisht përbërës natyralë.

Kremrat kanë një aromë mjaft të këndshme, kanë një efekt hidratues. Ilaçet e tilla praktikisht nuk kanë kundërindikacione dhe reagime anësore. Vetëm disa reaksione alergjike mund të ndodhin me intolerancë individuale ndaj përbërësve individualë. Ju mund të zgjidhni krem, ointments dhe gels të tilla për të hequr qafe mosfunksionim ngrerë:

 • Jeta e pushtetit. Ilaçi promovon vazodilimin, rrjedhjen e gjakut në penis. Kur përdorni këtë ilaç, indet janë të ngopura me përbërës të dobishëm, dhe marrëdhënia seksuale zgjatet. Aplikoni produktin para seksit, në zonën e glans penis dhe prepucit.
 • Maksoderm. Përbërja e produktit përfshin ekstraktin e çajit jeshil, vitaminat, argininën, hithrën, ekstraktin e xhensen. Ilaçi rekomandohet të përdoret jo një herë, por në një kurs. Pas nja dy muajsh, i riu do të ketë një ngritje të vazhdueshme, gjithashtu përdoret për të parandaluar çrregullimet e fuqisë.
 • Eromaks. Ky xhel rrit epshin e mashkullit, ereksionin. Një rezultat pozitiv arrihet për shkak të zgjerimit të enëve të gjakut, duke përmirësuar patentën e tyre. Indet e penisit janë të ngopura me oksigjen.

A është e mundur të kurosh përgjithmonë impotencën në shtëpi?

Mjetet juridike popullore për prostatitin dhe impotencën ndihmojnë në forcimin e trupit dhe normalizimin e sistemit të qarkullimit të gjakut. Ata kurrë nuk do të dëmtojnë ose shkaktojnë probleme me organet e tjera. Recetat në shtëpi nuk janë aq të forta sa ilaçet, por duke i përdorur ato për një kohë të gjatë, ju mund të kuroni përgjithmonë pafuqinë dhe të forconi trupin.

Para se të identifikoni dhe të kërkoni shenja të impotencës, duhet t'i kushtoni vëmendje stilit të jetës tuaj. Ndonjëherë është e mjaftueshme të filloni të hani siç duhet, të braktisni plotësisht alkoolin dhe të sillni aktivitet fizik në jetën tuaj, pasi problemi me mosfunksionimin erektil do të zgjidhet vetvetiu. Asgjë nuk ndikon në trupin mashkullor si varësia dhe varësia nga alkooli.

Receta popullore nga karota

Në trajtimin e impotencës dhe prostatitit me mjete juridike popullore në shtëpi, perga dhe propolisi shpesh përdoren. Për të rritur fuqinë, njeriu duhet të konsumojë 10 gramë një produkt të tillë si perga çdo ditë.

Një ilaç i fortë për impotencën dhe prostatizën te burrat duhet të merret në kurse – çdo muaj. Perga ka një shije të këndshme të thartë dhe thithet lehtësisht në gojë, kështu që nuk ka nevojë të lahet me ujë. Perga ka një efekt pozitiv në cilësinë e spermës dhe lëvizshmërinë e spermës. Buka e bletëve më e dobishme është e freskët, por nuk ruhet për një kohë të gjatë.

Propolisi mund të përdoret si një tretësirë. Receta e gjyshes për impotencën – 100 gram vodka të fortë dhe 20 gr propolizë janë të përziera dhe të injektuara për dy javë. Propolisi duhet të merret 40 pika 3 herë në ditë. Përdorimi i propolisit për burra me impotencë është 14 ditë.

Shumë shpesh, për të rritur një ngritje, ata marrin lulekuqe peruan. Kjo bimë është përdorur prej kohësh për të rivendosur trupin e burrave. Ndihmon se si të shpëtoj nga impotenca, dhe të forcojë sistemin imunitar. Merrni 3 herë në ditë me shumë ujë.

Hasshtë vërtetuar në trajtimin e hirudoterapisë së impotencës. Lëkura mjekësore përdoret për shumë sëmundje të sistemit të qarkullimit të gjakut dhe enëve të gjakut. Zbatimi i tyre ju lejon të normalizoni rrjedhën e gjakut në inde. Mund të aplikoni shushunjat në shtëpi, por me kujdes ekstrem.

Shtë e vështirë të imagjinohet trajtimi i prostatitit, impotencës dhe sëmundjeve të tjera pa ilaçe të përgatitura në bazë të karotave. Recetat më të zakonshme:

 1. Një përzierje e lëngut të karotës së shtrydhur fllad dhe mumjes. 250 ml lëng përzihen me 0 g mumje. Ky ilaç jo vetëm që ndihmon të heqni qafe impotencën, por gjithashtu rrit shanset për ngjizjen e një fëmije.
 2. Një përzierje e karotave, vezëve dhe mjaltit. Për ta përgatitur atë, ju duhet të përzieni gjysmën e një veze të zier, gjysmë karotë të grirë dhe dy lugë çaji mjaltë, duhet ta merrni ilaçin çdo ditë për 30 ditë.
 3. Supë me karota dhe qumësht. Një gotë qumësht është sjellë në një çiban dhe dy lugë shtohen në të. lugë karota të bluara. Pas 10 minutash, supa hiqet nga zjarri. Pirja e tij rekomandohet 50 g tre herë në ditë.
 4. Një përzierje e karotave dhe mjaltit në një raport 1: 1. Ilaçi merret në një çerek filxhan tre herë në ditë.

Mjetet juridike më të fuqishme popullore për impotencën

Recetat efektive do të lejojnë trajtimin e impotencës me mjete popullore përgjithmonë. Sidoqoftë, rezultati do të varet gjithashtu nga respektimi i saktë i rekomandimeve për përdorim dhe nga mënyra e jetesës që njeriu udhëheq.

 1. Renet ose stomaku i një deve. Ky është ilaçi popullor më i fuqishëm dhe më popullor për trajtimin e impotencës në vendet lindore. Në efektin e tij, është i ngjashëm me Viagra, por nuk ka efekte anësore dhe kundërindikacione. Një nga ilaçet më të mira për impotencë merret i tharë. Tre gramë produkt në ditë është e mjaftueshme. Bazuar në stomakun e një deve, ju mund të përgatisni tretësirë ​​- 50 gram stomak derdhet në 350 ml vodka dhe këmbëngul për dy javë. Merrni në stomak bosh dy lugë.
 2. Xhensen. Kjo bimë ju lejon të kuroni impotencën në shtëpi. Mbi bazën e tij, bëhen tinktura, baza e së cilës mund të jetë vera, vodka ose konjaku. Për të kuruar impotencën me mjetet juridike popullore, duhet të përzieni 40 gram rrënjë dhe 600 ml vodka. Ju duhet të insistoni 21 ditë, pas së cilës tendosni dhe pini tre herë në ditë, 25 pika. Kursi është mjaft i shkurtër – 14 ditë, pas së cilës ata bëjnë pushim për dy muaj dhe përsërisin.
 3. Shilajit. Shtë e nevojshme të shpërndahen 150 gramë mumje në 2 ml ujë. Ju duhet ta merrni atë në mëngjes para se të hani një lugë gjelle. Kursi i trajtimit është 2 javë, pas së cilës ata bëjnë pushim për 5 ditë, dhe përsërisin trajtimin, duke shtuar, përveç mumjes, mjaltë. Pra, në përbërjen fillestare shtohen 10 lugë mjaltë, të përziera dhe të marra para gjumit. Në mëngjes duhet të përdorni një mumje pa mjaltë. Në kursin tjetër, vëllimi i mumjes dyfishohet.
 4. Rrjedha kastor me prostatit dhe impotencë. Nëse nuk dini si të merrni një rrymë kastor, atëherë është më mirë të jepni përparësi ndaj tinkturës, e cila mund të blihet e gatshme. Tinktura mund të bëhet vetë, nëse derdhni 100 gr avion me 45% vodka në një vëllim prej 500 ml. Ju duhet të insistoni për të paktën një javë. Jo më shumë se një lugë çaji të produktit mund të konsumohet në ditë.
 5. Kërpudha dimërore nga pafuqia. Trajtimi me mjete juridike popullore të impotencës përfshin marrjen e detyrueshme të infuzioneve ose zierjeve të një kërpudhe dimri. Mënyra tradicionale e përgatitjes së tinkturave është të merrni 100 gram kërpudha të freskëta për 20 ml vodka dhe të insistoni për dy javë.
Shahinclub Shqipëri