Rruga për të parë ose si të harrojmë për syzet në 2 javë

Autori i librit të vlerësuar "Përvoja e budallait, ose Rruga për pasqyrë" dhe themeluesi i "Institutit për Vetë-Shërimin", Mirzakarim Norbekov tronditi me zbulimin e tij të gjithë botën shkencore të okulistikës dhe mikrokirurgjisë.

Falë zbulimit të tij unik, brenda vetëm një viti, dhjetëra mijëra banorë rusë kanë rimarrë plotësisht shikimin, dhe klinikat tregtare vazhdojnë të humbasin klientët që refuzojnë operacione të shtrenjta dhe të pasigurta.

Mirzakarim Sanakulovich Norbekov – Doktor i Psikologjisë dhe Pedagogjisë, Doktor i Filozofisë në Mjekësi, Profesor, Anëtar i Plotë i një numri të akademive ruse dhe të huaja, Themeluesi dhe Presidenti i Institutit për Vetë-Shërimin e Njeriut, autor i disa librave të famshëm që kanë ndihmuar shumë njerëz.

Korrespodent: “Mirzakarim Sanakulovich, përshëndetje! Do të filloj me pyetjen kryesore, a është e vërtetë që keni gjetur një mënyrë për rikuperimin jo kirurgjik të vizionit në shtëpi? "

Mirzakarim Norbekov: Përshëndetje! Po, kjo është e vërtetë dhe unë nuk ndalem së marrë letrat e falënderimeve nga njerëz që janë hequr përgjithmonë nga syzet dhe lentet dhe jetojnë një jetë të plotë.

Korrespondentja: “A mund ta tregoni historinë tuaj? Dhe çfarë lloj metode është kjo? "

Mirzakarim Norbekov: E gjitha filloi në 2001. Pastaj kam shkruar një libër të quajtur Përvoja e Fool, ose Shtegu për Insight. Në të, unë i kushtova vëmendje të madhe psikosomatikës së një personi dhe se si kjo ndikon në vizion. Unë besoj se shkaku kryesor i dëmtimit të shikimit në shumicën e njerëzve është mosfunksionimi i muskujve të syrit që ndodh si rezultat i stresit neuropsikik.

Nëse truri është i stresuar, sytë gjithashtu fillojnë të shikojnë me tension dhe interpretimi i figurës në retinë është i shqetësuar. Si rezultat, vizioni përkeqësohet. Për ta kthyer vizionin në normalitet, së pari duhet të largoni stresin nga psikika, dhe vetëm atëherë të drejtoheni në forma të ndryshme korrigjimi. Kjo është një ide shumë e rëndësishme që shumë nuk e kuptojnë. Ndonjë problem nga nervat, dëgjuar? Kështu që me vizionin ndodh saktësisht njësoj.

Korrespondentja: "Me sa di unë, ky libër është ende në një kërkesë të madhe dhe ndihmon shumë njerëz"

Mirzakarim Norbekov: Kjo është e vërtetë, popullariteti dhe efektiviteti i metodës ishte aq i lartë sa që në 17 vjet duhej të hapnim më shumë se 120 qendra këshillimi dhe trajnimi në të gjithë Rusinë dhe CIS. Me kalimin e viteve, ne kemi ndihmuar një numër të madh të njerëzve të kthehen ose të përmirësojnë shikimin e tyre plotësisht. Por, për fat të keq, kishte nga ata që nuk mund t’i ndihmonim. Sipas vlerësimeve tona, gjatë 10 viteve të fundit, vetëm 60% e njerëzve që erdhën tek ne morën rezultatin e dëshiruar. Përmirësimi i mbetur prej 40% ishte ose minimale, ose ato nuk ishin me gjithçka.

Korrespondentja: "Unë duhet të them se 60% e njerëzve janë statistika shumë të mira, duke marrë parasysh faktin se rivendosja e vizionit u bë pa kirurgji, por vetëm përmes gjimnastikës për vizion dhe punës me psikosomatikë."

Mirzakarim Norbekov: Ndoshta ju keni të drejtë, por çfarë lidhje me 40% të mbetura? Shtrihuni "nën thikë"? Apo pranoni dhe jetoni në mënyrë jo adekuate? Në të vërtetë, falë shqisave tona, jeta jonë është e mbushur me ngjyra.

Korrespondentja: "Dhe çfarë keni bërë?"

Mirzakarim Norbekov: Gjatë gjithë këtyre viteve ne kemi kërkuar një mënyrë universale që do të ndihmonte një numër shumë më të madh të njerëzve të rimarrin vizionin e tyre. Ne kemi vërejtur se rezultati më i mirë arrihet nga ata të pacientëve tanë, të cilët gjithashtu përdorin komplekse të ndryshme të vitaminave, mikroelementeve dhe substancave speciale që ndikojnë në aktivitetin e trurit. Prandaj, që nga viti nën udhëheqjen e Qendrës Kombëtare Mjekësore dhe Kirurgjikale. N.I. Pirogov, filluam të zgjedhim komplekse të ndryshme të barnave dhe dozave të tyre në mënyrë që të gjejmë formulën që ndikon maksimalisht në rigjenerimin natyror të vizionit.

(Një ekip okulistësh të përfshirë në zhvillimin e formulës)

Mirzakarim Norbekov: Gjatë 5 viteve të para, më shumë se 820 formula të ndryshme të substancave aktive dhe dozat e tyre u testuan klinikisht. Padyshim që ishte një rezultat, por ai la shumë për të dëshiruar. Në fund të vitit, përpjekjet tona përfundimisht përfunduan në një sukses të jashtëzakonshëm, të cilin as nuk mund ta imagjinonim.

Erofertil  Cili është rreziku i përgatitjeve për forcimin e fuqisë që përmbajnë sildenafil

Një nga ditët e ftohta të dhjetorit filloi si gjithmonë. Së bashku me një grup shkencëtarësh, unë përgatita kombinimin tjetër të agjentëve dhe dozave dhe i dorëzova ato në grupin tonë të fokusit për prova. Fokus grupi përbëhej nga 12 persona të cilët ishin në terapinë tonë spitalore nën mbikëqyrjen e shkencëtarëve. Vetëm dy ditë më vonë, një pacient erdhi në zyrën time me sy të guximshëm dhe tha: "Mirzakarim, unë kam -6 vizion, madje nuk mund ta bëj kohën në orën e murit në repart. Por sot diçka nuk është në rregull me mua. E shoh Unë vetëm shoh. Sikur dikush të shtrembëronte mprehtësinë e figurës në sytë e mi ”.

Kjo ishte zilja e parë. Pas 21 ditësh, në përfundim të testeve klinike, morëm një rezultat që as nuk e prisnim. 12 nga 12 pacientë ishin në gjendje të rivendosin vizionin me më shumë se 70%.

Pas së cilës ne menjëherë dërguam formulën tonë në prova më të mëdha klinike në Rusi dhe Izrael. Rezultati – 94% e subjekteve rifituan pjesërisht ose plotësisht vizionin e tyre. Ky ishte një përparim i madh në trajtimin jo-kirurgjik të vizionit.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Veprimet e përcaktuara klinike

Korrespondentja: "94% është një rezultat i jashtëzakonshëm, a do të jenë veprimet tani një gjë e së kaluarës?"

Mirzakarim Norbekov: Unë mendoj se operacionet do të mbesin, por nevoja për to tani do të jetë shumë më e ulët se më parë. Pas provave të suksesshme klinike në Izrael, 4 prej njësive më të mëdha farmaceutike në botë menjëherë ofruan të blinin një patentë për prodhimin e ilaçit sipas formulës sonë. Por ne i refuzuam ata dhe u vendos që të prodhohet dhe shpërndahet produkti vetëm në Rusi dhe vendet e CIS.

Korrespondentja: "Por investime të mëdha u kërkuan për prodhimin e një produkti të ri. A i gjete në Rusi? "

Mirzakarim Norbekov: Pas suksesit në Izrael, morëm më shumë se 40 propozime për investime nga kompani të mëdha ruse. Por ne kemi nevojë për një partner të besueshëm dhe të njohur, kështu që pranuam ofertën nga Qendra e Inovacionit Skolkovo, e cila investoi 1.7 milion dollarë në zhvillimin e këtij mjeti. Pas takimeve të shkurtra, u aprovua emri i ilaçit të ri për përmirësimin e vizionit, Vizox.

Korrespondentja: "A mund të sqaroni cilat probleme vizioni duhet të përdorin Vizox?"

Mirzakarim Norbekov: Përveç dëmtimit të zakonshëm të shikimit, pacientët me sëmundje të tilla si:

 • miopi,
 • glaukomë
 • cataracts,
 • pezmatimi i nervit optik,
 • neuriti optik,
 • uveitis,
 • horeoretinit,
 • shkëputja e retinës,
 • mprehtësia e kornesë
 • blefarit,
 • kon'juktivit,
 • retiniti pigmentoza
 • Keratitis
Erofertil  Vaji i hudhrës përfiton dhe dëmton, recetën dhe rregullat e përdorimit, ilaçet popullore

Prandaj, nëse keni të paktën një sëmundje nga kjo listë, mund ta përdorni me siguri këtë mjet.

Korrespondentja: “Unë mendoj se një pyetje logjike po lind në lexuesit tanë. Exactlyfarë përmban saktësisht në formulën e këtij ilaçi dhe pse është kaq unike? "

Mirzakarim Norbekov: Produkti nuk përmban ndonjë përbërës aktiv unik. E gjithë gjëja është pikërisht në kompleksin e zgjedhur si duhet të këtyre substancave dhe dozave të kalibruara. Siç tregon praktika mjekësore, ky është saktësisht faktori themelor në efektivitetin e metodave jo kirurgjikale të terapisë dhe korrigjimit të vizionit.

Një faktor i rëndësishëm është që produkti doli të jetë plotësisht natyral, prandaj praktikisht nuk ka efekte anësore dhe mund të përdoret pa recetën e mjekut. Me fjalë të tjera, ju mund të rivendosni vizionin tuaj në shtëpi.

Vizox përfshin:

 • Ekstrakt Aronia. Rivendos shikimin falë 15 komponimeve organike.
 • Ekstrakt Arnica. Heq lodhjen dhe inflamacionin falë tannins.
 • Ekstrakt xhenseni. Zhduk ngushtimin e lenteve me 25 vitamina
 • Ekstrakt Irgi. Normalizon presionin intraokular për shkak të rutinës.

Korrespondentja: “A është duke u prodhuar tashmë ky mjet? Dhe sa do të kushtojë? "

Mirzakarim Norbekov: Grupi i parë i Vizox në vlerë prej 120 paketash është prodhuar në fund të vitit. Kjo grumbull u dërgua në klinika dhe qendra oftalmologjike në Rusi për rekomandime dhe shpërndarje falas për pacientët. Ne do të dëshironim të verifikojmë edhe një herë efektivitetin e formulës sonë. Në vetëm dy muaj, morëm dhjetëra mijëra falënderime nga i gjithë vendi. Njerëzit vazhdojnë të rivendosin me sukses vizionin me Vizox, dhe ne jemi jashtëzakonisht të lumtur për këtë.

Pasi të kemi marrë kaq shumë komente entuziaste dhe të frymëzuar nga rezultatet, kemi vendosur të bëjmë një promovim falas, por tani përmes internetit, në mënyrë që më shumë njerëz të mund ta provojnë Visox vetë.

Në periudhën nga viti në vit, absolutisht çdo banor i vendit mund ta marrë Vizox absolutisht falas. Shitja e fondeve është kryer me anë të porosisë në faqen tonë zyrtare. Në barnatoret e vendit, Vizox do të arrijë në pranverën e vitit.

Korrespondentja: “Mirzakarim, faleminderit për intervistën interesante dhe më të rëndësishme të dobishme. Dëshironi të thoni diçka lamtumirë? "

Mirzakarim Norbekov: Unë do të them vetëm një gjë. Arma juaj kryesore është besimi juaj. Besimi në veten tuaj, në suksesin, në një të ardhme më të mirë. Ne besuam se do të kemi sukses dhe kemi sukses. Prandaj, rivendosni shikimin, jetoni një jetë të plotë, besoni në veten tuaj dhe do të keni sukses gjithashtu. Siç tha filozofi i madh, një mrekulli është tashmë këtu, hapni vetëm zemrën tuaj për të. Fat të mirë!

Udhëzime për marrjen e fondeve Vizox falas:

Në datën e veprimit (nga viti në vit) është e nevojshme:

 1. Plotësoni një aplikim në një sit të krijuar posaçërisht.
 2. Prisni thirrjen e operatorit dhe tregoni se në cilën adresë do të kryhet dorëzimi.
 3. Pas 4-7 ditësh (kërkohet për dorëzim) ju duhet të merrni paketën në çfarëdo mënyre të përshtatshme për ju.

Dorëzimi i fondeve kryhet në çdo rajon të Rusisë dhe CIS.

Shtuar:
Për shkak të numrit të madh të porosive, prodhuesi u detyrua të kufizojë kushtet e veprimit.

Për momentin, promovimi është i vlefshëm deri në përfshirje. Para përfundimit të tij, pikat origjinale VIZOX mund të merren përmes faqes zyrtare të internetit absolutisht FALAS!

Ju kujtojmë që VIZOX falas është në dispozicion për të gjithë vijnë deri dhe përfshirë

Komente

Петр г. Samara

Faleminderit E mora Visox falas. Do të përpiqem t'i nënshtrohem terapisë. Vizioni zvogëlohet gjithnjë e më shumë me kalimin e viteve. Bëni operacionin.
Kam frike Fqinji e bëri, për 2 vjet ai është munduar. Gjithçka ka kalbje dhe jo shëruese.

Anna Filatova Moskë

E konfirmoj plotësisht. Vizox pika të pabesueshme. Unë u përpoqa të rivendosja vizionin e tyre. kohët e fundit,
koha ka pushuar për të parë madje edhe shenja trafiku. Fillova të pija pika me këshillën e një miku dhe gjithçka u bë
OK. Mprehtësia vizuale u kthye. Unë i këshilloj të gjithë! Nga rruga, e pranova falas kur i shpërndanë në klinika.

Erofertil  Si ta bëjmë burrin të pafuqishëm

Veronika Ulyanovsk

Faleminderit për artikullin Është interesant. Nëse një promovim kaq i mrekullueshëm, pse të mos e provoni. Unë e di për Norbekov për një kohë shumë të gjatë, shumë miq nga libri i tij përmirësuan vizionin e tyre.

Kostandini nuk specifikohet

Vetëm tani rivendos pamjen me këtë mjet. Java e dytë e gjithçkaje ka shkuar, dhe vizioni është i dukshëm
u bë më e mprehtë. Nëse më herët nga dritarja e katit të 5-të nuk mund ta shihja numrin e minibusit më poshtë, tani mund ta shoh.

Victor, Novosibirsk

Gjithashtu ka një përvojë të njohjes me këto pika dhe gjithashtu pozitive. Unë rimori vizionin tim nga minus 5 në minus 1,5.
Kam pirë vetëm një muaj.

Olga G. Zheleznogorsk

Kam dëgjuar shumë për visoxox të mirë nga ata që e përdorën atë nga një parti falas, por nuk arrita ta marr atë atëherë. Faleminderit që bëtë një promovim tjetër, tani më në fund arritëm të porosisni.

Lyudmila nuk specifikohet

Një mik bëri operacionin në sy vitin e kaluar.
Dy herë (u përsërit). Unë nuk kam marrë asnjë rezultat, dhe në syrin tim të djathtë shikimi im u përkeqësua! Mjekët shtrëngojnë dhe thonë se nuk kanë dhënë asnjë garanci. Kështu që atëherë shtrihuni nën thikë me të vërtetë.

Stanislav Yersky Moskë

I befasuar këndshëm nga veprimi i pikave. Kam marrë gjithashtu absolutisht falas nga grumbullimi i parë, por për të qenë i sinqertë, sidoqoftë
nuk e besova vërtet. Mendova se ashtu si ajo, sigurisht që nuk do të merrja asgjë të vlefshme. Por në 1,5 javë, vizioni u drejtua nga -3.5 në -2.5. Fillimi të shfaqet i shkurtër
restaurimi i plotë i shikimit (disa sekonda). Vazhdoj të trajtohem. Justshtë thjesht një ilaç shumë i lezetshëm.

Mikhail Lyubimov, Murmansk

Shkencëtarët tanë gjithmonë kanë qenë dhe do të jenë më të fortë, sepse kemi një shkollë të mirë. Dhe Norbekov në përgjithësi është një njeri i mrekullueshëm, pa e ekzagjeruar, ai ka bërë aq shumë për shëndetin e njerëzve që nuk mund të llogariten, unë e respektoj shumë atë.

Elvira

Sot e mora paketën nga zyra e postës. Gjithçka është mirë. Dorëzohet shpejt. Dhe për çudi, e vërteta doli e lirë. Faleminderit për një promovim të tillë. Ne filluam parandalimin me tërë familjen.

Marina Utkina Pskov

Unë tashmë kam menduar të bëj një korrigjim të vizionit, por kisha shumë frikë. Rreth 2 muaj më parë mësova për VIZOX. Vendosi atë
të pij për një fillim – vizioni është përmirësuar, tani nuk do ta bëj operacionin

Pavel K., Moskë

Faleminderit për rekomandimin. Lodhur tashmë duke luftuar me shikimin tim të dobët. Unë do të rikthehem me këtë mjet.

Vladimir, Syzran

Përshëndetje të gjithëve! Një muaj më parë, piva rrjedhën e Vizoksa, dhe vizioni im ishte 1. Unë thjesht nuk kam fjalë. i madh
ju faleminderit!

Станислав г. Achinsk

Lexova detajet rreth mjetit në faqen zyrtare! Mbresëlënëse!

Jeanne, Moskë

Në përgjithësi, unë u këshillova nga një optometrist i njohur për një vizox; ai tha se është më mirë që nuk ka asgjë edhe në Amerikën e hutuar. Kam pirë për javën e dytë, porosita menjëherë një kurs, fillova të shoh se si një lloj vello po binte nga sytë. Një ndjenjë kaq e mrekullueshme, përtej fjalëve.

Artem Z. nuk tregohet

Unë pi Visox për të ulur lodhjen e syve. Unë punoj shumë në kompjuter. Ndihmon shumë.

Ivan Vasilenko Vladimir

Faleminderit! Për ne, pensionistët kanë një operacion shumë të shtrenjtë. Shtë mirë që ka njerëz të mirë që
jepni ilaçet falas.

Sinqerisht, rivendosja e shikimit me gjimnastikë është e njëjtë me përpjekjen për të rritur gjinjtë thjesht duke i fërkuar ato. Kam dëgjuar që njerëzit kanë rezultate, por besoj dobët në të. Por është mjaft e mundur, unë lexova përbërjen e Vizoksa dhe u mahnita shumë, mendoj se nuk është e lirë ta marrësh ose provosh, thjesht do të jetë mëkat.

Shahinclub Shqipëri