Si ndikon ushqimi në fuqinë mashkullore, ushqimet më të shëndetshme

Përmirësuesit e potencialit

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

A është e mundur të përmirësohet fuqia me ushqim?

Ushqimi i shëndetshëm është një faktor i rëndësishëm që ndikon në fuqinë. Me një mungesë të vitaminave dhe mineraleve të caktuara në trupin e njeriut, sinteza hormonale është dëmtuar, imuniteti është ulur, dhe qarkullimi i gjakut në legen është ngadalësuar. Për shkak të kësaj, trupat shpellorë nuk marrin sasinë e nevojshme të ushqyesve.

Përdorimi i rregullt i ushqimit të shëndetshëm siguron praninë e një dëshire të shëndetshme, si dhe funksionimin e duhur të të gjitha funksioneve të sistemit gjenitourinar.

Produktet më të dobishme për fuqinë

Potenciali mund të rritet me ushqim.

Për të ruajtur fuqinë e lartë, duhet të konsumoni:

 • Mish pa yndyrë, vezë, produkte të qumështit. Ushqimi i tillë është i pasur me proteina, e cila, nga ana tjetër, është e rëndësishme për sintezën e shëndetshme të testosteronit dhe ruajtjen e tonit të lartë të muskujve, përfshirë tonin e indit gjenital.
 • Peshku i detit dhe ushqimet e detit përmbajnë një sasi të madhe të zinkut, i cili është i përfshirë në prodhimin e testosteronit. Përveç kësaj, ky element është i nevojshëm për prodhimin aktiv të lëngut seminal.
 • Arrat përmbajnë vitaminë E – një nga substancat kryesore që përmirëson gjendjen e funksionit seksual.
 • Zarzavatet – një antioksidant natyral që aktivizon gjëndrat seksuale dhe rrit nivelin e dëshirës seksuale.

Cilat ushqime kanë një efekt të dëmshëm për fuqinë

Pijet alkoolike dhe produktet që përmbajnë një numër të madh të aditivëve sintetikë kanë një efekt negativ në fuqi. Gjithashtu, zhvillimi i sëmundjes vërehet me përdorimin e ushqimit që përmban antibiotikë. Ai përfshin mish industrial dhe shpendë me cilësi të ulët.

Për të shmangur një ulje të fuqisë, një person nuk rekomandohet të përdorë:

 1. yndyrna trans – gjenden në margarinë, ushqime të shpejta;
 2. birrë – përmban fitoestrogjene;
 3. soje – përmban një përqendrim të lartë të fitoestrogjenëve;
 4. kafeina – zvogëlon prodhimin e testosteronit.
Erofertil  Përfitimet dhe dëmet e piperit zile për shëndetin e trupit

Potenciali që rrit ushqimet shpejt

Arrat dhe mjalti mund të rrisin shpejt fuqinë

Përzierja e arrës me mjaltë është një mjet popullor për të rritur fuqinë. Të dy përbërësit kanë veti stimuluese dhe tonike. Ata veprojnë si afrodiziakët: rrisin ndjeshmërinë, aktivizojnë qarkullimin e gjakut dhe rrisin energjinë.

Për të rritur efektin pozitiv, shtoni fruta të thata në mjaltë dhe arra:

Frutat e thata janë gjithashtu afrodiziakë. Ato përmirësojnë sintezën hormonale dhe forcojnë një mbledhje. Për të rritur shpejt fuqinë, rekomandohen xhenxhefili, midhjet, gocat e detit, rrikë.

Receta për të rikthyer videon e forcës mashkullore

Nga videoja mund të mësoni për recetat që do të rrisin fuqinë e burrave.

Receta të sallatave erotike për të forcuar fuqinë

Receta të sallatave erotike për të forcuar fuqinë:

Sallatë SelinoKeni nevojë për rrënjë selino, majdanoz dhe kopër, të copëtuar në një rende. Sallatën mund ta salconi me salcë kosi ose vaj ulliri. Selino ka një efekt të shpejtë stimulues, dhe bimët e freskëta nganjëherë forcojnë një mbledhje
Sallata Mussel dhe AvocadoMidhjet duhen zier dhe ftohur, dhe pulpat e avokados së pjekur prerë në kube të vogla. Sallata është e kalitur me lëng limoni dhe vaj ulliri. Midhjet përmirësojnë qarkullimin e gjakut. Avokado rrit elasticitetin e enëve të gjakut, dhe gjithashtu rrit ndjeshmërinë e zonave erogjene

Droga që zgjasin marrëdhëniet seksuale

Pijet potenciale

Pijet që zvogëlojnë potencialin përfshijnë alkoolin dhe kafenë. Për të rritur fuqinë, është e dobishme të përdorni:

 1. qumësht dhe kefir – ngop trupin me acide laktike, përmirëson gjendjen e indeve të buta, normalizon procesin e qarkullimit të gjakut;
 2. lëng panxhar i shtrydhur fllad – tonifikon trupin dhe rrit eksitueshmërinë;
 3. çaji xhenxhefil – rrit epshin dhe aktivitetin fizik, ka një efekt anti-inflamator.
Erofertil  Si të rritet epshi në ilaçet për gratë, mjetet juridike popullore dhe produktet e shëndetshme

Gjithashtu, për të rritur fuqinë, rekomandohet të pini verë të kuqe të thatë në sasi të vogla (100-20 mililitra në ditë).

Potenciali Meshkuj Përmirësimi i Videove të Ushqimit

Videoja përmban një listë të produkteve për të forcuar forcën e mashkullit.

Shahinclub Shqipëri