Si ndikon nenexhiku në fuqi

Vjen koha kur fuqia tek burrat dobësohet dhe kjo ndikon dukshëm në cilësinë e jetës. Kjo mund të ndodhë për arsye krejt të ndryshme në çdo moshë. Më shpesh, një ulje e fuqisë ndikohet nga kequshqyerja, konsumimi i alkoolit, pirja e duhanit, një mënyrë jetese joaktive dhe ekologjia e dobët. Shtë e rëndësishme që të kuroheni me kohë sëmundjen. Ka shumë mundësi luftimi. Mbi këtë bazë, shumë burra kanë një pyetje se si nenexhiku ndikon në fuqinë e burrave.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Efekti i nenexhikut në trupin e mashkullit

Nenexhiku dhe fuqia – çështja e ndërveprimit të tyre ngacmon absolutisht çdo djalë të ri. Nenexhiku vepron si një bimë mjaft e dobishme, pasi ka një efekt freskues në të gjithë trupin. Peppermint konsiderohet një produkt femëror, pasi në strukturën e tij ekziston një përmbajtje e hormonit femëror. Sipas kësaj, shumë burra e konsiderojnë atë të dëmshëm për fuqinë. Ky është një konceptim i gabuar i thellë, pasi dëmtimi mund të bëhet vetëm nëse përdoret tepër.

Erofertil  Osteokondroza e shpinës lumbosakrale

Veprimet kryesore të produktit në trup:

 • qetësues;
 • zbutës;
 • tonik.

Kjo do të thotë që produkti duhet të merret në rast stresi dhe lëkundje humori. Prandaj, efekti i nenexhikut në fuqinë mashkullore është pozitiv. Me çrregullime të ndryshme të sistemit nervor, produkti do të veprojë vetëm në anën pozitive. Shkaku i mosfunksionimit erektil janë saktësisht situatat stresuese dhe çrregullimet nervore. Nga kjo rrjedh se nenexhiku dhe fuqia tek burrat janë gjëra të ndërlidhura.

Përveç kësaj, nenexhiku është i dobishëm për këtë:

 1. Normalizon gjumin.
 2. Thith sistemin nervor të njeriut.
 3. Lehton inflamacionin në fyt.
 4. Zhduk një dhimbje koke.
 5. Shëron një kollë.
 6. Normalizon qarkullimin e gjakut dhe hollon gjakun.
 7. Ai lehtëson nauze, urth dhe të vjella.
 8. Tonon epidermën e tharë.
 9. Ka një efekt kolerik.
 10. Banja me një bimë ka një efekt të dobishëm në sistemin nervor të njeriut.
 11. Me aplikimin lokal të ointments dhe balms me nenexhik, do të sigurohet lehtësim për artritin dhe radikulitin.

Ky produkt është një antiphlogistic i shkëlqyeshëm dhe anestetik. Për burrat është një stimulues i shkëlqyer i ereksionit.

Karakteristikat negative të nenexhikut

A ndikon nenexhiku në fuqinë? Përkundër të gjitha pronave të tij të rëndësishme, produkti ndihmon për të zvogëluar aktivitetin e spermës. Por kjo nuk ndikon aspak në fuqi. Kjo do të thotë, efekti i nenexhikut në potencial është vetëm pozitiv.

Përdorimi i produktit në dietë, pirja e çajit me shtimin e një bime pikante ose shtimi i nenexhikut në sallatë është absolutisht i padëmshëm për mashkullin. Kjo metodë e aplikimit nuk bie në kundërshtim me praninë e estrogjenit. Përfitimet dhe dëmet e mente varen vetëm nga doza. Për të goditur jetën intime të një të riu, pirja e çajrave me nenexhik është e nevojshme në litra. Për më tepër, duhet të jetë vetëm natyrale, dhe jo në çanta të blera. Sallatat bëhen vetëm nga produkti pa shtuar asnjë përbërës. Por me një përgatitje të tillë, do të jetë absolutisht jo e shijshme.

Një produkt mashkull është më i dobishëm sesa i dëmshëm. Ju nuk duhet të hiqni dorë nga një mjet që përmirëson mirëqenien e përgjithshme, fuqizon dhe tonifikon, normalizon djersitjen dhe është plotësisht i sigurt.

Mint ndikon në fuqinë e një njeriu pozitivisht, por i nënshtrohet dozimit. Shtë e rëndësishme të dini masën dhe kjo vlen për absolutisht çdo barishte dhe çdo ilaç.

Receta e nenexhikut për rritjen e fuqisë

Ka disa receta efektive që do të ndihmojnë në rritjen e fuqisë së një njeriu dhe në të njëjtën kohë nuk do të ketë dëm për shëndetin. Më efektivët janë:

 1. Koleksion bimor i nenexhikut, hithra, wort të Shën Gjonit. Për të bërë një ilaç për fuqinë, ju duhet të merrni të gjithë përbërësit në të njëjtën përmasa. Do të jetë e mjaftueshme për të marrë 1 lugë çaji bimësh. Përziejeni përzierjen dhe shtoni një litër ujë të valë. Lini produktin të insistojë për disa orë, pas së cilës mund të merrni me siguri. Për të marrë efektin e dëshiruar, përdorni tre herë në ditë.
 2. Derdhni ujë të valë në filxhan dhe shtoni 1 lugë të madhe nenexhik, 1 lugë të madhe të kungullit të Shën Gjonit në të. Në fund shtoni 1,5 lugë rigon. Përzierja që rezulton duhet të filtrohet dhe të marrë 1 lugë gjelle katër herë në ditë.
 3. Për të eleminuar problemin me ereksionin, tinkturat e nenexhikut me shtimin e tërfilit, lythat e Shën Gjonit dhe hithra janë shumë të dobishme. Për prodhimin e saktë të një produkti shërues, është e nevojshme të shtoni të gjitha bimët në përmasa të barabarta në termos. Zakonisht 5 lugë të mëdha të secilit përbërës janë të përziera. Derdhni tërë koleksionin me një litër ujë të valë, mbyllni kapakun fort dhe prisni një orë. Pas kësaj periudhe kohe, filloni të merrni 140 ml tre herë në ditë.
 4. Në një termos, shtoni 10 lugë të mëdha nenexhiku dhe derdhni një litër ujë të valë. Një mjet i tillë për të insistuar për gjysmë ore. Pas kësaj periudhe kohe, filtroni infuzionin dhe konsumoni 200 ml dy herë në ditë.
 5. Ekziston një recetë tjetër produktive, e cila përgatitet shumë thjesht dhe në të njëjtën kohë ka rezultatin maksimal. Për ta bërë atë, duhet të merrni 2 pincë nenexhik, 4 pincë të këndshëm dhe një rozmarinë. Fërkoni të gjithë përzierjen tërësisht derisa të fitohet një qëndrueshmëri homogjene, përzieni mirë dhe derdhni ujë të valë. Ilaçi duhet të injektohet dhe vetëm pas kësaj mund të konsumohet.
Erofertil  Zonat erogjene të një njeriu

Për të rritur një ngritje në një njeri, mjekësia tradicionale rekomandon pirjen e çajit me shtimin e nenexhikut. Përveç përbërësit kryesor, duhet të shtohet edhe lehja dhe rigoni i Shën Gjonit. Për të bërë çaj medicinal ju nevojiten:

 • merrni 100 gramë të çdo barishte dhe përzieni plotësisht;
 • 1 lugë e vogël e përbërjes derdh 200 ml ujë të valë;
 • lëreni ilaçin të injektohet.

Pija që rezulton rekomandohet të konsumohet disa herë në ditë. Për shije, shtoni mjaltë, bllokim ose sheqer. Por rekomandohet të zgjidhni një produkt natyral të bletarisë. Një mjet i tillë do të përmirësojë ndjeshëm gjendjen e një njeriu. Por nuk rekomandohet që ta teproni me përdorimin.

Vetë nenexhiku ka një erë shumë të këndshme, kështu që mund të avullohet si një mjet i veçantë. Possibleshtë e mundur që të përzieni me çajin e zi ose të gjelbër. Ju duhet të merrni një tas qelqi, derdhni çaj jeshil në të me shtimin e disa gjetheve të nenexhikut. Mund të jetë ose e tharë ose e freskët. E gjithë përzierja duhet të derdhet me lëng pak të ftohur. E lëmë të gjithë masën të injektohet për 7-8 minuta. Pas kësaj periudhe kohe, në ilaç shtoni mjaltë dhe limon. Për prodhimin e çajit të zi, të dy përbërësit duhet të merren në të njëjtin raport. Gjethet e bimës duhet të jenë copëtuar shumë imët dhe të shtohen në çaj. Derdhni ujë të zier dhe lëreni produktin medicinal të injektojë.

Jo më pak e dobishme është kokteji me nenexhik. Për ta bërë një pije të tillë jo vetëm të shëndetshme, por edhe të shijshme do t'ju duhet shurup nenexhiku, akullore dhe kokrra të kuqe. 35-40 gram shurup kokrra të kuqe duhet të hollohen me një filxhan lëng të zierë të ftohtë. Pas kësaj shtoni 100 gram ëmbëlsirat dhe rrihni të gjithë masën me një mikser ose blender. Shtoni pak nenexhik në masën që rezulton dhe pija është gati për të pirë. Ju mund të merrni në çdo kohë.

Erofertil  Rritja e fuqisë me gjimnastikë

Si ndikon nenexhiku i freskët në fuqinë mashkullore? Vetëm pozitivisht, por me përdorimin e duhur në dozën e duhur. Produkti është një produkt unik që kombinon veti të ndryshme të dobishme. Përdorimi i tij i vogël në një shumëllojshmëri të pijeve dhe supave ka një efekt shumë pozitiv në funksionin erektil të mashkullit dhe çon në rritjen e fuqisë. Ky efekt shpjegohet nga një pronë relaksuese dhe qetësuese. Por në asnjë rast nuk duhet të abuzoni me këtë bimë. Dozat shumë të mëdha do të çojnë në qetësim të rëndë dhe mosfunksionim seksual.

Shahinclub Shqipëri