Droga dhe mjete për të rritur forcën e mashkullit

Probleme të pazgjidhshme nuk ekzistojnë, përfshirë në rajonin mashkullor me bark të poshtëm, pasi që ka ilaçe dhe mjete për të rritur forcën e mashkullit. Me humbjen e funksionit ngrerë, një njeri humbet vetëbesimin, shfaqet një ndjenjë e parëndësishme e ekzistencës në jetë, familja shpërthen.

Ky problem është po aq i vjetër sa bota. Ilaçet e para për fuqinë mashkullore u shfaqën disa mijëvjeçarë para Krishtit. Ata ishin pluhur, ointments, të përgatitur nga shëruesit e gjykatës për zotërit e tyre. Në kohët e lashta, eliksiri i fuqisë mashkullore ishte veçanërisht i popullarizuar. Receta e tij nuk arriti tek bashkëkohësit.

Në çdo kohë, fuqia mashkullore është vlerësuar. Përgatitjet për rritjen e fuqisë u kaluan nga shëruesit nga brezi në brez dhe recetat e ilaçeve u përmirësuan nga viti në vit.

Ndiheni se fuqia mashkullore nuk është e njëjtë, mos hezitoni të kërkoni ndihmë. Pilula, shtesa dietike, ilaç tradicional – ka ndonjë informacion që do t'ju ndihmojë të qëndroni në shalë për një kohë të gjatë.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si humbet fuqia e njeriut

Ka shumë faktorë që kontribuojnë në humbjen e funksionit erektil:

 • Age. Me moshën, prodhimi i hormonit mashkull zvogëlohet;
 • Zakonet e këqija;
 • Konsumimi i tepërt i pijeve alkoolike;
 • Përdorimi i substancave psikoaktive, përfshirë ilaçet;
 • sëmundjet:
 1. Sëmundja e zemrës
 2. Sistemi gjenitourinar;
 3. Diabetes mellitus.
 • Aktivitet i ulët fizik;
 • theksoj;
 • ekologji;
 • Ushqimi jo i duhur;
 • Përvojat e brendshme.

Parandalimi i Potencialit

Kështu që trupi të mos e lëshojë njeriun në momentin më të rëndësishëm, dhe ai nuk vrapon në mënyrë konvulsive të blejë pilula për forcën e mashkullit në farmacinë më të afërt, parandalimi i shëndetit të mashkullit është i nevojshëm.

Për parandalimin, është e nevojshme:

 1. Hiq peshën e tepërt;
 2. Heqni qafe zakone të këqija;
 3. Filloni të udhëheqni një mënyrë jetese të shëndetshme. Lëvizni më shumë. Ushtrimi ditor për 30 minuta;
 4. Shmangni grykësinë. Hani drejt;
 5. Gjumë i shëndetshëm;
 6. Vizitat profilaktike te mjeku.

Parandaloni veten në mënyrë që forca e mashkullit të mos kërkojë ilaçe për të rritur fuqinë.

Nëse humbet një moment

Në moshë të re, pak njerëz mendojnë për parandalimin e shëndetit të tyre. Si zakonisht, një person mendon për veten e tij vetëm kur telashe tashmë ka mbërritur.

Forca mashkullore zhduket, droga është e nevojshme për të rritur fuqinë, çmimet e së cilës nuk bien kurrë, pasi kërkesa për këto ilaçe do të jetë gjithmonë e lartë.

Përveç përdorimit të ilaçeve, ekzistojnë metoda alternative, por së pari gjërat e para.

Ilaçet për burra

Sot, një mjet për të rivendosur besimin e mashkullit mund të blihet në një farmaci, dyqan ose të porositeni në internet. Ilaçi paraqitet në shumë variacione.

Erofertil  Cili penis konsiderohet i vogël

Droga sintetike

Përgatitjet sintetike paraqiten në formën e Viagra, Sildelafin, Levitra, Ziden. Për një njeri ishte me kalë, një tabletë në ditë e një prej këtyre ilaçeve është e mjaftueshme. Para marrjes së ilaçeve të tilla, gjithmonë duhet të konsultoheni me një mjek dhe të ndiqni udhëzimet. Droga mund të jetë në formën e kapsulave ose tabletave.

Disavantazhet e barnave të tilla përfshijnë: një listë të madhe të kundërindikacioneve dhe efekteve anësore, çmim të lartë, efekt të shkurtër. Avantazhi i ilaçit është një potencë e mirë, e cila shfaqet brenda një ore.

Tre udhëheqësit për sa i përket kërkesës dhe rekomandimeve të mjekëve duken pikërisht kështu:

Ilaçi rrit punën e oksidit nitrik, i cili kontribuon në një rritje të rrjedhës së gjakut në penis. Kur përdorni këto tableta, përjashtohet një mbledhje e papritur. Për një organ të ngritur mashkullor, është i nevojshëm stimulimi, i cili së bashku me ilaçin nuk zhgënjej në momentin më të rëndësishëm.

Nuk është e kotë që Viagra është në vendin e parë në listë dhe ky ilaç është i mirënjohur për të gjithë, sepse ky ilaç është një nga më efektivët. Këto pilula përmbajnë një përbërje të fuqishme që mund të sjellë kënaqësi, besim hyjnor ose, anasjelltas, në hije të të gjitha arritjeve.

Viagra lejohet për burra mbi 18 vjeç që kanë probleme me forcën e mashkullit. Në përputhje me rekomandimet, ilaçi duhet të merret gjysmë ore para marrëdhënies seksuale. Kur merrni Viagra, forca mashkullore nuk do t'ju largojë për 4-5 orë. E vetmja gjë që mund të na heqë poshtë është marrja e drogës me alkool, atëherë mundësia e marrëdhënies seksuale të zgjatur mund të minimizohet.

Ndalohet marrja e ilaçeve:

 1. Burra që kanë pasur një sulm në zemër ose goditje në tru;
 2. Pacientët hipertensivë;
 3. Burra me insuficiencë të veshkave
 4. Burrat me çrregullime kardiovaskulare.

Nga efektet anësore kur merrni Viagra, ekzistojnë:

 • marramendje;
 • diarre;
 • të vjella;
 • zhurma në vesh;
 • dhimbje në shpinë;
 • shkelje e ritmit të frymëmarrjes.

Shumë burra nuk dëshpëruan kur pushteti mashkull filloi të largohej, komente në rrjetin e vëllezërve të tyre për fat të keq rekomanduan pilula aktive që merrnin jetë në trupin e plakjes së një burri.

Nëse forca mashkullore na ka lëshuar poshtë, ju nuk mund të merrni pilula, atëherë jo gjithçka humbet. Kapsulat e shtojcave dietike do të marrin frymë nga jeta e re në një marrëdhënie intime.

Shtesa ushqimore

Së bashku me ilaçet sintetike, përdoren kapsula plotësuese dietike. Suplementi dietik siguron zgjatjen e fuqisë, ngre dëshirën seksuale, stabilizon nivelin e hormonit. Përparësitë e shtesave dietike janë të shumta: lirëësia relative, krahasuar me ilaçet si Viagra, më pak kundërindikacione. Efekti i nevojshëm ndodh pasi i nënshtrohet trajtimit – ky është pengesa e vetme e shtojcave dietike. Për efektin e dëshiruar, mos lini pas dore udhëzimet.

Suplementet stimulojnë sistemin nervor qendror, mbështesin funksionimin e gjëndrës së prostatës, stabilizojnë hormonet, rrisin cilësinë e derdhjes.

Një shembull i shkëlqyer i shtojcave dietike që rikthen shëndetin e burrave është ilaçi Dar Himalaya.

Historia e krijimit të suplementit Dhurata e Himalajeve shkon përsëri në Kinën e lashtë. Mjekët e Kinës dinin dhe dinë shumë për bimët dhe bimët që rrisin forcën e mashkullit. Formulimet e aditivëve janë përmirësuar për shumë shekuj.

Përbërja e kapsulës Dar Himalaya përfshin një gjethe të një hidhërimi me lule të mëdha, duke rikthyer funksionin seksual. Gjethet e kësaj bime mrekullie kontribuojnë në një nxitim të gjakut në penis, rrisin zgjimin e zgjimit dhe mashkullin. Një burrë ka rritur qëndrueshmërinë fizike, funksioni riprodhues është rikthyer. Në prani të prostatitit, ilaçi Dar Himalaya zvogëlon ndjenjën e dhimbjes dhe siklet.

Manaferrat e manit të pranishëm në shtojcë stabilizojnë sfondin hormonal. Frutat e manit janë të njohura për vetitë e tyre në përmirësimin e rrjedhës së gjakut, zvogëlimin e inflamacionit të prostatës dhe sigurimin e efekteve anabolike. Manaferrat e manit – një depo e hekurit dhe e acidit fosforik.

Rrënja e herpesit në shtojcë është përgjegjëse për rritjen e cilësisë së spermës dhe rritjen e elasticitetit të muskujve të penisit. Leek, përveç afrodiziakut me cilësi të lartë natyrore, është një masë parandaluese për shfaqjen e gurëve në veshka.

Erofertil  Kirurgji plastike gjenitale e mashkullit

Prania e asparagusit në shtojcë e bën këtë shtesë një depo të vitaminave A, B, E, C. Karakteristikat e dobishme të asparagus ndihmojnë për të eleminuar toksinat dhe për të mbajtur një mëlçi të shëndetshme.

Kur zgjedh një shtesë dietike, një rol të rëndësishëm luan çmimi, i cili varet nga vendi i origjinës dhe kërkesa për shtesë.

Burrat me probleme potenciale, rishikimet për marrjen e drogës Dar Himalajet lënë më shumë lajka.

pika

Së bashku me pilulat dhe shtojcat dietike, pikat përdoren për të përmirësuar shëndetin seksual të një burri. Vlen të përdorni ato pas konsultimit me mjekun tuaj dhe të mos zbuloni efektet anësore. Në raste të tilla, pikat janë efektive dhe të sigurta.

Një rënie është një ilaç homeopatik që eksiton trupin e mashkullit. Përbërësit natyralë të pikave ndihmojnë në arritjen e rezultatit të dëshiruar pa dëmtuar shëndetin e burrave.

Pikat përdoren me çdo pije, me përjashtim të alkoolit. Për të rivendosur forcën e mashkullit, ekspertë të kualifikuar rekomandojnë përdorimin e pikave vetëm pas një ekzaminimi të plotë nga një mjek. Isshtë atëherë se rezultati i dëshiruar nuk do të zgjasë shumë. Sipas mjekëve dhe vetë pacientëve, një rezultat i dukshëm merret gjatë javës së parë të përdorimit të rregullt të pikave.

Një avantazh tjetër i pikave është çmimi, i cili është disa herë më pak se kostoja e tabletave.

Масла

Për të rivendosur shëndetin seksual të burrave, vajrat vegjetale po bëhen gjithnjë e më popullore. Ky produkt specifik ka për qëllim jo vetëm rivendosjen e fuqisë mashkullore, por edhe trupin në tërësi. Vaji mund të shtohet në ushqim ose të konsumohet në formë të pastër.

Një shembull i mrekullueshëm i efektivitetit të vajrave është vaji i farës Altai. Shëndeti i Siberisë së një burri është i paimagjinueshëm pa fuqi mashkullore. Kjo është arsyeja pse përzierja e naftës "Altai Seed" normalizon shëndetin seksual të burrave.

Përzierja e vajit përbëhet nga:

 • Vaj luledielli. Vaji i farës së lulediellit është i pasur me vitaminë E, e dobishme për burrat për të përmirësuar funksionin riprodhues;
 • Vaj liri. Farat e lirit të rritura në Altai dhe të përdorura në prodhimin e vajit ndihmojnë për të rritur nivelin e testosteronit, eliminojnë problemet e gjumit;
 • Vaj mikrobi gruri
 • Ekstrakt i putrës së dëllinjës;
 • Vaj i farës së kungullit. Farat e kungullit ndihmojnë në zvogëlimin e manifestimeve të dhimbjes me prostatit;
 • Vaj arre;
 • Vaj buckthorn det;
 • Ekstrakt hithre;
 • Vitamina E;
 • Kompleksi i elementeve që përmbajnë zink;
 • Ekstrakt i putrave të bredhit të Siberisë.

Udhëzimi do t'ju tregojë për metodën e aplikimit. Pritja e naftës kryhet çdo ditë për një muaj, 1-2 lugë. 2-3 herë në ditë. Pas mbarimit të kursit, është zakon të bëni një pushim 10-ditor. Për të konsoliduar efektin – për të zhvilluar më shumë kurse për miratimin e naftës, gjatë gjithë vitit.

Falë Altait dhe natyrës së tij, një numër i madh ilaçesh janë krijuar për të rritur fuqinë dhe për të shpërndarë frikën e burrave.

Një burrë që merr drogë Altai që rrisin fuqinë nuk do të jetë kurrë objekt i talljes mashkull dhe femër. Një burrë i tillë gjithmonë do të jetë i sigurt në aftësitë e tij dhe mund të pushtojë zemrat e shumë grave.

Krem, vaj, xhel

Përdorimi i kremrave, ointments, gels për trajtimin e mosfunksionimit ngrerë, ka një vend për të qenë. Avantazhi i kremrave është mungesa e efekteve anësore. Këto ilaçe mund të blihen në barnatore, dyqane të specializuara që shesin mallra të një natyre seksuale. Xhelat përdoren për të stabilizuar shëndetin seksual të burrave dhe si lubrifikant.

Konsistenca e ilaçit varet nga përmbajtja e substancave të dobishme në përbërjen e saj. Disa substanca transmetohen më shpejt përmes aplikimit të një kremi (vaji), ndërsa të tjerët – përmes një xhel. Një nga disavantazhet e xhelit është një konsum më i shpejtë i ilaçit, por thithja më e shpejtë.

Kremi ka disa avantazhe ndaj pilulave: nuk ka rrezik për sulm në zemër dhe efektin më të shpejtë.

Erofertil  Cilat ushtrime mund të përmirësojnë fuqinë

Kur aplikoni krem, duhet të njiheni me udhëzimet, në të cilat ekziston një skemë e përgjithshme e aplikimit. Kremi (vaji) aplikohet 5-20 minuta para se të bëni seks. Për një efekt më të mirë, rekomandohet të lubrifikoni pjesët e rëndësishme të penisit: kokën dhe lafshën.

Në rastet e gërvishtjeve në penis ose çrregullimeve të tjera të lëkurës, duke aplikuar një krem ​​(vaj), mund të merrni një ndjesi djegieje, kruajtje, skuqje. Kremi mund të përmbajë substanca që shkaktojnë alergji, kështu që studioni me kujdes përshkrimin, kundërindikacionet dhe përbërjen e barit.

Këto fonde janë të shkëlqyera për burrat që kanë frikë të përdorin pilula emocionuese, shtesa dietike, vajra, ose kur i përdorin ato, ndodhin efekte anësore.

Shpesh burrat i japin përparësi xhelit, për shkak të vetive të tij operative.

Mjetet juridike popullore

Shumë burra fillojnë të trajtohen me metoda alternative. Kjo është shkaktuar nga frika për të shkuar te mjekët, frika se njerëzit e tjerë do të mësojnë për sëmundjen e tij, nuk mund të shkojnë në kundërshtim me krenarinë mashkullore, ose kapsulat që rrisin forcën e mashkullit nuk mund të përballojnë.

Për shumë shekuj, ilaçi popullor është përmirësuar përmes provës dhe gabimit, kaloi nëpër gjemba tek yjet. Si rezultat i zhvillimit të saj, mjekësia tradicionale krenohet me disa mjete juridike popullore për trajtimin e sëmundjeve të mashkullit:

 1. Mjaltë. Ilaç popullor për të gjitha sëmundjet. Fuqia e mrekullueshme e mjaltit është e njohur për më shumë se një mijëvjeçar. Ilaçi i bazuar në shëruesit e mjaltit të të gjitha kohërave caktoi një vend të veçantë nderi. Sot, shumë farmaci dhe bletarë mund t'ju japin çdo lloj mjalti.
 2. Bimët medicinale. Nuk ka aq shumë bimë medicinale që luftojnë me fuqi të ulët. Përfaqësuesit më të spikatur të florës, i cili qëndron roje për mbrojtjen aktive të shëndetit të burrave, janë: hithra, rrënja xhensen, hudhra, trumza, wort e Shën Gjonit.
 3. Propolisi.
 4. Lehja e Aspenit.

Anydo ilaç që ne marrim, popullor apo mjekësor, mund të shkaktojë alergji. Para se të përdorni ndonjë ilaç, keni nevojë për konsultën e mjekut, pas së cilës do të bashkoheni në betejë me një sëmundje me energji të përtërirë.

Mjekësia tradicionale tërheq me disponueshmërinë, çmimin dhe konfidencialitetin e saj të plotë.

Por së bashku me vlerësimet pozitive të shumta për burrat që janë të zhgënjyer në mjekësinë tradicionale.

Çfarë duhet të bëni

Për të mos përdorur ilaçe ndihmëse, parandalimi është thjesht i nevojshëm. Sidoqoftë, nëse një moment humbet, atëherë përdorimi i ndonjë ilaçi do të jetë shumë më i mirë pasi të këshilloheni me një mjek.

Me probleme të fuqisë ose parandalimin e saj, nuk duhet të keni kurrë turp kur shkoni te mjekët. Në rastin më të keq, fuqia mashkullore mund të fillohet në mënyrë që asnjë pilulë e vetme të mos heqë mishin. Pasojat e impotencës janë të njohura për të gjithë:

 1. dështimeve;
 2. theksoj;
 3. Shkatërrimi i marrëdhënieve në familje dhe në punë;
 4. Në totalin e problemeve, një jetë e pakënaqur dhe, me shumë mundësi, jetëshkurtër.

Nëse momenti i parandalimit është i humbur, atëherë nuk do të jetë e vështirë të blini barnat e duhura. Në lidhje me ilaçin, sigurohuni që të lexoni rishikimet në forume, këshillohuni me mjekët.

Një njeri i dobët nën rrip bëhet automatikisht inferior ndaj pjesës më të madhe të gjysmës së drejtë të njerëzimit, dhe, domosdoshmërisht, një objekt për tallje të vazhdueshme nga burra dhe gra të shëndetshëm.

Në mënyrë që të mos talleni, ju duhet të udhëheqni një mënyrë jetese të shëndetshme, të jeni më pak nervozë, të merrni gjumë të mjaftueshëm, të fshini stereotipet budalla për të shkuar te urologu. Detyrë e një njeriu të jetë i fortë, në çdo kuptim të fjalës. Vetëm me një burrë të tillë një grua do të jetojë e lumtur dhe me besnikëri të ngushëllojë vatërn e familjes.

Shahinclub Shqipëri