Farë është e dobishme për fuqinë mashkullore

Konsideroni 26 produkte që rrisin fuqinë tek burrat menjëherë ose në kohën më të shkurtër.

Të gjitha ato përmbajnë një kompleks të caktuar të vitaminave thelbësore.

Përparësitë e tyre janë që:

 • ky produkt ndihmon në vonesën e një përfundimi të shpejtë në shtrat;
 • aktivizon prodhimin e testosteronit;
 • rrit shëndetin e burrave;
 • rrit epshin.

Thashethemi se Casanova pëlqente të hante 50 goca deti në mëngjes dhe e donte këtë ushqim.

Nuk rekomandohet për njerëzit me gastrit ose diabet.

 • lundrues (përdoret në shumë forma, përveç skuqur, ka një efekt pozitiv në gatishmërinë luftarake të trupit);
 • skumbri i zier (dëshira e shtuar, hormonet mashkullore, ka fosfor).

Shtë më mirë të zgjidhni peshk deti sesa peshku i lumenjve, sepse peshqit e detit janë më të pasur me substanca dhe minerale të dobishme.

 • aminoacide të dobishme;
 • Farërat e perimeve vetë përmirësojnë epshin dhe përzënë.

Prandaj, rrepë i përket listës së produkteve për fuqi tek burrat, të dobishëm dhe të gatshëm në dispozicion në treg.

Vetëm se nuk rekomandohet për njerëzit me sëmundje të sistemit nervor ose hepatit.

 • Frutat e verdha dhe portokalli kanë lutein, gjë që rrit nivelin e testosteronit në gjak.
 • Ato forcojnë epshin mashkullor.

Stomaku i deves quhet edhe rennet.

Mjafton ta pranoni atë përpara intimitetit dhe efekti nuk do të zgjasë shumë.

E vetmja negative është se është e vështirë për tu gjetur.

Pro:

 • nuk ka dëm;
 • efekti ndihet tashmë nga marrja në sasi të vogla 2-3 gram;
 • rrit performancën e organeve gjenitale;
 • rrit kohëzgjatjen e marrëdhënies seksuale.
 • rrit sasinë e farës;
 • bëhet më shumë hormon mashkullor në trup;
 • përmban një sasi të madhe të zinkut të nevojshëm për një seks të fortë.

Konsideroni ushqimet e mëposhtme që rrisin fuqinë te burrat.

Pro:

 • të përmirësojë forcën e mashkullit, tërheqjen ndaj seksit të kundërt;
 • kontribuojnë në prodhimin e farës;
 • përmbajnë zink dhe selen, duke përmirësuar qëndrueshmërinë me një të dashur.

Vezët e arrës mund të hahen të papërpunuara, nuk kanë asnjë dëm.

Ju gjithashtu mund të bëni omëletë me erëza nga barishtet.

përfitimet:

 • përmbajnë fosfor dhe aminoacide;
 • rrit epsh dhe ngarje;
 • përmirësimi i funksionit ngrerë të organeve.

Prandaj, vezët e kajsës përfshihen gjithashtu në listën e produkteve që ndikojnë në fuqinë e burrave në një mënyrë pozitive.

 • shtrini afërsinë me një të dashur në shtrat (ne kemi dhënë teknika kundër një përfundimi të shpejtë më herët në një udhëzim të veçantë);
 • efekt pozitiv në gatishmërinë luftarake të trupit;
 • përmirësimi i funksioneve riprodhuese.
 • një përmbajtje e lartë e proteinave, e nevojshme për një jetë të pasur intime;
 • përmirëson rrjedhën e gjakut në dinjitetin e mashkullit, normalizon rrjedhën e gjakut;
 • përmbajnë fruktozë dhe glukozë;
 • ndihmon në prodhimin e testosteronit.

Nga këtu mund të themi me siguri se mjalti dhe produktet e tjera të bletarisë do të jenë gjithashtu përgjigja e pyetjes se cilat produkte rrisin fuqinë tek burrat nga lista e furnizimeve ushqimore në dispozicion.

Kundërindikuar tek njerëzit që vuajnë nga kanceri, një sëmundje bazë.

 • Përmban një substancë kimike të veçantë që bën që një person të ndihet i dashuruar.
 • Përmirëson qarkullimin e gjakut.
 • Rrit tërheqjen, nivelet e testosteronit.

Shtë më mirë të marrësh çokollatë të errët (përqindja e kakaos nuk është më pak se 70), dhe më së shpeshti është e hidhur. Chocolateokollata e bardhë ose qumështi nuk është e përshtatshme këtu.

Dobishme në këtë:

 • zgjeron enët e gjakut, gjë që përmirëson gatishmërinë luftarake të trupit;
 • aktivizohen aminoacidet në trup;
 • parandalimi i kancerit të prostatës;
 • Rekomandohet për impotencë dhe menopauzë, e cila shfaqet në seksin më të fortë me moshën (ne folëm këtu).
 • rregullon sekretimin e hormoneve;
 • përmban acid folik – forcues i makinës seksuale.

Shtë një ekzagjerim të thuash me zë të lartë se avokadot janë një produkt për rritjen e fuqisë tek burrat me veprim të menjëhershëm.

Efekti do të jetë, jo vetëm të gjithë menjëherë. Gjithçka ka nevojë për kohë.

 • Përmirëson furnizimin me gjak të dinjitetit mashkullor. Mënyra të tjera për të përshpejtuar qarkullimin e gjakut në trup, kemi shkruar në një artikull të ri.
 • Shega hollon enët e gjakut.
 • Përdoret si një parandalim i kancerit të prostatës.
 • Nëse pini lëng shege për një muaj në 200 ml, efekti në shtrat tashmë do të jetë i dukshëm.
 1. Boronica (rrit epsh, përmirëson rrjedhën e gjakut dhe zhvillon dinjitetin e gatishmërisë luftarake).
 2. Mjedër (përmirëson qëndrueshmërinë në shtrat, promovon prodhimin e testosteronit, të këshilluar në trajtimin e infertilitetit).

Whatfarë mishi ndahet:

 1. Testet e gjedhit ose qengjit (enët ekzotike);
 2. Connie;
 3. krolchatyna;
 4. Turqia;
 5. viçi;
 6. pule.

Pro:

 • ngacmueshmëria e një burri rritet;
 • përmbajtje të lartë të proteinave.

Në artikuj të tjerë të faqes, ne gjithashtu analizuam përgjigjen e pyetjes se si të forcojmë fuqinë duke përdorur teknika.

Videoja jonë e rradhës flet për ushqimet më të dobishme për fuqinë mashkullore.

Për ata që duan të jenë të bukur në dhomën e gjumit me të dashurit e tyre, ushtrimet fizike janë gjithashtu të dobishme, për të cilat folëm në një udhëzues tjetër.

 • i pasur me zink, rrit funksionin riprodhues dhe forcën e burrave;
 • përmirëson nivelet hormonale;
 • ndikojnë në sintezën normale të testosteronit.

Këto data të frutave të thata janë të dobishme për këtë:

 • rrit marrëdhënie të gjata me një grua;
 • rrisin efikasitetin e organeve mashkullore.

Ju mund të kombinoni frutat e thata me përbërës të tjerë për të marrë një përzierje të shëndetshme dhe të shijshme.

Shkruam një artikull ku përshkruheshin mjetet juridike popullore për rritjen e fuqisë për burrat.

Farë është veçanërisht e dobishme për të pirë:

 1. Lëngu i shegës (përmirëson qarkullimin e gjakut në legen).
 2. Lëng kungulli (i pasur me zink, i dobishëm për sistemin riprodhues).
 3. Lëng nga rrënja e selino (rrit ndjeshëm nivelin e testosteronit në trup).
 4. Lëngje të tjerë të pasura me vitaminë E.

Mund të kombinoni pije dhe të pini disa të ndryshme në ditë nga sa më sipër.

Shtë më mirë të pini lëngje të shtrydhura fllad, sesa analoge nga raftet e dyqaneve.

Ata që janë në kërkim të përgjigjes në pyetjen se si ta rrisin fuqinë në shtëpi brenda 1 ditë, ju këshillojmë të jeni të durueshëm. Dhe atëherë rezultati do të vijë.

Kështu, ju nuk do të jeni në këtë kërkim të vazhdueshëm të produkteve për fuqinë e veprimit të shpejtë te burrat.

 • qumështi i farës përmirëson aftësinë riprodhuese;
 • përmirësimi i aktivitetit në shtrat, forcimi i imunitetit;
 • rrit aftësinë e trupit për të patur intimitet seksual.

Nuk rekomandohet për njerëzit me sëmundje të traktit gastrointestinal.

Pro:

 • të rritet efikasiteti i dinjitetit mashkullor;
 • gatishmëria luftarake rritet;
 • përmirësimi i funksioneve ngrerë të trupit (siç kemi shkruar në mënyra të tjera në një botim të ri).

Ju mund të kombinoni përdorimin e arra me mjaltë, mish ose fruta të thata, gjë që vetëm do të përmirësojë efektin.

Pro:

 • Ato gjithashtu përmirësojnë prodhimin e farës, funksionin riprodhues.
 • Rritja e kohëzgjatjes së marrëdhënies seksuale. Në një tjetër artikull, ne folëm se si të rritet kohëzgjatja e marrëdhënieve seksuale.
 • Ata mblodhën një kompleks të shumë vitaminave thelbësore. Prandaj, qumështi dhe produktet e qumështit janë një përgjigje e mirë për pyetjen se cilat ushqime janë të dobishme për fuqinë mashkullore.

Dobishme në këtë:

 • fruti përmirëson aftësinë për të riprodhuar pasardhës;
 • forcon sistemin e qarkullimit të gjakut;
 • në lindje konsiderohet një afrodiziak i mirë.
Erofertil  Ne e rrisim fuqinë pas 50 vjetësh

Selinoja vjen e para. Pas tij është një gjelbër tjetër.

Pro:

 • rrisin qëndrueshmërinë në shtrat;
 • efekt i dobishëm në prodhimin e hormoneve seksuale.
 • Përmirëson qarkullimin e gjakut.
 • Përmban shumë magnez.
 • Trajton infertilitetin mashkullor.
 • Lëngu i rrushit është gjithashtu i dobishëm, veçanërisht i shtrydhur fllad.

Mos harroni këto nuanca, zbatojini ato dhe do të dini shumë për ato që hanë për fuqinë dhe cilat ushqime rrisin shtytjen e seksit tek burrat.

Pro:

 • normalizimi i sfondit hormonal;
 • rrisin tërheqjen.

Ato mund të përdoren si veçmas ashtu edhe si pjatë anësore për pjatat e tjera.

Mund të hani të papërpunuara ose të gatuani.

Kjo është e gjitha Tani ju dini 26 produkte të mira për fuqinë dhe përmirësoni aktivitetin e meshkujve në shtrat.

Për të arritur efektin e dëshiruar në këtë çështje, ne gjithashtu rekomandojmë përdorimin e ilaçeve në faqen tonë.

Cili është ushqimi më i mirë për fuqinë mashkullore? Kjo pyetje shtrohet, mbase, nga secili përfaqësues i seksit më të fortë. Mjekët besojnë se për të ruajtur fuqinë e mashkullit, ushqimet me një përmbajtje të lartë të zinkut dhe hekurit duhet të përfshihen në dietë.

Cili është ushqimi më i mirë për fuqinë mashkullore? Kjo pyetje shtrohet, mbase, nga secili përfaqësues i seksit më të fortë. Mjekët besojnë se për të ruajtur fuqinë e mashkullit, ushqimet me një përmbajtje të lartë të zinkut dhe hekurit duhet të përfshihen në dietë.

Ekspertët besojnë se disa ushqime përmbajnë enzima që zvogëlojnë prodhimin e testosteronit dhe përkeqësojnë një mbledhje.

Ushqimet e mëposhtme besohet se ulin fuqinë:

 1. Mish dhe salcice të tymosura. Ato përmbajnë toksina që ndikojnë negativisht në funksionimin e testikujve. Si rezultat, dështimi hormonal mund të ndodhë në trup. Përveç kësaj, abuzimi i këtij ushqimi mund të çojë në zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme të traktit gastrointestinal.
 2. Pije alkoolike. Mjekët besojnë se është e dëmshme të pini alkool në çdo sasi. Kjo për faktin se edhe në doza të vogla alkooli, toksinat janë të pranishme që dëmtojnë prodhimin e testosteronit. Përveç kësaj, birra përmban hormonet femërore që ndikojnë negativisht në një mbledhje.
 3. Pije të gazuara. Ato përmbajnë shumë sheqer dhe kafeinë. Këto substanca çojnë në dehidrim dhe zvogëlojnë lëvizshmërinë e spermës.
 4. Qumështi yndyrë. Kjo pije përmban një sasi të madhe të estrogjenit, e cila ndikon negativisht në epshin mashkullor.
 5. Ushqim i shpejtë Përdorimi i rregullt i ushqimit të shpejtë ndikon negativisht në një mbledhje. Për më tepër, toksinat e përfshira në këto produkte dëmtojnë prodhimin e testosteronit.
 6. Majonezë dhe ketchup. Këto shtesa dietike kanë kolesterolin, i cili dëmton qarkullimin e gjakut. Përveç kësaj, majoneza dhe ketchup përmbajnë yndyrna të dëmshme që ndikojnë negativisht në funksionin riprodhues.
 7. Ushqime të larta kafeine. Siç e dini, kjo substancë shkatërron testosteronin e lirë dhe sjell pafuqi.

Mjekët kanë një thënie: në mënyrë që të kuroni diçka – para së gjithash, të ndryshoni zakonet tuaja të ngrënies. Për të rritur fuqinë në meny duhet të përfshini produktet e mëposhtme:

 1. Oysters. Ky produkt është një depo e elementëve të dobishëm gjurmë. Ostrat gjithashtu përmbajnë aminoacide dhe zink të dobishëm. Mjekët besojnë se këto substanca mund të rrisin fuqinë me 2-3 herë. Shtë më mirë të hani goca deti në formë të papërpunuar, pasi gjatë trajtimit të nxehtësisë të gjitha substancat e dobishme janë avulluar. Për efektin më të mirë, ju mund të shtoni pak lëng limoni në gocat e detit.
 2. Ngec. Ky peshk është afrodiziaku më i fortë. Prej kohësh besohet se për të rritur fuqinë është e nevojshme të përdorni një sasi të madhe të vitaminave të grupeve A, E dhe B. Të gjitha ato janë të përfshira në lulëzim. Përveç kësaj, ky produkt përmban proteinë me cilësi të lartë. Vini re se gabimet nuk duhet të përdoren nga njerëz të prirur ndaj reaksioneve alergjike.
 3. Skumbri. Siç e dini, për të rritur fuqinë një njeri ka nevojë për acide yndyrore. Burimi më i mirë i acideve omega-3 dhe omega-6 është skumbri. Për më tepër, përdorimi i rregullt i këtij produkti ka një efekt pozitiv në aktivitetin e spermës. Edhe skumbri përmban shumë jod, i cili, nga ana tjetër, është një afrodiziak i fuqishëm.
 4. Turnips. Prej kohësh besohet se për të rritur fuqinë duhet të hani shumë rrepë. Mjekët e shpjegojnë këtë me faktin se ky produkt përmban një sasi të madhe të fibrave dhe elementë të tjerë gjurmë që kanë një efekt të dobishëm në fuqi. Vini re se rrepat gjithashtu përmbajnë minerale që stimulojnë prodhimin e testosteronit.
 5. Peshku. Peshku përmban shumë jod dhe fosfor. Mjekët vërejnë se këto mikroelemente ndihmojnë në rritjen e fuqisë më mirë sesa ilaçet speciale.
 6. Nuts. Ky produkt përmban një sasi të madhe të vitaminës E, zinkut dhe magnezit. Theseshtë këto substanca që janë më të afta për të rritur fuqinë. Mjekët besojnë se 40-50 gramë arra janë të shëndetshme çdo ditë. Përndryshe, mund të hani lajthi ose kikirikë. Edhe arrat përmbajnë një sasi të madhe të acideve yndyrore, të cilat kanë një efekt të dobishëm në fuqinë.

Ekspertët besojnë se është e dobishme për fuqinë për të ngrënë mish. Ky produkt përmban një sasi të madhe të proteinave të shëndetshme, e cila absorbohet lehtë nga trupi. Përveç kësaj, kur mishi futet në trupin e njeriut, thyoksina fillon të prodhohet. Ky hormon ka një efekt të dobishëm në ruajtjen e ngacmueshmërisë hormonale të qendrave nervore. Besohet se mishi më i dobishëm është viçi, gjeldeti, mishi i pulës dhe qengji. Këshillohet që këto produkte të ziejnë me avull, pasi që gjatë tiganit ato humbasin të gjitha pronat e dobishme.

Për të rritur dëshirën seksuale, duhet të hani çokollatë të errët. Ky produkt përmban theobrominë dhe fenletilaminë. Këto substanca rrisin ndjeshëm epsh dhe kanë një efekt të dobishëm në sistemin nervor të njeriut. Mjekët besojnë se është më mirë të hani çokollatë të zezë me një përqindje kakao 65-70%. Vini re se ky produkt nuk duhet të përdoret nga njerëz që kanë sëmundje të mëlçisë ose presion të lartë të gjakut.

Një forcues tjetër i fuqisë janë vezët e pulës dhe të thërmijave. Shkencëtarët britanikë kanë zbuluar se njerëzit që hanë të paktën 2 vezë thëllëza çdo ditë janë më pak të prirur për impotencë. Ky produkt përmban shumë aminoacide që përmirësojnë prodhimin e spermës. Për më tepër, vezët e thajthit përmbajnë enzima të dobishme si hekuri dhe fosfori. Shtë më mirë të hani produktin të papërpunuar.

Mjekët besojnë se konsumimi i rregullt i pijeve të caktuara mund të ketë efekte të dobishme në epsh për mashkullin. Lëngjet e freskëta besohet se rritin ndjeshëm fuqinë. Ato përmbajnë një numër të madh antioksidantësh dhe elementë gjurmë që rrisin prodhimin e testosteronit.

Pija më e mirë për të rritur dëshirën seksuale është lëngu i shalqirit. Ai përmban një sasi të madhe të citrulinës, e cila, kur gëlltitet, shndërrohet në argininë. Kjo substancë përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ndikon pozitivisht në një mbledhje.

Për të rritur fuqinë, mund të pini qumështin e mareve. Ky produkt ka qenë prej kohësh i famshëm për efektin e tij anti-plakje në trup. Mjekët besojnë se konsumimi i rregullt i qumështit të qumështit përmirëson metabolizmin dhe ndikon pozitivisht në funksionimin e sistemit kardiovaskular. Si rezultat, koumission ka një efekt të dobishëm në aktivitetin seksual të një burri. Ekspertët besojnë se një ditë ju mund të pini jo më shumë se 1 filxhan të kësaj pije. Vini re se koumiss është e ndaluar të përdoret për njerëzit që kanë intolerancë ndaj laktozës ose sëmundjeve të traktit gastrointestinal.

Erofertil  Receta xhensen për potencë dhe tretësirë ​​(me vlerësime)

Një ilaç tjetër i mirë për potencën është çaji i xhenxhefilit. Kjo pije përmban një sasi të madhe të mineraleve dhe aminoacideve. Përveç kësaj, çaji xhenxhefil përmban vitaminë A. Këto substanca largojnë toksinat dhe stimulojnë një mbledhje. Teaaji i xhenxhefilit është i lehtë për t’u bërë në shtëpi. Para së gjithash, merrni rrënjën e xhenxhefilit dhe zhvishem. Pas kësaj, prerë imët dhe derdh ujë të pjerrët të vluar. Shtoni pak mjaltë dhe limon në pije. Teaaji i xhenxhefilit nuk duhet të pihet nga njerëzit që vuajnë nga koliti, gastriti dhe enteriti.

Problemet me fuqinë mashkullore mund të shkaktojnë një avari. Mirëqenia e çiftit varet kryesisht nga cilësia e përbërësit seksual të jetës së bashku. Prandaj, është kaq e rëndësishme të monitorohet shëndeti seksual. Shtë mjaft e mundur të rritet fuqia e një njeriu me ndihmën e ushqimeve të caktuara.

Shtë mirë të hani arra. Ato përmbajnë një numër të madh të substancave të dobishme. Për shembull, arrat janë një burim i magnezit, kaliumit, kalciumit, natriumit, hekurit, jodit, fosforit, zinkut. Zinku, në veçanti, është përgjegjës për zhvillimin e gjëndrave seksuale, të cilat ndikojnë në performancën e prostatës dhe rregullojnë sasinë e testosteronit në gjak. Për informacion, orizi dhe shpendët janë gjithashtu burime të zinkut.

Isshtë i pasur me aminoacide, sipas shkencëtarëve, duke rritur fiqtë e epshit. Ky produkt rrit qëndrueshmërinë seksuale.

Vezët përmbajnë vitamina B5 dhe B6, duke ndihmuar në përballimin e situatave stresuese dhe nivelin e niveleve hormonale. Të dy vitaminat janë të rëndësishme për ruajtjen e dëshirës seksuale, pasi dëshira seksuale zvogëlohet me stres të rëndë.

Një burim i shkëlqyeshëm i energjisë janë bananet. Ato përmbajnë bromelin enzimë, e cila rrit epshin mashkullor. Për më tepër, forma e saj phallic konsiderohet si një mjet për të rritur dëshirën seksuale. Bananet janë të pasura me kalium dhe vitamina B të nevojshme për të

Rritni forcën seksuale të mashkullit dhe ushqimet e detit. Mishi i ullirit dhe skumbri janë veçanërisht të dobishëm. Për të arritur efektin e dëshiruar, peshqit duhet të gatuhen siç duhet. Duhet të konsumohet jo në formë të skuqur, por në formë të zier. Midhja, karkaleca dhe karkaleca gjithashtu kontribuojnë në fuqinë. Në përgjithësi, ushqimet e detit janë të pasura me vitamina B, të cilat zënë një vend të rëndësishëm në ruajtjen e shëndetit riprodhues.

Produkte të dobishme për potencialin mashkullor përfshijnë produkte të qumështit (djathë, krem, kos, gjizë, salcë kosi). Sidoqoftë, është e rëndësishme të mbani në mend se vetëm qumështi i plotë natyral që nuk është pasterizuar prodhon një efekt.

Mëlçia, e cila, përveç kësaj, është një burim i glutaminës, ndihmon në rritjen e dëshirës së ulur ose të ngadalësuar. Mjalti ka efekte të dobishme në fuqinë seksuale të mashkullit. Especiallyshtë veçanërisht e mirë në kombinim me arrat. Takat e dobishme dhe të gjitha llojet e qepëve (qepë, jeshile, qepë-batun) janë të dobishme.

Por, për ushqimet që ndikojnë negativisht në potencialin e burrave, përfshijnë ushqimin e shpejtë, qentë e nxehtë, kunguj, skuqura të skuqura, ushqime të shpejta, nenexhik, shpirtërore, etj.

. Alkooli është në gjendje të rritet shkurtimisht

, në të ardhmen, ajo mund të çojë në impotencë edhe në një moshë mjaft të re. Pijet e mbetura të përmendura gjithashtu rritin përkohësisht dëshirën seksuale, por ka një rritje të ngarkesës në sistemin kardiovaskular, i cili mund të çojë në një goditje në tru ose infarkt të miokardit.

Foodfarë ushqimi është i mirë për fuqinë mashkullore

Shëndeti i sistemit urogjenital të burrave, si dhe aftësitë e tyre seksuale, varen nga shumë faktorë. Kushtet e pafavorshme mjedisore, sëmundjet kronike, konsumi i alkoolit, përdorimi i zgjatur i ilaçeve – e gjithë kjo ndikon në funksionin seksual. Për të përmirësuar fuqinë, një burrë rekomandohet të marrë komplekse vitaminash, droga, t'i nënshtrohet procedurave fizioterapeutike, të përfshihet në ushtrime të dizajnuara posaçërisht. Një rol të rëndësishëm luajnë edhe produktet që përbëjnë dietën e burrave. Nëse në mesin e tyre ato që janë të ngopura me yndyrna dhe kolesterol mbizotërojnë, atëherë sistemi ushqyes duhet të rregullohet. Ai duhet të përfshijë produkte për fuqi, që përmbajnë vitamina dhe minerale të vlefshme.

Shtë e rëndësishme të keni një ide jo vetëm për produktet e dobishme për fuqinë, por edhe për ato që e përkeqësojnë atë. Kjo është:

 • Pjekje, produkte buke. Këto produkte përmbajnë maja, sheqer dhe acide, të cilat ndikojnë negativisht në sintezën e testosteronit;
 • Ushqime të larta të kolesterolit. Ato kontribuojnë në bllokimin e enëve të gjakut dhe të dëmtuar qarkullimin e gjakut në organet e legenit. Produkte të tilla përfshijnë derri dhe viçi yndyror, salcice, margarina, gjalpi, të verdhat e vezëve, djathrat yndyrorë, petët e mëlçisë;
 • Ushqim i shpejtë (skuqura franceze, hamburger, pica). Ai përmban yndyrna të dëmshme që shkaktojnë dështim hormonal;
 • Mish të tymosur që përmbajnë kimikate që pengojnë sintezën e testosteronit. Për më tepër, në këto produkte ka lëng tymi, dëmi i të cilit është dëmtimi i testikujve me toksina të fuqishme;
 • Vaji i lirit, soja dhe vaji i misrit. Ato jo vetëm që ndikojnë negativisht në fuqinë, por edhe përkeqësojnë spermatogjenezën;
 • Beer. Dëmi i kësaj pije është se ngre ekuilibrin hormonal. Birra ndihmon për të shtypur sintezën e testosteronit, sepse përmban fitoestrogene – hormonet e seksit femëror. Kjo shihet më qartë në formimin e yndyrës në bark;
 • Vezët e pulave në sasi të pakufizuar. Në mënyrë optimale, nëse një burrë konsumon jo më shumë se një vezë në 48 orë, pasi ky produkt ndikon negativisht në fuqinë dhe dëmton pjellorinë;

Kur birra konsumohet vazhdimisht dhe në sasi të mëdha, tek burrat ndalohet prodhimi i testosteronit të hormonit, i cili është përgjegjës për funksionimin e sistemit riprodhues. Me kalimin e kohës, kjo mund të çojë në probleme me fuqinë.

Nëse një burrë shpesh përdor ushqime që ndikojnë shumë në fuqinë, ai duhet të mendojë për rregullimin e dietës së tij. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse ushqimi i dobët është i kombinuar me stres të shpeshtë, punë të tepërt, një mënyrë jetese të ulur dhe mbipesha.

Për të përmirësuar fuqinë, është e nevojshme të përjashtohen ushqime jo të shëndetshme dhe aftësi seksuale dhe të pasurohet dieta me produkte të shëndetshme.

Tabela 1. Lista e produkteve që rrisin fuqinë te burrat

Emri i ProduktitVeprimi i ndërmarrë
Rrënjë xhenxhefilLufta kundër impotencës, përmirësimi i ereksionit, rivendosja e funksionit riprodhues. Rrënja e xhenxhefilit përmban një numër të madh të vitaminave, mineraleve dhe substancave biologjikisht aktive, të cilat kontribuojnë në përmirësimin e fuqisë dhe tonifikimin e trupit në tërësi.
Ushqim i pasur me proteina – salcë kosi, kefir, djathra me yndyrë të ulët, mish me pak yndyrë, gjizë, kos, peshk (skumbri dhe lëngu konsiderohen më të dobishmit)Këto produkte rrisin sasinë e testosteronit, kontribuojnë në ngritjen e ereksionit.
Zarzavate me erëza – Vaji i Shën Gjonit, farat e thekur, borzilok, tarragoni, trumzëKëto barishte janë afrodiziakë natyralë që rrisin epshin dhe kontribuojnë në ngjallje më të madhe.
Arra, një burim i proteinave bimore – pishë dhe arre, fistikë, bajameArrat kanë një efekt të favorshëm në sfondin hormonal, forcojnë ereksionin, stimulojnë fuqinë mashkullore dhe kanë një efekt tërheqës. Një efekt i fuqishëm mund të arrihet nëse përdorni një përzierje të arrave, mjaltit dhe frutave të thata.
Ushqime të pasura me fibra (perime, manaferrat dhe frutat). Këto përfshijnë banane, avokado, luleshtrydhe, asparagus, rrikëProduktet që përmbajnë fibra të trashë bimore rritin ngjalljen, kanë një efekt të dobishëm në cilësinë dhe sasinë e spermës, dhe në përgjithësi eliminojnë manifestimet e mosfunksionimit ngrerë.
Chocolateokollatë e hidhur pa aditivëKjo është një afrodiziak i fuqishëm, i cili ndihmon në rritjen e dëshirës seksuale, eliminon manifestimet e çekuilibrit hormonal, përmirëson gjendjen e sistemit riprodhues mashkullor në tërësi.
Ushqim deti, veçanërisht goca deti dhe midhjeUshqimi i tillë i përket kategorisë së produkteve që rrisin menjëherë fuqinë tek burrat. Ushqimi i detit stimulon dëshirën seksuale dhe aktivitetin seksual, jo vetëm tek burrat, por edhe tek gratë.
Produkte që përmbajnë magnez (hikërror, elb dhe bollgur, meli, fasule dhe bizele, perime me gjethe jeshile)Magnezi është një element i domosdoshëm për shëndetin e burrave, i cili rrit sasinë e testosteronit falas. Përveç kësaj, ai parandalon zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare dhe çrregullimeve të qarkullimit të gjakut, kancerit të prostatës.
Produkte të bletarisë – bukë mjalti dhe bletëAto kontribuojnë në sekretimin e hormonit të seksit mashkull, stimulojnë furnizimin me gjak të organit gjenital mashkullor. Përveç kësaj, buka e bletëve përmban një sasi të madhe të proteinave, e cila ka një efekt të dobishëm në aftësinë seksuale.
rrushKëto manaferra përmbajnë magnez, i cili përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ndihmon në eliminimin e shkaqeve të infertilitetit mashkullor.
fiqShtë e dobishme sepse ka një efekt të dobishëm në enët e gjakut dhe procesin e rrjedhjes së gjakut në organet gjenitale të burrave, dhe është gjithashtu një afrodiziak që rrit shpejt tërheqjen.
Erofertil  Ngritje e menjëhershme

Përveç produkteve që përdoren për të rritur fuqinë tek burrat, ka pije të ndryshme me veti të ngjashme. Më poshtë janë majat e mjeteve të tilla:

 1. Lëngu i kungullit i freskët i shtrydhur. Perimet përmbajnë një sasi të madhe të zinkut, kështu që pija ngre fuqinë dhe forcon penisin. Lëngu mund të bëhet në shtëpi duke përdorur produkte natyrale;
 2. Aaji xhenxhefil Një pije e tillë përmirëson fuqinë, stimulon qarkullimin e gjakut, duke parandaluar ngecjen. Për të përgatitur çaj, merrni 2 cm rrënjë xhenxhefili, zhvishem dhe bluajeni, më pas hidhni masën me një gotë ujë të valë dhe insistoni për 10 minuta. Ju mund të shtoni mjaltë dhe limon në pije;

Igor Anatolievich Izmakin, një androlog urolog, do të flasë për ushqimin e duhur dhe produktet e shëndetshme për shëndetin e burrave:

 1. Lëng shalqiri. Nuk ka nevojë të gatuhet, thjesht hani disa pjesë të kësaj kokrra të kuqe. Në një shalqi ka një aminoacid që përmirëson qarkullimin e gjakut dhe në këtë mënyrë stimulon një mbledhje;
 2. Tinkturë me bazë hudhër. Në një kavanoz me tre litra vendosni hudhër të copëtuar në një sasi prej 1 kg dhe derdhni ujë të zier në majë. Këmbëngulni ilaçin për një muaj, duke tundur përmbajtjen e kavanozit çdo ditë. Merrni një lugë çaji tretësirë ​​çdo ditë derisa të mbarojë;
 3. Qumështi i qumështit. Shtë i dobishëm për fuqinë mashkullore, pasi ndikon pozitivisht në hormonet dhe rrit aftësitë riprodhuese;
 1. Infuzion i bimëve. Shtë e nevojshme të merrni cilantro dhe majdanoz, pres, derdhni ujë të nxehtë, insistoni për gjysmë ore;
 2. Lëngu i shtrydhur nga rrënja e selino. Kjo pije rrit nivelin e testosteronit në gjak dhe lufton mosfunksionimin erektil.

Duhet të kihet parasysh se alkooli, birra, kafeja zvogëlojnë fuqinë, kështu që është më mirë të refuzoni pije të tilla.

Ka receta të thjeshta që ndihmojnë në forcimin e një ereksioni dhe në përgjithësi përmirësojnë cilësinë e jetës intime të një njeriu. Mund të provoni këto mjete:

 • Susam dhe mjaltë. Ju duhet të merrni një pjesë të vogël të farave të susamit dhe t’i skuqni në tigan pa përdorur vaj. Pastaj i përzieni me mjaltë natyral dhe konsumoni tre lugë tri herë në ditë;
 • Karotat, daikon dhe mollët. Grini perimet dhe frutat rrënjë në një rende të mesme dhe shtoni lëngun e gjysmë limoni në përzierje. Përdorni një lugë gjelle të përzierjes që rezulton tri herë në ditë;
 • Ushqyes i bazuar në mjaltë, verë të kuqe dhe lëng aloe. Komponenti i parë merret në sasinë e një gote, shtoni një lugë gjelle lëng aloe dhe 0,5 litra verë. Përzierja duhet të injektohet për 14 ditë. Përdorni lëngun e përgatitur para ngrënies, një lugë gjelle tri herë në ditë. Kursi i trajtimit është të paktën një muaj;

Kur farat e susamit përdoren në kombinim me mjaltin, veprimi i farave të susamit rritet ndjeshëm, sepse mjalti është gjithashtu një stimulues i fuqishëm i forcës mashkullore për shkak të përmbajtjes së tij të lartë të substancave aktive biologjikisht

Të nderuar lexues, ne kemi përgatitur një video për ju me receta për të rritur fuqinë:

 • Vezët e qengjit. Këto janë produkte potenciali që janë shumë të lehtë për t’u përgatitur. Ata duhet të skuqen në tigan së bashku me unaza qepë të copëtuara;
 • Skumbri me avull. Peshq i zier, duke mos prerë në copa, gatuajeni në një mënyrë avulli. Kur shërbeni, derdhni atë me lëng limoni të shtrydhur fllad, përdorni rrepat e ziera dhe karotat si një pjatë anësore, të cilat gjithashtu ndikojnë pozitivisht në funksionet seksuale të burrave.

Fuqia e një njeriu dhe aftësia për t'u ngjizur varet kryesisht nga cilësia e të ushqyerit. Në mënyrë që të qëndrojmë gjithmonë në gjendje të mirë, është e nevojshme të përjashtohen nga dieta të gjitha ushqimet e dëmshme dhe absolutisht të padobishme, duke u dhënë përparësi atyre natyrale dhe të shijshme që nuk përmbajnë aditivë kimikë dhe kolesterol, si dhe të përmirësojnë cilësinë e jetës seksuale.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Shahinclub Shqipëri