Produkte potenciale (2)

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Qumësht dhie për fuqinë mashkullore

Elementet gjurmë të nevojshme për potencial ideal, vitamina të ndryshme gjenden sot në fruta të ndryshme. Kjo është arsyeja pse shpesh falë një diete frutash mund të shpëtoni shpejt nga një sërë problemesh në seks.

Frutat, si produkte që rrisin fuqinë, kanë një efekt të përgjithshëm në përmirësimin e shëndetit të burrave. Ato përmbajnë kombinime specifike të vitaminave të dobishme që kontribuojnë në rivendosjen e funksioneve seksuale në një kohë të shkurtër.

Shtë e nevojshme t'i kushtohet vëmendje frutave të ndryshëm që përmbajnë acid askorbik / folik të pasur me përbërës të dobishëm, si dhe tokoferol. Kjo do të thotë, sa më shpesh të jetë e mundur që ju duhet të hani fiq, mangota të pjekura, kivi me rrush.

Në mesin e perimeve, burrat duhet t'i kushtojnë vëmendje produkteve të mëposhtme që rritin fuqinë:

 • Lakra Peking, e dobishme për forcimin e imunitetit në tërësi, pastrimin e gjakut.
 • Brokoli ka acid folik, hekur, i cili ndihmon në largimin e toksinave të ndryshme nga trupi i mashkullit.
 • Avokado, falë një numri të madh të proteinave të ndryshme, ka një efekt emocionues për meshkujt.
 • Karotat përmbajnë shumë vitaminë A, e cila përmirëson testikujt te burrat, gjë që aktivizon funksionin e vezikulave seminale.

Ushqimi i kafshëve

Për trupin e çdo njeriu, ushqimi për kafshët është një burim i proteinave të tretshme. Meqenëse substanca më shpesh vepron si material ndërtues për indet dhe qelizat, mangësia e saj shpesh çon në zhvillimin e efekteve anësore, siç janë problemet në jetën seksuale të partnerëve. Prandaj, në dietë në baza ditore nuk duhet të jenë vetëm mishi, por edhe vezët.

Ushqim deti

Për të përmirësuar forcën e mashkullit, si dhe tërheqjen ndaj gjinisë së kundërt, është e nevojshme të hani ushqime deti, të tilla si kungujsh, kallamar apo edhe mish stingray. Ato përmbajnë zink në sasitë e kërkuara, prandaj mund të përmirësojnë qëndrueshmërinë.

Meqenëse produkte të tilla përmbajnë një sasi të madhe proteinash, pa të cilën është e pamundur të arrihet një jetë e pasur intime, është e domosdoshme të përdorni mjaltin e mjaltit në dietë. Përmirëson rrjedhën e gjakut në organet gjenitale për shkak të përmbajtjes së glukozës, fruktozës, dhe gjithashtu siguron mbështetje aktive në prodhimin e testosteronit. Ndalohet përdorimi për njerëzit me sëmundje onkologjike.

Për të arritur një efekt të gjatë, me të vërtetë të prekshëm, është e nevojshme të heqësh qafe problemin kryesor me potencial. Para së gjithash, ushqimi që ka një efekt pozitiv në fuqinë mund të ndihmojë në këtë.

Chocolateokollata e errët ndihmon në rritjen e fuqisë, forcimin e imunitetit. Në baza ditore në sasi të vogla, është edhe e dobishme.

Mëlçia në mënyrë aktive rrit dëshirën seksuale tek burrat. Nëse e keni atë të paktën një herë në shtatë ditë, atëherë vazhdimisht mund të merrni sasinë e nevojshme të komponentëve të dobishëm.

Për të forcuar rezistencën ndaj stresit, një prodhim të ekuilibruar të hormoneve, burrat duhet të përdorin vezët e pulës / thëllëzës në dietën e tyre.

Nëse mendoni për pyetjen se cilën nga pijet më shpesh burrat pinë gjatë ditës, atëherë shumica menjëherë do të jenë në gjendje të përgjigjen se është çaj. Sidoqoftë, pak njerëz e dinë që kjo pije mund të sjellë dobi të madhe për trupin.

Ka çaj që mund të rrisë fuqinë. Për shembull, në çajin jeshil klasik, ekziston shumë zink, i cili ndihmon në bllokimin e zhvillimit të prostatitit të rrezikshëm, si dhe sintezën e testosteronit. Shtë e rëndësishme vetëm ta përdorni atë ekskluzivisht të prodhuar në mënyrë të freskët.

Jo më pak të dobishëm janë lëkundjet e proteinave, të cilat mund të gjenden sot pothuajse në çdo supermarket që ofron ushqim sportiv. Ato kanë një efekt të shkëlqyeshëm për të stimuluar fuqinë.

Erofertil  Barnat që rrisin testosteronin tek burrat në një farmaci dhe në internet

Gjithashtu, një komposto e thjeshtë e gatuar nga fruta të thata si kajsi të thata ose prunes do të ndihmojë në rritjen e ndjeshme të aftësive seksuale të partnerit. Këshillohet që ta kaloni me mjaltë për të përmirësuar efektin.

Ekzistojnë një numër i madh i recetave të thjeshta që përdorin produkte që stimulojnë fuqinë për të përmirësuar cilësinë e jetës seksuale të një burri dhe forcojnë ngritjen e tij.

Mjalti me farat e susamit. Merrni disa fara susami, skuqeni direkt në tigan, pa përdorur përdorimin e vajit. Përziejini ato me mjaltë natyral dhe konsumoni 3 lugë gjelle çdo ditë të paktën tre herë.

Përzierje ushqyese bazuar në, përveç mjaltit, lëngut të aloe, verës së kuqe.

Për ta përgatitur, duhet të përzieni 1 gotë mjaltë me 1 lugë gjelle lëng aloe dhe 0.5 litra verë. Përzierja injektohet për dy javë dhe më pas konsumohet tri herë në ditë për një muaj.

Duke folur për parandalimin e dobësisë seksuale, është e nevojshme të kuptohet rëndësia e forcimit të sistemit nervor të një njeriu, si dhe rritja e tonit në përgjithësi.

Në dy vitet e fundit, ajo ka qenë më e popullarizuar jo vetëm për të përdorur produkte që stimulojnë fuqinë në dietë, por edhe për të kandiduar në një bazë sistematike. Falë vrapimit, ju mund të heqni qafe peshën e tepërt, duke rritur ndjeshëm nivelin e testosteronit dhe parandaloni impotencën.

Ekziston një mendim i një numri specialistësh të specializuar, të cilët në mënyrë të përsëritur gjatë hulumtimit të tyre theksuan faktin se çrregullimet seksuale varen drejtpërdrejt nga pesha e një burri. Sapo fillon të shërohet, ai menjëherë humbet fuqinë e tij.

Për më tepër, si masë parandaluese, është e nevojshme të jesh vazhdimisht pasion ndaj një personi që është në gjendje të durojë çdo abstenim pa asnjë problem.

Produktet që mund të ndikojnë në fuqinë mashkullore janë quajtur prej kohësh afrodiziakë. Emri "afrodiziak" e ka origjinën në Greqinë e lashtë nga perëndeshë Afërdita. Ato ndikojnë në forcën dhe qëndrueshmërinë e mashkullit.

Këto janë substanca të rëndësishme dhe të nevojshme për trupin mashkullor. Produktet e Afërdizakut duhet të përfshijnë vitaminat A, E dhe B. Besohet se A dhe E janë vitaminat e vërteta të riprodhimit, dhe B është një vitaminë që ndihmon për të kryer një impuls përgjatë mbaresave nervore.

vitaminat janë një përbërës i rëndësishëm i shëndetit të burrave

Një mbledhje përmirësohet nga konsumimi i rregullt i yndyrnave të pangopura dhe karbohidratet. Shtë e sigurt të thuhet se nëse rregulloni ushqimin e një burri, mund të arrini jo vetëm shëndet, por edhe forcë, qëndrueshmëri në marrëdhëniet seksuale.

Nëse në mënyrë specifike emërtoni produkte të caktuara, atëherë në radhë të parë mund t’i vendosni ato bimë:

Produktet e qumështit, peshku dhe mishi mund të ndikojnë në cilësinë dhe fuqinë e spermës, pasi ato janë burimet kryesore të proteinave.

Mund të themi me siguri se mishi për burrat është një produkt jetësor. Shtë ky produkt që ndihmon në rregullimin e nivelit të një hormoni të rëndësishëm në trup – testosteronin. Mishi është gjithashtu një burim i domosdoshëm i proteinave shtazore.

mishi – një burim i proteinave dhe një rregullator i testosteronit

Mishi në formën e tij natyrore (të zier, të skuqur ose të pjekur), dhe jo në burgers dhe salcice, është një burim i vitaminave dhe mineraleve të rëndësishme. Duke i dhënë një njeri të ngopur dhe energji, produktet e mishit kujdesen për shëndetin e tij.

Sigurisht, mishi i ligët dhe pa yndyrë ka një efekt më efektiv në trup, pasi konsumimi i tepërt i yndyrës çon në probleme të sistemit kardiovaskular.

sasia e mishit të konsumuar në ditë nga një njeri duhet të varet nga mënyra e jetesës së tij. Pra, një kalim kohe e qetë kërkon të hahet jo më shumë se 50 gr mish në ditë, dhe aktivitet i rëndë fizik 200-300 gram. Sa më shumë që njeriu të humbasë forcën e tij, aq më shumë i nevojiten proteina.

Everydo njeri duhet të ketë në mendje se konsumimi i tepërt i ushqimit, në veçanti i mishit, çon në mënyrë të pashmangshme në trashje dhe humbje të dëshirës seksuale. Mjekët thonë se është normale që njeriu të hajë mish të paktën tre herë në javë.

Sigurisht, të gjitha produktet e qumështit janë të mira për shëndetin e burrave. Por cilësitë më të forta ia vlen të theksohen në qumështin e dhisë. Qumështi i dhisë është një produkt i njohur që nga fëmijëria.

Rregullon në mënyrë perfekte metabolizmin në trup dhe madje është në gjendje të rrisë imunitetin, pasi përmban shumë vitamina dhe minerale. Për më tepër, qumështi i dhisë është një afrodiziak i vërtetë për burrat.

Qumështi i dhisë i jep jo vetëm ngopjen një njeriu pas një dite të vështirë pune, por edhe mundësinë për të zgjatur marrëdhëniet seksuale, pavarësisht nga gjendja e tij e lodhjes. Seksologët rekomandojnë të pini një gotë me këtë qumësht para darkës dhe në mbrëmje, duke sjellë një marrëdhënie seksuale.

Qumështi përmban një sasi të mjaftueshme të vitaminave A, B, C dhe E, të cilat kanë një efekt të dobishëm në shëndetin dhe nxitjen e seksit. Konsumi i rregullt i qumështit të dhisë mund të normalizojë mosfunksionimet seksuale, të rrisë ereksionin dhe të shmangë impotencën.

Rekomandohet të konsumoni të paktën një gotë qumësht në ditë për të ruajtur forcën dhe qëndrueshmërinë e mashkullit. Mund të kombinohet me arra të grimcuara, gjë që përmirëson efektin dhjetëra herë.

Erofertil  Si të zgjasni marrëdhëniet seksuale në shtëpi për një burrë

Në përmirësimin e cilësive seksuale të burrave, një rol të rëndësishëm luajnë produktet me origjinë bimore. Vitamina E, të cilën ato përmbajnë, ndikon në mënyrë të favorshme në fuqinë. Po aq e rëndësishme është prania e vitaminës A, si dhe përbërësve të tjerë të dobishëm:

 • Karotat – përmbajnë një sasi të madhe të vitaminës A. Kjo vitaminë rrit “forcën” e burrave dhe rrit dëshirën seksuale.
 • Agrumet: limoni, portokalli, gëlqere, grejpfrut – përmbajnë shumë vitaminë C, një rregullator i njohur i fuqisë. Nëse është e nevojshme, ju mund të zëvendësoni agrumet me spinaq, rrush pa fara ose speca – ato gjithashtu kanë një sasi të mjaftueshme të kësaj vitamine
 • Qepë dhe hudhër – kanë veti të dobishme dhe forcojnë "fuqinë mashkullore" nganjëherë
 • Zarzavate – ka një efekt emocionues
 • Selino dhe xhenxhefili – ato madje mund të përdoren për qëllime profilaktike nga sistemi inflamator gjenitourinar. Ato përmbajnë të gjitha elementet gjurmë të rëndësishme dhe të nevojshme posaçërisht për trupin mashkull. Selinoja është e pasur me minerale kaq të rëndësishme për potencialin
 • Farat e lulediellit (kungulli dhe luledielli) – posedojnë acide nukleike, fosfor proteine, zink – përbërës të rëndësishëm të një trupi të shëndetshëm

konsumi i përditshëm i perimeve dhe frutave të freskëta ndikon në mënyrë të favorshme në shëndetin e burrave

Peshk për potencë. Përbërësit e dobishëm të përmbajtura në peshk

Peshku është një produkt ushqyes dhe i shëndetshëm që ka shumë elementë gjurmë dhe vitamina. Për shëndetin e mirë të burrave, mjekët rekomandojnë të përfshini rregullisht enët e peshkut në dietë.

Peshku jo yndyror përmban:

 • vitaminat A, D dhe E
 • acidet yndyrore
 • zink
 • selen
 • jod
 • железо
 • kalcium
 • fosfor
 • magnez

enët e peshkut dhe peshqit – një përbërës i rëndësishëm i dietës mashkullore

Nga të gjitha varietetet mund të dallohen siç janë:

 • Skumbri – ajo ka një proteinë që absorbohet shumë lehtë nga trupi. Ai përmban minerale të tillë të rëndësishëm si jodi, magnezi, kalciumi dhe fluori. Përfshirja e rregullt e skumbri në dietë garanton një rritje të dëshirës seksuale (dëshirë seksuale) dhe përmirëson funksionin erektil
 • Salmon rozë – ky peshk është i pasur me zink, natrium dhe krom. Përdorimi i salmonit rozë mund të përbëjë mungesën e vitaminave në trup.
 • Tuna – tepër e pasur me vitamina. Ai përmban të gjithë grupin e vitaminave B, ka vitaminë A dhe PP. Peshku i tonit me cilësi të lartë është i pasur me yndyrna omega-3 – këto janë rregullatorë metabolikë në trup. Tuna jo vetëm që mund të rrisë fuqinë, por edhe të lehtësojë sëmundjet inflamatore të sistemit gjenitourinar me përdorim të rregullt
 • Pollock – i pasur me elementë gjurmë të domosdoshëm për "fuqinë mashkullore". Përmban shumë jod, kobalt, kalium dhe fosfor. Nëse përdorni rregullisht polak, mund të rrisni seksin dhe të shpëtoni nga problemet e impotencës.
 • Cod është një produkt i rrallë, por me shumë substanca të dobishme. Ka vitamina B12, C dhe A. Përmbajtja e zinkut është shumë e lartë.
 • Burrat që përdorin rregullisht merak, vërejnë që vetëvlerësimi i tyre seksual është shumë më i lartë, seksi i tyre seksual është gjithmonë i pranishëm, dhe vetë akti zgjat më shumë.

Pije të rekomanduara për shëndetin e burrave:

 • Kafe e zezë.
 • Teaaj jeshil.
 • Pije frutash nga manaferrat.
 • Lëng portokalli
 • Lëngjet e perimeve.
 • Supë trëndafili.

Pijet, veçanërisht kafeja, mund të plotësohen me erëza – kardamom, trumzë, karafil, piper i zi. Ato janë analoge natyrore të Viagra, zgjasin dhe kontribuojnë në forcimin e funksionit erektil, stimulojnë dëshirën seksuale.

Me rëndësi të veçantë në parandalimin dhe trajtimin e impotencës është supa e rrushit. Shtë i pasur me vitaminë C, janë një imunostimulues dhe një antioksidant i fortë. Duhet ta pini ilaçin dy herë në javë:

 1. 1. Për gatimin, duhet të derdhni një lugë gjelle frutash në një gotë me ujë të valë,
 2. 2. Vlim për 10 minuta,
 3. 3. Pastaj mbuloni dhe prisni që supa të ftohet.
 4. 4. Përdorni gjatë ditës.

Ushqimet me potencial duhet të jenë pjesë e dietës suaj të përditshme. Nuk ka udhëzime të rrepta diete, kështu që secili njeri harton në mënyrë të pavarur një menu, duke marrë parasysh preferencat e tij, por duke u mbështetur në një listë të produkteve të dobishme.

Substancat e nevojshme për të ruajtur fuqinë e fortë:

 • vitaminat A, C, E;
 • vitamina të grupit B;
 • zink;
 • selen;
 • aminoacidet thelbësore.

Vitamina A, e quajtur edhe retinol ose beta-carotene, është thelbësore për pjellorinë. Ai forcon sistemin imunitar, është një antioksidant i fuqishëm, mbron nga plakja e parakohshme. Kjo substancë përmirëson qarkullimin e gjakut dhe forcon muret e enëve të gjakut, duke siguruar mikroqarkullim normal të gjakut në organet e legenit.

Vitamina C ka një efekt tonik, forcon enët e gjakut, mbron nga efektet negative të faktorëve mjedisorë. Ai rrit imunitetin, rrit epshin, dhe disa ushqime që përmbajnë këtë substancë në sasi të mëdha janë afrodiziakë të fuqishëm.

Vitamina E ose tocopherol acetate është e nevojshme për të konceptuar një fëmijë. Përmirëson cilësinë e lëngut seminal, përmirëson performancën e gjëndrës së prostatës, merr pjesë në prodhimin e hormoneve seksuale.

Vitaminat e grupit B. janë shumë të rëndësishme për burrat.Ata përmirësojnë metabolizmin, normalizojnë aktivitetin e sistemit nervor, stimulojnë prodhimin e testosteronit dhe rrisin epshin.

Zinku dhe seleni janë dy elementët kryesorë meshkuj. Ato kontribuojnë në prodhimin e androgjeneve, janë një prostatoprotektor i fuqishëm, përmirësojnë pjellorinë, mbrojnë kundër inflamacionit të gjëndrës së prostatës dhe rrisin imunitetin.

Erofertil  Përfitimet dhe dëmet e shafran i Indisë për burrat

Zinku dhe seleni janë minerale thelbësore për burrat

Pasi të keni kuptuar se cilat ushqime që janë të mira për potencën duhet të konsumohen rregullisht, duhet të mendoni për pijet para të cilave kalon impotenca. Këto përfshijnë:

 • kafe e zeze;
 • lëng portokalli;
 • pije frutash kokrra të kuqe;
 • lëngje perimesh;
 • çaji jeshil;
 • supë e rrushit.

Shtë e dobishme të shtoni erëza në kafe – kardamom, trumzë, karafil, piper i zi. Një pije e tillë do të jetë një zëvendësues i shkëlqyeshëm natyror për Viagra, pasi stimulon dëshirën seksuale.

Për burrat, një supë e rrushit është gjithashtu e dobishme. Ai përmban një sasi të madhe të vitaminës C dhe është një antioksidant i fuqishëm. Përdorni një zierje duhet të jetë dy deri në tre herë në javë. Për ta përgatitur, duhet të derdhni një lugë gjelle frutash me një gotë ujë të valë, të ziejë për 10 minuta, dhe pastaj të mbulojë dhe të presë për ftohje. Një gotë supë është krijuar për t’u marrë brenda një dite.

Rritja dhe rritja e fuqisë dhe mbrojtje nga ftohja

Produkte që zvogëlojnë potencialin që dëmtojnë shëndetin e burrave

Si ilaç popullor për të rritur fuqinë në shtëpi, përdoren zierje të ndryshme të barërave të mëposhtme: yarrow, sherebel, xhensen, calendula (1 litër ujë të valë për 2 tbsp. L. Materiale të papërpunuara). Mund t’i blini në çdo farmaci.

Përdoret gjithashtu një përzierje e lëngut të aloe dhe mjaltit (2 lugë. 3 herë në ditë).

Para se të përdorni ndonjë metodë të mjekësisë tradicionale, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

Të gjithë e dinë për përfitimet e arra për trupin e njeriut. Ata janë kampionë në mirëmbajtjen e mikroelementeve të dobishëm, veçanërisht për burrat. Ekzistojnë disa arra të njohura në vendin tonë që kanë veti të jashtëzakonshme ushqyese:

 • Arre – safeshtë e sigurt të thuhet se kjo është arrë më e shëndetshme nga të gjitha. Ai përmban një sasi të jashtëzakonshme të vitaminave A, B, C, E, K dhe minerale të rëndësishme. Një sasi e madhe e zinkut mund të rrisë nivelin e testosteronit, dhe ky hormon përmirëson fuqinë. Receta më e sigurt është arra me mjaltë. Mjalti rrit veprimin e përbërësve, duke i plotësuar ato me vete. Mjekët rekomandojnë që burrat të hanë arra çdo ditë, të paktën dhjetë
 • Bajame – po aq e nevojshme për një njeri që të ruajë shëndetin. Ai përmban shumë vitaminë B dhe përbërës të tillë të rëndësishëm si kalcium, fosfor, zink, magnez. Veçantia e bajameve në argininë – një aminoacid special që përmirëson qarkullimin e gjakut, i cili ndikon në mënyrë të përkryer në fuqinë
 • Fistikë – këto arra orientale nuk janë më kot të gëzuar një popullaritet të tillë dhe kanë statusin e një afrodiziaku. Fakti është se ato përfshijnë katër përbërës thelbësorë për shëndetin e burrave: zink, acidi folik, arginina dhe yndyrna të pangopura. Acidi folik përmirëson ndjeshëm cilësinë e spermës, dhe yndyrnat e pangopura "vrasin" kolesterolin. Shërbimi i rekomanduar i fistikës në ditë – deri në 100 gram
 • Arrat e pishave nuk janë një produkt i shpeshtë, por shumë i dobishëm. Përmbajtja e vitaminave dhe mineraleve në të tejkalon të gjitha pritjet. Përdorimi i rregullt i arra pishe në ushqim garanton një rritje të fuqisë dhe parandalimin cilësor të impotencës

përfshirja e përditshme e arrave në dietë mund të rrisë fuqinë

 • Kripa është natrium, dhe teprica e saj ka një efekt të dëmshëm në "fuqinë e mashkullit". Ushqimi duhet të jetë i kalitur lehtë me kripë për të fituar aromë, por jo të ngopur shumë.
 • Sheqeri nuk është gjithmonë glukozë, e cila është e nevojshme për të siguruar trupin me energji. Sheqeri në ushqimin e shpejtë modern zvogëlon epshin
 • Ushqimi i shpejtë – nuk ka asnjë lëndë ushqyese dhe është i pasur me yndyrna, karbohidrate, sheqer. Përdorimi i shpeshtë i ushqimit të shpejtë provokon përqendrimin në trupin mashkullor të hormonit femëror – estrogjenin, dhe si rezultat, një ulje të dëshirës
 • Sode dhe pije – Sheqeri i tepërt i dëmshëm
 • Soja – përmban shumë hormon femëror që nuk nevojitet nga trupi i mashkullit
 • Kafeina është një substancë që mund të vrasë molekulat e testosteronit.
 • Alkooli – pengon tërheqjen dhe aktivitetin e spermës

Ostra për fuqinë. Cila është efektiviteti?

Një pronë stimuluese jashtëzakonisht e fortë është e natyrshme në një produkt kaq të pazakontë si gocat e detit. Ato ndikojnë në mënyrë të favorshme në shëndetin e organit gjenital mashkull, sepse ato përmbajnë një sasi të madhe të zinkut organik.

Zinku, siç e dini, stimulon prodhimin e hormonit mashkullor në sasinë e duhur. Për më tepër, ky komponent është në gjendje të përmirësojë numrin e spermës. Dhe përbërësi i tyre unik – dopamina, përmirëson tërheqjen ndaj seksit të kundërt dhe rrit epshin.

gocat e detit janë të pasura me zink

Ostrat duhet të konsumohen të papërpunuara, sepse trajtimi i nxehtësisë mund të bëjë që molusku të humbasë gjysmën e vetive të tij të dobishme. Për të përmirësuar shijen, mund të përdorni lëng limoni.

Mos hani goca deti shumë shpesh, pasi është mjaft e mundur të merrni dispepsi dhe madje edhe helmim. Kjo për shkak se molusqet nuk janë rrallë bartës të baktereve, dhe përmbajtja e tyre e merkurit është e lartë.

Shahinclub Shqipëri