Ushqimi për burrat ashtu siç duhet të jetë rritja e fuqisë

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Pse janë të dëmshëm?

Ka produkte për fuqi, të cilat kanë një efekt të dobishëm në mbledhje dhe epsh. Por ka ushqim që ndikon negativisht në fuqinë, duke e zvogëluar gradualisht atë. Në thelb, këto janë të njëjtat produkte që përkeqësojnë gjendjen e trupit në tërësi.

Produktet që do të diskutohen më vonë, jo vetëm që përkeqësojnë prodhimin e testosteronit dhe ngadalësojnë spermatogjenezën, por gjithashtu zvogëlojnë epshin. Shumë burra kanë tendencë të flasin për moshën, si fajtori kryesor në uljen e cilësisë së fuqisë.

Por, si rregull, mënyra e jetesës dhe dieta e një njeriu çojnë në pasoja të tilla të mjerueshme. Mungesa e lëvizjes, mungesa e fitnesit fizik, pirja e duhanit të zgjatur, stresi janë shkaqe të njohura që zvogëlojnë dëshirën seksuale. Por, në radhë të parë janë produkte të dëmshëm që ndërhyjnë në potencialin e cilësisë.

Pse janë të dëmshëm?

Nëse vendosni të rrisni fuqinë tuaj me ndihmën e dietës, atëherë së pari duhet të kuptoni se çfarë shkakton më shumë dëm për fuqinë mashkullore. Para së gjithash, për të përmirësuar fuqinë, ia vlen të heqësh dorë nga mishi dhe salcice të tymosura.

Tjetra është alkooli. Bedo pije alkoolike ndikon negativisht në prodhimin e hormonit mashkullor – testosteronin. Do ëmbëlsirë dhe pije të ëmbla. Sheqeri kontribuon në prodhimin e dobët të spermës, si dhe në një humbje të përgjithshme të lëngjeve në trup.

Ju gjithashtu do të duhet të braktisni ushqimin e shpejtë, i cili zvogëlon prodhimin e testosteronit. Të gjitha ushqimet yndyrore që përfshijnë kolesterolin do të duhet të eliminohen. Kolesteroli i lartë mund të çojë në bllokimin e enëve të gjakut, dhe kjo është një rrugë e drejtpërdrejtë drejt pafuqisë.

Ushqimi i dëmshëm për potencën gjendet në dietat ditore të shumicës së burrave. Edhe abuzimi i kafesë së thjeshtë mund të çojë në probleme të ereksionit. Kjo ndodh për shkak të spërkatjes së tepërt të adrenalinës në gjak pas pirjes së kafesë dhe shumë inxhinierëve të energjisë.

 • Kripa është natrium, dhe teprica e saj ka një efekt të dëmshëm në "fuqinë e mashkullit". Ushqimi duhet të jetë i kalitur lehtë me kripë për të fituar aromë, por jo të ngopur shumë.
 • Sheqeri nuk është gjithmonë glukozë, e cila është e nevojshme për të siguruar trupin me energji. Sheqeri në ushqimin e shpejtë modern zvogëlon epshin
 • Ushqimi i shpejtë – nuk ka asnjë lëndë ushqyese dhe është i pasur me yndyrna, karbohidrate, sheqer. Përdorimi i shpeshtë i ushqimit të shpejtë provokon përqendrimin në trupin mashkullor të hormonit femëror – estrogjenin, dhe si rezultat, një ulje të dëshirës
 • Sode dhe pije – Sheqeri i tepërt i dëmshëm
 • Soja – përmban shumë hormon femëror që nuk nevojitet nga trupi i mashkullit
 • Kafeina është një substancë që mund të vrasë molekulat e testosteronit.
 • Alkooli – pengon tërheqjen dhe aktivitetin e spermës
Erofertil  Karakteristikat medicinale dhe kundërindikimet e Ginkgo biloba

Efekti i dietës në fuqinë

Vetë termi “ushqim i duhur” nënkupton një dietë të bazuar në produkte me cilësi të lartë dhe natyrore që i nënshtrohen një trajtimi minimal të nxehtësisë. Ushqimi i shpejtë, konservuesit, marinadat, ushqimet e skuqura dhe yndyrore janë përjashtuar plotësisht nga dieta.

Organizuar në mënyrë korrekte, nga këndvështrimi i parimeve të ushqimit të shëndetshëm, dieta ndihmon në vendosjen e veprimtarisë së të gjitha sistemeve dhe organeve, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, rivendosjen dhe normalizimin e proceseve metabolike, gjë që është e dobishme për fuqinë.

Përdorimi i ushqimit të shpejtë ndikon negativisht në gjendjen e trupit, në veçanti fuqinë

Në shumicën dërrmuese të rasteve, një rënie në funksionin erektil tek burrat është pasojë e koagulimit të gjakut, qarkullimi i dobët, zhvillimi i ngecjes në organet e legenit. Një dietë e ekuilibruar bazuar në përdorimin e ushqimit natyral dhe me cilësi të lartë ndihmon në stabilizimin e veprimtarisë së të gjitha sistemeve dhe organeve dhe, në përputhje me rrethanat, rritjen e funksionit ngrerë.

Si të rritet dhe ulet fuqia përmes ushqimit: këshilla dhe rishikime

Një mënyrë jetese e shëndetshme për një burrë është çelësi i "forcës mashkullore" dhe aktivitetit. Dieta duhet të përfshijë një numër të madh të perimeve, frutave, mishit, peshkut dhe drithërave.

Vetëm një menu e ekuilibruar do t'i japë një burri mundësinë të jetë i sigurt në epërsinë e tij. Në të njëjtën kohë, produktet ushqimore moderne: ushqim të shpejtë, ëmbëlsirat, kafe dhe pije të gazuara – helm për testosteronin e hormonit.

Produkte të dobishme për burra

Ushqyerja për potencë do të jetë e dobishme nëse përmban numrin e nevojshëm të elementëve gjurmë, ndër të cilët zinku është më i rëndësishëm, si dhe një grup vitaminash, përfshirë grupin B.

Farë duhet të hani përveç arra? Në vendet e Lindjes, stomaku i devesë i përket afrodiziakëve më të fuqishëm. Menshtë e vështirë për burrat modernë nga vendi ynë ta marrin atë, kështu që jo të gjithë kanë mundësinë ta përdorin atë.

Peshku dhe ushqimet e detit janë një tjetër pjatë për fuqi të mirë. Ato përmbajnë të gjithë elementët e nevojshëm gjurmë. Por produkti më i rëndësishëm për çdo njeri është mishi. Ai përmban proteinë shtazore, e cila është materiali ndërtues për çdo lloj muskul.

Përdorimi i produkteve të qumështit, veçanërisht salcë kosi, ndihmon për të mbajtur veten në gatishmëri të plotë luftarake. Gjithashtu, funksioni normal riprodhues i burrave varet nga produktet e qumështit. Ushqyerja për impotencë duhet të përfshijë lëngje, përfshirë shegën, e cila përmirëson qarkullimin e gjakut në organet e legenit.

Sipas studimeve, të gjithë burrat që pinin koumission u dalluan nga shëndeti i shkëlqyeshëm i burrave dhe aftësia për të kryer vazhdimisht marrëdhënie seksuale. Ju mund të hani disa data për çdo ditë – kjo do të përmirësojë tërheqjen dhe do të ruajë kohëzgjatjen e seksit.

Përveç kësaj, një dietë për fuqinë duhet të përmbajë avokadon dhe shalqirin. Kjo e fundit ndihmon në parandalimin e kancerit të prostatës. Luftëtarët e Genghis Khan pa dështuar konsumuan qumështin e mares, pasi u dha forcë dhe furnizuan energji.

E gjithë ushqimi i dobishëm për fuqinë është i pasur me proteina, dhe gjithashtu përmban zink, magnez, kalcium dhe ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut. Shtë e rëndësishme që ta gatuani siç duhet. Recetat e dobishme për fuqinë janë të lehta për tu gjetur në internet, si dhe në të gjitha mjetet juridike bimore.

Mënyra më e mirë për të rritur fuqinë mund të quhet përdorimi i produkteve që rrisin epshin, ndikojnë pozitivisht në funksionimin e sistemeve nervore dhe riprodhuese, përmirësojnë qarkullimin e gjakut, forcojnë imunitetin.

E gjithë kjo është e rëndësishme për një jetë seksuale normale, si dhe marrëdhënie të mira, harmonike me një partner. Nëse diçka nuk ju përshtatet, është më mirë ta diskutoni menjëherë, të ndani dëshirat dhe përvojat.

Midis produkteve ushqimore, burrat duhet t'i kushtojnë vëmendje afrodiziakëve (drejtpërdrejt rrisin fuqinë), perime dhe fruta, arra dhe zarzavate (të pasura me vitamina dhe minerale), disa barishte dhe bimë. Ilaçet gjithashtu kanë forca të fuqishme, por shumica e tyre kanë efekte anësore.

Më poshtë do të paraqiten produktet më të mira për potencial me origjinë të ndryshme, si dhe një listë ushqimesh që duhen shmangur nëse dëshironi të mbani rezultatet. Abuzimi me këtë ushqim nuk ia vlen, gjithçka duhet të jetë në moderim, përveç kësaj, fuqia shumë e fortë mund të dëmtojë shëndetin.

Erofertil  Parimi i veprimit dhe efekti i nënës në fuqinë tek burrat

aphrodisiacs

Afërdizaksa për burrat mund të jetë një larmi gjërash, jo vetëm ushqim, por edhe vajra, aroma, substanca me origjinë minerale. Jo të gjithë veprojnë fuqishëm, jo ​​të gjithë janë të dobishëm për një kohë të gjatë.

Prandaj, janë produktet ushqimore që janë më të mirat për t'u zgjedhur – është e vështirë ta teproni, mund të merrni shumë substanca të dobishme shtesë prej tyre, ato janë lehtësisht të arritshme. Mbi të gjitha në afrodiziakët e substancave të mëposhtme që ndikojnë pozitivisht në aktivitetin seksual:

 1. Tocopherol (ose Vitamina E). Stimulon aktivitetin seksual përmes ekspozimit ndaj gjëndrrës së hipofizës, rrit rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale, ka një efekt antioksidues
 2. Zinkut. Shtë e nevojshme për funksionimin normal të gjëndrës së prostatës, kërkohet për formimin e testosteronit – hormoni seksual përgjegjës për fuqinë dhe epshin
 3. Allicin. Ka një efekt antibakterial, por për burrat është më i dobishëm në atë që është në gjendje të nxisë dhe hollojë gjakun, duke përmirësuar qarkullimin e tij
 4. Phytosterols. Rritni aktivitetin seksual, vendosni hormone, forconi imunitetin
 5. Acidi askorbik (ose vitamina C). Ajo rrit elasticitetin e enëve të gjakut dhe përmirëson qarkullimin e gjakut, gjë që ndikon në mënyrë të favorshme në një mbledhje. Shtë parandalimi i prostatitit
 6. Lysine. Rrit tonin e muskujve të legenit

Farat e kungullit, ushqimet e detit si goca deti ose karkaleca, erëza dhe disa pije konsiderohen ushqime të pasura me këto substanca. Le të përshkruajmë punën e disa prej tyre:

 • Ostrat përmbajnë shumë zink, elementë të tjerë gjurmë dhe vitamina B. Ata ndihmojnë në zgjatjen e marrëdhënieve seksuale, rritjen e dëshirës seksuale dhe aktivizojnë prodhimin e testosteronit
 • Xhenxhefili gjithashtu ka një përbërje të pasur kimike, ka një efekt vazodilues dhe ka një efekt pozitiv në sistemin kardiovaskular. Ndihmon për rrjedhën e gjakut në organet gjenitale në kohën e duhur
 • Xhenseni ndihmon për të rritur kohëzgjatjen e kontaktit intim, përmirëson cilësinë e spermës dhe ka një efekt vazodilues. Mund të prekë si gratë ashtu edhe burrat
 • Rrëmuja (ose stomaku i një deve) rrit përsosmërisht forcën seksuale dhe qëndrueshmërinë, është e mjaftueshme për të ngrënë edhe disa gram

Për të përfituar prej tyre, duhet t'i hani këto ushqime rregullisht. Dhe jo një herë në disa muaj. Disa fruta dhe perime gjithashtu mund të jenë afrodiziakë, por më shumë në to më poshtë.

Produktet që mund të ndikojnë në fuqinë mashkullore janë quajtur prej kohësh afrodiziakë. Emri "afrodiziak" e ka origjinën në Greqinë e lashtë nga perëndeshë Afërdita. Ato ndikojnë në forcën dhe qëndrueshmërinë e mashkullit.

Këto janë substanca të rëndësishme dhe të nevojshme për trupin mashkullor. Produktet e Afërdizakut duhet të përfshijnë vitaminat A, E dhe B. Besohet se A dhe E janë vitaminat e vërteta të riprodhimit, dhe B është një vitaminë që ndihmon për të kryer një impuls përgjatë mbaresave nervore.

vitaminat janë një përbërës i rëndësishëm i shëndetit të burrave

Një mbledhje përmirësohet nga konsumimi i rregullt i yndyrnave të pangopura dhe karbohidratet. Shtë e sigurt të thuhet se nëse rregulloni ushqimin e një burri, mund të arrini jo vetëm shëndet, por edhe forcë, qëndrueshmëri në marrëdhëniet seksuale.

një dietë e rregulluar siç duhet për burrat përmirëson cilësinë e seksit

Nëse në mënyrë specifike emërtoni produkte të caktuara, atëherë në radhë të parë mund t’i vendosni ato bimë:

Produktet e qumështit, peshku dhe mishi mund të ndikojnë në cilësinë dhe fuqinë e spermës, pasi ato janë burimet kryesore të proteinave.

Mund të themi me siguri se mishi për burrat është një produkt jetësor. Shtë ky produkt që ndihmon në rregullimin e nivelit të një hormoni të rëndësishëm në trup – testosteronin. Mishi është gjithashtu një burim i domosdoshëm i proteinave shtazore.

mishi – një burim i proteinave dhe një rregullator i testosteronit

Mishi në formën e tij natyrore (të zier, të skuqur ose të pjekur), dhe jo në burgers dhe salcice, është një burim i vitaminave dhe mineraleve të rëndësishme. Duke i dhënë një njeri të ngopur dhe energji, produktet e mishit kujdesen për shëndetin e tij.

Sigurisht, mishi i ligët dhe pa yndyrë ka një efekt më efektiv në trup, pasi konsumimi i tepërt i yndyrës çon në probleme të sistemit kardiovaskular.

sasia e mishit të konsumuar në ditë nga një njeri duhet të varet nga mënyra e jetesës së tij. Pra, një kalim kohe e qetë kërkon të hahet jo më shumë se 50 gr mish në ditë, dhe aktivitet i rëndë fizik 200-300 gram. Sa më shumë që njeriu të humbasë forcën e tij, aq më shumë i nevojiten proteina.

Everydo njeri duhet të ketë në mendje se konsumimi i tepërt i ushqimit, në veçanti i mishit, çon në mënyrë të pashmangshme në trashje dhe humbje të dëshirës seksuale. Mjekët thonë se është normale që njeriu të hajë mish të paktën tre herë në javë.

Erofertil  Pomadë Heparin për potencialin mashkullor se si të përdorim, kundërindikacionet

Sigurisht, të gjitha produktet e qumështit janë të mira për shëndetin e burrave. Por cilësitë më të forta ia vlen të theksohen në qumështin e dhisë. Qumështi i dhisë është një produkt i njohur që nga fëmijëria.

Rregullon në mënyrë perfekte metabolizmin në trup dhe madje është në gjendje të rrisë imunitetin, pasi përmban shumë vitamina dhe minerale. Për më tepër, qumështi i dhisë është një afrodiziak i vërtetë për burrat.

qumësht dhie – ilaç për fuqinë mashkullore

Qumështi i dhisë i jep jo vetëm ngopjen një njeriu pas një dite të vështirë pune, por edhe mundësinë për të zgjatur marrëdhëniet seksuale, pavarësisht nga gjendja e tij e lodhjes. Seksologët rekomandojnë të pini një gotë me këtë qumësht para darkës dhe në mbrëmje, duke sjellë një marrëdhënie seksuale.

Produkte të kundërindikuara për problemet e potencës

Për të arritur këtë qëllim, është e rëndësishme jo vetëm të pasuroni dietën tuaj, por edhe të refuzoni ose minimizoni produktet e dëmshme. Nëse është e nevojshme të eliminohen problemet me potencialin ose të sigurohen masa parandaluese, duhet të përjashtohet që të kufizohet përdorimi i pjatave të mëposhtme.

 • Salcice, çdo mish të tymosur, enë të mbyllur dhe të konservuar. Këto produkte përpunohen në mënyrë artificiale dhe përmbajnë sasi të tepërt kripe, aditivë të ndryshëm ushqimi, zëvendësues. Këto përbërës të dëmshëm mund të provokojnë hipertension arterial, zvogëlojnë cilësinë dhe sasinë e spermës.
 • Produkte gjalpi dhe të ëmbla. Kombinimi i majave dhe sheqerit shkakton çrregullime të rrezikshme në aparatin tretës, gjë që ngadalëson ndjeshëm metabolizmin dhe prishjen e ushqimeve, të cilat mund të shkaktojnë mbipesha dhe diabeti. Gjithashtu, këto produkte prodhojnë një sasi të madhe të kolesterolit të dëmshëm, i cili ngushton lumenin e enëve të gjakut, duke ndikuar në mbushjen e tyre, gjë që në mënyrë të konsiderueshme përkeqëson një mbledhje.
 • Pije alkoolike, energji të ndryshme dhe pije joalkoolike. Këto ushqime mund të përmbajnë sasi të mëdha sheqeri dhe kafeine. Ato gjithmonë ndikojnë negativisht në punën e sistemit kardiovaskular, provokojnë mbipesha, si dhe zhvillimin e diabetit. Përdorimi i pijeve alkoolike është shumë i rrezikshëm, i cili mund të jetë i varur nga gjithçka tjetër, e cila do të çojë në shkatërrimin e organeve të tjera dhe impotencë të plotë të pashërueshme.
 • Vaji me origjinë shtazore, si dhe produktet e qumështit me përmbajtje të lartë yndyre (burrat nuk rekomandohet të tejkalojnë përmbajtjen e yndyrës së këtyre pjatave me 5%, por edhe produktet plotësisht pa yndyrë janë gjithashtu të ndaluara). Gjalpi ndikon negativisht në lëvizjen e gjakut, e cila mund të çojë në probleme me një mbledhje ose mungesë të saj. Veçanërisht në mënyrë rigoroze kjo pikë duhet t'u përmbahet njerëzve me peshë të shtuar trupore.

Receta të shëndetshme ushqimore

Ushqyerja për të rritur fuqinë e burrave duhet të përbëhet nga një sasi e madhe e proteinave, dhe gjithashtu të përmbajë zink, vitamina B dhe substanca që përmirësojnë qarkullimin e gjakut.

Këtu janë disa receta të njohura dhe efektive:

 1. Recetë kineze. Ju duhet të merrni 100 gr. mish derri të ligët, sa më shumë domate dhe kallamar, si dhe 50 gr. hudhër. Mix përbërësit dhe vlim në gjysmë litër ujë për një orë. Merrni një herë në dy javë.
 2. Do pjekje me koriandër konsiderohet një mjet i shkëlqyeshëm për të rritur fuqinë dhe për të rritur epshin.
 3. Në të gjitha sallatat, duhet të shtoni djathin, i cili përmban vitamina të grupit B.
 4. Si ëmbëlsirë, arrat me mjaltë janë perfekte.
 5. Ju mund të ushqeni goca deti – kjo është një depo e ushqyesve; Shkojnë mirë me perime në shumë sallata.
 6. Lëkundës i gërshetuar. Mund të ziejë; Ai përmban të gjitha substancat e dobishme që janë përgjegjës për fuqinë mashkullore. Gjëja kryesore është të mos e skuqni atë, pasi vaji i skuqur përmban një sasi të madhe kancerogjene, dhe kjo është një rrugë e drejtpërdrejtë për kancer, përfshirë prostatën.
Shahinclub Shqipëri