Një mbledhje mund të zhduket për shkak të nargjileve

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si ndikon pirja e duhanit nga fuqia

Pak burra i krahasojnë problemet e ereksionit me varësinë e nikotinës, duke mos kuptuar sesi pirja e duhanit ndikon në fuqinë. Por nëse e pranojmë aksiomën se trupi i njeriut është një mekanizëm i vetëm, nuk do të jetë e vështirë të tërheqim një paralele midis kësaj varësie dhe shkeljes së funksioneve të organeve gjenitale. Për më tepër, fuqia ndikohet po aq negativisht nga pirja e duhanit e të gjitha llojeve të produkteve të duhanit, nargjile, marijuanë dhe përdorimi i hundës.

Ndryshimet në sistemin e furnizimit me gjak

Fortësia e penisit siguron një fluks të fuqishëm të gjakut arterial që mbush trupat shpellorë në kohën e zgjimit seksual. Si ndikon zakoni i pirjes së cigareve në këtë proces?

Ndërsa komponimet e dëmshme të pranishme në tymin e duhanit grumbullohen në trup, një rritje e triglicerideve vërehet në gjakun e duhanpirësit. Kancerogjenët ndikojnë në fuqinë përmes gjakut, e cila bëhet më e trashë. Hyrja e saj në organet gjenitale është e vështirë. Në të ardhmen, kjo mund të shkaktojë probleme serioze me fuqinë dhe madje mund të çojë në ndërprerje në të gjithë sistemin riprodhues të burrave.

Nasvay, çdo përzierje e lagësht e pirjes së duhanit, duhanit, barit, përfshirë edhe kërpin, përmban përbërës që mund të bëjnë që niveli i kolesterolit të keq të rritet në gjak. Si pasojë, efekti i nikotinës në fuqinë shprehet gjithashtu në një rrezik të rritur të zhvillimit të arteriosklerozës.

Procesi zhvillohet ngadalë dhe padukshëm. A ndikon pirja e duhanit në fuqinë dhe si manifestohet, burrat fillojnë të vërejnë më afër 40-50 vjet. Në të njëjtën kohë, të thuash që pirja e duhanit të zgjatur çon në impotencë të plotë është e mundur vetëm në raste të rralla. Sidoqoftë, statistikat e vërteta janë zhgënjyese: mosfunksionimi ngrerë diagnostikohet në një shkallë ose në një tjetër tek burrat që nuk pinë duhan 2 herë më pak sesa tek duhanpirësit.

Disordersrregullime hormonale

Libido është formuar dhe rregulluar nga sistemi neuroendokrin dhe në masë të madhe varet nga ekuilibri i hormoneve seksuale. Si lidhen pirja e duhanit dhe fuqia nga kjo pikëpamje?

Lexuesit tanë rekomandojnë

Lexuesi ynë i rregullt u shpëtua nga problemet me potencialin me një metodë efektive. Ai e testoi atë vetë – rezultati është 100% – eleminim i plotë i problemeve. Ky është një ilaç natyral i bazuar në barishte. Ne kontrolluam metodën dhe vendosëm ta këshillojmë atë. Rezultati është i shpejtë. METODA EFEKTIVE.

Fakti është se cigarët ndikojnë në funksionimin e sistemit hipotalamik – hipofizë, duke zvogëluar kështu sasinë e prolaktinës të prodhuar prej tij. Si rezultat, sinteza e testosteronit, nga e cila varet forca e mashkullit, është ndërprerë. Por mungesa e testosteronit ndikon jo vetëm në fuqinë tek burrat, por përgjithësisht përcakton shkallën e dëshirës seksuale. Në këtë drejtim, dëmi i pirjes së duhanit, si dhe përdorimi i substancave të lehta narkotike si marihuana dhe anasha, manifestohet në shtypje të dëshirës seksuale, domethënë, dëshira për të bërë seks me një person që pi duhan mund të zhduket ose të mos ndodhë fare.

Erofertil  Pas derdhjes nuk kalon një mbledhje

Për më tepër, tymi i duhanit përmban shumë toksina, për të neutralizuar të cilat trupi prodhon enzima speciale. Por në procesin e detoksifikimit të përbërësve të tymit të duhanit, ekuilibri i hormoneve seksuale që rregullojnë sjelljen seksuale është i shqetësuar. Si pasojë, impotenca, epsh dhe pirja e duhanit lidhen gjithashtu në nivelin enzimatik. Efekti i marihuanës përmes hormoneve në fuqinë do të jetë gjithashtu i ngjashëm.

Hooka ndihmon në uljen e dëshirës seksuale

Pirja e duhanit

Për shumicën e njerëzve, heqja dorë nga pirja e duhanit është një detyrë jashtëzakonisht e vështirë. Në kërkimin e mënyrave më të lehta, shumë janë duke kërkuar një alternative, duke zgjedhur një nargjile ose cigare elektronike. Por a është gjithçka kaq pa re sa duket në shikim të parë?

Besohet se pirja e duhanit një nargjile është e padëmshme. Kjo nuk është kështu, pasi efekti i nargjileve në fuqi është po aq negativ. Pohimi se substancat toksike dhe kancerogjenët që ndodhen në tymin e duhanit janë neutralizuar pasi kalojnë nëpër një lëng është i pasaktë. Për më tepër, përqendrimi i tyre në përzierjet e duhanit është shumë më i lartë sesa në cigare.

Prandaj, pirja e duhanit nargjile dhe zvogëlimi i fuqisë tek burrat gjithmonë shkojnë paralelisht. Problemet shëndetësore pas pirjes së duhanit një nargjile madje mund të përkeqësohen, dhe për të përmirësuar një mbledhje, ndonjëherë ju duhet të bëni një kurs të veçantë shërimi.

A ndikon një cigare elektronike në fuqinë? Pika pozitive është se mbledhja nuk do të përkeqësohet më tej. Por cilësia e saj nuk do të përmirësohet. Cigare elektronike – ky nuk është ilaç, kështu që "gjeli" nuk mund të ndikojë fiziologjikisht në trup.

Në përgjithësi, efekti i cigareve elektronike në procesin që ndihmon në rivendosjen e funksionimit të organeve të sistemit riprodhues nuk gjurmohet. Duke folur për efektin "terapeutik" të cigareve elektronike në fuqinë, merren parasysh vetëm faktorët psikologjikë që e bëjnë më të lehtë për një person të braktisë duhanin për mirë.

Sipas rishikimeve të burrave që kanë kapërcyer një zakon të keq, pas ndërprerjes së plotë të pirjes së duhanit, fuqia fillon të rritet. Një ereksion fillon të përmirësohet; fuqia pas ndalimit të duhanit gradualisht rikthehet në normalitet. Mesatarisht, pas gjashtë muajsh, efekti i cigareve në funksionin erektil, fuqinë dhe shëndetin seksual është në fund neutralizohet.

Keni probleme serioze me POTENCIAL?

A keni provuar shumë mjete dhe asgjë nuk ka ndihmuar? Këto simptoma janë të njohura për ju të dorës së parë:

 • ngritje e ngadaltë;
 • mungesë dëshire;
 • mosfunksionimi seksual.

E vetmja mënyrë operacioni? Prisni dhe mos veproni me metoda radikale. Potenciali për ta rritur është e mundur! Ndiqni lidhjen dhe zbuloni se si ekspertët rekomandojnë trajtimin.

Efektet e nargjileve në fuqi

Cigaret, falë studimeve të shumta dhe paralajmërimeve të rregullta nga Ministria e Shëndetësisë, prej kohësh shoqërohen me kancer, pacientë në mushkëri dhe mosfunksionim seksual. Kur naracat, të cilët përdorin duhan pothuajse identik, klasifikohen si mënyra të padëmshme, dhe nganjëherë mënyra të dobishme për t'u argëtuar. Farë i kërcënon burrat me pirjen e duhanit të rregullt të "tubave të botës"?

Simptomat fillestare

Atmosfera e këndshme, një gotë alkool, tymi nga një gojë e gjatë – dhe mbrëmja ishte një sukses. Hooka me të vërtetë ndihmon për t'u çlodhur dhe në fazën fillestare ndihmon në përmirësimin e fuqisë. Stresi dhe stresi emocional ndikojnë në funksionin seksual dhe në një moment të rëndësishëm një shok mund të mos ngrihet. Duhani, veçanërisht me shtesa narkotike, eliminon mendimet e rënda, duke ndihmuar të përqendroheni vetëm në një gjë: dëshirën seksuale.

Farë ndodh me një burrë

 • Një pjesë e tymit të duhanit hyn në mushkëri, e cila i zbeh qendrat përgjegjëse për përvojat dhe stresi kalon.
 • Në të njëjtën kohë, muskujt e penisit janë të stimuluar, për shkak të të cilave shfaqet një mbledhje dhe mban për një kohë çuditërisht të gjatë.
 • Nëse marihuana është e pranishme në përzierjen e duhanit, ndjesitë intensifikohen, kështu që orgazmat bëhen më të ndritshme.
 • Burri, i kënaqur me efektin e papritur, i cili e befasoi këndshëm shokun e tij, gjithnjë e më shumë po i drejtohet ndihmës së një nargjile, veçanërisht nëse puna e tij shoqërohet me nerva dhe stres të vazhdueshëm.
 • Gradualisht, një person që u bë i varur nga duhani vuri në dukje se problemet e potencialit nuk ikin, ata thjesht ranë, dhe plotësimi i vazhdueshëm i nikotinës luajti një shaka të keqe me të, dhe tani nuk mund të bësh pa trajtim serioz.
Erofertil  Ndaloni pirjen e duhanit në ngritje

Farë po ndodh vërtet

Sigurimet se tymi që kalon përmes një shtrese uji nuk përmban papastërti të dëmshme është një mit i shpikur nga njerëzit për të justifikuar dobësitë e tyre. Përqendrimi i nikotinës në duhan për pirjen e duhanit është shumë më i lartë sesa në cigare konvencionale. Plus, tymi me lagështi mbetet në mushkëri, duke bllokuar rrugët e frymëmarrjes. Rrëshirat grumbullohen gradualisht në enët, të cilat ndërhyjnë në qarkullimin e gjakut, dhe truri nuk merr dozën e duhur të oksigjenit.

Aktivizohet një reaksion mbrojtës, për shkak të të cilit disa organe praktikisht humbasin gjakun. Zemra dhe veshkat, mëlçia dhe trakti tretës vuajnë, por para së gjithash, mungesa e oksigjenit ndikon në fuqinë. Penisi është një shtesë e këndshme që i jep kënaqësi një personi, por truri vendos që ju të mund të jetoni pa seks, por pa lëndë gri në kokën tuaj – asgjë.

Mekanizmi funksionon si më poshtë:

 • Gjaku ndalon të rrjedhë në penis, megjithëse burri ndihet zgjim.
 • Trupat shpellorë nuk janë të mbushur me lëng, i cili është përgjegjës për ngurtësinë dhe rritjen e madhësisë.
 • Në fillim, duhanpirësi mund të mos vërejë që organi gjenital nuk është plotësisht i ngacmuar, ose të shkruajë derdhje të shpejtë për rraskapitje nervore.
 • Një gjë e tmerrshme qëndron përpara: një mbledhje do të zhduket plotësisht, dhe një mashkull do të duhet të drejtohet te një terapist seksi për ndihmë, ose të kërkojë mënyra alternative për të luftuar pafuqinë.

Kur ta presim këtë?

Të rinjtë, duke imponuar duhanin një nargjile në sofrat e klubeve të natës, mendojnë se mosfunksionimi seksual është problem për xhaxhallarët pas 40, ose pensionistët. Shokët që helmojnë trupin e tyre në baza javore, hasin në pafuqi afër 30. Djemtë që shtojnë marihuanë ose diçka më thelbësore ndaj duhanit të rregullt nuk do të arrijnë as në këtë shifër. Substancat narkotike ndikojnë negativisht në muskujt përgjegjës për stimulimin e penisit. Ata dobësohen, dhe njeriu bëhet i paaftë të durojë edhe një maratonë 10-minutëshe.

Duhanpirësit që i lejojnë vetes një dobësi të tillë vetëm gjatë festave, jo më shumë se disa herë në vit, mund të zgjasin deri në 40 vjet kur prostata, e shkatërruar nga nikotina dhe metale të rënda, fillon të luajë pakuptimtë.

Duke pritur tifozët e nargjileve dhe infertilitetit, ose probleme me konceptimin. Rreziku më i madh jo vetëm për fuqinë, por edhe për trupin në tërësi, janë përzierjet artizanale. Askush nuk e di se cilat komponentë u shtuan në duhan të tillë, dhe si t'i jepej fund përpjekjes tjetër për t'u çlodhur me ndihmën e një pajisje orientale. Mos harroni se askush nuk e lan dhe dezinfekton tërësisht gojën në institucionet publike, si klube ose bare. Audienca mund të jetë e ndryshme, dhe shanset për të kapur një të ftohtë të lënduar ose një sëmundje seksualisht të transmetueshme që përhapet përmes pështymës janë të larta. Atëherë duhet t’i shpjegoni vajzës nga vinte sifilisi, e cila padyshim që nuk kontribuon në një jetë aktive seksuale.

Përmbledhje

 • Hooka është armiku më i dobët i fuqisë, edhe nëse në fillim duket se përmirëson funksionin seksual.
 • Tymi i duhanit është një rrugë e drejtpërdrejtë për pllakën, qarkullimin e dobët dhe infertilitetin. Prandaj, pirja e duhanit është e mundur për burrat që nuk shqetësohen për prodhimin dhe janë të gatshëm ta bëjnë pa gratë.
 • Argëtimi Lindor vret zemrën. Në disa raste, pilula magjike ndihmon për të rivendosur fuqinë, por më pas shanset janë të mëdha për të vdekur nga një sulm në zemër në mes të vetë procesit.

në detaje rreth mjeteve, përgatitjeve dhe tabletave për trajtimin e mosfunksionimit ngrerë

Si ndikon pirja e duhanit në një mbledhje? A duhet të lë duhanin?

E para evropiane që shijoi duhanin në 1492 ishte Christopher Columbus. Duke marrë farat e duhanit me të, ai ka frikë se unë as nuk dyshoja se sa miliona njerëz, apo edhe miliarda, ai do të dënonte me varësinë.

Erofertil  Pse bajamet janë të mira për burrat

A ndikon pirja e duhanit në një mbledhje?

Për më tepër, nga pikëpamja e interesit për ne, pirja e duhanit dhe ereksioni tek burrat janë të lidhura në mënyrë të pandashme. Sa më shumë që një person të pi duhan, aq më e madhe ka gjasa që ai të ketë probleme me ngritjen dhe ngjizjen e fëmijëve.

A ndikon pirja e duhanit në fuqi? Sigurisht, dhe si Luftëtarët kundër pirjes së duhanit shumë shpesh përqendrohen në këtë, por sikur askush nuk i dëgjon ato. Në të vërtetë, për të kuptuar varësinë e cilësisë së një ereksioni nga pirja e duhanit, nuk ka pse të jetë ekspert. Të gjithë e dinë që pirja e duhanit trashet gjaku, i cili në vetvete zvogëlon patentën, plus enët dhe kapilarët e vockël. E gjithë kjo ndodh jo pas shumë vitesh, siç mendojnë shumë njerëz, por menjëherë sapo një person fillon të pijë duhan.

Ata që pinë duhan për një kohë të gjatë, të dorës së parë dhe në lëkurën e tyre tashmë kanë ndier se pirja e duhanit ndikon negativisht në ngritje. Por ata nuk duan ta pranojnë këtë vetë dhe po përpiqen t'i atribuojnë këtyre problemeve në moshën e tyre dhe, me një psherëtimë, ata po arrijnë përsëri për një cigare të re.

Vetëm një cigare e tymosur ndikon në zvogëlimin e aftësisë ngrerë. Dhe, natyrisht, thithja e vazhdueshme e tymit gjatë gjithë jetës sigurisht që zvogëlon aftësinë për të pasur fëmijë. Kjo quhet pjellori. Shumica e njerëzve mendojnë se gjëja e parë që kanë duhanpirësit është mushkëritë. Kjo nuk është plotësisht e vërtetë. para së gjithash, ndikohet sistemi kardiovaskular, i cili dioksidi i karbonit shkatërron fuqishëm. Pavarësisht sa pini duhan, pa marrë parasysh atë që pini duhan, nargjile apo cigare. Efekti i cigareve në një mbledhje, si dhe efekti i një nargjile në një mbledhje, do të jenë të dëmshme.

Ka shumë faktorë që ndikojnë në aftësitë seksuale të një njeriu: mosha, ushqimi. Por është efekti shkatërrues i tymit në sistemin e qarkullimit të gjakut që është arsyeja kryesore për uljen e fuqisë. Dhe këto janë fakte të provuara:

Duhanpirësit vuajnë nga mosfunksionimi ngrerë 2 herë më shpesh se jo duhanpirësit;

Si mendoni, si funksionojnë përgatitjet e FED-5 në Viagra, për shembull? That'sshtë e drejtë, rrisni rrjedhën e gjakut në vendet e duhura, duke siguruar ngjallje adekuate seksuale, të themi. Ndërsa tymi i duhanit prodhon efektin e saktë të kundërt. Shkoni përpara.

Furnizimi me gjak është i rëndësishëm jo vetëm në vendin e duhur në kohën e duhur, edhe kur nuk keni nevojë të keni një mbledhje të fuqishme. Për shembull, kur shoku juaj i vogël nuk është në një gjendje luftarake, kur ai thjesht jeton jetën e tij të mrekullueshme, ai gjithashtu ha – aty ku ka rrjedhë gjaku, dhe ai bëhet një rend i përmasave më të vogla. A e kupton për çfarë po shkruaj? Në lidhje me shokët e madhësive, për madhësitë.

Unë gjithashtu vërej se nikotina jo vetëm që zvogëlon nivelin e fuqisë duke bllokuar sintezën e prostaglandinës, E2 dhe sintezën e oksidit nitrik. Ndikon gjithashtu negativisht në sasinë dhe cilësinë e spermës. Meqenëse nikotina në vetvete është një helm i fuqishëm – neurotoksina. Në artikujt e mi të tjerë unë kam folur tashmë. i cili pi duhan krijon një ndjenjë të vazhdueshme apatie duke privuar trupin nga oksigjeni. lëndë ushqyese, plus lodhje, plus stres fizik, emocional në rritje. E cila, për fat të keq, pirja e duhanit njerëzit thjesht nuk e vëren, vetëm sepse i gjithë procesi i helmimit është shumë i ngadaltë. Duhanpirësit thjesht jetojnë me të, për ata kjo është normë.

Stresi i vazhdueshëm që krijon pirja e duhanit është një pjesë tjetër e përgjigjes së pyetjes nëse pirja e duhanit ndikon në mbledhje. Po, sigurisht që bën. Dhe të gjitha përgjigjet janë njohur prej kohësh. Dhe ajo që shkruaja sot nuk është që t'ju tremb përsëri. Dhe në mënyrë që të tërheq vëmendjen tuaj për rëndësinë e kësaj çështje. Kështu që një ditë mund t'i thuash vetes: "Epo, këto cigare janë ato", dhe ata filluan një jetë të re të ndritshme me njëqind për qind potencial.

Unë rekomandoj të shihni mendimin e mjekut për pirjen e duhanit dhe ereksionin, gjithçka do të bëhet më se e qartë.

Shahinclub Shqipëri