16 pemë dhe perime për të rritur fuqinë e mashkullit

Një mënyrë jetese e ulur, një dietë e çekuilibruar, strese të shpeshta, abuzim me alkoolin – kjo nuk është një listë gjithëpërfshirëse e arsyeve pse forca seksuale e mashkullit mund të dobësohet. Por, mos u nxitoni në farmaci për ilaç, sepse perimet dhe frutat për potencën tek burrat nuk ndihmojnë më keq sesa tabletat.

Në artikull do të tregojmë:

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Cilat vitamina dhe minerale rrisin fuqinë?

Vitamina D është e rëndësishme për sintezën e testosteronit. Prandaj, shtoni më shumë vezë pule, salcë kosi yndyre, sprats dhe misër në dietë.

Në shumicën e rasteve, një rënie në fuqinë mashkullore është një fenomen i përkohshëm. Ndonjëherë është e mjaftueshme për të rregulluar dietën duke përfshirë në të produkte që përmbajnë substanca të dobishme për trupin mashkull dhe problemi do të zhduket vetvetiu.

Erofertil  A ndihmojnë farat e kungullit me impotencën

Më të domosdoshmet për forcimin e fuqisë seksuale janë:

 • Vitamina B – marrin pjesë në të gjitha proceset biokimike në trup, rrisin prodhimin e testosteronit – hormoni kryesor mashkullor, dhe ndikojnë në funksionimin e sistemit nervor qendror. Më e rëndësishmja është B9 – acidi folik, i cili forcon muret e enëve të gjakut dhe përmirëson furnizimin me gjak në organet gjenitale;
 • Vitamina C, e cila është përgjegjëse për nivelin e imunitetit. Mungesa e tij çon në një ulje të mbrojtjes së trupit dhe lodhje të shtuar, e cila ndikon në fuqinë e mashkullit. Përveç kësaj, vitamina C ndikon në qëndrueshmërinë e spermës, e cila është e rëndësishme për burrat që duan të konceptojnë një fëmijë;
 • Vitamina E është antioksidanti kryesor që kujdeset për largimin e toksinave dhe substancave të tjera të dëmshme nga trupi. Merr pjesë në furnizimin me gjak të organeve, ndikon në tonin e enëve të gjakut. Provedshtë vërtetuar se me mungesë të vitaminës E, cilësia e spermës përkeqësohet dhe rreziku i infertilitetit rritet;
 • Vitamina D – promovon sintezën e testosteronit, parandalon mosfunksionimin erektil;
 • Vitamina A – është e përfshirë në prodhimin e hormoneve seksuale, kontribuon në forcimin e përgjithshëm të trupit, rrit qëndrueshmërinë;
 • zink. Përgjegjës për nivelet e seksit dhe nivelet e testosteronit. Mungesa e këtij elementi është shkaku i çrregullimeve seksuale, përfshirë impotencën;
 • selen. Ashtu si vitamina E, është një antioksidant i fuqishëm që heq trupin nga efektet e dëmshme të mjedisit. Parandalon shfaqjen e kancerit, në veçanti, kancerin e prostatës.

Kështu, efekti i vitaminave dhe mineraleve në fuqinë e mashkullit është:

 • normalizimi i furnizimit me gjak të organeve të legenit;
 • një rritje në sasinë e testosteronit;
 • përmirësimi i cilësisë së lëngut seminal;
 • ngritje në rritje.

Perime të shëndetshme

Një sallatë e rregullt me ​​perime në mbrëmje do t'ju ofrojë vitaminat e nevojshme dhe përmirësimin e fuqisë. Përveç kësaj, nuk do të ndikojë në shtyp (nëse nuk derdhni majonezë).

Në dietën e një njeriu të shëndetshëm dhe të fortë, perimet duhet të zënë një vend të madh. Ato përmbajnë të gjitha vitaminat dhe mineralet e nevojshme që ndikojnë në energjinë seksuale dhe rrisin fuqinë.

Erofertil  Cila duhet të jetë kohëzgjatja normale e marrëdhënies seksuale

Perimet e mëposhtme kanë efektin më të madh në rritjen e aftësive seksuale:

 • turnips. Ai përmban të gjitha vitaminat e grupit B, si dhe A, E, K dhe substanca të tjera të dobishme për trupin mashkullor. Për shkak të përmbajtjes së lartë të glukorafaninës, rrepë konsiderohet një agjent i fuqishëm kundër kancerit;
 • karota – një burim i beta-karotenit, i cili në trup shndërrohet në vitaminë A. Siguron qarkullim të mirë të gjakut në organet e legenit, i cili ka një efekt pozitiv në mbledhjen, cilësinë dhe kohëzgjatjen e marrëdhënieve seksuale;
 • panxhar. Një burim bimor i zinkut që rrit nivelin e testosteronit dhe promovon një mbledhje;
 • asparagus është një profilaktik efektiv kundër çrregullimeve të sistemit gjenitourinar;
 • hudhrat. Përmirëson furnizimin me gjak të organeve, ul kolesterolin, stimulon sekretimin e testosteronit;
 • domate. Përveç vitaminave, ato përfshijnë likopen, i cili zvogëlon rrezikun e kancerit dhe rrit aftësinë për të lindur fëmijë;
 • lakër. Të gjitha llojet janë të dobishëm për trupin mashkullor, dhe lakra e arrave ndihmon në derdhjen e parakohshme;
 • onions. Burimi i të gjitha vitaminave të njohura. Rrit ndjeshmërinë dhe tërheqjen, normalizon sistemin riprodhues të mashkullit;
 • selino. Ai përmban androsterone – një afrodiziak i fortë që rrit qëndrueshmërinë fizike gjatë marrëdhënies seksuale, normalizon përbërjen e spermës dhe përmirëson mbledhjen.

Perimet do të sjellin përfitimin më të madh për potencën e freskët, për shembull, nëse bëni një sallatë prej tyre. Përveç kësaj, ato mund të jenë të ziera, të ziera ose të pjekura, duke shërbyer si një pjatë anësore për enët e mishit dhe peshkut.

Fruta të shëndetshme

Dije: bananet do të ndihmojnë në zgjatjen e marrëdhënieve seksuale! Por vetëm nëse i hani ato vazhdimisht.

Jo vetëm perimet, por edhe frutat përmbajnë të gjithë përbërësit e nevojshëm për të rritur fuqinë tek burrat. Përveç kësaj, ato zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve infektive dhe inflamatore, përfshirë organet gjenitale, ndihmojnë në forcimin e imunitetit, dhe për këtë arsye, përmirësojnë shëndetin dhe cilësinë e jetës intime.

Afrodiziakët më të fuqishëm janë frutat e tilla:

 • kivi. Për shkak të përqendrimit të lartë të vitaminës C, rrit rezistencën e trupit ndaj mikroorganizmave, të cilat, duke prekur organet e sistemit riprodhues, mund të shkaktojnë derdhje të parakohshme;
 • banane. Përdorimi i këtyre frutave shkakton një forcë të forcës dhe ndihmon në zgjatjen e marrëdhënieve seksuale;
 • fiq. Polifenolet, flavonoidet dhe antioksidantët, të cilët janë pjesë e frutave, ndikojnë në fuqinë dhe rrisin epsh më të mirë se Viagra;
 • pjeshkë. Ato përmbajnë një sasi të madhe kaliumi, fosfori, magnezi dhe hekuri, të cilat ndikojnë në mënyrë të dobishme në funksionin riprodhues të trupit;
 • shegë, në frutat e së cilës janë shumë vitamina dhe zink, duke kontribuar në prodhimin e testosteronit;
 • limon, portokall, mandarina – një burim i vitaminës C dhe acidit folik. Agrumet jo vetëm që shpëtojnë nga shumë sëmundje, por janë edhe antidepresantë të shkëlqyeshëm, ngritës dhe japin dashuri dashurie;
 • feijoa. Për sa i përket përmbajtjes së jodit, ky frut është superior ndaj ushqimit të detit dhe peshqve. Përdorimi i tij i rregullt rrit tonin e përgjithshëm të trupit dhe rrit dëshirën seksuale.
Erofertil  Shtimi i gjirit

Fruta potenciale hahet më së miri e freskët pa u përzier me produkte të tjera. Përveç kësaj, frutat mund të konsumohen në formën e lëngjeve. Shtë vërtetuar se një gotë me lëng portokalli, i pirë çdo ditë në stomak bosh, është një masë parandaluese kundër impotencës.

Vegetablesfarë perimesh dhe frutash janë të dëmshme për fuqinë

Përfitimet e frutave dhe perimeve për të rritur forcën e mashkullit janë padyshim. Por, si të gjithë produktet e tjera, ato duhet të konsumohen në moderim. Kjo është veçanërisht e vërtetë për agrumet dhe frutat ekzotike, të cilat në sasi të mëdha mund të shkaktojnë alergji, dispepsi dhe fenomene të tjera të pakëndshme.

Përveç kësaj, burrat nuk duhet të abuzojnë me patatet. Ai përmban shumë niseshte, e cila kontribuon në akumulimin e kolesterolit në enët dhe ngecjen e gjakut në organet e legenit, gjë që çon në një dobësim të fuqisë. Për të njëjtën arsye, nuk rekomandohet të hani perime në formë të skuqur ose turshi.

Shahinclub Shqipëri