Përmirësuesit e potencialit (5)

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Artikuj të ekspertëve mjekësorë

Një burrë dëshiron të mbetet gjithmonë burrë, dhe nganjëherë nuk do të ketë keq të dijë se cilat produkte që rritin fuqinë duhet t'i kushtohen vëmendje që gjithmonë të jenë "në krye".

Për pjesën kryesore të popullatës mashkullore, fuqia nuk është vetëm aftësia për të kryer marrëdhënie seksuale, por edhe tipari përcaktues i një burri, nderi dhe statusi i tij. Potenciali është përgjegjës për funksionin seksual të një burri, gjendjen e penisit të tij, shpejtësinë dhe tërësinë e një mbledhje, kohëzgjatjen dhe cilësinë e kontaktit seksual.

Fatkeqësisht, mosha dhe mënyra e jetesës lënë shenjën e tyre në funksionalitetin seksual të trupit mashkullor: zakonet e këqija (alkooli, pirja e duhanit, droga), përdorimi i zgjatur dhe i pakontrolluar i hormoneve anabolike, një numër i madh i situatave stresuese luajnë një rol të veçantë.

[1], [2], [3], [4], [5]

Arra potenciali

Produktet e dobishme që ndikojnë pozitivisht në epshin e mashkullit përfshijnë arra – një mjet i shkëlqyeshëm që ka një efekt gjithëpërfshirës efektiv në të gjitha proceset në trup, duke e furnizuar atë me të gjitha substancat e nevojshme. Njëkohësisht me vendosjen e metabolizmit kryesor dhe hormonal, forca gjithashtu forcohet.

Por, siç e dini, ka shumë lloje të arrave, kështu që çfarë saktësisht duhet të përdoret për të arritur rezultatin? Në fakt, pothuajse të gjitha llojet ekzistuese të arrave sjellin përfitime, dhe ju duhet t'i hani ato vazhdimisht, duke u përpjekur të alternoni një ose një tjetër të varieteteve të tyre.

Farë është kaq e pazakontë për arrat sa që rrit fuqinë dhe, nga rruga, jo vetëm mashkullin? Arrat përmbajnë shumë proteina dhe acide yndyrore të dobishme, të cilat rrisin prodhimin e hormoneve në trup.

Amino acidi arginina, unik në vetitë e tij, i pranishëm në arra, ka aftësinë për të rritur butësisht por jashtëzakonisht efektivisht lumen e venave dhe arterieve, gjë që lehtëson mbushjen e penisit me gjak gjatë një mbledhje, e cila përmirëson ndjeshëm cilësinë e marrëdhënieve seksuale. Ky përbërës i aminoacideve ndikon gjithashtu pozitivisht në spermatogjenezën, duke rritur numrin dhe lëvizshmërinë e spermatozoideve.

Tokoferoli antioksidues, zinku, seleni – këto janë substanca të domosdoshme për të mbështetur funksionin seksual, ato shpesh përdoren në mjekësi në trajtimin e faktorit të infertilitetit mashkullor.

Ushqimi i çdo arre rregullisht do t'i bëjë aftësitë tuaja seksuale të patundshme.

Erofertil  Tek djali në 3 vjet ngrihet

Fuqia e rritjes së frutave

Vitaminat dhe mineralet, të cilat janë thelbësore për fuqinë e plotë, gjenden gjithashtu në sasi të mëdha në fruta. Ndonjëherë një dietë frutash ndihmon të heqësh qafe shumë probleme seksuale. Frutat që rritin potencialin përmbajnë disa kombinime të vitaminave që mund të rivendosin dhe përmirësojnë funksionin seksual. Midis tyre, vlen të theksohen frutat që përmbajnë acide folik dhe askorbik, tokoferol dhe elementë të ndryshëm gjurmësh të domosdoshëm.

Agrumet – portokallet, mandarina, limonët – janë furnizues të shkëlqyeshëm të vitaminës C, e cila përshpejton metabolizmin, ushqen indet e trupit, përmirëson plotësinë e ndjesive gjatë marrëdhënieve seksuale. Kivi, shega, fiku dhe mango janë gjithashtu të pasura me vitamina thelbësore.

Shumica e frutave kanë aftësinë për të rritur testosteronin tek burrat, kjo pronë i bën përfitimet e tyre edhe më të dukshme. Kajsi, pjepër, ananas, papaja, pjeshkë, dardha, hurmë dhe rrush – të gjitha këto fruta thjesht janë të detyruara të përfshihen në dietën e vazhdueshme të përditshme të një njeriu të vërtetë.

Teaj potenciali

Drinkfarë pije pimë më shpesh gjatë ditës? Shumica e njerëzve do të zgjedhin çajin, natyrisht. Sidoqoftë, kjo pije mund të pihet jo vetëm për kënaqësi ose për të shuar etjen, por edhe me përfitim të madh për trupin. Teaaji që rrit potencialin – po, ka një!

Për shembull, çaj jeshil i zakonshëm. Përmban shumë zink, i cili kontribuon në sintezën e testosteronit, bllokon zhvillimin e prostatitit, mbështet tonin e sistemit muskulor të organeve gjenitale. Tërheqja e vetme është se çaji jeshil duhet të pihet në mënyrë të freskët, pihet pas ngrënies për të thithur më shumë elementë gjurmë.

Teaaji i kuq (hibiscus, ose hibiscus) forcon trupin dhe rrit në mënyrë të përkryer fuqinë. Teaaji i tillë përmban acid askorbik, proteina, aminoacide që rregullojnë proceset metabolike dhe funksionin seksual. Shtë më mirë ta përdorni atë të nxehtë në gjysmën e dytë të ditës.

Nëse nuk mirëpritni as çaj jeshil ose të kuq, atëherë ka një lajm të mirë për ju: mund të pini çaj të zi, por për të përmirësuar fuqinë, kardamomit, xhenxhefilit ose limonit duhet t'i shtohen asaj. Shtë gjithashtu e dobishme të shtoni në çaj dhe burime të tjera të vitaminave – rrush pa fara, mjedër, wort të Shën Gjonit, ijet e trëndafilave.

Shtesa potenciale

Mosmarrëveshjet në lidhje me përfitimet ose dëmet e shtesave dietike kanë vazhduar që nga fillimi i tyre. Nga njëra anë, ky produkt është natyral, zakonisht përmban përbërës bimorë ose shtazorë. Nga ana tjetër, kjo duket se nuk është një ilaç, por vetëm një shtesë ushqimore e rekomanduar.

Në fakt, efekti i përdorimit të një shtojce biologjikisht aktive mund të jetë i jashtëzakonshëm, por vetëm nëse përmbushen dy kushte themelore: shtesat dietike nuk duhet të blihen me dorë, por vetëm në barnatore; shtesat dietike duhet të kombinohen me ndryshime të caktuara në dietë dhe stilin e jetës.

Shtesat që rrisin fuqinë janë shumë të njohura në botë. Ekzistojnë disa qindra lloje të aditivëve të tillë. Këtu janë më të famshmit prej tyre:

 • Yarsagumba – një ekstrakt i të njëjtit rrënjë të emrit që përmirëson fuqinë;
 • Kapsulat e fuqisë – përshpejtojnë restaurimin e fuqisë, përmirësojnë ereksionin;
 • "Gentleman" – një analog i Viagra, por është më i butë dhe më efektiv;
 • "Luan Afrikan" – rrit fuqinë dhe zgjat kontaktin seksual;
 • Testosteroni i platinit – rrit zgjimin dhe forcon një mbledhje;
 • Kafe për burra – eliminon problemet ereksionit;
 • Levitra – pilula që rrisin fuqinë gjatë zgjimit natyror.

Xhenxhefili për të rritur fuqinë

Ne e dimë xhenxhefilin si erëza, të cilat shpesh i shtohen supave, sallatave dhe shumë pjatave kryesore. Ushqimi i kalitur me xhenxhefil është shumë i dobishëm për trupin në tërësi, dhe për fuqinë në veçanti.

Kjo rrënjë tropikale përmban shumë substanca të dobishme: magnez, fosfor, hekur, zink, kalcium dhe kalium, acid askorbik, vitamina të grupit B dhe vitaminë A.

Erofertil  Rritja e fuqisë në Egjipt

Fakti që xhenxhefili rrit fuqinë, mësuar vetëm në Kinën e lashtë, gjatë kohës së filozofit kinez Confucius. Xhenxhefili filloi të përdoret jo vetëm për ftohjet dhe çrregullimet e tretjes, por edhe si stimulues i ereksionit, për të zgjatur aftësitë funksionale të sistemit riprodhues.

Shkencëtarët kinezë të atyre kohërave që gjenden në vetitë e xhenxhefilit për të përmirësuar shtytjen e seksit; emri i saj i përkthyer nga kinezisht do të thotë "mashkullësi". Xhenxhefili pas zbulimeve të tilla është bërë një erëza shumë e shtrenjtë, përveç kësaj, ndonjëherë, për të përmirësuar efektin, asaj i shtuan kardamom dhe arrëmyshk.

Për të rritur fuqinë, mund të përdorni xhenxhefil në formë të freskët dhe të tharë, ose si vaj xhenxhefili. Mund t’i shtoni çajit për shije, përzieni me ujë dhe mjaltë rreth gjysmë lugë çaji për një gotë ujë.

Perime potenciale

Perimet kryesore "mashkullore", duke rritur fuqinë:

 • Lakra e Pekinit – përdoret për pastrimin e gjakut, forcimin e imunitetit, përmirëson rrjedhën e gjakut në organet gjenitale;
 • lulelakër – 50 g lakër të tillë përmbajnë një normë ditore të acidit askorbik; kjo perime reziston në zhvillimin e adenomës, parandalon dëmtimin dhe degjenerimin e qelizave, siguron mbrojtje antioksiduese;
 • brokoli – përmban acid folik, zink, hekur; largon toksinat dhe kripërat e metaleve të rënda nga trupi, pastron gjakun;
 • selino – rrit aftësitë seksuale të burrave;
 • Avokado – përmban shumë proteina, ka një efekt emocionues;
 • domate – përmbajnë një numër të madh të vitaminave dhe mineraleve, alkalizojnë gjakun;
 • kungull i njomë – përmbajnë proteina, acide yndyrore të ngopura dhe të pangopura, stimulojnë butësisht fuqinë;
 • karrota – një perime multivitamine, normalizon metabolizmin mineral dhe funksionin seksual; karotat janë burimi më i mirë i vitaminës A, i cili përmirëson testes, përshpejton sintezën e testosteronit dhe spermatogjenezës, aktivizon funksionin e gjëndrës së prostatës dhe vezikulave seminale.

Mjaltë për të rritur fuqinë

Mjalti përbëhet nga një numër i madh i lëndëve ushqyese, elementë gjurmë, aminoacide, hormone natyrale që stimulojnë natyrshëm dëshirën seksuale. Mjalti rrit fuqinë dhe forcon trupin e mashkullit.

Në dimër, rekomandohet të hani 1 lugë gjelle në ditë, në verë pak më shumë.

Për të rritur efektin, mjalti mund të përzihet me arra ose ndonjë arra tjetër: nuk është vetëm i dobishëm, por edhe shumë i shijshëm. Si aditivë të mjaltit përdoren kumbulla të thata, fiq, kajsi të thata, të copëtuara më parë në një mulli mishi.

Mjalti dhe produktet e tjera të bletarisë rivendosin në mënyrë të përkryer forcën e një njeriu dhe rrisin rrjedhën e gjakut në organet gjenitale. Glukoza dhe fruktoza, e përfshirë në mjaltë, japin energji, dhe biostimuluesit do të përmirësojnë cilësinë dhe kohëzgjatjen e kontaktit seksual.

Substancat e dobishme nga mjalti thithen në mënyrë të përsosur nga trupi i njeriut, duke siguruar një efekt të qëndrueshëm të rritjes së qarkullimit të gjakut në organet gjenitale, duke lehtësuar rrjedhën e gjakut arterial në rajonin inguinal.

Majdanoz për të rritur fuqinë

Majdanozi është erëza e zakonshme e njohur për të gjithë, duke përmirësuar shijen dhe aromën e pjatave. Shtë bukur të njohësh një pronë tjetër të kësaj gjelbërimi – majdanoz rrit fuqinë!

100 gram majdanoz përmbajnë dy norma ditore të acidit askorbik dhe vitaminës A, përveç kësaj, ai përmban vitamina të grupit B, vitaminë E, shumë elementë gjurmë të dobishëm.

Karakteristikat shëruese të majdanozit janë të natyrshme në pothuajse çdo pjesë të bimës: gjethe, rrënjë, fara. Mjekësia tradicionale rekomandon majdanoz për humbjen e forcës, punën e tepërt dhe mosfunksionimin seksual.

Përveç përdorimit të vazhdueshëm të këtij lloji të gjelbërimit si një shtues i pjatave kryesore të dietës, përdorimi i tij është i mundur edhe për përgatitjen e infuzioneve, zierjeve, çajit. Majdanozi pastron butësisht trupin, largon substancat toksike prej tij, rrit metabolizmin dhe rrit furnizimin me gjak të organeve. Shtë një antioksidant i shkëlqyeshëm që mbron trupin kundër radikalëve të lirë dhe ka një efekt anti-inflamator. Janë të njohura edhe vetitë antikancerogjene të majdanozit, të cilat parandalojnë zhvillimin e formacioneve malinje të gjëndrës së prostatës.

Erofertil  Mosfunksionim ngrerë vaskulogjenik

Krem kosi për të rritur fuqinë

Për të rritur fuqinë, rekomandohet të përdorni një shumëllojshmëri të produkteve të qumështit, duke përfshirë edhe salcë kosi. Shtë shumë ushqyese dhe përmban, përveç proteinave dhe yndyrave, një sasi mjaft të madhe të mineraleve (kalcium, magnez, zink) dhe vitamina (A, B, C, E). Krem kosi ndikon pozitivisht në sistemin riprodhues dhe ekuilibrin hormonal.

Shtë e rëndësishme të konsumoni salcë kosi, por jo ta abuzoni, pasi është një produkt mjaft kalori, dhe mbipesha nuk kontribuon në përmirësimin e fuqisë.

Krem kosi dhe çdo produktet e qumështit janë të pasura me proteina, e cila është e nevojshme për prodhimin normal të testosteronit; salcë kosi rekomandohet si një mjet për të përmirësuar spermatogjenezën, rritjen e cilësisë dhe sasisë së spermatozoideve.

Bazuar në salcë kosi, ju mund të bëni kokteje fortifikuese me shtimin e majdanozit, frutave të thata, mjaltit ose frutave tuaja të preferuara.

Hudhra për të rritur fuqinë

Hudhra rrit fuqinë, duke përshpejtuar qarkullimin e gjakut në rajonin inguinal, gjë që çon në një përmirësim të natyrshëm të aftësive seksuale.

Hudhra insistohet në alkool, shtohet në verë, qumësht, ose thjesht konsumohet me ushqim. Kjo bimë hollon enët e gjakut, duke rritur rrjedhjen e gjakut në organe.

Hudhra është një lloj antibiotiku që ka një efekt të dëmshëm në shumë lloje të baktereve. Pastron dhe hollon gjakun.

Alicina e substancës aktive që përmbahet në hudhër konsiderohet si një antioksidant i shkëlqyer; neutralizon bakteret, qelizat mikrobike, përfshirë ato kancerogjene të ndryshuara patologjikisht. Përbërja e hudhrës është pasuruar me substanca azotike, natrium, kalium, kalcium, magnez, selen, acide silikoni dhe fosforike, vitamina C, B, vajra të paqëndrueshëm dhe esencialë.

Hudhra parandalon plakjen e qelizave dhe enëve të gjakut të trupit.

Për të siguruar një efekt të qëndrueshëm, hudhra duhet të hahet vazhdimisht dhe çdo ditë, të paktën tre karafil në ditë. Sidoqoftë, nuk mund të përdoret nga të gjithë: efekti irritues i hudhrës ndikon negativisht në mukozën e stomakut në sëmundjet inflamatore të traktit gastrointestinal.

Pijet që rritin potencialin

Përveç çajit jeshil dhe të kuq, ekzistojnë edhe pije të tjera që rrisin fuqinë: të gjitha janë mjaft të sigurta dhe sjellin përfitime të prekshme për trupin.

Shtë shumë e dobishme të shtoni lëng limoni në çdo pije: një sasi e madhe e acidit askorbik aktivizon proceset metabolike dhe përshpejton metabolizmin. Ju mund të bëni një koktej ushqyes të vezëve të thajthit, mjaltit dhe lëngut të limonit: një përzierje e proteinave, glukozës, fruktozës dhe vitaminës C funksionon jo më keq se Viagra!

Një efekt i shkëlqyeshëm vërehet kur përdorni një përzierje të thuprës dhe lëngut të karotës; disa të dashuruar shtojnë lëng panxhar në të njëjtin vend. Këshillohet që të pini një pije të tillë një gotë në ditë, dhe atëherë rezultati nuk do të zgjasë shumë.

Komposto i zakonshëm i frutave të thata rrit aftësitë seksuale: prunes, fiq, kajsi, të gatuar dhe të kalitur me mjaltë, japin një efekt të shkëlqyeshëm. Mund të gatuani fruta të ziera dhe në bazë të manave të freskëta të rrush pa fara, mjedër, duke shtuar pak mjaltë dhe lëng limoni. Supë luleradhiqe dhe lëng rrepkë e zezë gjithashtu ndihmojnë.

Rezulton se ndryshimet e thjeshta në të ushqyerit mund të jenë mjaft të dobishme për shumë funksione në trup.

Nëse nuk jeni të sigurt në aftësitë tuaja seksuale, nuk ka nevojë të shkoni në farmaci për një mjet mrekullie. Ndoshta produktet që rrisin fuqinë janë në tryezën tuaj ose në frigorifer!

[6], [7], [8], [9], [10]

Shahinclub Shqipëri