Cilat janë mjetet më efektive për fuqinë

Everydo njeri që vuan nga impotenca ose ereksioni flakid, lind pyetja, si të zgjidhni një ilaç efektiv për fuqinë?

Për të stabilizuar funksionin erektil, mund të përdorni shtesa dietike, injeksione në penis, frenues sintetikë PDE-5, tableta homeopatike. Shumica e ilaçeve për të rikthyer forcën e mashkullit shiten në barnatore pa recetë.

Gjithashtu, mos hidhni poshtë metodat alternative të trajtimit. Ka shumë receta për zierje, tinkturë dhe balms. Për sa i përket efektivitetit, disa receta të njohura mund të krahasohen me ilaçe.

Ne do të analizojmë se çfarë mund të përdoret për impotencën, dhe cili ilaç do të jetë më efektiv?

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Metodat tradicionale të trajtimit

Problemet e potencialit kapërcehen nga shumë burra të moshës 50-60 vjeç. Arsyeja e mungesës së ngrihen mund të jenë sëmundje të caktuara, duke përfshirë diabetin, arteriosklerozën, presionin e lartë të gjakut, hipogonadizmin, etj. Ndonjëherë një mbledhje përkeqësohet për shkak të ndryshimeve të lidhura me moshën, punës së tepërt, qëndrueshmërisë psikologjike.

Shumë burra preferojnë trajtimin në shtëpi. Për këtë, pacientët përdorin zierje, tinkturë, balms dhe madje edhe supozitorë të bërë në shtëpi.

A ka kuptim të praktikohet vetë-mjekimi? Mjekët pajtohen që jo. Asnjë recetë popullore nuk do të ndihmojë me një probabilitet 100% për të rivendosur fuqinë. Për më tepër, disa produkte do të jenë të rrezikshëm për shëndetin.

Metodat alternative të trajtimit mund të përdoren vetëm si plotësues i terapisë konservatore. Cilat receta të gjyshit janë më të efektshmet, ne do t'i shqyrtojmë në tabelën më poshtë.

Erofertil  Si ndikon alkooli në fuqinë tek burrat (3)
Emri.Përbërësit.Metoda e përgatitjes.Dozimi.
Supë e lehta e Shën Gjonit.Liter me ujë të pastruar.

50-70 gram hypericum të tharë.

Derdhni barin me ujë, ziejeni ilaçin mbi nxehtësi të ulët për 20-30 minuta. Ftohtë dhe tendosje.Merrni 100-150 ml 3 herë në ditë.
Balsami i verës.500 ml verë të kuqe të thatë.

100 armë grammov.

50 gram rrush.

50 gram prunes.

Bluajini frutat e thata në një blender, derdhni verë. Dërgoni në frigorifer për 1-2 orë.Konsumoni 1-2 lugë çaji 2-3 herë në ditë.
Tinkturë xhensen.50 gram rrënjë xhensen të thatë.

500 ml alkool ose vodka.

Grind rrënjën e xhensen, përzieni me vodka ose alkool. Vendosni përbërjen në një enë qelqi të errët, dërgoni në frigorifer për një muaj. Pastaj tendosje.Pini 15-20 pika 2-3 herë në ditë.
Tinkturë xhenxhefili.50 gram rrënjë xhenxhefili.

600 ml vodka ose alkool.

Xhenxhefil bluaj, përzieni me vodka, vendosni përbërjen në një enë qelqi të errët. Dërgoni ilaçin në një vend të errët dhe të freskët për 20 ditë. Tendosje përmes çajrave.Konsumoni 10-15 pika 3 herë në ditë.
Një zierje galangale dhe viburnum.20 gram rrënjë të gjallë viburnum.

30 gram rrënjë galangale e tharë.

Grind rrënjën e galangal dhe viburnum, përzieni. Derdhni përzierjen me një litër ujë. Vlim në zjarr të ulët për 30-40 minuta. Ftohtë. Filtrojeni.Merrni 100-200 ml 2 herë në ditë.
Qirinjtë e bletës.50 gram dyll.

200 gram yndyrë shtazore.

50 gramë propolis të copëtuar.

Shkrihet yndyra e kafshëve, shtoni dyll dhe propolis në përzierje. Ziejini për 10-20 minuta, duke nxitur herë pas here.

Dërgoni përzierjen në frigorifer. Pas ngurtësimit, formoni supozitorë (gjatësia 5-6 cm, diametri 1 cm).

Futni 2-3 qirinj në ditë. Para procedurës, bëni një klizmë pastruese.

Para se të përdorni ndonjë recetë popullore, kërkohet këshillimi i mjekut.

Fosfodiesteraza selektive 5 frenuesit

Shumë mjekë pajtohen që ilaçi më i efektshëm për fuqinë është çdo frenues i fosfodiesterazës 5. Pse shumë ekspertë këshillojnë ilaçe të tilla? Gjithçka është e thjeshtë – një efekt pothuajse i menjëhershëm, një garanci 100% e rritjes së fuqisë, efektivitetit në çdo gjenezë të ED.

Efekti ndodh afro 20-60 minuta pas konsumimit të pilulës. Por vlen të përmendet se çdo frenues PDE-5 rikthen ngritësin jo më shumë se një ditë. Përdorimi i barnave të tilla duhet të jetë vetëm në ato ditë kur supozohet intimiteti.

Frenuesit më të mirë PDE-5:

Disavantazhi i frenuesve PDE-5 është kostoja e lartë. Por ka një mënyrë. Në Indi, prodhohen shumë gjenerika që janë identike në përbërje me Viagra, Cialis, Avanafil dhe Levitra, por kushtojnë 10-15 herë më pak.

Homologët më të njohur indianë janë Tadacip, Eregra, Avana, Vilitra, Vidalista, Stendra. Për më tepër, në Indi po bëhen përgatitje që përmbajnë jo vetëm një frenues PDE-5, por edhe dapoxetine, një frenues të rimarrjes së serotoninës. Farë jep?

Fakti është se kur kombinoni dapoxetine dhe një frenues fosfodiesterazë 5, është e mundur jo vetëm që të ktheheni një boner të fortë, por edhe të zgjasin ndjeshëm marrëdhëniet seksuale. Pilulat më të mirë të kombinimit janë Cenforce-D, Super P-Force, Super Vidalista, Super Vilitra.

Ilaçet e mësipërme kanë shumë kundërindikacione dhe efekte anësore, kështu që ju mund t'i përdorni ato vetëm me lejen e mjekut që merr pjesë.

Mjetet homeopatike

Mjetet juridike homeopatike ndihmojnë në forcimin e dëshirës seksuale dhe kthimin e një boneri të fortë. Shtë mjaft e thjeshtë t’i gjesh në barnatore. Ilaçet në këtë segment janë të lira, dhe gjithashtu janë plotësisht të padëmshëm.

Përzierjet homeopatike veprojnë si bazë, duke rritur prodhimin e oksidit nitrik dhe normalizojnë qarkullimin e gjakut në legen. Pra, cilat janë ilaçet më efektive në këtë segment?

Nëse besoni në vlerësime, atëherë lista e më të mirave përfshin:

 • Lycopodium. Një ilaç mjaft i rrallë, kështu që është e vështirë të gjesh në barnatore. Si pjesë e tretësirës matricë të polenit në hollimet C200, C30 dhe C60. Likopodiumi eliminon sindromën asthenike, rrit epshin dhe normalizon fuqinë. Gjithashtu, ilaçi lufton në mënyrë perfekte simptomat e prostatitit dhe hiperplazisë beninje të prostatës.
 • Impaza. Ilaçi bëhet në Federatën Ruse. Shtë një aktivizues i JO sintetazës. Ndihmon në rritjen e fuqisë dhe epsh, stimulon sintezën e testosteronit.
 • Erektin. Përbërja përfshin përbërës natyralë të bimëve, selen, përzierje homeopatike. Eرکتina kthen një boner të fortë, rrit dëshirën seksuale, eliminon simptomat e menopauzës mashkullore.

Ilaçet homeopatike praktikisht nuk kanë kundërindikacione dhe efekte anësore.

Pricks në një anëtar

Një efekt i mirë sigurohet nga injeksione në penis. Ekzistojnë një numër i barnave që janë të destinuara për administrim intracavernous. Si rregull, medikamente të tilla rekomandohen për formën organike të impotencës.

Cilat janë përfitimet e injeksioneve me gjemba? Tre avantazhe të rëndësishme janë një kthim i shpejtë i një ereksioni, një efekt i garantuar, mungesa e një efekti të theksuar toksik në mëlçi. Ndër të metat, mund të dallohet kosto e lartë dhe toleranca jo shumë e mirë. Përveç kësaj, në shumë burra, pas injektimit, penisi bymehet dhe hematomat shfaqen në të.

Deri më tani, 2 ilaçe përdoren për administrim intracavernous:

 1. Papaverine. Ilaçi ka një efekt vazodilues. Ajo siguron fuqi duke relaksuar strukturën e lëmuar të muskujve të penisit. Para injektimit, papaverina duhet të përzihet me një zgjidhje 0,9%
 2. Kaverdzhekt. Ilaç shumë i shtrenjtë, por jashtëzakonisht i efektshëm. Paketa përmban një tretës dhe një litofizat për përgatitjen e një zgjidhje injeksioni. Lyofilizati duhet të përzihet me një tretës. Një mbulesë është efektive për çdo lloj pafuqie.

Si të bëni një injeksion, mjeku që duhet të tregojë duhet të tregojë. Përgatitjet injektuese nuk duhet të përdoren pa u konsultuar me specialistë, pasi Papaverine dhe Kaverdzhekt mund të shkaktojnë dëm në trup nëse përdoren në mënyrë jo të duhur.

Ilaçet e mësipërme janë të ndaluara rreptësisht të merren së bashku me Viagra dhe çdo frenues PDE-5.

Ilaçet bimore të farmacisë

Nëse dëshironi të blini një ilaç të sigurt, dhe në të njëjtën kohë efektiv për të rikthyer fuqinë, duhet t'i kushtoni vëmendje përgatitjeve bimore.

Ato përbëhen nga aminoacidet, seleni, zinku dhe afrodiziakët e bimëve. Shumica e fondeve në këtë segment janë pothuajse plotësisht të sigurt. Disa tableta naturopatik mund të përdoren si nga burrat ashtu edhe nga gratë.

Pra, renditja e më të mirave përfshin:

 • Tribulus. Ndikon me siguri në trup, konsiderohet një mjet i padëmshëm për fuqinë. Normalizon funksionin erektil, ul nivelin e kolesterolit të keq, normalizon pjellorinë dhe kthen dëshirën seksuale. Përbërësi aktiv është ekstrakti i Tribulus terrestris.
 • Hidroklorur Yohimbina. Ilaç i lirë dhe shumë efektiv. Normalizon ngritësin, kthen epshin e lartë, rrit qëndrueshmërinë e forcës dhe ndalon sindromën asthenic. Efektive me menopauzën mashkullore. Komponenti aktiv është një ekstrakt nga lëvorja e pemës së yohimbe.
 • Saima. Si pjesë e xhensen, bari goryanka me lule të mëdha, rrënja e Morinda officinalis. Isshtë bërë në Kinë. Kapsulat Saimaa luftojnë në mënyrë të efektshme erections flaksid dhe epsh të ulët.
 • Kastori. Rrjedha e kastorit, L-arginina, vitamina E, kalciumi. Efektive në luftën kundër impotencës së një lloji psikogjen. ED organik nuk ndihmon.
 • Wooka Wooka. Përbërësit aktivë janë karissa ushqimore, triumfi i saldimit, virusi securinega, heteromorfi i pemëve. Vuka-Vuka rrit fuqinë, ndihmon për të ndaluar sindromën asthenic, kthehet epsh të lartë, stimulon prodhimin e testosteronit.

Ilaçet me bazë barnash gjithashtu kanë kundërindikacione, kështu që marrja e tyre pa u konsultuar me një mjek është e padëshirueshme.

Supplements

Pothuajse çdo njeri i moshuar ka sëmundje kronike të sistemit kardiovaskular. Në këtë rast, ilaçet e farmacisë nuk do të funksionojnë. Por ekziston një rrugëdalje – ju mund të përdorni aditivë biologjikisht aktiv.

Shtojcat përmbajnë afrodiziakë bimore, aminoacide dhe makronutriente thelbësore. Përbërja përzgjidhet në atë mënyrë që pacienti të mos ketë efekte anësore gjatë marrjes së ilaçit.

Vlen të përmendet se jo të gjitha shtojcat dietike janë efektive. Që nga sot, ka shumë falsifikime dhe një placebo. Dumiet më të njohura janë llak M-16, pika El Macho, Libidodrive, Urethroactive, Hammer Thor's, Urotrin, Biomanix, dylli me krem ​​të shëndetshëm, Pantogen.

Cilat shtesa dietike janë me të vërtetë të efektshme, i konsiderojmë në tabelë.

Emri.Përbërja.Indikacionet.Dozimi.
Lulëzim peruan.Ekstrakt peruan lulekuqesh, ekstrakt damiana, portokall, L-arginine, selen, zink.Impotencë.

1-2 lugë çaji 2-3 herë në ditë.
Ai u përpël.Shafrani tibetian, kordelet e kërpudhave kineze, xhensen, ekstrakt nga organet gjenitale të dre.Stanjacioni në legen.

1 pilulë 20-30 minuta para kontaktit seksual.
Super Yohimbe Plus.Yohimbe leh, pije alkoolike, damiana, palmetto, xhensen, ekstrakt muira puama.Ngritje e ngadaltë.

1 kapsul në ditë.
VigRX Plus.Manaferrat e murrizit, xhinko biloba, goryanka, piper i zi, palma e sabalit, farat e ujitjes, xhensen e kuqe, leh catuaba, tribulus, damiana, muira puama.Dobësi e përgjithshme.

1 kapsul në ditë.
AK-45.Rrënjë Yohimbe, xhensen, goryanka, L-arginine, piper i zi, leh pishe, pelte mbretërore.Qëndrueshmëri e ulët e energjisë.

Përqendrim i ulët plazmatik i testosteronit.

Shahinclub Shqipëri