Xhenxhefil për recetat e fuqisë

Një produkt si xhenxhefili shpesh përdoret për të rritur aftësitë seksuale. Përfitimet dhe dëmet e saj janë studiuar dhe provuar prej kohësh.

Recetat e xhenxhefilit për fuqinë e burrave që vuajnë nga impotenca mashkullore përdoren kur mjekësia tradicionale është e paefektshme.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Përbërja dhe përfitimet e bimës

Rrënja e xhenxhefilit për burrat përdoret gjerësisht në terapi në kombinim me metodat tradicionale të trajtimit. Përbërja e një bime medicinale përfshin shumë substanca të dobishme. Rrënja e xhenxhefilit përbëhet nga:

 1. acidi kafeik (eliminon inflamacionin e një natyre të ndryshme);
 2. acidi nikotinik (ndihmon në përmirësimin e cilësisë së gjakut, hollon enët e gjakut dhe heq efektet e helmimit);
 3. acid linoleik (normalizon trupin);
 4. triptofani (qetëson sistemin nervor, heq pagjumësinë dhe e bën një person më rezistent ndaj stresit);
 5. lizina dhe aminoacidet e tjera;
 6. vitaminat e grupeve A, B, C;
 7. elementë gjurmë (në veçanti magnez dhe zink, për të cilat ka nevojë sistemi riprodhues).
Erofertil  Probleme gjatë ngritjes gjatë marrëdhënies seksuale

Substancat që përbëjnë bimën dhe ndikojnë në gjendjen e pacientit shërbejnë gjithashtu si parandalim për zhvillimin e prostatitit dhe sëmundjeve të tjera të meshkujve.

Efekti në potencialin e rrënjës së xhenxhefilit është provuar prej kohësh dhe sot ka një numër të madh recetash me të.

Metodat popullore

Xhenxhefili për të rritur fuqinë përdoret në opsione të ndryshme gatimi. Trajtimi me rrënjë xhenxhefili fillon me vëllime të vogla në mënyrë që të përjashtojë zhvillimin e një reaksioni alergjik ose për të shmangur përkeqësimin e gjendjes së pacientit.

Nëse baza është rrënjë xhenxhefili, atëherë mund të përgatisni tinktura dhe zierje, koleksione çaji dhe marinada, dhe disa këshillojnë vetëm që të përtypni rrënjën.

E rëndësishme! Para se të trajtoheni me këtë bimë, duhet të bëni një ekzaminim të plotë dhe të konsultoheni me një specialist, të zbuloni se sa i dobishëm është produkti dhe nëse do të ndihmojë.

Xhenxhefili ndikon në fuqinë e dobishme dhe të butë, duke krijuar imunitet ndaj sëmundjeve të ndryshme.

Si një produkt i pavarur

Kjo është receta më e lehtë dhe më e lehtë për përgatitjen e një ilaçi. Një pjesë e vogël e rrënjës së xhenxhefilit duhet të përtypet plotësisht çdo ditë, pa u larë me asgjë. Kjo do të forcojë imunitetin, si dhe do të rrisë "shkallën" në marrëdhëniet me gjysmën e dytë, sepse produkti është një afrodiziak i fuqishëm.

Mund ta thani rrënjën e xhenxhefilit dhe ta grini në një pluhur të imët. 1 tbsp përdorni pluhur në stomak bosh çdo ditë si ilaç kundër impotencës mashkullore. Ju mund të përzieni pluhurin me mjaltin.

Recetë mjalti

Receta për një përbërje medicinale me xhenxhefil dhe shtimi i mjaltit është mjaft e thjeshtë. Rrënja ose pluhuri i freskët i xhenxhefilit mund të përzihet me mjaltë dhe të vendoset në një vend të errët ose në frigorifer për disa javë. Shtë e nevojshme të merrni një ilaç të tillë në mbrëmje për 1 lugë. para se të shkoni në shtrat.

Ju gjithashtu mund të përzieni 200 gramë mjaltë me 200 gramë rrënjë xhenxhefili, duke shtuar një çift limonë të pjekur. Mund të shtohet në gjethet e çajit dhe të merret çdo ditë duke shtuar në çaj.

Xhenxhefili dhe mjalti tonifikohen në mënyrë të përkryer, rritin imunitetin, janë të mira në luftën kundër problemeve në pjesën mashkullore. Përveç kësaj, këto janë receta shumë të shijshme.

Erofertil  Produktet më të dobishme për fuqinë mashkullore

Recetë e hithrës

Ekziston një formulë medicinale ku rrënja e xhenxhefilit për potencialin kombinohet me farat e hithrës. Për të përgatitur një ilaç të tillë do t'ju duhet:

 • 40 gram farë hithre;
 • 40 gramë mjaltë;
 • 20 g xhenxhefil dhe rrënjë limoni.

Ne ju rekomandojmë të shikoni një video në lidhje me përfitimet e xhenxhefilit për burrat:

Të gjithë përbërësit përzihen në një tas të thellë dhe përzihen plotësisht. Pastaj përbërja që rezulton transferohet në një kavanoz qelqi steril dhe mbyllet me një kapak të pastër.

Jetëgjatësia e ilaçit nuk është më shumë se dy javë. Merrni xhenxhefil në këtë formë, ju duhet 1 lugë. 3 herë në ditë.

Hithra është përgjithësisht shumë e dobishme për burrat me probleme potenciale. Ekzistojnë një numër i madh i recetave me farat dhe gjethet e bimës, si dhe infuzione të ndryshme që përdoren gjerësisht për të përmirësuar shëndetin e burrave.

Pini recetë

Nga xhenxhefili, mjalti dhe limoni, ju mund të përgatitni një mjet të shijshëm dhe të fuqishëm që jo vetëm që rrit shkallën e marrëdhënieve seksuale, por gjithashtu forcon sistemin imunitar. Ju mund ta merrni këtë tretësirë ​​si për burra ashtu edhe për gra.

Kështu që, ju nevojiten 300 g rrënjë xhenxhefili, të cilat duhet të lahen dhe të thahen plotësisht. Pasi të jetë tharë rrënja, ajo kalohet përmes një mulli mishi. Pastaj merrni 1 limon të mesëm, të pjekur, të verdhë. Mund ta zëvendësoni me dy gëlqere me madhësi të vogël.

Ata gjithashtu janë larë dhe tharë plotësisht, dhe pa hequr zverin, ato rrotullohen përmes një mulli mishi. Më pas të dy përbërësit kombinohen deri sa të qetë në një tas të pastër. Shtojcë xhenxhefili dhe limoni 4 lugë gjelle. mjaltë dhe përsëri të përziera.

Pija duhet të injektohet për një ditë në temperaturën e dhomës. Përbërësit do të lënë lëngun, i cili është mirë të merret 20 minuta para marrëdhënies seksuale. Shtë më mirë të pini në frigorifer.

Tinkturë në vodka

Përdorimi i tretësirës së alkoolit nganjëherë rrit efektin e xhenxhefilit, si ilaç për trajtimin e sëmundjeve të meshkujve. Mjeti është më i efektshmi nga të gjitha ekzistuesit në recetat popullore.

Do të duhen 400 g rrënjë xhenxhefili, të cilat duhet të lahen dhe thahen plotësisht, pastaj copëtohen dhe derdhin 0,5 litra vodka. Tinktura përgatitet në një tas qelqi ose qeramike.

Erofertil  Bletët dhe bimët kundër impotencës

Tinktura e xhenxhefilit mbi vodka duhet të injektohet për tre javë në një vend të errët dhe të freskët. Pastaj përbërja filtrohet, dhe ajo merret sipas skemës: 30 ml tre herë në ditë para ngrënies. Një tretësirë ​​e tillë është një depo e mikroelementeve dhe vitaminave më të dobishme, rrënja me këtë përgatitje ruan të gjitha pronat e dobishme.

Marinada e Rrënjëve të Xhenxhefilit

Kjo mënyrë për të përdorur xhenxhefilin erdhi tek ne nga Japonia. Xhenxhefili dhe fuqia në këtë vend janë koncepte shumë të lidhura ngushtë. Atje, burrat përdorin një produkt turshi çdo ditë për të përmirësuar funksionin erektil. Dhe përmbledhje të shumta në lidhje me këtë produkt, sugjerojnë se mjeti është shumë efektiv dhe efikas.

Përgatitja e rrënjës në këtë mënyrë është mjaft e lehtë. Për të filluar, ajo është larë mirë dhe pastruar. Pastaj prerë në feta të hollë dhe bie në gjumë 1 lugë. kripe.

Pasi të përzihet mirë, lihet të kripet për rreth një orë. Në këtë kohë, merrni një gotë e gjysmë uthull, një gotë sheqer. Pasi të keni përzier përbërësit, vendoseni në sobë dhe silleni në një çiban.

Salca që rezulton duhet të krijojë feta rrënjësore dhe të injektohet për një ditë.

Trajtimi me një trajtim të tillë do të jetë jo vetëm efektiv, por edhe i shijshëm. Përveç kësaj, mund të përdoret si një shtesë ekzotike për pjatat e njohura.

Противопоказания

Për të rritur fuqinë tek burrat, ka një sasi të madhe fondesh me xhenxhefil, por, pavarësisht nga të gjitha pronat e dobishme, kjo rrënjë bimësh gjithashtu ka kundërindikacione.

Në veçanti, pijet dhe tinkturat me xhenxhefil janë kundërindikuar tek pacientët:

 • ulçera peptike e stomakut;
 • hipertensioni dhe sëmundja kardiovaskulare;
 • gurë në veshka;
 • që vuajnë nga inflamacion i përsëritur.

Konsultimi me mjekun tuaj është i detyrueshëm përpara se të përdorni rrënjën e xhenxhefilit si ilaç.

Xhenxhefili për fuqinë mashkullore është një mjet i shkëlqyeshëm, vërtetohet historikisht, pronat e dobishme njihen gjerësisht në mjekësinë alternative.

Meshkujt me probleme të impotencës ose ereksionit duhet ta mbajnë këtë produkt të shëndetshëm në kuzhinë gjatë gjithë kohës. Pa përgatitur as ndonjë formulim dhe tretësirë ​​të veçantë, mund të përdorni xhenxhefil si një erëza origjinale ose të përgatitni pije freskuese të buta bazuar në të.

Shahinclub Shqipëri