Ilaçi për fuqinë, qëllimin e përdorimit dhe shkaqet e mosfunksionimit seksual

Pothuajse çdo njeri herët a vonë përballet me një problem të tillë si mosfunksionim ngrerë.

Sipas statistikave mjekësore, pas pesëdhjetë vjetësh, çdo përfaqësues i dytë i seksit më të fortë përjeton probleme me kryerjen e një marrëdhënie seksuale të plotë.

Farmakologjia moderne ofron një larmi ilaçesh potenciale që mund të përmirësojnë jetën seksuale të një njeriu.

Sidoqoftë, është e lehtë të hutoheni në një shumëllojshmëri të tillë të ilaçeve, kështu që para blerjes është e dobishme të studioni informacione për grupet kryesore të ilaçeve, parimet e efektit të tyre në potencë, kundërindikacione dhe praninë e efekteve anësore.

Farë është fuqia

Koncepti i përgjithshëm i fuqisë karakterizon aftësinë e një personi për të kryer një veprim. Në mjekësi, ky term shoqërohet me funksionin seksual të një mashkulli, përkatësisht me aftësinë e tij për të kryer një marrëdhënie seksuale të plotë.

Nëse një burrë ka një ereksion të rrjedhshëm, nuk është në gjendje të bëjë seks për një kohë të gjatë, dhe niveli i dëshirës seksuale është shumë i ulët, atëherë ata flasin për mosfunksionim ngrerë ose pafuqi. Anydo ilaç për fuqinë, pavarësisht nëse është ilaç, shtesë dietike apo afrodiziak natyral, është krijuar për të përmirësuar funksionin seksual të një mashkulli, megjithatë, për të eliminuar një çrregullim të vazhdueshëm, kërkohet një ekzaminim i specializuar.

Shkaqet e mosfunksionimit ngrerë

Një çrregullim i funksionit seksual ndodh për arsye të ndryshme, të cilat zakonisht ndahen në probleme psikologjike dhe shkelje të shëndetit fizik të trupit mashkullor.

Sipas ekspertëve, rreth tetëdhjetë përqind e rasteve të mosfunksionimit ngrerë ndodhin në patologji fizike, prandaj, çdo ilaç për fuqinë mund të përdoret vetëm si një shtesë në terapinë kryesore që synon luftimin e sëmundjes përkatëse.

Arsyet e mëposhtme çojnë në një shkelje të fuqisë:

 • patologjitë në sistemin endokrin (mbipesha, diabeti mellitus dhe sëmundje të tjera);
 • çrregullime të ndryshme mendore;
 • sëmundjet e sferës gjenitourinare (prostatiti, adenoma, infeksionet e traktit gjenitourinar);
 • dëmtimi fizik i një organi;
 • marrja e medikamenteve të caktuara;
 • sëmundjet degjenerative të trurit, për shembull, sëmundja e Parkinsonit;
 • mënyrën e jetesës së ulur;
 • prania e zakoneve të këqija që çojnë në dehje të trupit (pirja e duhanit, konsumimi i tepruar i alkoolit);
 • stresi kronik;
 • plakja e trupit

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Mjetet juridike për rritjen e fuqisë tek burrat: një përmbledhje e barnave

Ilaçet ndikojnë në trupin mashkullor në mënyra të ndryshme, kështu që ato kombinohen në grupe me një parim të ngjashëm veprimi.

Erofertil  Funksioni i dobët ngrerë i shkakut, çfarë të bëni dhe si ta trajtoni një problem

Disa ilaçe veprojnë drejtpërdrejt në penis, të tjerët rritin dëshirën seksuale dhe mjeku do t'ju tregojë se çfarë është më e mira për një burrë në këtë ose atë rast.

Parimi i veprimit të ilaçeve

Mjetet për rritjen e fuqisë tek burrat kombinohen në grupet e mëposhtme:

 • Frenuesit e fosfodiesterazës së llojit të pestë janë ilaçet më të njohura, pasi ato shpejt dhe të garantuara sigurojnë një marrëdhënie seksuale të plotë. Efekti i ilaçeve bazohet në aftësinë e tyre për të holluar enët e gjakut dhe për të mbushur penisin me gjak. Droga nuk ndikon në dëshirën seksuale, por me stimulimin e duhur të jashtëm çojnë në një mbledhje të fuqishme dhe të vazhdueshme, marrëdhënie seksuale të zgjatur dhe ndjeshmëri të rritur të penisit, gjë që rrit kënaqësinë seksuale. Përfaqësuesit e një grupi tabletash që veprojnë shpejt – Viagra, Levitra, Cialis.
 • Bllokuesit alfa-adrenergjikë, duke vepruar selektivisht në receptorë të caktuar, kontribuojnë në rritjen e rrjedhës së gjakut në organet e legenit dhe eliminojnë spazmat vaskulare. Kështu, trupat shpellorë të penisit mbushen lirshëm me gjak. Përveç efekteve të dobishme në anijet periferike, droga mund të forcojë dëshirën seksuale. Në këtë grup ilaçesh për të rritur fuqinë tek burrat, ekzistojnë ilaçe të tilla si hidroklorur Yohimbina dhe Phentolamine.
 • Aktivizuesit e NO sintetazës veprojnë zbutës në muskujt e lëmuar të penisit, i cili siguron furnizimin e parregulluar të gjakut në organ. Drogës rrit epsh, siguron një marrëdhënie seksuale të gjatë dhe, me përdorim të zgjatur, stimulon prodhimin natyral të testosteronit. Përfaqësuesi i grupit është Impaz.
 • Testosteroni si pjesë e medikamenteve përshkruhet nëse niveli i këtij hormoni në trupin e një njeriu është ulur ndjeshëm. Testosteroni në vetvete ka një efekt pozitiv në aktivitetin seksual të burrave, kështu që pas përfundimit të tij problemi i mosfunksionimit erektil mund të zgjidhet pa përdorimin e stimuluesve. Përfaqësues të ndritshëm të grupit janë Testosterone Propionate, Andriol.
 • Shtojcat dietike me përbërës bimorë në përgjithësi rrisin shëndetin e burrave. Mjetet juridike natyrore për rritjen e fuqisë tek burrat rritin epshin, përmirësojnë cilësinë e seksit, eliminojnë shkaqet e ereksioneve të pamjaftueshme, por vetëm me përdorim të zgjatur të pilulave.
Erofertil  Cilat ushqime kontribuojnë në funksion të mirë ngrerë

Përveç grupeve kryesore të ilaçeve, ilaçet me veprim vazodilues mund të forcojnë fuqinë. Këto përfshijnë Alprostadil (një analog sintetik i prostagladin E), Nosh-pa, Drotaverin. Përshtatjet natyrore, siç janë ekstraktet e limonit, xhensen dhe eleutherokoku, gjithashtu kanë një efekt pozitiv në fuqinë.

Ilaçet më të kërkuara për të përmirësuar funksionin seksual të një njeriu

Mjetet për rritjen e fuqisë tek burrat prodhohen në forma të ndryshme – tableta, kapsula, injeksione, kremra dhe spraje. Të gjitha ilaçet kanë karakteristikat e tyre të përdorimit, kundërindikacionet, efektet anësore dhe kohëzgjatjen e trajtimit. Kur zgjidhni një ilaç, duhet të merrni parasysh anën financiare të çështjes, pasi disa ilaçe nuk janë të lira, dhe për të arritur efektin e dëshiruar, mund të kërkohet një kurs trajtimi që zgjat me muaj.

Në forume në internet ka emra të barnave të ndryshme që përdoruesit i konsiderojnë më të efektshmet. Më shpesh, ilaçet e bazuara në sildenafil, tadanafil ose vradenafil, për shembull, Viagara, përmenden, në 10 ilaçet më të mira për potencial mund të gjeni edhe Impazu, Yohimbine, Andriol, Tribestan, Lovelas Forte, Verona, Alikaps.

Таблетки

Vendin e parë në vlerësimin e popullaritetit të barnave që rritin fuqinë janë ilaçet me veprim të shpejtë – Levitra, Viagra, Cialis dhe gjeneratat e tyre të shumta. Mekanizmi i veprimit në trupin e këtyre barnave është i njëjtë, dhe kundërindikimet dhe efektet anësore ndryshojnë pak. Tabletat janë të destinuara për një stimulim të vetëm të fuqisë, domethënë janë të dehur menjëherë para seksit. Sipas rishikimeve të burrave, Cialis ka veprimin më të shpejtë, dhe Levitra dhe Viagra kanë efektin më të mirë të ngritjes.

Tabletat merren gjysmë ore ose një orë para marrëdhënies seksuale të synuar. Kohëzgjatja e ilaçeve ndryshon nga 12 në 36 orë, në varësi të substancës aktive që është pjesë e ilaçeve. Lexoni më shumë rreth rregullave për marrjen e pilulave në udhëzime. Sidomos duhet të lexoni me kujdes listën e kufizimeve në përdorimin dhe efektet anësore të stimuluesve. Tabletat asnjëherë nuk duhet të merren nga persona me çrregullime serioze në sistemin kardiovaskular dhe që vuajnë nga hipertensioni.

Jo më pak të njohura në trajtimin e mosfunksionimit ngrerë janë tableta me testosteron, për shembull, Andriol. Ilaçet janë të përshkruara për impotencë endokrine, ulje të dëshirës seksuale, infertilitet. Tabletat merren çdo ditë, në një dozë individuale, e llogaritur nga një mjek. Kursi i terapisë është të paktën një muaj.

Për trajtimin e impotencës të shoqëruar me arsye psikologjike, shpesh përshkruhet hidrokloruri i androgjenit Yohimbine. Në mënyrë tipike, tabletat pihen një ose dy në ditë për katër javë. Pas një pushimi dy-mujor, kursi mund të përsëritet.

Erofertil  Teaji për të rritur fuqinë tek burrat

krem

Meqenëse tabletat veprojnë në të gjithë trupin dhe shpesh shkaktojnë shqetësime në mirëqenien e burrave, ilaçet lokale janë të dobishme për përdorim. Substancat aktive depërtojnë vetëm në indet e afërta, dhe jo në qarkullimin sistemik.

Mjetet për rritjen e fuqisë tek burrat në formën e kremrave dhe xhelave bëhen në bazë të përbërësve natyralë ose të sintetizuar. Shtë e mundur të stimulohet fuqia në nivelin lokal me ndihmën e Maxoderm, Persian Shah, Khimkolin. Droga aplikohet në penis për pesëmbëdhjetë, njëzet minuta para marrëdhënies seksuale.

Spërkatësit

Spërkatjet, si kremrat, aplikohen duke aplikuar një përbërës medicinal në organin gjenital. Ata janë të sigurt nga pikëpamja e efekteve anësore sistemike, por mund të shkaktojnë reaksione alergjike në formën e acarimit lokal të lëkurës dhe mukozave. Sprays efektive konsiderohen The Hard Gold Gun dhe Machoman.

Preparate bimore

Ekstraktet bimore dhe shtojcat dietike që përmbajnë përbërës bimorë janë gjithashtu të listuara shpesh. Ju mund të trajtoni mosfunksionimin erektil me Lovelace, Tongkat Ali Platinum, Alikaps, Tribestan, Skate Artë, Verona dhe shumë ilaçe të tjera të ngjashme.

Një tipar i këtyre ilaçeve është siguria e tyre për trupin, një efekt i dobishëm në të gjithë sistemin gjenitourinar, rritjen e dëshirës seksuale dhe përmirësimin e cilësisë së jetës seksuale të një njeriu. Ilaçet kërkojnë përdorim afatgjatë, por ndryshe nga ilaçet me veprim të shpejtë, ato mund të eliminojnë shkaqet kryesore të mosfunksionimit seksual dhe të kenë një efekt të zgjatur.

Ilaçi më i mirë për fuqinë në recetat popullore

Ilaçet që stimulojnë një ereksion mund të shkaktojnë efekte të ndryshme anësore, kështu që ato nuk janë të përshtatshme për të gjithë. Burrat me probleme shëndetësore, si dhe dashamirët e trajtimit pa pilula, mund të zgjedhin ilaçin më të mirë për fuqinë midis recetave të mjekësisë tradicionale. Duhet mbajtur mend se mosfunksionimi erektil mund të trajtohet me mjete juridike popullore vetëm në fazën fillestare të zhvillimit të patologjisë, në raste të tjera, ilaçet natyrore duhet të përdoren vetëm si shtesë e trajtimit kryesor.

Ilaçi më i mirë për fuqinë mund të gjendet në mesin e bimëve medicinale, produkteve të bletarisë, ushqimeve natyrale. Nga barishtet, hithra, lehja e Shën Gjonit, rrënja e xhensen, Ginkgo biloba, lehja e aspenit janë veçanërisht të njohura. Hudhra, farat e kungullit, mjalti, propoli, arrat, frutat e thata kanë një efekt të dobishëm në funksionin seksual.

Receta të shumta për rritjen e fuqisë mund të gjenden në faqet në internet ose barishtet. Vizitorët në forume trajtimi popullor shpesh shkruajnë për ilaçin më të mirë për fuqinë nga burimet natyrore. Ka receta të thjeshta nga ushqime ose barishte të disponueshme që mund të jenë po aq efektive sa disa ilaçe.

Shahinclub Shqipëri