Farë ju duhet të hani për të rritur fuqinë

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Receta për burra potencialë

Faktorët e mëposhtëm ndikojnë në uljen e secilës përbërës të përfshirë në konceptin e fuqisë mashkullore:

 • sëmundje kardiovaskulare – kolesterol i lartë, funksionimi i dobët i zemrës zvogëlon ereksionin;
 • diabeti mellitus;
 • obeziteti;
 • ndryshimet në lidhje me moshën te burrat mund të forcojnë shkaqet e mosfunksionimit seksual;
 • onkologji, skleroza e shumëfishtë, sëmundja e Parkinsonit, dëmtimet e palcës kurrizore;
 • depresioni, alkoolizmi, pirja e duhanit;
 • stresi i rëndë, problemet psikologjike mund ta përkeqësojnë problemin;

Përveç trajtimit të problemeve themelore fizike ose psikologjike, rritja e fuqisë së burrave të çdo moshe mund të stabilizohet në mënyrat e mëposhtme:

 • pajisje vakumi – një cilindër plastik i uritur për të përmirësuar rrjedhjen e gjakut në penis;
 • injeksione të barnave – papaverine, fenolaminë, prostaglandin për të rritur furnizimin me gjak;
 • përdorimi i kremrave, ointimeve të çastit;
 • rishikimi i ushqimit; refuzimi i birrës;
 • Implantet mjekësore kirurgjikale ndihmojnë në përmirësimin e funksionit ngrerë kur metodat e tjera dështojnë.

Produkte

Pyetja më e njohur në kundërshtim me dëshirën seksuale: cilat ushqime rrisin fuqinë e burrave? Ushqimi normal është çelësi për funksionimin normal të sistemit riprodhues të mashkullit. Sipas rekomandimeve të mjekëve, ushqimi për burra duhet të përmbajë 30% yndyrë për prodhimin e hormoneve, proteinave, fosforit, zinkut dhe vitaminës E. isshtë e dobishme të përfshini produktet e mëposhtme për fuqinë në dietë:

 • me fosfor – maja e birrës, krunde, farat e kungullit, bajamet, fasulet, kedri, kërpudhat, majdanozi, selinoja, mishi;
 • me zink – tërshëra, thekër, vezë, bishtajore, mëlçi viçi, goca deti, rrënjë xhenxhefili, rrepë, vaj ulliri, alga deti;
 • me vitaminë E – bukë me grurë të plotë, arra, soje, vaj luledielli, fara luledielli, spinaq, kikirikë, banane, qengj;
 • një sasi e vogël çaji, kafeje, një çift gotash alkooli nuk do të dëmtojnë rrjedhën e gjakut në organet gjenitale të një njeriu.

përgatitjet

Farmacitë ofrojnë ilaçe natyrale për të rritur fuqinë tek burrat, të cilat mund të rrisin rrjedhën e gjakut dhe të forcojnë ereksionin. Ato më të njohura përfshijnë:

 • Alprostadil – një analog i prostaglandinës, injektohet në penis në një dozë të përcaktuar individualisht nga një urolog;
 • Biomanix – përmban një kompleks të substancave për të stimuluar epshin mashkullor dhe L-argininën për të prodhuar testosterone;
 • Stimerekt – një përgatitje shtëpiake për laktatin e zinkut dhe rrënojat e meshkujve të një renë (një afrodiziak i fuqishëm);
 • Viagra dhe Cialis – relaksoheni muskujt e lëmuar të trupave shpellorë, janë në gjendje të rrisin rrjedhën e gjakut dhe ngritjen në meshkuj.

Mjetet juridike popullore

Nga metodat e mjekësisë tradicionale, zierjet dhe tinkturat e mëposhtme të bimëve medicinale përdoren për të rritur fuqinë tek burrat:

 • një zierje e dioikës së hithrës në sasinë e një lugë gjelle në një gotë para ngrënies për të stimuluar funksionet gjenitourinare;
 • një përzierje e farave të hithrës, verës së kuqe dhe mjaltit për të rritur fuqinë;
 • çaj bimor me xhensen dhe mjaltë ose tretësirë ​​të rrënjës së bimës;
 • infuzion i trumzës – një gotë pije në ditë trajton çrregullime seksuale;
 • copë rrënjë kalamus të tharë;
 • një përzierje e mjaltit, lëngut të karotës, verës së kuqe, xhenxhefilit dhe arra;
 • pini në verë të nxehtë të bardhë, lëng portokalli dhe limoni, mjaltë, nenexhik, kardamom, karafil dhe kanellë.

Ata që vuajnë nga mosfunksionimi seksual janë të interesuar se si të rrisin fuqinë tek burrat në mënyra natyrale. Përgjigjet popullore për këtë pyetje janë një përmbledhje e të ushqyerit në favor të stërvitjes fizike të duhur, të moderuar dhe ushtrime speciale për të stimuluar sistemin gjenitourinar.

Shtë e dobishme për burrat të monitorojnë shkallën e konsumimit të alkoolit, të heqin qafe peshën e tepërt, stresin dhe tendosjen nervore. Cilësia e gjumit duhet të përmirësohet dhe vetëm në mungesë të efektit të të gjitha mënyrave për të marrë pilula dhe stimulues të fuqisë.

Metodat e promovimit

Urologët dhe andrologët dallojnë faktorët kryesorë të mëposhtëm që mund të forcojnë fuqinë tek burrat:

 • të ushqyerit;
 • metodat popullore;
 • trajnimi;
 • marrja e medikamenteve;
 • Psikoterapia;
 • përveç kësaj, meshkujt rekomandohet të kontrollojnë sfondin hormonal.

Ushqim

Produktet TOP 5 janë në listë për të stimuluar epsh. Ja çfarë këshillojnë ushqyesit për të rritur fuqinë e burrave:

 • stomaku i devesë – marrë në formë të tharë ose në formën e tretësirës së alkoolit gjysmë ore para marrëdhënies seksuale;
 • goca deti – të pasura me zink dhe aminoacide të rralla, stimulojnë prodhimin e testosteronit dhe rrisin vëllimin e spermës, ata duhet të hahen të papërpunuara, mundësisht të kapur në pranverë;
 • flakërues – peshku i shëndetshëm përmban zink, aminoacide, vitamina A dhe E, është më mirë ta avulloni atë, zierje ose zierje;
 • skumbri i zier – një tjetër peshk i dobishëm për burrat për shkak të përmbajtjes së acideve omega-3 dhe 6, ai mund të rrisë fuqinë, të rrisë numrin e spermës për shkak të jodit;
 • rrepë – një perime mund të hahet e papjekur ose e zier, përzihet me mjaltë, karrota me pure ose qumështin e lopës.

Ndër këshillat se si të rritet fuqia tek burrat, metodat popullore të terapisë janë të njohura:

 • një përzierje arre dhe mjaltë – merrni një lugë gjelle pas vakt 2-3 herë në ditë me një kurs muaji, mund të hani në vend të një rostiçeri;
 • çaji me shtimin e karafilit, xhenxhefili ose shafrani normalizon funksionin erektil;
 • dy lugë të lugës së Shën Gjonit derdhni një gotë ujë të nxehtë, lëreni për një orë, tendosni, pini 50 ml tri herë në ditë;
 • pudrosni katër lugë perime rrënjë majdanozi me gjashtë lugë sheqer, vlim 15 minuta, insistoni tetë orë, pini tre lugë në ditë në një lugë gjelle para se të hani;
 • pini çaj nga konet e hopit gjysmë gote dy ose tre herë në ditë për një kurs prej një muaj e gjysmë për trajtimin e mosfunksionimit ngrerë.
Erofertil  Mosfunksionim ngrerë me Prostatit

Metodat e mira për të rritur fuqinë janë ushtrime të veçanta që janë pjesë e gjimnastikës ditore të burrave. Gjysmë ore duke bërë ushtrime në ditë rrit ngritjen për pesë herë. Këtu janë disa ushtrime të dobishme për të rregulluar mosfunksionimin tuaj ereksion:

 • Shtrije muskujt e perineumit për 10 sekonda ndërsa qëndron në këmbë, ulur dhe shtrirë, duke imagjinuar se po mban një rrjedhë urine ndërsa zbraz fshikëzën;
 • qëndroni drejt, ulni duart poshtë, ecni, duke ngritur gjunjët sa më lart;
 • ngrihuni, pak përkulni gjunjët, shtrëngoni dhe qetësoni muskujt gluteal, duke imagjinuar një gur të sanduiçuar mes tyre;
 • vraponi në vend pa i çuar çorapet nga dyshemeja, vetëm thembrat tuaja;
 • shtrihuni në shpinë, përkulni gjunjët, mbështesni këmbët në dysheme, ngrini legenin tuaj;
 • shtrirë, shtrini pak këmbët, tendosni muskujt e perineumit midis anusit dhe testikujve;
 • uluni në një karrige, imagjinoni mendërisht hikërror mbi të, përpiquni ta "mblidhni" atë me muskujt e mollaqit.

Nëse nuk ka kundërindikacione, dhe metodat e mëparshme nuk ndihmojnë shumë për të zgjidhur problemin, atëherë mund të merrni ilaçet natyrale ose farmakologjike të mëposhtme:

 • Impaza – relakson muskujt e lëmuar të legenit, rrit rrjedhjen e gjakut në trupat shpellorë të penisit;
 • Yohimbine – ka një efekt në sistemin nervor qendror, rrit dëshirën seksuale;
 • Testosteroni – përshkruhet vetëm nga mjekët në përputhje me dozat nga tabelat me një rënie në sintezën e hormoneve seksuale mashkullore në formën e injeksioneve ose tabletave;
 • Tongkat Ali Platinum – Suplementet me një rrënjë të artë në përbërje mund të forcojnë një ereksion, të zgjasin marrëdhëniet seksuale, të rrisin ndjeshmërinë, qarkullimin e gjakut të organeve të legenit;
 • Alikaps është një shtesë e shpejtë dietike me ekstraktin e palmës së rrëshqitur, eurycoma me gjethe të gjata stimulon rregullimin e sistemit hormonal, ka për qëllim forcimin e fuqisë së burrave.

Të gjitha ilaçet veprojnë tek pacienti vetëm nga ana fiziologjike, domethënë kur një burrë dëshiron të ketë marrëdhënie seksuale, por fizikisht nuk mund ta bëjë këtë.

Si të rritet fuqia nëse nuk ka shtytje seksi? Në këtë rast, është e nevojshme të aplikoni metoda psikologjike të ekspozimit. Metodat psikogjenike të ekspozimit zgjidhen individualisht, bazuar në devijimet në dispozicion.

Psikoterapisti po merret me këtë çështje. Trajtimi zakonisht përfshin një çift të martuar, partnerë seksualë.

Për të rivendosur fuqinë mashkullore, menyja duhet të përfshijë vitamina dhe minerale të ndryshme që kontribuojnë në depërtimin më të mirë të impulseve nervore. Konsideroni se çfarë ju duhet të hani për të normalizuar funksionin e trupit.

Përveç ngrënies së ushqimeve të shëndetshme, përjashtoni ushqime të dëmshme nga dieta juaj, duke përfshirë:

 • alkolike;
 • salcice të tymosura;
 • sode e ëmbël;
 • pasta dhe bukë të bardhë;
 • ushqim i shpejtë;
 • kafe.

Produktet që mund të ndikojnë në fuqinë mashkullore janë quajtur prej kohësh afrodiziakë. Emri "afrodiziak" e ka origjinën në Greqinë e lashtë nga perëndeshë Afërdita. Ato ndikojnë në forcën dhe qëndrueshmërinë e mashkullit.

Këto janë substanca të rëndësishme dhe të nevojshme për trupin mashkullor. Produktet e Afërdizakut duhet të përfshijnë vitaminat A, E dhe B. Besohet se A dhe E janë vitaminat e vërteta të riprodhimit, dhe B është një vitaminë që ndihmon për të kryer një impuls përgjatë mbaresave nervore.

vitaminat janë një përbërës i rëndësishëm i shëndetit të burrave

Një mbledhje përmirësohet nga konsumimi i rregullt i yndyrnave të pangopura dhe karbohidratet. Shtë e sigurt të thuhet se nëse rregulloni ushqimin e një burri, mund të arrini jo vetëm shëndet, por edhe forcë, qëndrueshmëri në marrëdhëniet seksuale.

një dietë e rregulluar siç duhet për burrat përmirëson cilësinë e seksit

Nëse në mënyrë specifike emërtoni produkte të caktuara, atëherë në radhë të parë mund t’i vendosni ato bimë:

Produktet e qumështit, peshku dhe mishi mund të ndikojnë në cilësinë dhe fuqinë e spermës, pasi ato janë burimet kryesore të proteinave.

Mund të themi me siguri se mishi për burrat është një produkt jetësor. Shtë ky produkt që ndihmon në rregullimin e nivelit të një hormoni të rëndësishëm në trup – testosteronin. Mishi është gjithashtu një burim i domosdoshëm i proteinave shtazore.

mishi – një burim i proteinave dhe një rregullator i testosteronit

Arrat që rritin potencialin dhe përfitimet e tyre

Një mbledhje është shenja kryesore e aftësisë së një burri për të bërë seks.

Ndërtimi i dobët ose mungesa e tij krijon shqetësime të rëndësishme psikologjike dhe emocionale, formojnë komplekse.

Problemi se si të rritet fuqia është e njohur për burrat e të gjitha moshave, pa përjashtim.

Djemtë e rinj kanë frikë nga hera e parë, nga e cila mund të ndodhin dështime, duke sjellë situata të sikletshme, përçarje.

Me jetën e rregullt seksuale, fuqia stabilizohet, një burrë mëson të kontrollojë me shkathtësi organin gjenital, të kontrollojë ngritjen e tij. Në periudhën nga 25 deri në 35 vjet, më shumë vëmendje i kushtohet jo sasisë, por cilësisë së intimitetit me një grua.

Dobësimi i një mbledhje ndodh në sfondin e punës së tepërt, lodhjes, stresit. Sëmundjet kronike, çrregullimet e sistemit kardiovaskular ndikojnë në fuqinë.

Shkaqet e zakonshme të funksionit të ereksionit të dëmtuar janë overeating, alkoolizmi, pirja e duhanit, varësia nga droga, mungesa e aktivitetit fizik.

Për të rritur fuqinë, duhet të veproni në një mënyrë komplekse – të rivendosni ekuilibrin mendor dhe emocional, të përmirësoni shëndetin, të përmirësoni mirëqenien, të humbni peshë. Për ta bërë potencialin të ndihmojnë më mirë medikamentet, fizioterapinë, metodat e tjera të ekspozimit pa ilaçe.

Anijet e shëndetshme janë çelësi i potencës së cilësisë për burrat. Një ereksion i plotë me kohë të plotë arrihet për shkak të rrjedhjes së gjakut në organet gjenitale.

Nëse ndodh vazospazma, ato bllokohen me pllaka kolesteroli, gjaku qarkullon dobët në trup, një mbledhje përkeqësohet, ose nuk ndodh aspak.

Shumica e barnave në dispozicion komercial janë në dispozicion në formën e tabletave. Ekzistojnë disa grupe ilaçesh që synojnë rritjen e fuqisë mashkullore.

Si të rritet fuqia e një burri me ilaçe:

 • Frenuesit e fosfodiesterazës (Udenafil, Vardenafil, Tadalafil, Sildenafil ose Viagra). Veprimi i këtyre ilaçeve shprehet në relaksimin e mureve të enëve të gjakut, gjë që përshpejton në masë të madhe dhe forcon mbushjen e penisit.
  Efekti pozitiv i ilaçit zakonisht zgjat 4-6 orë në të njëjtën kohë.
 • Donatorët e oksidit azotik (Impaza, Agmatin, Citrulline, Arginine). Mekanizmi i tyre i veprimit bazohet në një rritje në prodhimin e oksidit nitrik në trup, i cili ndikon në mënyrë të favorshme në tonin e përgjithshëm të enëve të gjakut.
  Substanca relakson muskujt e lëmuar, gjë që shkakton një rritje të fuqisë mashkullore. Ilaçi është i dehur në një kurs – 12-14 ditë për 1 tabletë.
 • Përgatitjet e androgjenit (Andriol TK, enanthate testosterone, metiltestosterone). Testosteroni është një hormon përgjegjës për forcën fizike dhe qëndrueshmërinë tek burrat. Nëse prodhohet në mënyrë të pamjaftueshme, vërehet një ulje e fuqisë, një mbledhje përkeqësohet.
  Përgatitjet e testosteronit rivendosin ekuilibrin hormonal, përdoren gjerësisht për të rritur fuqinë tek burrat. Mjeku përshkruan ilaçin bazuar në analizën e hormoneve të gjakut, ju mund të pini pilula ose injektoni.
 • Agjentët bllokues alfa-adrenergjikë (Alfuzosin, Ditamin, Redergin, Urokard). Substancat që ato përmbajnë receptorë bllokues adrenergjik, që çojnë në vazodilim dhe ereksione të përmirësuara.
  Një përmirësues i ereksionit vepron në metabolizmin në prostatë, normalizon tonin vaskular dhe rrit shtytjen e seksit tek burrat.
 • Analoge sintetike të prostaglandinave. Ai stimulon muskujt e trupave kavernozë, duke kontribuar në mbushjen intensive të organeve gjenitale me gjak. Ilaçi Alprostadil është një analog sintetik i prostaglandinës E.
  Ilaçi injektohet direkt në penis, në mënyrë që të veprojë në rrjedhjen venoze në të.
 • Antispasmodics (Drotaverinum, Papaverineum). Zgjeroni arteriet kryesore, për shkak të së cilës mund të rritni fuqinë. Ato përdoren njëkohësisht në formën e injeksioneve në indin e penisit. Për trajtim afatgjatë, ato nuk përdoren, pasi ato nuk kanë efektin e nevojshëm.
 • Ilaqet kundër depresionit. Ky është një grup i gjerë i barnave me përbërje dhe qëllime të ndryshme. Një efekt anësor kur merrni antidepresantë është një zgjatje e një mbledhje 3-4 herë. Forcimi i fuqisë mund të arrihet duke përdorur disa ilaçe në të njëjtën kohë që përshpejtojnë mikroqarkullimin e gjakut.
 • Aditivë biologjikisht aktivë (Lovelas, Sealeks, Alikaps, Kali i Artë, Shpansky fluturojnë). Shtojcat zakonisht kanë një përbërje të kombinuar, ato bazohen në lëndë të para natyrore me origjinë bimore ose shtazore.
  Efekti i ilaçeve natyrore në trup është gjithashtu kompleks – përtëritje, humbje peshe, përmirësim i mirëqenies, shërim, rritje e rezistencës ndaj stresit, përshpejtim i proceseve metabolike, pastrim.
Erofertil  Ushtrime potenciale

Mbi mënyrën sesi të forcohet fuqia, njerëzit kanë menduar për shekuj. Burrat fisnikë dhe njerëzit e thjeshtë kërkuan të rritnin fuqinë seksuale. Receta dhe dieta speciale të njohura prej kohësh që kontribuojnë në rivendosjen e shëndetit të burrave.

Metodat popullore

Që nga kohërat e lashta, njerëzit kanë përdorur bimë medicinale për të rritur fuqinë. Ka vetëm disa bimë që konsiderohen stimulues të fuqishëm të ereksionit te burrat. Ato përdoren më së miri veçmas nga njëra-tjetra, pa u përzier.

Si të rritet fuqia tek burrat me barishte dhe rrënjë:

 • Xhensen. Për shkak të vetive të tij të mrekullueshme, quhet rrënja e dashurisë. Një gotë me ujë të valë do të ketë nevojë për 2 lugë të lëndëve të para të thata të copëtuara.
  Infuzion ziejmë mbi nxehtësi të ulët për një orë, pastaj lihet të ftohet, filtrohet, mjalti dhe kanella.
  Pini një pije gjysmë gote 2 herë në ditë pas ngrënies në mëngjes dhe në mbrëmje.
 • Trumzë (trumzë). Bima përdoret për të trajtuar mosfunksionimin erektil, përdoret për qëllime profilaktike.
  Me dobësi seksuale, është e dobishme të pini çaj me trumzë. Një filxhan kërkon 1 lugë gjelle pa një kodër bar të thatë të copëtuar. Një pije pihet për disa minuta, sa më shumë që të jetë e mundur të pini 5 gota çaj me trumzë në ditë.
 • Teaaj Ivan (zjarrit). Bima përmban një kompleks të tërë të substancave biologjikisht aktive – makro dhe mikroelemente, vajra esencialë, antioksidantë, vitamina, aminoacide, flavonoide. Ai stimulon prodhimin e testosteronit, që nënkupton një rritje të dëshirës seksuale.
  Një majë e gjetheve të thata të lëngut të zjarrit derdhen me ujë të valë, insistojnë jo shumë gjatë, pini si çaj, dy herë në ditë.
 • Lemongras kineze. Frutat dhe farat e limonit kanë një efekt të përgjithshëm forcues, rinovues dhe tonik në trupin e njeriut. Mënyra më e lehtë është të merrni 5-7 manaferrat ose farat në ditë.
  Mund të derdhni manaferrat e thata me ujë të valë, të pini infuzion menjëherë përpara aktit të dashurisë.
 • Wort e Shën Gjonit Bima medicinale shkon mirë me kulturat e tjera, të përdorura shpesh në koleksione. Merrni infuzionin e lythave të Shën Gjonit për një ngritje të qëndrueshme duhet të jetë jo më gjatë se 3 javë, përndryshe mund të ndodhë efekti i kundërt.

Potenciali dhe ushqimi

Ka ushqime të veçanta të quajtura afrodiziakë që stimulojnë fuqinë në të dy gjinitë. Ekziston edhe një pjesë e veçantë e gatimit kushtuar enëve që kanë një efekt erotik në çiftet në dashuri.

Countrydo vend është i famshëm për produktet e tij, të cilat, sipas popullsisë, janë një simbol i dashurisë dhe pasionit. Në Afrikë, ky është mishi i gjarprit, në Lindje – brio me rhino, në Evropë – kërpudha, në Veri – Manaferrat.

Ka produkte më të njohura për njerëzit që kanë një efekt emocionues. Këto janë zarzavate me erëza, erëza, ushqime deti, fruta, qepë, hudhra, mjaltë, djathra.

Shkencëtarët kanë vërtetuar se aktiviteti seksual do të jetë normal nëse trupi ka mjaftueshëm vitaminë A, E dhe grupin B.

Ata janë përgjegjës për instinktin e riprodhimit, kontribuojnë në transmetimin më të mirë të impulseve nervore.

Edhe në Rusinë e Lashtë ata e dinin se një përzierje e arra dhe fruta të thata, të kalitur me mjaltë, rrit një ngritje. Për të përgatitur përbërjen emocionuese, do t'ju duhen 200 gram rrush të thatë, prunes, kajsi të thata, fiq, 12 copë kernele arre, kikirikë dhe bajame.

Të gjithë përbërësit janë copëtuar imët, të kombinuar me 3 lugë mjaltë. Përzierja e arrave me fruta ruhet në frigorifer, konsumohet çdo ditë nga 1-2 lugë çaji.

Jetë

Potenciali ulet natyrshëm kur njeriu plaket. Në fakt, impotenca mund të parandalohet nëse mbani shëndet të mirë dhe drejtoni një mënyrë jetese të shëndetshme.

Vitet e fundit, problemi i mosfunksionimit ereksion është bërë shumë më i ri, të rinjtë që janë 30 ose 35 vjeç po mendojnë për këtë.

Doctordo mjek do të konfirmojë që kjo është për shkak të mungesës së aktivitetit fizik dhe sportit, zakone të këqija, ushqyerjes së dobët, mungesës së vitaminës, punës së tepërt, stresit të vazhdueshëm.

Problemet serioze shëndetësore – diabeti, skleroza dhe dëmtimet – çojnë në impotencë të plotë.

Shumica e burrave janë të shqetësuar për një ngritje të dobët, e cila mund të rikthehet duke rregulluar stilin e jetës, duke korrigjuar zakonet.

Si dhe si të rritet fuqia:

 • Lëvizje. Një mënyrë jetese e ulur është armiku i parë i shoqërisë moderne. Mungesa e aktivitetit fizik çon në bllokim, i cili është jashtëzakonisht negativ për funksionimin e organeve gjenitale mashkullore.
  Në mënyrë që gjaku të qarkullojë normalisht në trup, është e rëndësishme aktiviteti i vazhdueshëm i moderuar fizik – vrapim në mëngjes, stërvitje, shëtitje në mbrëmje, vizita në palestër.
 • Shëndeti. Pasojat e pirjes së duhanit dhe abuzimit me alkoolin mund të jenë mosfunksionimi ngrerë, diagnoza më e keqe për çdo njeri. Nikotina promovon formimin e pllakave të kolesterolit në muret e enëve të gjakut, në disa raste ju duhet të kërkoni ndihmë kirurgjikale.
 • Të energjisë. Për prodhimin e plotë të spermës, proteinat, aminoacidet, elementët gjurmë janë të nevojshme. Baza ideale për një burrë seksualisht aktiv do të jetë mishi, barishtet, perimet.
  Periodikisht, frutat, drithërat dhe bishtajoret duhet të përfshihen në dietë. Por gjithçka e ëmbël, yndyrore, e skuqur, e kripur, e tymosur nga menyja është më mirë të hiqet.
 • Rutinë e përditshme. Duke alternuar si duhet punën dhe pushimin, mund të arrini një përmirësim të ndjeshëm në mirëqenie, të forconi ngritjen. Ndodh kështu që pas një pushimi të mirë, forca dhe dëshira kthehen te njeriu.
Erofertil  Si mund të rritet kohëzgjatja e marrëdhënieve seksuale për një burrë

Ushtrimet për të përmirësuar ereksionin përfshijnë muskujt intimë. Për burrat, më e rëndësishmja prej tyre është muskuli LK, që shtrihet nga kocka pubike deri në shtyllën e bishtit. Quhet edhe muskul potencial.

Ajo është përgjegjëse për funksionimin e duhur të sistemit gjenitourinar, lëvizjen e zorrëve dhe kontrollin e ereksionit.

Trajnimi i muskujve në zonën intime është parandalimi i shumë sëmundjeve.

Produkte që zvogëlojnë potencialin që dëmtojnë shëndetin e burrave

Rregullon në mënyrë perfekte metabolizmin në trup dhe madje është në gjendje të rrisë imunitetin, pasi përmban shumë vitamina dhe minerale. Për më tepër, qumështi i dhisë është një afrodiziak i vërtetë për burrat.

qumësht dhie – ilaç për fuqinë mashkullore

Qumështi i dhisë i jep jo vetëm ngopjen një njeriu pas një dite të vështirë pune, por edhe mundësinë për të zgjatur marrëdhëniet seksuale, pavarësisht nga gjendja e tij e lodhjes. Seksologët rekomandojnë të pini një gotë me këtë qumësht para darkës dhe në mbrëmje, duke sjellë një marrëdhënie seksuale.

Qumështi përmban një sasi të mjaftueshme të vitaminave A, B, C dhe E, të cilat kanë një efekt të dobishëm në shëndetin dhe nxitjen e seksit. Konsumi i rregullt i qumështit të dhisë mund të normalizojë mosfunksionimet seksuale, të rrisë ereksionin dhe të shmangë impotencën.

Rekomandohet të konsumoni të paktën një gotë qumësht në ditë për të ruajtur forcën dhe qëndrueshmërinë e mashkullit. Mund të kombinohet me arra të grimcuara, gjë që përmirëson efektin dhjetëra herë.

 • Arre – safeshtë e sigurt të thuhet se kjo është arrë më e shëndetshme nga të gjitha. Ai përmban një sasi të jashtëzakonshme të vitaminave A, B, C, E, K dhe minerale të rëndësishme. Një sasi e madhe e zinkut mund të rrisë nivelin e testosteronit, dhe ky hormon përmirëson fuqinë. Receta më e sigurt është arra me mjaltë. Mjalti rrit veprimin e përbërësve, duke i plotësuar ato me vete. Mjekët rekomandojnë që burrat të hanë arra çdo ditë, të paktën dhjetë
 • Bajame – po aq e nevojshme për një njeri që të ruajë shëndetin. Ai përmban shumë vitaminë B dhe përbërës të tillë të rëndësishëm si kalcium, fosfor, zink, magnez. Veçantia e bajameve në argininë – një aminoacid special që përmirëson qarkullimin e gjakut, i cili ndikon në mënyrë të përkryer në fuqinë
 • Fistikë – këto arra orientale nuk janë më kot të gëzuar një popullaritet të tillë dhe kanë statusin e një afrodiziaku. Fakti është se ato përfshijnë katër përbërës thelbësorë për shëndetin e burrave: zink, acidi folik, arginina dhe yndyrna të pangopura. Acidi folik përmirëson ndjeshëm cilësinë e spermës, dhe yndyrnat e pangopura "vrasin" kolesterolin. Shërbimi i rekomanduar i fistikës në ditë – deri në 100 gram
 • Arrat e pishave nuk janë një produkt i shpeshtë, por shumë i dobishëm. Përmbajtja e vitaminave dhe mineraleve në të tejkalon të gjitha pritjet. Përdorimi i rregullt i arra pishe në ushqim garanton një rritje të fuqisë dhe parandalimin cilësor të impotencës

përfshirja e përditshme e arrave në dietë mund të rrisë fuqinë

 • Kripa është natrium, dhe teprica e saj ka një efekt të dëmshëm në "fuqinë e mashkullit". Ushqimi duhet të jetë i kalitur lehtë me kripë për të fituar aromë, por jo të ngopur shumë.
 • Sheqeri nuk është gjithmonë glukozë, e cila është e nevojshme për të siguruar trupin me energji. Sheqeri në ushqimin e shpejtë modern zvogëlon epshin
 • Ushqimi i shpejtë – nuk ka asnjë lëndë ushqyese dhe është i pasur me yndyrna, karbohidrate, sheqer. Përdorimi i shpeshtë i ushqimit të shpejtë provokon përqendrimin në trupin mashkullor të hormonit femëror – estrogjenin, dhe si rezultat, një ulje të dëshirës
 • Sode dhe pije – Sheqeri i tepërt i dëmshëm
 • Soja – përmban shumë hormon femëror që nuk nevojitet nga trupi i mashkullit
 • Kafeina është një substancë që mund të vrasë molekulat e testosteronit.
 • Alkooli – pengon tërheqjen dhe aktivitetin e spermës

Farë ia vlen të heqësh dorë

Jo vetëm prania e ushqimeve të duhura në dietë, por edhe refuzimi i atyre të dëmshëm rrit fuqinë. Rekomandohet të mos përfshini në menunë produktet që ndikojnë negativisht në shëndetin e burrave:

 • mish yndyror;
 • peshk i konservuar;
 • gjalpë, margarinë;
 • palca e mëlçisë;
 • djathë yndyror;
 • salcice;
 • produktet e tymosura;
 • pasta;
 • sode e ëmbël;
 • ushqim i shpejtë;
 • caffeine;
 • alkoolit.

Peshk për potencë. Përbërësit e dobishëm të përmbajtura në peshk

Peshku është një produkt ushqyes dhe i shëndetshëm që ka shumë elementë gjurmë dhe vitamina. Për shëndetin e mirë të burrave, mjekët rekomandojnë të përfshini rregullisht enët e peshkut në dietë.

Peshku jo yndyror përmban:

 • vitaminat A, D dhe E
 • acidet yndyrore
 • zink
 • selen
 • jod
 • железо
 • kalcium
 • fosfor
 • magnez

enët e peshkut dhe peshqit – një përbërës i rëndësishëm i dietës mashkullore

Nga të gjitha varietetet mund të dallohen siç janë:

 • Skumbri – ajo ka një proteinë që absorbohet shumë lehtë nga trupi. Ai përmban minerale të tillë të rëndësishëm si jodi, magnezi, kalciumi dhe fluori. Përfshirja e rregullt e skumbri në dietë garanton një rritje të dëshirës seksuale (dëshirë seksuale) dhe përmirëson funksionin erektil
 • Salmon rozë – ky peshk është i pasur me zink, natrium dhe krom. Përdorimi i salmonit rozë mund të përbëjë mungesën e vitaminave në trup.
 • Tuna – tepër e pasur me vitamina. Ai përmban të gjithë grupin e vitaminave B, ka vitaminë A dhe PP. Peshku i tonit me cilësi të lartë është i pasur me yndyrna omega-3 – këto janë rregullatorë metabolikë në trup. Tuna jo vetëm që mund të rrisë fuqinë, por edhe të lehtësojë sëmundjet inflamatore të sistemit gjenitourinar me përdorim të rregullt
 • Pollock – i pasur me elementë gjurmë të domosdoshëm për "fuqinë mashkullore". Përmban shumë jod, kobalt, kalium dhe fosfor. Nëse përdorni rregullisht polak, mund të rrisni seksin dhe të shpëtoni nga problemet e impotencës.
 • Cod është një produkt i rrallë, por me shumë substanca të dobishme. Ka vitamina B12, C dhe A. Përmbajtja e zinkut është shumë e lartë.
 • Burrat që përdorin rregullisht merak, vërejnë që vetëvlerësimi i tyre seksual është shumë më i lartë, seksi i tyre seksual është gjithmonë i pranishëm, dhe vetë akti zgjat më shumë.

Ostra për fuqinë. Cila është efektiviteti?

Një pronë stimuluese jashtëzakonisht e fortë është e natyrshme në një produkt kaq të pazakontë si gocat e detit. Ato ndikojnë në mënyrë të favorshme në shëndetin e organit gjenital mashkull, sepse ato përmbajnë një sasi të madhe të zinkut organik.

Zinku, siç e dini, stimulon prodhimin e hormonit mashkullor në sasinë e duhur. Për më tepër, ky komponent është në gjendje të përmirësojë numrin e spermës. Dhe përbërësi i tyre unik – dopamina, përmirëson tërheqjen ndaj seksit të kundërt dhe rrit epshin.

gocat e detit janë të pasura me zink

Ostrat duhet të konsumohen të papërpunuara, sepse trajtimi i nxehtësisë mund të bëjë që molusku të humbasë gjysmën e vetive të tij të dobishme. Për të përmirësuar shijen, mund të përdorni lëng limoni.

Mos hani goca deti shumë shpesh, pasi është mjaft e mundur të merrni dispepsi dhe madje edhe helmim. Kjo për shkak se molusqet nuk janë rrallë bartës të baktereve, dhe përmbajtja e tyre e merkurit është e lartë.

Shahinclub Shqipëri