Si të përmirësoni fuqinë sesa mosfunksionimi erektil është e rrezikshme për burrat, përmirësimi jo-ilaç

Vlera e seksit të plotë për secilin burrë është e vështirë të mbivlerësohet.

Në rininë, problemi se si të përmirësohet fuqia është, në shumicën e rasteve, përfaqësuesit e seksit më të fortë nuk shqetësohen veçanërisht.

Sidoqoftë, pasi kanë kaluar pragun, të gjithë burrat janë duke kërkuar në mënyrë aktive një mënyrë për të zgjatur rininë e tyre seksuale.

Dikush është i dhënë pas ilaçeve, të tjerët janë duke u përpjekur për të zgjidhur problemin duke përdorur një larmi aditivësh ushqimorë aktivë biologjikisht, shumë burra janë të dhënë pas metodave të ndryshme alternative të mjekësisë.

Por të gjithë ekspertët janë të sigurt se alternativa më e mirë janë metoda krejtësisht natyrale që synojnë mirëmbajtjen e një forme fizike të përshtatshme me ndihmën e ushqimit të duhur dhe një stil jetese të shëndetshëm.

Jeta e rregullt seksuale është e rëndësishme për çdo burrë. Seksi shërben si një parandalim i shkëlqyeshëm i sëmundjeve të ndryshme të gjëndrës së prostatës, bllokimeve në zonën e legenit, çrregullimeve të rregullimit hormonal. Psikologët e familjes pajtohen që seksi është një nga komponentët më të rëndësishëm të një marrëdhënieje të fortë midis një burri dhe një gruaje.

Për pothuajse çdo përfaqësues të seksit më të fortë, aftësia për të kënaqur një partner në shtrat (ose më mirë, më shumë se një herë në natë) është e nevojshme për vetëvlerësimin normal.

Në të kundërt, impotenca krijon vetë-dyshim, gjë që shkakton nervozizëm të vazhdueshëm, grindje në familje dhe në punë. Faktorë të tillë mund të shkaktojnë një larmi problemesh psikologjike deri në një gjendje depresive serioze që ka nevojë për korrigjim mjekësor.

Sipas statistikave, më shumë se gjysma e burrave nuk e adresojnë problemin se si të përmirësojnë fuqinë te një mjek. Por nuk duhet të vononi një vizitë te një specialist, pasi mosfunksionimi erektil mund të jetë simptoma fillestare e një numri sëmundjesh. Para së gjithash, është prostatiti dhe madje edhe lezione onkologjike të gjëndrës së prostatës. Për më tepër, përkeqësimi i fuqisë shërben si një sinjal i caktuar i funksionimit të dëmtuar të sistemeve të qarkullimit të gjakut, nervor dhe endokrin.

Problemet me një ereksion që zgjasin më shumë se gjashtë muaj janë një arsye për konsultim me një urolog. Trajtimi me mjete jo tradicionale popullore ose alternative është i mundur vetëm pas përjashtimit të patologjive sistemike ose sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Sidoqoftë, një ereksion normal dhe aftësia për të kryer një marrëdhënie seksuale të gjatë është e pamundur pa një dietë të përshtatshme dhe parime të tjera të një stili të shëndetshëm. Mos shkoni në ekstreme dhe urgjentisht të humbni peshë me ndihmën e agjërimit të zgjatur, një kufizim të mprehtë të marrjes kalori dhe stërvitjeve të përditshme rraskapitëse. Metoda të tilla ekstreme vetëm sa do ta përkeqësojnë situatën.

Për të filluar punën në zgjidhjen e çështjes se si të përmirësohet fuqia duhet të jetë graduale. Hapi i parë është korrigjimi i dietës.

Ushqyerja për të stimuluar një ereksion, për të ruajtur tonin e përgjithshëm dhe për të rritur aktivitetin e metabolizmit qelizor dhe imunitetit bazohet në parimet e mëposhtme:

 1. Refuzoni snacks, ushqim të shpejtë të dëmshëm dhe me shumë kalori. Ushqimet duhet të jenë të detyrueshme, uria nuk duhet të lejohet, por patatet e skuqura zëvendësohen me fruta, një hamburger është një sanduiç nga një tufë krunde, një copë mish derri të zierë të bërë me shtëpi me zarzavate dhe perime.
 2. Të heqësh qafe karakteristikën e zakonit të shumë burrave me mbipesha, është çdo gjë vazhdimisht dhe e pakontrollueshme. Dieta e përditshme duhet të ndahet në tre vakte kryesore (mëngjes, drekë dhe darkë) dhe 1 deri në 2 rostiçeri.
 3. Zhdukni gradualisht ëmbëlsirat, miellin dhe ëmbëlsirat. Frutat e thata, arrat, farat do të vijnë në shpëtim.
 4. Matni marrjen e kalorive dhe aktivitetin fizik, i cili është veçanërisht i rëndësishëm për mbipeshën. Për të ulur peshën, dieta duhet të përbëhet kryesisht nga ushqime diete me një përqindje minimale të përmbajtjes së yndyrës.
 5. Kufizoni sa më shumë alkoolin, kafenë, çajin e zi të fortë.
Erofertil  Të gjitha rishikimet e performancës Pije dashurie

Sa i përket ushqimit për funksionimin normal të sistemit gjenitourinar dhe nervor, gjëndrat gjenitale në dietë duhet të përfshijnë:

 • produktet e qumështit, gjizë dhe kos duhet të hahen të paktën 3 herë në javë, dhe kefir dhe pije të tjera të ngjashme – çdo ditë;
 • qull, për tërshërën e mëngjesit të pasur me proteina esenciale është ideale, për darkë – hikërror, oriz, elb margaritar, misër;
 • vezët, por e verdha e verdhë veze ndikon negativisht në kolesterol, kështu që alternativa më e mirë është një omëletë proteine ​​nga 2 deri në 3 vezë, por me 1 të verdhë veze;
 • arra, veçanërisht fistikë (por jo të kripura), ato mund të shtohen në tërshërë, të përziera me fruta të thata;
 • rrush të thatë, kajsi të thata, fiq, data, kajsi, pjepër i tharë;
 • gjatë javës për të alternuar enët e mishit nga varietetet me yndyrë të ulët të shpendëve, viçave, lepujve me peshq;
 • fruta;
 • perime, është më mirë – në formën e sallatave, të kalitur me barishte dhe qepë me shtimin e disa lugëve vaj liri, kungulli, vaj rrushi;
 • kurset e para për mish të ligët ose supë peshku me shtimin e bishtajore, perime, erëza.

Mos harroni për afrodiziakët natyrorë, të cilët rrisin dëshirën seksuale dhe rritin aktivitetin seksual. Këto janë arra pishe, xhenxhefil, majdanoz, ushqim deti, erëza aromatike. Dhe aromaterapistët rekomandojnë ndezjen e qirinjve me erën e vajit patchouli para një darke romantike.

Dieta zgjerohet nëse njeriu është i përfshirë në mënyrë aktive në sport.

Mjekët e specializimeve të ndryshme nuk lodhen të flasin për përfitimet e ushtrimeve të përditshme.

Sidoqoftë, një numër ushtrimesh që mund të kryhen lehtësisht në shtëpi, pa vizituar palestrën, do të ndihmojnë në përmirësimin e fuqisë.

Kompleksi i gjimnastikës përfshin domosdoshmërisht përkuljen përpara (pa lakimin e këmbëve), lunges me shtangë dore, një “thupër”, ngritjen e torzës nga një pozicion i prirur dhe ushtrime të tjera për të forcuar muskujt e mollaqe dhe abs.

Për të ndihmuar në zgjidhjen e problemit se si të përmirësoni fuqinë, do të vijnë gjithashtu recetat për ilaçin alternative, këto janë:

 • Tinkturë uji e lëvores së gështenjës. Përgatitet si më poshtë: një lëkurë me dy fruta derdhet me një gotë ujë të vluar dhe ziejmë mbi nxehtësinë e ulët për 15-20 minuta. Ftoheni dhe merrni gjysmë gotë dy herë në ditë. Për të maskuar një shije specifike, mund të shtohet mjaltë.
 • Merrni 2 tbsp. gjethe të copëtuara të panje holle, derdhni gjysmë litër konjak, pini 50 ml tre herë në ditë.
 • Derdhni një lugë gjelle nga rrënjët e Rhodiola rosea 0,5 litra alkool ose dritë natyrale, lëreni për 14 ditë dhe pini 10-15 pika dy herë në ditë në stomak bosh. Mund të përzihet me ujë.
 • Bluaj një gotë manaferra viburnum, derdh një gotë ujë dhe shton gjysmë gote mjaltë. Përzieni gjithçka dhe gatuajeni mbi nxehtësi të ulët për gjysmë ore, filtroni dhe merrni 1 lugë gjelle. tre herë në ditë.
 • Pak para marrëdhënies seksuale, mund të hani një pjesë të vogël të gjetheve të aloe (pjesa tjetër ruhet në frigorifer).
Erofertil  Shtyrja e derdhjes

Procedurat e ujit gjithashtu do të ndihmojnë. Shëruesit tradicionalë japin këshilla të tilla. Shtë e nevojshme të grumbullohen degëzat e dëllinjës së lulëzuar, pres, t'i shpëlani me ujë të ftohtë dhe me avull me ujë të valë. Këmbëngulni, ftohuni dhe shtoni në banjë. Përveç kësaj, mund të bëhen banjot e kundërta lokale.

Me probleme me ereksionin dhe për qëllime parandaluese, në vend të çajit, mund të pini zierje të bimëve të ndryshme. Në normën e një lugë gjelle, përgatitet një filxhan me ujë të valë me ekstrakte uji të lëngut, Tribulus, rrënjët e jamosit, barin e kolzës. Një mënyrë efektive për të përmirësuar fuqinë është tretësira e rrënjëve galangale. Për përgatitjen e saj, materialet e papërpunuara medicinale të larë dhe të thata derdhen me vodka me cilësi të mirë.

Hije qelibari-kafe tregon gatishmërinë e pijeve. Merrni atë në 50 ml në drekë ose në mbrëmje 30 minuta para se të hani. Mos harroni për muzikën e mjekësisë orientale universale. Mund të pihet në formën e tabletave, tinkturave, të përziera me mjaltë, jo vetëm për qëllime medicinale, por edhe për qëllime parandaluese.

Masazhi funksionon mirë në forcën e një ereksioni. Për parandalimin e sëmundjeve të prostatës, rekomandohet masazh i rregullt i prostatës; është e nevojshme të veproni në pikat refleksi të vendosura në anën e brendshme të këmbës, rreth kreshtës në rajonin e mesit dhe në trupin poshtë nën diafragmë. Një masazh i tillë mund të jetë një pjesë e këndshme e një parathënie dashurie.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si të përmirësoni fuqinë tek burrat: ilaçet, vitaminat, ilaçet natyrore dhe mjetet juridike homeopatike

Barnat relativisht të sigurta që përdoren gjerësisht për trajtimin simptomatik të mosfunksionimit ngrerë në të gjitha kategoritë e pacientëve janë:

Erofertil  Metodat e trajtimit të infertilitetit tek burrat

Ato merren pak para kontaktit seksual dhe rezultati nga pilula zgjat deri në një ditë e gjysmë.

Disavantazhi kryesor i barnave të tilla është efekti i tyre simptomatik.

Ato përmirësojnë në mënyrë efektive një mbledhje, por nuk ndikojnë në mekanizmat patogjenikë të mosfunksionimit seksual.

Prandaj, për të zgjidhur përfundimisht çështjen se si të përmirësohet fuqia tek burrat, është e nevojshme të konsultoheni me një mjek për të identifikuar shkakun e patologjisë dhe të përshkruani trajtim për sëmundjen themelore.

Në rast të mosfunksionimit ngrerë, tregohen komplekse multivitamine.

Më efektivët janë:

Në përgjithësi, për të përmirësuar fuqinë tek burrat, çdo mjet juridik kompleks është i përshtatshëm. Por kur zgjidhni një ilaç, duhet t'i kushtoni vëmendje përbërjes së tij të vitaminave C, A, E, grupit B dhe elementëve gjurmë (zink, selen, hekur).

Në forume të shumta për burrat, ata diskutojnë efektivitetin e shtojcave dietike natyrore, të reklamuara në mënyrë aktive në media. Nga njëra anë, efektiviteti i tyre në trajtimin e mosfunksionimit ngrerë nuk njihet nga përfaqësuesit e mjekësisë zyrtare. Nga ana tjetër, ekstraktet bimore dhe përbërësit minerale që i përbëjnë ato përmbajnë një kompleks të substancave biologjike që padyshim që janë të dobishme për trupin dhe aktivitetin seksual të njeriut.

Veçanërisht të njohura janë:

Aktualisht, kur vendosin se si të përmirësojnë fuqinë tek burrat, ata padrejtësisht harrojnë mjetet juridike homeopatike. Një gamë e gjerë e barnave të tilla paraqitet në barnatore të specializuara. Pothuajse ilaçi i regjistruar zyrtarisht për të përmirësuar ereksionin dhe parandalimin e sëmundjeve të prostatës është Impaz.

Përmirësimi i potencialit: përdorimi i apiterapisë, hirudoterapia, trajtimi i mosfunksionimit erektil tek të moshuarit

Një shumëllojshmëri e produkteve të bletarisë janë të dobishme për rritjen e ereksioneve. Asnjë ilaç nuk mund të krahasohet në përbërje me mjaltin, propolisin dhe vazelinë.

Përmirësimi i fuqisë dhe shërimi i përgjithshëm i trupit është i mundur ndërsa përdorni mjetet e mëposhtme:

 • Hollojeni propolisin me vodka në një raport 2: 1, lini në një vend të errët dhe të freskët për 2 javë dhe merrni 30 pika të holluara në gjysmë gote qumësht tri herë në ditë në stomak bosh.
 • Përzieni një lugë çaji polen dhe mjaltë maj dhe hani në mëngjes para mëngjesit.
 • Përzieni 5 g vazelinë dhe mjaltë dhe merrni çdo ditë në orën 16.00-17.00.

Gjatë manipulimeve të tilla, një lech injekton një kompleks unik të komponimeve biologjikisht aktive në rrjedhën e gjakut që stimulojnë rrjedhën e gjakut dhe normalizojnë proceset metabolike në nivelin qelizor.

Përmirësimi i fuqisë është i pamundur pa korrigjimin e stilit të jetës. Para së gjithash, është e nevojshme të braktisni zakonet e këqija dhe të normalizoni modelet e gjumit. Shkencëtarët kanë vërtetuar se për funksionimin e sistemit endokrin dhe shkëmbimin e testosteronit, gjumi i plotë është i rëndësishëm (të paktën 7-8 orë në ditë). Mos harroni për seksin e rregullt, i cili shërben si parandalimi i shumicës së sëmundjeve të gjëndrës së prostatës.

Përmirësimi i potencialit menjëherë para marrëdhënies seksuale kryhet me injeksion të Alprostadil në kombinim me Papaverine, ointments dhe gels with testosterone. Sidoqoftë, ilaçe të tilla duhet të përdoren siç udhëzohet nga një mjek. Trajtimi i mosfunksionimit ngrerë tek të moshuarit duhet të bëhet nën mbikëqyrjen e një mjeku, pasi që shpesh çrregullime të tilla kombinohen me patologji sistemike. Rekomandimet në lidhje me dietën dhe mënyrën e jetesës mbeten të detyrueshme, megjithatë, vetëm një urolog duhet të përshkruajë ilaçe.

Shahinclub Shqipëri