Vitamina për fuqi – çfarë është më mirë që njeriu të zgjedhë

Dhe ata zënë larg nga vendi i fundit midis gjithë këtyre mjeteve. Ekzistojnë komplekse të ndryshme vitaminash dhe minerale që synojnë përmirësimin e shëndetit të burrave dhe gjendjen e përgjithshme të trupit. Le të kuptojmë se cilat vitamina janë të nevojshme për të rritur fuqinë tek burrat dhe si t'i zgjedhim ato në mënyrë korrekte.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Cilat substanca janë të nevojshme për fuqinë mashkullore

Për shëndetin e burrave, vitaminat, aminoacidet dhe mineralet duhet të hahen. Kjo është e mundur duke përdorur një dietë të ekuilibruar dhe duke marrë ilaçin e duhur. Ndër vitaminat më të nevojshme për të rritur fuqinë vlen të përmendet:

 • Vitamina A, e cila është e nevojshme për të forcuar imunitetin, për të përmirësuar cilësinë dhe sasinë e spermës dhe për të normalizuar proceset metabolike;
 • Vitamina C, e cila ka veti antioksiduese dhe forcuese të imunitetit, rrit tonin, elasticitetin dhe patentën e enëve të gjakut, ndihmon në rritjen e nivelit të testosteronit në gjak, dhe gjithashtu rrit prodhimin e dopaminës dhe serotoninës – hormonet e gëzimit dhe kënaqësisë;
 • vitamina D për fuqinë mashkullore, e cila rrit prodhimin e hormoneve mashkullore, ka një efekt pozitiv në epsh dhe intensitetin e ndjesive gjatë intimitetit, është i përfshirë në të gjitha proceset metabolike;
 • vitaminat e grupit B, dhe veçanërisht B6 dhe B12, të cilat janë të përfshirë në metabolizëm, ndihmojnë në nxitjen e proceseve të rigjenerimit të indeve, kontribuojnë në përmirësimin e lëvizjes së flokëve, thonjve, spermës;
 • Vitamina E për potencën, forcimin e sintezës së hormoneve mashkullore, stimulimin e qarkullimit të gjakut dhe përmirësimin e tonit vaskular, promovimin e rrjedhjes së gjakut në organet gjenitale, që do të thotë një mbledhje më të fortë dhe më të qëndrueshme, duke përshpejtuar metabolizmin dhe pjekurinë e spermatozoideve.
Erofertil  Trajtimi Predstanol i prostatitit dhe rivendosja e forcës së mashkullit

Përveç vitaminave, për të përmirësuar fuqinë, është shumë e rëndësishme që një njeri të marrë mjaft zink në trupin e tij. Kjo substancë është e domosdoshme për parandalimin e shumë sëmundjeve të sistemit gjenitourinar të seksit më të fortë, për shembull, prostatiti, përmirëson cilësinë dhe sasinë e spermës. Përveç kësaj, zinku është i përfshirë në sintezën e testosteronit – hormoni kryesor mashkullor.

Përveç zinkut, për të përmirësuar fuqinë, është e nevojshme të ngopni trupin mashkull me selen. Ky mineral është gjithashtu i përfshirë në sintezën e testosteronit, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe metabolizmin ndërqelizor dhe rrit dëshirën seksuale. Seleni ka një efekt të dobishëm në lëvizshmërinë e spermës dhe pjekurinë e tyre, dhe ndikon në mënyrë të favorshme në funksionet riprodhuese.

Lista e vitaminave për fuqinë mashkullore

Ndër numrin e madh të vitaminave të ndryshme për fuqinë mashkullore, emrat e të cilave zakonisht tregojnë se kompleksi ka për qëllim posaçërisht shëndetin e burrave, ne kemi zgjedhur për ju një përzgjedhje të mjeteve më efektive:

 1. Aevit. Ky ilaç përmirëson performancën mendore dhe fizike, rrit prodhimin e hormoneve mashkullore dhe ndihmon në normalizimin e ekuilibrit në trup. Ai përmban vitamina A dhe E, si dhe ekscipientë të tjerë.
 2. Alfabeti për burrat. Vitaminat dhe mineralet e përfshira në përbërje kanë një efekt të dobishëm në prodhimin e hormoneve mashkullore, përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe kontribuojnë në fillimin e proceseve të riparimit të indeve dhe rinovimit. Ilaçi rrit qëndrueshmërinë dhe performancën, përmirëson cilësinë e spermës. Kompleksi përmban vitamina A, C, PP, E, grupi B, zink, selen, magnez dhe mangan, si dhe substanca të tjera të dobishme.
 3. Yohimbe forte. Ky mjet ndihmon në luftën kundër mosfunksionimit ngrerë, rrit intensitetin e ndjesive gjatë seksit dhe e bën më të shpeshtë dëshirën për intimitet. Përbërja e përgatitjes është e pasur me vitamina dhe minerale, rrënjë xhensen, leh yohimbe, zink dhe përbërës të tjerë të dobishëm.
 4. Forte potenciale. Ky është një kompleks vitaminash-mineral, të cilin ekspertët rekomandojnë përdorimin për çrregullime seksuale me natyrë dhe ashpërsi të ndryshme. Ky ilaç është veçanërisht i efektshëm në luftën kundër derdhjes së parakohshme, mbledhjes jo të plotë dhe mungesës së ndjesive të gjalla gjatë orgazmës. Përveç kësaj, ilaçi përmirëson vitalitetin, promovon kthimin e vetëbesimit. Fortesa e mundshme përfshin përbërës të tillë si ekstrakte të xhensen siberian, euricoma, yohimbe, piper kajeni dhe bimë të tjera, vitamina A, E, D, aminoacide dhe minerale, përfshirë zinkun, magnezin, manganen, silikonin.
 5. Dekamevit. Ky ilaç ndihmon në përmirësimin e fuqisë mashkullore nëse problemet janë shkaktuar nga puna e tepërt, stresi i shpeshtë dhe ankthi, mungesa e gjumit dhe pushimi, sëmundje kronike dhe ushqimi i pabalancuar. Përbërja e ilaçit përfshin substanca të tilla të dobishme si vitamina të grupeve B, P dhe PP, A, E, C, tajamin dhe metioninë. Gjithashtu, produkti përmban vitaminë D për fuqinë.
 6. Duovit për burra. Ky mjet ka një efekt të dobishëm në kohëzgjatjen dhe cilësinë e marrëdhënies seksuale, dëshirën për intimitet, funksionin riprodhues të burrave. Përbërja e kompleksit të vitaminave-minerale përfshin substanca të tilla si vitamina të grupeve B, A, C, D, E, si dhe mineralet hekuri, kalcium, jod, magnez, bakër, zink dhe të tjerë.
 7. Shtojca dietike Barazia. Ky mjet ndihmon për të përmirësuar fuqinë tek burrat pas 1-2 muajve të përdorimit të rregullt. Përbërja e ilaçit përfshin zink, selen, si dhe vitamina që rrisin fuqinë tek burrat, A, C dhe E.
 8. Centrum. Këto janë vitamina për fuqi tek burrat, rishikimet e të cilave janë vetëm pozitive dhe entuziaste. Produkti ka një përbërje të pasur, e cila përfshin grupe të vitaminave A, C, D, E, BK, H, si dhe minerale mangan, magnez, fosfor, selen, zink, molibden dhe të tjerë. Ilaçi përmirëson shëndetin e përgjithshëm të burrave, forcon sistemin imunitar, ndihmon në normalizimin e ekuilibrit në trup, si dhe rrit fuqinë e mashkullit.
Erofertil  Sa vjeç është një mbledhje në djem

Sigurisht, këto nuk janë emrat e të gjitha vitaminave për rritjen e fuqisë tek burrat. Ka edhe ilaçe të tjera, përbërja e të cilave është gjithashtu e pasur me elementë gjurmë dhe vitamina. Por fondet e listuara janë më të njohurat dhe më të famshmet.

E rëndësishme! Secila prej këtyre vitaminave mashkullore për potencën ka kundërindikacione dhe efekte anësore të mundshme. Prandaj, para se të blini dhe përdorni ndonjë nga këto ilaçe, duhet të konsultoheni me një specialist, si dhe të lexoni me kujdes udhëzimet. Shtë e rëndësishme të merrni vitaminat e zgjedhura në mënyrë të saktë dhe të rregullt, të mos tejkaloni dozën e kërkuar.

Përfundim

Nëse ka probleme me fuqinë mashkullore, është e nevojshme të ndihmoni trupin të shërohet. Për ta bërë këtë, ju duhet të vizitoni një specialist dhe të zgjidhni kompleksin e duhur të vitaminave dhe mineraleve.

Por është gjithashtu shumë e rëndësishme të identifikohet shkaku i problemit, pavarësisht nëse bëhet fjalë për stres të shpeshtë dhe punë të tepërt ose sëmundje kronike. Rezultati i marrjes së vitaminave për burrat për të përmirësuar fuqinë do të jetë shumë më mirë nëse një person përpiqet të braktisë zakonet e këqija dhe të udhëheqë një mënyrë jetese më të shëndetshme, dhe gjithashtu të eliminojë shkakun e sëmundjes nëse është e mundur.

Në fund të fundit, ndonjëherë është e mundur që të normalizohet gjendja e funksionit seksual vetëm me ndihmën e një kompleksi të zgjedhur siç duhet me vitaminë dhe minerale dhe pushimit të duhur.

Shahinclub Shqipëri