Farë ju duhet të hani në mënyrë që gjiri të rritet dhe të rritet, cilat ushqime

Ekspertët kanë zbuluar se ka produkte për rritjen e gjirit. Karakteristika e tyre dalluese është prania e fitoestrogjenit në përbërje ose aftësia për të stimuluar prodhimin e hormonit në trupin e femrës. Për të ndryshuar madhësinë e bustit, është e rëndësishme të dini se cilat produkte do të kenë një rezultat pozitiv dhe nuk do të shkaktojnë dëm për shëndetin.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

  • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
  • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
  • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Substancat përfituese që stimulojnë rritjen e gjëndrave gjitare

Rezulton se për rritjen e bustit për të ruajtur vazhdimisht praninë e dy substancave në trup: acid folik dhe estrogjen.

Acidi folik është përgjegjës për rritjen dhe rinovimin e qelizave. Ajo vjen me ushqim ose në formën e barnave farmaci. Gratë rekomandohet ta përdorin atë shtesë kur planifikojnë shtatzëninë. Rezulton se peshku i kuq, fasulet, karrotat, lakra ose mëlçia duhet të hahen për të rritur përmbajtjen e acidit folik në trup.

Erofertil  Si të bëni lëng selino për potencë

Substanca e dytë është estrogjeni. Shumë gra janë të interesuara se çfarë të hanë me estrogjen në mënyrë që gjiri të rritet. Gjendet tek vaji i linit dhe farat e lirit, si dhe soja.

Cilat ushqime rritin gjinjtë?

Sipas ekspertëve, rritja e gjëndrave gjitare ndikohet nga një numër i substancave që përmbahen në produkte. Ata janë shtuar në dietë nëse është e nevojshme për të ndryshuar madhësinë e bustit.

Për të rritur gjinjtë, menuja është e holluar me produkte dhe erëza që përmbajnë estrogjen. Vëmendje i kushtohet lirit, farave të saj dhe vajit. Karafil, sherebel, piper i kuq, xhenxhefil do të kenë rezultate të mira.

Rritja e gjirit do të promovohet nga produktet që përmbajnë yndyrna bimore. Këto përfshijnë avokado, arra, ullinj, harengë.

Ndër produktet, ekspertët veçojnë ato më të përdorurat dhe efektivët.

Të lashtat soje dhe fasule. Nëse gjoksi nuk rritet nga natyra, atëherë produktet e sojës dhe bishtajoret do të ndihmojnë për të ndryshuar situatën në një farë mase. Ato përmbajnë fitoestrogjen natyral. Së bashku me drithërat, thjerrëzat dhe bizelet përdoren për të bërë qull. Shtë gjithashtu mirë të përfshini supa fasule dhe bizele në dietë. Vaji i ullirit dhe i linit përdoren si salcë sallate. Kur përdorni fasule dhe fasule, është e rëndësishme të mbani mend që ato përfshihen në dietë për të rritur bustin në një sasi të kufizuar. Bishtajoret e tepërta mund të çojnë jo vetëm në rritjen e gjirit, por edhe në një fitim të peshës totale të trupit.

Të lashtat drithëra. Qull bërë nga drithëra të plotë ndikon pozitivisht jo vetëm në sistemin e tretjes. Për të rritur bustin, duhet të hani rregullisht produkte të drithërave. Efekti më i mirë vërehet nga përdorimi i misrit, orizit dhe grurit. Ata duhet të hahen për të normalizuar dietën, për të përmirësuar tretjen, për të rimbushur estrogjenin. Drithërat japin kalori të gjata dhe ju lejojnë të rimbushni bateritë tuaja për të gjithë ditën. Për ta bërë efektin më të dukshëm, rekomandohet të përdorni drithëra të papërpunuar.

Perime dhe fruta. Shumica e frutave dhe perimeve kanë substanca që nxisin estrogjenin në vezoret e grave. Në varësi të stinës, është e rëndësishme të pasuroni dietën me fruta të tilla si pjeshkë, kajsi, luleshtrydhe, luleshtrydhe, mjedër, qershi. Në dimër, ata do të zëvendësohen me kajsi të thata, data. Nga perimet për të rritur një bust do të ndihmojnë: kunguj, patëllxhan, patate, panxhar.

Erofertil  Biofield i dobët çfarë duhet të bëni

Erëza dhe barishte. Në mënyrë që gjiri të rritet, ju duhet të shtoni erëzat e duhura në enët ose të krijoni barishte në formën e infuzioneve dhe çajrave. Drejtuesit në sasinë e estrogjenit janë kopër, kopër, kone hop dhe rigon. Kopër ka kohë që e ka vendosur veten si një mjet për të rritur prodhimin e qumështit gjatë ushqyerjes me gji. Fenugreek, kone hop dhe rigon janë gjithashtu të mira për të bërë çajra. Kur gatuani, është e rëndësishme të ndiqni teknologjinë e birrës. Në mënyrë që përfitimi të jetë i dukshëm, marrja e infuzioneve kryhet me një frekuencë prej 1-2 muajsh.

Yndyrna të shëndetshme. Yndyrnat e pangopura kanë një efekt pozitiv në gjëndrat gjitare. Ato ndihmojnë në rritjen e madhësisë së bustit pa ndryshuar peshën totale dhe gjerësinë e belit. Një sasi e madhe e yndyrës gjendet në arra, mjaltë, banane, ullinj, fara liri, farat e susamit, peshqit e kuq, avokadot.

Përdorimi i rregullt i këtyre produkteve rrit sasinë e yndyrës në gjoks.

Mitet dhe Realiteti

Që nga kohërat e lashta, ju mund të dëgjoni se një dietë për rritjen e gjirit duhet të përmbajë ushqime të caktuara. Një rol të veçantë midis tyre i jepet lakra. Sipas studimeve të specialistëve, jo të gjitha produktet e përfshira në recetat popullore kontribuojnë në rritjen e gjirit.

Lakra. Perimet konsiderohen më të dobishmet për vajzat dhe gratë. Por nuk ndikon në rritjen e gjirit. Efekti i tij pozitiv në trup shoqërohet me një përmbajtje të lartë të vitaminës A, B, fosforit, squfurit, zinkut, hekurit, folik dhe acidit panthenolik. Ai përmban fibra, e cila ndihmon në largimin e kolesterolit nga trupi. Përdorimi i lakrës është i nevojshëm për të normalizuar metabolizmin, për të zvogëluar peshën, për të përmirësuar gjendjen e lëkurës.

Maja. Birra ose të freskëta, ato nuk i përkasin listës së ushqimeve nga të cilat rriten gjinjtë. Në formën e tabletave, ato kanë një sasi të madhe të vitaminave dhe kanë një efekt të dobishëm në gjendjen e lëkurës. Ato rekomandohen për përdorim me puçrra dhe puçrra.

Med. Produktet e bletëve duhet të hahen për të pasuruar trupin me vitamina, minerale dhe aminoacide. Mjalti është një antiseptik natyral. Ka një efekt anti-inflamator. Ndihmon në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës. Por produktet e bletëve nuk ndihmojnë në rritjen e gjirit.

Erofertil  Gjithçka që duhet të dini në lidhje me mosfunksionimin erektil vaskular!

Qumësht. Një tjetër mit në lidhje me ushqimet nga të cilat zmadhimi i gjirit shoqërohet me qumështin. Ai përmban proteina të shëndetshme, yndyrna dhe karbohidrate. Përdorimi i rregullt i produkteve të qumështit është i nevojshëm për të normalizuar gjendjen e lëkurës, flokëve, forcimin e thonjve dhe kockave. Por nuk ndikon në madhësinë e gjirit.

Teknikat e zgjerimit të gjirit

Jo të gjitha produktet e shtimit të gjirit janë efektive dhe të dobishme për trupin. Ekzistojnë një numër metodash që reklamohen në mënyrë aktive, por mund të çojnë në rezultate negative.

Ushqimet e mëposhtme nuk janë të përshtatshme për rritjen e gjirit.

Lakra. Kur është i papjekur dhe i gatuar, ndihmon në pastrimin e zorrëve dhe zvogëlimin e peshës së përgjithshme. Në sfondin e hollësisë së përgjithshme, busti bëhet vizualisht më i madh.

Ujë mineral. Dailydo ditë për funksionimin normal të trupit, duhet të konsumoni deri në 1.5 litra ujë. Lëngu ndihmon në largimin e yndyrnave, përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, normalizimin e bilancit të ujit. Si rezultat, një gjëndër mamare e bukur dhe e tonifikuar.

Brumë i papërpunuar. Ushqimi i brumit të papjekur nuk është i mirë për trupin. Ekspertët rekomandojnë braktisjen e eksperimenteve të tilla.

Ushqime të yndyrshme. Ushqimet yndyrore kontribuojnë në një rritje të peshës totale të trupit. Në këtë rast, shumica e saj depozitohet në stomak dhe ijet. Gjëndrat e qumështit përbëjnë më pak se 10%.

Përveç ushqimit, lista e metodave të ndaluara përmban një seri eksperimentesh me ilaçe dhe ointments.

Për të rritur gjinjtë nuk rekomandohet:

  • përdorni receta të pa verifikuara bazuar në përbërës natyralë;
  • pini birrë;
  • aplikoni maja;
  • abuzoni me shtojcat dietike dhe fitoestrogjenet pa u konsultuar me një specialist.

Nuk rekomandohet të abuzoni me produktet që rrisin madhësinë e gjirit. Ato japin një rezultat pozitiv, por çojnë në prishje të traktit tretës, probleme me hormonet, pagjumësi dhe keqfunksionime të tjera të organeve të brendshme.

Përdorimi i produkteve për të rritur bustin është një realitet i provuar nga eksperimente të shumta. Por një rezultat pozitiv është i mundur vetëm me një dietë të ekuilibruar, përfshirë substanca të dobishme dhe të nevojshme për trupin, në kombinim me aktivitetin fizik.

Shahinclub Shqipëri