A ndikon diabeti në fuqinë tek burrat

Mosfunksionimi i sistemit riprodhues mund të ndodhë për shumë arsye. Këto përfshijnë një mënyrë jetese jo normale, për shembull, pirja e duhanit, varësia nga droga, alkoolizmi, përdorimi i produkteve të dëmshme dhe mungesa e aktivitetit fizik, si dhe prania e sëmundjeve kronike. Shpesh, impotenca shfaqet për shkak të diabetit. Kjo patologji është e pashërueshme, por për të rivendosur funksionin erektil, i cili është dobësuar në sfondin e tij, është mjaft realist. Sidoqoftë, për trajtim të suksesshëm është e rëndësishme të dini se si diabeti ndikon në fuqinë dhe çfarë mund të bëhet për të shmangur problemet në shtrat me këtë diagnozë.

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Marrëdhënia midis diabetit dhe çrregullimeve të sistemit riprodhues

Gjatë 20 viteve të fundit, janë realizuar shumë hulumtime mjekësore, gjatë të cilave shkencëtarët u përpoqën të mësojnë më shumë për efektin e sheqerit në gjak të lartë në funksionimin e organeve gjenitale mashkullore. Më i famshmi prej tyre u zhvillua në Kinë dhe Sh.B.A.

Eksperimenti Amerikan përfshiu 1400 burra me diabet. 63% e tyre thanë se kishin përjetuar një ereksion flakërues disa herë në jetën e tyre. 31% e të testuarve kanë raportuar se kanë zhvilluar pafuqi, por ata kanë arritur të rivendosin punën e organeve të legenit me kohë me anë të ilaçeve. Dhe vetëm 6% e pjesëmarrësve pranuan praninë e mosfunksionimit ngrerë kronik.

Në Kinë, një studim i ngjashëm ka marrë në një shkallë më të madhe. Pothuajse 6000 burra morën pjesë në të. Sipas rezultateve të monitorimit, u zbulua se problemet me fuqinë në diabetikët rriten vetëm me moshën. Përshpejtoni zhvillimin e patologjisë së një sëmundje seksualisht të transmetueshme dhe zakone të këqija.

Erofertil  10 ushtrime për të rritur forcën e ndikimit

Karakteristikat e ndikimit të diabetit në fuqinë

Funksionimi i sistemit riprodhues te njerëzit me diabet mund të dëmtohet për arsye të ndryshme. Ju mund të zbuloni saktësisht pse fuqia është dobësuar vetëm pasi të keni kaluar një ekzaminim gjithëpërfshirës dhe të bisedoni me një mjek.

Lista e faktorëve kryesorë që provokojnë impotencë te diabetikët përfshin si më poshtë:

 • Problemet vaskulare. Ata humbasin tonin dhe ngushtohen, gjë që zvogëlon sasinë e gjakut të nxituar në penis gjatë zgjimit;
 • Ndryshimet hormonale për shkak të prishjes së sistemit endokrin;
 • Shkatërrimi i mbaresave nervore nën ndikimin e sheqerit;
 • Qarkullimi i dobët i gjakut në tru;

 • Marrja e ilaçeve të fuqishëm për të normalizuar nivelin e glukozës.

Diabeti dhe furnizimi me gjak

Në diabetin e tipit l dhe ll tip, një përmbajtje e lartë sheqeri vihet re në gjakun e pacientit. Për shkak të kësaj, bëhet viskoz. Lëvizja e saj ngadalësohet dhe organet nuk marrin sasinë e duhur të oksigjenit dhe lëndëve ushqyese. Sistemi riprodhues vuan më shumë.

Në mënyrë që të ndodhë një mbledhje, një anëtar duhet të marrë 150-170 ml gjak. Ajo duhet të qëndrojë atje gjatë gjithë marrëdhënies. Por për shkak të sheqerit, struktura e cavernosa corpora është e shqetësuar, ato nuk mbajnë gjak, prandaj penisi ngrihet dobët dhe shpejt bie.

Sheqeri i rritur dhe sistemi nervor

Për një intimitet të plotë, gjendja e jo vetëm qarkullimit të gjakut, por edhe sistemit nervor është e rëndësishme. Truri kontrollon organet gjenitale të brendshme dhe të jashtme me ndihmën e neuroneve nëpër të cilat kalojnë impulset, duke bërë që penisi të hyjë në gjendjen e ngritur në kohën e ngacmimit.

Diabeti shkakton një shkelje të përcjelljes së tyre nga koka përmes pëllëmbës deri në legen. Kjo ndikon negativisht në ngritje. Pa impulse, pa aktivitet të trupave shpellorë.

Për më tepër, rritja e sheqerit në gjak provokon depresion të gjendjes psikologjike. Pacienti ndihet i depresionuar, vuan nga depresioni i zgjatur. Në këtë gjendje, vështirë se dikush dëshiron seks.

Insulinë e ulët dhe ndërprerjet hormonale

Që një burrë të dëshirojë dhe të ketë marrëdhënie seksuale, është e nevojshme biosinteza normale e testosteronit. Në 35% të diabetikëve, prodhimi i tij është përgjysmuar, ose edhe tre. Për shkak të mungesës së hormonit, epshi humbet plotësisht, dhe shfaqet mosfunksionim ngrerë.

Shenjat e mosfunksionimit seksual në diabet

Më shpesh, impotenca në njerëzit me diabet ka një origjinë organike. Në këtë rast, sëmundja zhvillohet në faza dhe shenjat e saj të para janë pothuajse të padukshme. Me kalimin e kohës, simptomat bëhen të gjalla dhe vetëm atëherë personi e kupton që trajtimi është i nevojshëm.

Nëse impotenca është organike, atëherë manifestohet:

 • mungesa e ereksionit të pavullnetshëm pas zgjimit ose gjatë gjumit;
 • derdhje e parakohshme ose nxjerrje e spermës përpara se penisi të hyjë në vaginë;
 • prania e dëshirës seksuale, por pamundësia për të hyrë në penis në një gjendje të ngrehur.

Nëse një mbledhje periodikisht zhduket, dhe pastaj shfaqet, atëherë ka shumë të ngjarë që problemi të ketë lidhje me psikikën e njeriut dhe nuk shkaktohet në asnjë mënyrë nga diabeti. Në këtë rast, një konsultë me një psikoterapist do të ndihmojë në zgjidhjen e problemit. Mund të nevojitet hipnozë.

Erofertil  Trajtimi i mosfunksionimit ngrerë (të gjitha metodat dhe metodat)

Parandalimi i problemeve të potencës në diabet

Rreziku i problemeve intime te burrat me diabet mund të zvogëlohet duke respektuar rregullat e mëposhtme:

 • Aktiviteti fizik i moderuar. Mbingarkesa e tepërt, e plotësuar nga sheqeri i lartë në gjak, çon në rritjen e prodhimit të endorfinave. Këto opiume natyrale zvogëlojnë ndjeshmërinë e receptorëve nënlëkurës në penis;
 • Lënia e duhanit. Produkte të anijeve bllokuese të djegies së duhanit, për shkak të të cilave fluksi i gjakut është i shqetësuar;

 • Ushqimi i mirë. Ushqimi i shëndetshëm do të ndihmojë në pastrimin e trupit të toksinave, përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm dhe uljen e niveleve të sheqerit;
 • Braktisja e drogës. Substancat e dëmshme prishin proceset biokimike, minojnë më tej sistemin endokrin, pengojnë prodhimin e hormoneve dhe çojnë në impotencë. Nëse shumica e diabetikëve që nuk përdorin drogë kanë disfunksion erektil pas 50 vjetësh, atëherë tek pacientët me varësi shfaqet 15-20 vjet më herët;
 • Ulni sasinë e alkoolit. Alkooli ndikon negativisht në fuqinë në të dy individët me sheqer të lartë në gjak dhe burra absolutisht të shëndetshëm. Vlen gjithashtu të heqësh dorë nga kafe dhe inxhinierë të tjerë të energjisë;
 • Kontrolli i peshës së trupit. Një diabetik i plotë mashkull rrezikon jo vetëm impotencën, por edhe një seri patologjish të tjera të sistemit riprodhues dhe kardiovaskular;
 • Ndjekja e gjendjes psikoemotive. Relaksimi i duhur do të ndihmojë në rivendosjen e sistemit nervor qendror, largimin nga stresi dhe përshpejtimin e restaurimit të funksioneve të organeve të legenit.

Rimëkëmbja e fuqisë në diabet

Trajtimi i impotencës në diabetikët fillon me forcimin e trupit. Gjithashtu, po merren masa për normalizimin e punës së organeve të brendshme, forcimin e imunitetit dhe uljen e sheqerit në gjak.

Nëse mosfunksionimi ngrerë shfaqet në sfondin e diabetit të llojit të parë ose të dytë, atëherë pacienti është përshkruar një dietë e veçantë, e cila përfshin:

 • mish ligët;
 • vezët e pulave;
 • gjizë dhe salcë kosi;
 • bukë me krunde të trashë;
 • vaj perimesh;
 • pije pa sheqer;

 • mollë jeshile dhe fruta të tjera me acid të ulët;
 • supat e perimeve.
 • niveli i balancës së glukozës me ilaçet;
 • për të bërë ushtrime fitnesi;
 • monitorimi i presionit të gjakut;
 • filloni një mënyrë jetese të shëndetshme;
 • vizitoni endokrinologun më shpesh;
 • merrni suplemente dietike që mund të trajtojnë diabetin dhe impotencën në të njëjtën kohë, antidepresantët ose qetësuesit.

Për të përshpejtuar rivendosjen e fuqisë, mund të filloni të pini ilaçe speciale, të cilat janë të përshkruara nga mjeku juaj, bazuar në gjendjen shëndetësore të pacientit.

Trajtimi i drogës së impotencës në diabet

Ju mund të rivendosni forcën e mashkullit në diabet me Nifedipinë. Vetëm një tabletë në ditë ndihmon në forcimin e një ereksioni, të dobësuar nga një sëmundje e çdo lloji. Ai përmban substanca që forcojnë muret e enëve të gjakut dhe rrisin rrjedhën e gjakut në penis në kohën e eksitimit. Ilaçi pihet 2 herë në ditë. Potenciali është rikthyer në rreth një muaj.

Një ilaç tjetër për normalizimin e furnizimit të gjakut në organet e legenit me sheqer të lartë është Diazem. Mjeti nuk mund të përdoret në pleqëri dhe në rrezik nga sulmi në zemër. Ai gjithashtu ka efekte anësore, të cilat përfshijnë të vjella, kruajtje të lëkurës dhe marramendje. Për të forcuar fuqinë, 3-4 tableta pihen në ditë. Ju duhet të merrni ilaçin për rreth një muaj, ndonjëherë koha e trajtimit është gjashtë muaj.

Erofertil  Vitamina dhe minerale për potencialin

Shpesh me mosfunksionim të rëndë ngrerë, pacientët me diabet u përshkruhen ilaçe të tilla të fuqishme:

 • Viagra. Mund të rritet menjëherë fuqia dhe të përmirësohet jeta seksuale. Ju mund të merrni jo më shumë se 25 gram në të njëjtën kohë. Një mbidozë mund të shkaktojë pasoja të pakëndshme: rritje të presionit të gjakut, nauze, marramendje, probleme të zemrës;
 • Cialis rrit rrjedhjen e gjakut në penis, duke rezultuar në një mbledhje. Dozimi – jo më shumë se 5 mg në të njëjtën kohë. Projektuar për përdorim të vetëm. Përdorimi i zgjatur mund të shkaktojë përkeqësim të sëmundjeve kronike;
 • Maka peruan është një ilaç në lidhje me homeopatinë, e cila është bërë në formën e një pluhuri. 1 lugë e madhe e produktit hollohet në ujë dhe pihet në një grykë pasi të hahet 2 herë në ditë. Nëse është e nevojshme, doza mund të rritet në 2 lugë. Kursi është 2 javë;
 • Impaz eliminon çdo shkak organik të impotencës. Paketa përmban tableta që duhet të përvetësohen ose para marrëdhënieve seksuale, ose një herë në ditë derisa sistemi riprodhues të restaurohet plotësisht.

Metodat tradicionale të trajtimit

Mjekësia alternative ka një listë të madhe të recetave për forcimin e fuqisë në diabet. Mënyra më e sigurt për të përmirësuar një mbledhje është përdorimi i hudhrës. Kultura rrënjë mund të hahet 1 karafil në ditë ose të gatuaj zierje prej saj. Ai rrit prodhimin e testosteronit, përmirëson enët e gjakut dhe funksionon si një afrodiziak.

Ende tretësirë ​​e dobishme e hudhrës së freskët. Do të ul kolesterolin dhe hollimin e enëve të gjakut. Përgatitja e një pije bazuar në vodka. Do të duhen 10 karafil të hudhrës, të cilat vendosen në fund të një ene qelqi dhe derdhen me alkool (300 mililitra). Kanaçi është mbështjellë me petë ose leckë të errët dhe futet për 3 ditë në një vend të freskët. Pijeni atë në 10 ml në ditë.

Arrat në kombinim me mjaltin kanë një efekt të ngjashëm. Kernelet e plota skaliten me ujë të valë, përzihen me një lugë gjelle produktin e bletarisë dhe hahen një herë në ditë pas ngrënies.

Tinkturë xhensen

Më vete, vlen të përmendet rrënja tokësore e xhensen. Normalizon prodhimin e testosteronit, rregullon sheqerin në gjak dhe ka një efekt të përgjithshëm tonik në trupin mashkullor. Përveç kësaj, bima rrit dëshirën seksuale dhe kryen parandalimin e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar.

Për të përgatitur ilaçin, 50 g pluhur xhensen merren dhe derdhen në një kavanoz. Rezervuari është i mbushur me vodka. Ilaçi injektohet 24 orë. Herën e parë që përdoren 10 pika tretësirë, pas dozës ajo sillet në 20 (+2 çdo ditë). Ju mund ta pini ilaçin vetëm në mëngjes, pasi xhensen shkakton pagjumësi.

Bimët e mëposhtme janë në gjendje të zëvendësojnë këtë bimë:

 • tutsan
 • Calendula;
 • nënë dhe njerka;
 • Rhodiola rosea;
 • rodhe (rrënjë);
 • engjëllore (rrënjë);
 • Rrënjë e artë
 • ginger;
 • koriandër.

1 lugë gjelle e secilit përbërës përzihet dhe derdhet me ujë të valë. Pasi pihet të pihet, ëmbëlsohet me mjaltë dhe pihet. Kursi i trajtimit është 30 ditë.

Shahinclub Shqipëri