Si të bëni fuqi pa ilaçe

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

Si të përmirësohet fuqia pa ilaçe

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, afërsisht pesëqind milion burra në vit përjetojnë një farë fuqie të dëmtuar. Violationdo shkelje e sistemit riprodhues mund të ndikojë në impotencë, kështu që çështja duhet të zgjidhet shpejt dhe rrënjësisht.

Pra, ne do të shqyrtojmë metodat e mundshme të rritjes së fuqisë, duke anashkaluar medikamentet:

 1. Të energjisë.
 2. Afërdizaksa, të cilat përfshijnë disa ushqime.
 3. Aktiviteti fizik dhe gjimnastika speciale.
 4. Trajtimi i sëmundjeve mendore dhe neurologjike.
 5. Mjekësia tradicionale dhe metodat e saj.
 6. Normalizimi i stilit të jetës, përfshirë refuzimin e zakoneve të këqija.

Si të rritet fuqia pa ilaçe, duke u mbështetur vetëm në stërvitje? Sigurisht, shpesh disa ushtrime nuk janë të mjaftueshme për ta sjellë trupin në gjendjen e tij të mëparshme, por megjithatë ato luajnë një rol vendimtar për punën e organeve të sistemit riprodhues.

Gjatë kryerjes së ushtrimeve të posaçme, një njeri punon ato muskuj, toni i të cilëve ndikon në organet gjenitale. Ushtrimi rrit prodhimin e testosteronit, dhe siç e dini, pa pjesëmarrjen e tij është e pamundur të prodhohet spermë dhe formimi i dëshirës seksuale.

Pjesëmarrja e nyjeve të mëdha të trupit të poshtëm në punën fizike jep rrjedhjen e gjakut në organet e legenit. Përkundër faktit se ushtrimet rrisin tonin e muskujve, pasi të hiqet tensioni i muskujve, adrenalina e tepërt gjen rrugëdalje dhe nuk ndikon më në formimin e tensionit nervor dhe një gjendje të keqe psikoemotike.

Avantazhi i ushtrimeve speciale fizike është se kur ato kryhen saktë dhe rregullisht, ato do t'ju ndihmojnë të mbani fuqinë për një kohë të gjatë, shumë më gjatë sesa me përdorimin tradicional të ilaçeve.

Ne biseduam se si të përmirësojmë potencialin pa pilula, por shpesh duhet të merremi me raste të vështira kur duhen droga. Kjo mund të jetë një çrregullim serioz i qarkullimit të gjakut, sëmundje infektive të gjëndrës së prostatës, insuficiencë hormonale, adenoma e prostatës, mosfunksionim ngrerë si rezultat i ndonjë sëmundjeje tjetër (stresi, sëmundje kronike serioze, pas operacionit në organet e legenit, patologji vaskulare, etj.).

Një nga ilaçet më të sigurt është shtesa dietike Vimax Forte, çmimi i së cilës është në dispozicion për të gjithë. Efektiviteti i tij bazohet në përdorimin e përbërësve natyrorë, të cilët, kur përdoren njëkohësisht, rrisin ndjeshëm rrjedhën e gjakut në organe.

Ilaçi mund të përdoret si monoterapi, si dhe si një trajtim kompleks i çrregullimeve ereksionale me origjinë të ndryshme. Përdorimi i Vimax forte ndihmon një njeri të ndjehet i plotë.

Asnjëherë nuk është vonë për të ushtruar shëndetin tuaj, madje mosha për fuqi nuk është aktualisht një pengesë. Me ndihmën e mjekësisë moderne, përsëri do të ndjeheni si një njeri i plotë.

Në shumë raste, pa përdorimin e ilaçeve speciale, është e pamundur të zgjidhet problemi me fuqinë mashkullore. Në raste të tjera, nëse e tingëlloni alarmin në kohën e duhur, identifikoni shkakun e vërtetë të problemit dhe filloni terapinë, mund të bëni me marrjen më minimale të barnave, duke rritur më tej fuqinë mashkullore pa to.

Nëse gjatë pafuqisë seksuale të një njeriu nuk zbulohen sëmundje, atëherë problemi mund të eliminohet pa pilula. Për të rikthyer forcën, shumë burra duhet vetëm të kenë një pushim të mirë ose të ndalojnë të nervozohen.

Që nga kohra të lashta, shëruesit popullorë kanë njohur një numër të madh mënyrash për të rritur fuqinë dhe për të rikthyer aftësitë e humbura seksuale të burrave. Përbërjet, infuzionet dhe zierjet natyrisht hollojnë enët e gjakut, rivendosin rrjedhën normale të gjakut në penis dhe lehtësojnë inflamacionin në gjëndrën e prostatës së burrit.

Sidoqoftë, nuk duhet të harrojmë se shumë ekspertë barazojnë disa receta të mjekësisë tradicionale me ilaçet. Dhe siç e dini, ilaçet mund të kurojnë dhe dëmtojnë trupin.

Recetat më të thjeshta për rritjen e fuqisë mashkullore janë përzierja e mjaltit me arrat në një raport 1: 1 dhe konsumimi i përzierjes 2 herë në ditë, 30 minuta pas ngrënies. Shtë më mirë të pini një përzierje të ëmbël me qumësht ose kefir.

Gjithashtu, një recetë efektive dhe mjaft e thjeshtë për rikthimin e fuqisë mashkullore konsiderohet se po krijon rrënjën e dashurisë – xhensen. Rrënja pastron enët e gjakut dhe është një asistent për rivendosjen e aftësive mashkullore, pasi shëruesit e lashtë e dinin për këtë.

100 g rrënjë duhet të mbushet me 0,5 l ujë të pastër dhe insistohet për 2 ditë. Tjetra, lëngu duhet të vihet në zjarr të ngadaltë dhe të lihet në sobë për 4 orë. Pastaj përbërja duhet të ftohet, filtrohet dhe shtoni pak mjaltë dhe kanellë. Duhet ta pini produktin pas ngrënies, 100 ml 2 herë në ditë.

Ju gjithashtu mund të përgatisni dhe të merrni tinktura nga rrënja e kënetës së kënetës, të bëni zierje të trumzë ose hithra të zakonshme. Bimët medicinale mund të përgatiten në mënyrë të pavarur, veç e veç ose të përzihen me njëra-tjetrën.

Receta e mëposhtme gjithashtu rrit fuqinë e mashkullit: është e nevojshme të përgatisni kajsi të thata me cilësi të lartë, prunes dhe rrush të thatë. Matni 100 g të çdo përbërësi, bluajeni në një mënyrë të përshtatshme dhe përzieni. Në masën që rezulton, shtoni pak kardamom, karafil dhe kanellë, si dhe pak sheqer (në varësi të preferencave të burrit).

Për të zgjatur marrëdhëniet seksuale dhe për të rivendosur forcën e mashkullit, mund të përdorni ilaçe dhe barishte, duke mos harruar përfitimet e ushqimit të duhur dhe ushtrimeve speciale në shtëpi.

Erofertil  Për zmadhimin e penisit

Për të përmirësuar fuqinë, tregohet të braktisë plotësisht zakone të këqija, pasi nikotina dhe alkooli kanë një efekt negativ në sferën urogjenitale të një njeriu. Intimiteti me një grua është e frikshme, dhe pacienti ndihet inferior.

Nëse një burrë duhet të përmirësojë funksionin erektil, mos nxitoni me blerjen e ilaçeve. Sidoqoftë, kontakti me një mjek me siguri nuk do të dëmtojë. Për të përmirësuar epsh, do t'ju duhet të bëni një ekzaminim gjithëpërfshirës për inflamacionin dhe shkaqet e shfaqjes së tij.

Ju mund të eliminoni një shkelje të tillë pa ilaçe, por kjo nuk është pyetja e një dite të vetme. Për shembull, është më mirë të shkoni në një dietë mjekësore, të përjashtoni një mënyrë jetese pasive, të merrni vitamina dhe shtesa dietike në mënyrë rigoroze sipas rekomandimeve mjekësore.

Ushqim

Nën ndalimin, kafeja, çaji i fortë, ushqimet e përpunuara, preservatives, enët yndyrore, të kripura dhe të tymosura që pengojnë rrjedhjen e gjakut kontribuojnë në formimin e bllokimeve në penis. Por sasia e vitaminave, antioksidantëve, proteinave, karbohidrateve komplekse është e dëshirueshme të rritet në menunë ditore.

Nga pijet, konsumi adekuat i ujit, çaji jeshil, zierjet medicinale, lëngjet e frutave janë të mirëseardhura. Ushqimi duhet të jetë natyral, dhe ushqimi për fluksin e forcës dhe energjisë së dobishme. Mjekët rekomandojnë me forcë që të përfshini në dietën tuaj:

ushtrime

Studimi i metodave të rritjes së fuqisë dhe përmirësimit të ereksionit, rekomandohet të mos harroni për përfitimet e një ushtrimi fizik të moderuar. Qëllimi kryesor është mbajtja e të gjithë muskujve të trupit në gjendje të mirë, për të forcuar qarkullimin sistemik në organet e legenit.

 1. Qëndroni gjysmën e këmbës në një kodër të vogël, dhe pastaj ngrini thembrat lart e poshtë për një minutë. Ju mund të mbani ekuilibrin duke u mbështetur në një sipërfaqe vertikale.
 2. Nga një pozicion në këmbë me gjerësi të shpatullave larg, njeriu tregohet të kryejë lëvizje rrethore të legenit në një drejtim, dhe pastaj në tjetrin për 10 minuta.
 3. Për 1 minutë, kryeni hapa të lartë në vend në mënyrë që gjunjët të jenë në kontakt me zonën e gjoksit.
 4. Merrni një pozicion të shtrirë në mënyrë që këmbët të përkulen në gjunjë. Kryeni ngritjen ritmike të legenit, duke zgjatur për disa minuta në pikën më të lartë.
 5. Nga pozicioni i prirur për të kryer ushtrimin klasik "Biçikletë", ndërsa theksi nuk është në numrin e lëkundjeve, por në cilësinë e tyre.

Mjetet juridike popullore

Për të rritur ngritjen dhe për të rritur nivelin e testosteronit, mund të përdorni recetat shëruese të mjekësisë alternative. Komponentët aktivë me origjinë bimore kanë një listë më të vogël të kundërindikacioneve dhe efekteve anësore, por gjithashtu ndihmojnë për të rikthyer funksionimin normal të sistemit gjenitourinar.

Shumë burra duhet vetëm të kalojnë mbi faktorin psikologjik kur, pas një seri dështimesh në seks, shfaqet një frikë e brendshme nga intimiteti. Për ta ndihmuar veten të kapërceni këtë pengesë të vështirë, mund të përdorni mjete të posaçme për fuqi, përgjigje pothuajse të menjëhershme.

 1. Spërkatje M-16. Si pjesë e ekstraktit të guaranës, magnezit dhe glicinës. Ngritja e zgjeruar sigurohet edhe për sëmundjet kronike të sferës gjenitourinare.
 2. Hamekan i Thor. Përmban ekstrakt të myshkut verior dhe ekstrakt nga brirët e detit. Ilaçi siguron jo vetëm një përmirësim të fuqisë, por gjithashtu jep një ndjesi të ndjesisë gjatë seksit.

Nëse flasim për burra në moshën e pensionit, përmirësimi i fuqisë është realitet. Ju mund të zgjidhni një nga këto ilaçe ose të përdorni ilaç alternative. Sidoqoftë, para së gjithash, tregohet se ekzaminon prostatën për inflamacionin, për të trajtuar në mënyrë cilësore sëmundjen themelore. Nga rekomandimet shtesë të një specialisti, mund të dallohen pikat e mëposhtme:

 • hani më shumë zarzavate, fruta dhe perime, shmangni hipoterminë;
 • rregullisht konsumoni ushqime të pasura me zink, fosfor, kalcium, kalium dhe tokoferol;
 • kontrolloni sëmundjet kronike, pasi gjendja e përgjithshme e trupit varet nga kjo.

Afrodiziakët për burrat dhe fuqia e tyre

Aktiviteti fizik i moderuar dhe ushtrimet speciale ndihmojnë njeriun të përmirësojë qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin, të parandalojë shfaqjen e proceseve të ndenjura dhe inflamatore dhe mund të rrisë interesin për seksin e kundërt.

Një ushtrim i thjeshtë siç është karremi rrit forcën seksuale. Shtë e rëndësishme që mbledhjet të jenë të rregullta. Një grup squats duhet të bëhet disa herë në ditë – në mëngjes të paktën 12-15 herë, pasdite (në drekë) dhe pak para gjumit.

Puna ulur dhe një mënyrë jetese e ulur e një njeriu shpesh çon në ngecje të gjakut në zonën e legenit, kështu që është shumë e dobishme që shpesh të dilni nga karrige, të bëni disa mbledhje, të tendosni në mënyrë aktive dhe të relaksoni mollaqen.

Në vendin e punës, është mjaft e mundur të bëhen ushtrimet e mëposhtme që stërvisin muskujt e perineum dhe barkut:

 1. Shtë e nevojshme të uleni në buzë të karriges dhe të tërhiqni në mënyrë alternative dhe të pushoni stomakun. Ky ushtrim pompon shtypin e poshtëm dhe muskujt e vitheve të një njeriu;
 2. Pozicioni fillestar – ndërsa jeni ulur në një karrige, drejtoni shpinën. Vendosini duart pak mbrapa, sikur i mbani në vend. Këmbët e përkulura duhet të ngrihen të paktën 15 herë.
 3. Një ushtrim ideal për të shpërndarë qarkullimin e gjakut pas një uljeje të gjatë ndërsa punoni. Për ta bërë këtë, duhet të qëndroni afër karriges, me dorën tuaj duhet të qëndroni në shpinë. Tjetra, së pari duhet të bëni ritmike, dhe pastaj ngadalë të ngriheni dhe të bien në gishtërinjtë. Rekomandohet të përsërisni ushtrimin të paktën 15 herë, duke rritur gradualisht ngarkesën.

Menshtë shumë e dobishme për burrat që të vrapojnë për të rritur fuqinë pa ilaçe. Vrapimi stimulon në mënyrë të përkryer funksionimin e muskujve të legenit dhe forcon muret e enëve të gjakut. Këshillohet që të vraponi jashtë në park, mund të zëvendësoni gjithashtu vrapimin në rrugë me një vrapim në simulator.

Rezultate të mira mund të arrihen nëse i kryeni rregullisht këto ushtrime të thjeshta:

 • "Biciklete". Siç nënkupton edhe emri, stërvitja simulon çiklizmin. Ju duhet të shtriheni në shpinë dhe të ngrini këmbët në një kënd prej 90 gradë. Ushtrimi kryhet për të paktën 10 minuta. 2-3do XNUMX-XNUMX minuta është e nevojshme të zvogëlohen ose të rriten lëvizjet rrotulluese të këmbëve;
 • "Ecja në sfilatë". Pozicioni fillestar – ngrihuni drejt, duart në qepje. Përndryshe, ju duhet të ngrini këmbët, duke u përpjekur të shtrydhni gjunjët në stomakun tuaj;
 • stërvitja "Ura", e njohur që nga kohërat e shkollës. Gjatë kryerjes së ushtrimit, është e nevojshme të ngrihet rajoni i legenit sa më i lartë që të jetë e mundur;
 • "Hapat në mollaqe". Me siguri, kjo ushtrim u përfshi edhe në listën e klasave të kërkuara të edukimit fizik. Ju duhet të uleni në dysheme dhe të përpiqeni të ecni përpara ndërsa jeni ulur. Një imitues i mirë për muskujt e mollaqe dhe legenit.
Erofertil  Farë është mosfunksionimi ngrerë Simptomat, trajtimi, diagnostikimi i impotencës

Ushqimi i shëndetshëm, marrja e ilaçeve tradicionale dhe aktiviteti i rregullt fizik nuk do të jenë të mjaftueshme për të ruajtur fuqinë nëse një burrë nuk dëshiron të heqë dorë nga varësitë. Pirja e duhanit ndërpret vazhdimisht zemrën, rrit presionin e gjakut dhe rrallon enët e gjakut.

Dhe pirja e tepërt pengon veprimtarinë e sistemit nervor qendror. Kufizoni sasinë dhe shpeshtësinë e birrës, vodka ose xhin. Si një kompromis, ju mund të pini vetëm verë cilësore.

Si të rritet shpejt fuqia tek një burrë, nëse së shpejti është planifikuar një mbrëmje intime? Agjentët farmakologjikë do të ndihmojnë këtu. Për shembull, vardenafil ose ndonjë tabletë me vardenafil. Ky mjet është menduar posaçërisht për trajtimin e çrregullimeve ereksionale.

Ju mund të blini Tadalafil dhe ilaçe të tjera për të përmirësuar fuqinë në dyqanin tonë. Pricemimi i përballueshëm, cilësia e garantuar – çelësi i miqësisë tonë me klientët!

Do ushtrim është i mirë për të gjithë trupin. Por specialistët kanë zhvilluar komplekse të ushtrimeve të veçanta fizike që ndikojnë qëllimisht në punën e organeve gjenitale, trofizmin e tyre dhe tonin e muskujve, të cilat janë përgjegjëse për mbledhjen.

Ushtrimet tregohen nëse:

 • keni humbur ngritjen në mëngjes;
 • një mbledhje është e dobët, nuk është e mjaftueshme për të kryer marrëdhënie seksuale;
 • tërheqja ndaj një gruaje është zhdukur;
 • orgazma nuk ishte aq e ndritshme sa më parë.

Këtu janë disa shembuj të ushtrimeve:

 1. Ne do t'ju tregojmë se si ta rritni fuqinë shpejt, në shtëpi, thjesht duke kryer rregullisht këtë ushtrim. Një burrë ulet në dysheme (të ngrohtë), ju mund të në një stol. Këmbët duhet të vendosen gjerësisht. Pjesa e pasme është e barabartë, duart janë poshtë, frymëmarrja është e qetë, hundore. Gjatë një frymë të shpejtë, të shkurtër, shtrydhni pëllëmbët sikur të rrëmbeni diçka. Së bashku me këtë, përpiquni të shtrydhni mollaqen sa më shumë që të jetë e mundur, të ndjeni të gjithë muskujt që janë përgjegjës për këtë lëvizje. Pastaj ngadalë nxjerrni. Ushtrimi kryhet nga 7 qasje, midis të cilave një minutë pushim. Stresi i tillë fizik forcon në mënyrë efektive muskujt e perineumit, dhe ndihmon në kontrollin e urinimit, veçanërisht për ata që kanë mosmbajtje. Duke kontraktuar muskujt, ju bëni një lloj masazhi për gjëndrën e prostatës, siguroni një vëllim më të madh të rrjedhës së gjakut sesa më parë. Padyshim që kjo së shpejti do të ketë një efekt pozitiv në funksionin seksual.
 2. Ushtrimi i dytë kryhet nga një pozicion i hipit. Duart janë të përkulura në bërryla, pëllëmbët në nivelin e zgavrave axillary, domethënë, bërrylat "duken" lart. Duke thithur gradualisht, ngrini rripin e kokës dhe shpatullave, ngadalë ngjitni kokën prapa. Gjatë nxjerrjes, ulni kokën dhe gjoksin në pozicionin e fillimit. Pas disa sekondash pushimi, përsërisni deri në 7 grupe.
 3. Ushtrimi tjetër është përqendruar në punën e muskujve përgjegjës për fuqinë. ju duhet të uleni në një karrige, këmbët larg, tendosni muskujt që janë të vendosura midis anusit dhe scrotum. Kjo është, mollaqe duhet të jetë e qetë;
 4. Ushtrimi tjetër është i thjeshtë. Qëndroni akoma, bëni hapa marshues, duke ngritur gjunjët sa më lart.

E veçanta e ushtrimeve është se gradualisht ngarkesa duhet të rritet. Rritni numrin e përsëritjeve, bëni ushtrime në mëngjes dhe në mbrëmje. Mesatarisht, efekti i një detyre ditore duhet të shfaqet brenda një jave.

Në fakt, problemet me funksionin erektil gjenden në çdo moshë. Shumica e rasteve të impotencës mund të korrigjohen duke kontaktuar specialistë për ndihmë. Në 95%, mjekët arrijnë të rivendosin një mbledhje pa operacion. Kushti kryesor për ruajtjen e fuqisë është një mënyrë jetese e shëndetshme.

Fuqia e Viagra është e njohur për shumë burra, por jo të gjithë vendosin të përdorin këtë ilaç. Më kot – një përmirësim i fuqisë, zgjimi i plotë është vërejtur në kohën më të shkurtër të mundshme, dhe organi gjenital mashkull funksionon me forcë të plotë.

Ilaçi është efektiv, por nuk rekomandohet që pacientët nën 40 vjeç ta marrin atë. Ndër kundërindikacionet janë sëmundjet e traktit të tretjes, shikimi i dëmtuar, sulmet sistemike të migrenës. Sidoqoftë, ky ilaç nuk e kufizon listën e tabletave për të siguruar një përmirësim të fuqisë tek burrat, ka edhe të tjerë.

mjekësi

Para se të përmirësoni fuqinë në shtëpi, duhet të bëni një ekzaminim të plotë dhe të përcaktoni shkakun e uljes së testosteronit në gjakun e një seksi më të fortë. Kjo mund të jetë një sëmundje e brendshme, stres i rëndë ose hipotermi e zgjatur.

 1. Levitra. Efekti emocionues vërehet pas një çerek ore nga momenti i marrjes së një doze të vetme, do të mbetet për disa orë. Ilaçi funksionon më dobët se Viagra, përveç kësaj, dhimbja e muskujve, dobësia fizike mund të ndodhin si efekte anësore.
 2. Cialis. Ky është një ilaç më i fuqishëm për të përmirësuar fuqinë, efekti i së cilës në gjak zgjat 35 orë. Eksitimi ndihet 15 minuta pas marrjes së një doze të vetme, rreziku i efekteve anësore është minimale. Ndër kundërindikacionet janë sëmundjet kronike të veshkave, zemrës, mëlçisë.
 3. Injeksion i testosteronit. Kjo metodë e rritjes së fuqisë është e përshtatshme nëse prodhimi i pamjaftueshëm i hormonit të treguar është diagnostikuar në gjak. Indikacionet për përdorimin e këtij mjeti janë patologjitë e sistemit endokrin, çekuilibri hormonal në trupin e një njeriu.

vitamina

Më vete, vlen të kujtojmë vetitë e mrekullueshme të afrodiziakëve, të cilat jo vetëm që simulojnë ngjalljen seksuale, por gjithashtu janë në gjendje ta zgjasin atë për disa orë. Nën ndikimin e tabletave të tilla, koha e kontaktit seksual dhe derdhja janë ndërprerë.

Në jetën e secilit përfaqësues të seksit më të fortë, ajo periudhë ndodh kur çështja se çfarë përmirëson fuqinë tek burrat bëhet një avantazh. Ekzistojnë shumë metoda efektive për të zgjidhur një problem të tillë të dobët shëndetësor, por rekomandohet t'i kushtoni vëmendje vetive farmakologjike të mjeteve juridike homeopatike.

 1. Yohimbe. Ky ilaç novator është në dispozicion në formën e kapsulave, duke detyruar trupin të prodhojë testosterone në mënyrë që të përmirësojë funksionin erektil.
 2. Impaza. Përbërja natyrore përmban përbërës aktivë që mund të zgjasin marrëdhëniet seksuale, të rivendosin gëzimin e seksit dhe të japin një ndjesi sensacioni.
 3. Kali i vogël ari. Ilaçi është i njohur mirë për reklamim të vazhdueshëm, i cili e pozicionon këtë mjet inovativ si një ilaç për impotencën. Për trajtimin e mosfunksionimit ngrerë, tregohet një kurs i plotë.

8. Tinkturë hudhër

Ne do të analizojmë metodën e mëposhtme të përgatitjes së tinkturave për të rritur fuqinë me mjetet juridike popullore në shtëpi për burrat.

 1. Merrni manaferrat e rowanit në një sasi prej 150 gram, manaferrat e rrushit 50 gram dhe gjethet e arrës së arrës gjithashtu në një sasi prej 50 gramë. E gjithë kjo lahet dhe derdhet me një litër ujë.
 2. Filloni të ziej. Kur vlon, mbajeni në zjarr për 20 minuta.
 3. Lejo që të ftohet. Tani mund të pini 3 herë në ditë në një vëllim prej 200 ml në të njëjtën kohë.
Erofertil  Afrodiziakët për burra në ushqime; parimi i ekspozimit ndaj trupit

Pritini imët dy karafil të hudhrës dhe derdhni me ujë të zierë të zakonshëm. Një përzierje e tillë lejohet të injektojë për dy javë. Pastaj ato konsumohen në sasinë e një lugë çaji në ditë.

Në përgjithësi, hudhra në vetvete është gjithmonë e dobishme për një seks më të fortë në shtrat.

Frytet e detit janë të dobishëm në çdo formë:

 • sallatat e detit;
 • lëng buckthorn det;
 • çaj nga manaferrat e buckthorn detit;
 • bllokime dhe bllokime.
 1. Merrni manaferrat e buckthorn të detit dhe derdhni ujë të zier tashmë në raport me 3 lugë frutash për gjysmë litër ujë të valë.
 2. Këmbëngulni rreth gjysmë ore.
 3. Pastaj ata pinë përzierjen, duke filtruar manaferrat nga ajo, një gotë dy herë në ditë.
 4. Një ilaç i tillë popullor për fuqinë e burrave të veprimit të shpejtë mund të pihet me mjaltë.

Manaferrat e buckthorn të detit përmirësojnë forcën mashkullore, luftojnë pafuqinë dhe rregullojnë prodhimin e hormoneve.

 • Në aksione të barabarta merrni rrush të thatë, kunguj të njollosur, fiq dhe arra të qëruara.
 • E gjithë kjo është plotësisht e përzier dhe e grimcuar. Ju mund të shtoni mjaltë për shije.
 • Hani këtë pas darkës, dy lugë.
 • Ne kemi një mënyrë kaq të dobishme dhe në të njëjtën kohë të shijshme për të rritur fuqinë tek burrat me mjete juridike popullore.
 • Në mënyrë që të pini qull, ju mund të merrni varenets ose kos për shije.
 • Gjethet e hithrës lahen dhe lihen të thahen. Pastaj ato janë copëtuar imët.
 • Pastaj hithra derdhet me ujë të zier në një raport prej 100 gramë për 300 ml. Lëreni të krijojë.
 • Merrni përzierjen 3 herë gjatë ditës para se të hani.
 • Gjethet e hithrës së thithur i shtohen gjithashtu supave, pjatave anësore.
 • Përparësitë e hithrës janë se përmirëson tërheqjen, forcën seksuale. Përdorimi i gjetheve të hithrës në ushqim është një përgjigje e mirë për pyetjen se cilat mjete juridike popullore rritin fuqinë te burrat.
 • Merrni 11 manaferrat e asparagut, lani dhe lërini të qëndrojnë në një termos me ujë të zierë të freskët në një vëllim prej 400 ml për rreth 7 orë.
 • Përzierja që rezulton konsumohet para ngrënies 50 ml tri herë në ditë.
 • Asparagus është i mirë për parandalimin e sëmundjeve të prostatës dhe rritjen e forcës së mashkullit.
 1. Rrënja e xhensen në formë pluhuri derdhet me vodka. Rrënja merret në një raport prej 1 deri në 20 vodka, përkatësisht.
 2. Tinktura vendoset në një vend të mbyllur nga rrezet e dritës, dhe nuk preket për dy javë.
 3. Përdorni përzierjen 20 pika 2 herë gjatë gjithë ditës para ngrënies.
 4. Xhenseni është i dobishëm sepse rrit sasinë e hormoneve mashkullore dhe përmirëson aftësinë riprodhuese të një njeriu.
 5. Xhenseni konsiderohet në shoqëri si një ilaç popullor që rrit fuqinë tek burrat. Vetëm ka një por. Nuk rekomandohet ta pini para gjumit.

Përveç xhensen, ne folëm gjithashtu në faqe në lidhje me teknikat speciale për ata që kanë humbur një mbledhje.

 1. Merrni inflorescences e tufës, larë dhe derdhur me ujë të zier në një raport prej 1 me 2. Përzierja lejohet të qëndrojë për një ditë. Pastaj ata pinë 2-3 herë në ditë.
 2. Trumza nga trumza është e dobishme për të parandaluar shfaqjen e impotencës ose prostatitit, ajo rregullon prodhimin e hormoneve.
 • Lulet e duhanit të Shën Gjonit lahen dhe ziehen në ujë në një raport prej 100 gramë për 300 ml lëng për 10 minuta.
 • Tretësira lejohet të qëndrojë për 24 orë. Ata pinë rreth 3 herë në ditë në një sasi prej 50 g.
 • Tinkturë rikthen qarkullimin e gjakut në trup, përfshirë në organet e legenit.
 • Vaji i Shën Gjonit konsiderohet një nga bimët e mira që rrisin fuqinë te burrat, dhe një ilaç popullor për epsh.

6. Banane dhe kefir

Si është bërë kjo përzierje:

 1. Merrni gjysmën e një bananeje dhe vendosni një tigan, ku grimcohet në një masë të trashë.
 2. Derdhni një tigan me një masë kefir, shtoni sheqer në shije dhe përzieni gjithçka tërësisht derisa të treten plotësisht.
 3. E shijshme dhe e shëndetshme për t’u pirë pas ngrënies ose para stërvitjes.
 4. Në vend të kefirit, mund të përdorni varenets ose salcë kosi.

Pro të përzierjes

 • Plus është që vetë banania ndihmon në rritjen e kohëzgjatjes së marrëdhënies seksuale dhe përmirëson forcën mashkullore. Ne më parë kemi shkruar për rritjen e qëndrueshmërisë në shtrat me truket e mira për këtë.
 • Dhe produktet e qumështit përmirësojnë aftësitë riprodhuese dhe produktivitetin e farës.
 • Së bashku, ata japin një efekt më të madh, dhe përzierja konsiderohet tek burrat si një ilaç popullor për të rritur shpejtësinë e shpejtë.

9. Duajeni ilaçin e frutave të thata dhe verën

 1. Merrni përkatësisht 100 gram kajsi të thata, prunes dhe rrush të thatë. Atyre, derdhni kanellë për shije dhe gjithashtu sheqer një lugë gjelle. Kardamomi dhe karafili përdoren si erëza.
 2. Një verë e mirë e kuqe e thatë lejohet në përzierje dhe zbutet mbi një zjarr të vogël: së pari gjysmë ore me kapak të hapur dhe më pas të njëjtën sasi kohe të mbyllur fort.
 3. Një ilaç i tillë i ëmbël merret në trajtimin e fuqisë tek burrat me mjete juridike popullore në një shumë prej 3 herë në një ditë.

Receta popullore që rrisin fuqinë e burrave pa drogë

Në pleqëri, një ilaç popullor për rritjen e fuqisë tek burrat pas 50 vjeç do të jetë kjo supë e veçantë e mishit. Ai gjithashtu do të jetë i dobishëm për të rinjtë.

Receta e saj është si më poshtë:

 1. Për supë, ata marrin mish me kockë viçi (lepuri, mishi i kalit ose mishi i gjelit të detit është gjithashtu i përshtatshëm), qepët janë copëtuar imët. Rrepat dhe karotat e copëtuara imët shtohen atje.
 2. E gjithë kjo është zier në ujë dhe zihet për 30 minuta, duke shtuar majdanoz.
 3. Për të ngrënë pjatën të nxehtë, duke e kalitur me salcë kosi.

15. Produkte të qumështit

Shtë e dobishme të pini vetë qumështin, ose të pini të dytin. Përmirëson aftësitë riprodhuese.

Përveç kësaj, për forcën e mashkullit, dallohen produktet e mëposhtme të qumështit të thartë:

Ne biseduam rreth këtyre dhe produkteve të tjera të rekomanduara në një artikull tjetër.

Shikoni videon e mëposhtme që flet për mjetet juridike popullore për të rritur fuqinë për burra të moshave të ndryshme.

Në një pjesë tjetër të faqes, ne gjithashtu dhamë teknika dhe rekomandime të ngjashme video.

16. Cila jeshile është më e mirë

Në mesin e zarzavateve, një vend të veçantë zënë:

 1. Majdanoz (normalizon dhe rrit nivelin e hormoneve mashkullore).
 2. Spinaq (normalizon qarkullimin e gjakut në trup).
 3. Qepë (përmirëson prodhimin e testosteronit dhe rrit tërheqjen).

Të gjitha këto lloje zarzavate janë të mira sepse mund të shtohen si erëza në pjatën e parë, të dytë ose në sallata të ndryshme.

Shtoni zarzavate në dietën tuaj dhe merrni më pak avull në temën se si të rritni fuqinë te burrat në shtëpi.

Shahinclub Shqipëri