Teknika që do të ndihmojë në rritjen e shpejtë të fuqisë në shtëpi

Ne do të ofrojmë teknika që do të ndihmojnë për të rritur shpejt fuqinë tek burrat. Por ju duhet të filloni jo me këshilla, por me shkaqet e mosfunksionimit ereksion.

Shkaqet e çrregullimeve seksuale

 • Situata stresuese, eksitim.
 • Trashje.
 • Sëmundja e zemrës (madje edhe problemet e thjeshta me presionin mund të ndikojnë në një ereksion në një mënyrë të keqe).
 • Jeta e ulur, mungesa e stërvitjes.
 • Nivele joadekuate të testosteronit.
 • Dëmtime të sistemit muskulor, veçanërisht seksionit kurrizor dhe legenit.
 • Zakonet e këqija (pirja e duhanit ose abuzimi me alkoolin).
 • Ndryshimet në lidhje me moshën.
 • Diabetes mellitus.
 • Puna e tepërt, mungesa e gjumit.

Mënyrat që zgjidhin saktësisht problemin

Mjaft për të ngrënë Viagra dhe analogët e tij të dëmshëm! Në mjekësinë moderne, ka shumë pilula për të rikthyer fuqinë mashkullore, por të gjitha kanë të paktën një nga efektet anësore të mëposhtme:

 • shkaktojnë një rritje të mprehtë të presionit të gjakut;
 • absolutisht jo i pajtueshëm me alkoolin dhe ushqimet yndyrore;
 • shkaktoni "sindromën e tërheqjes" dhe efekte të tjera të pakëndshme, dhe në disa raste shkakton dëm të pariparueshëm për shëndetin tuaj!

Nëse dëshironi të arrini një mbledhje të shpejtë dhe të fortë, atëherë përdorni kapsula të sigurta: Adamour ose Amarok.

Amarok Adamour

Kjo është një qasje plotësisht e re për të zgjidhur një problem kaq delikat si një "ngritje e fortë". Përbërja e këtyre përgatitjeve përfshin ekstrakte bimore, që do të thotë se përbërësit e kapsulave Adamour ose Amarok nuk përmbajnë asnjë përbërës kimik. Shqyrtimet e burrave që kanë provuar efektet e këtyre kapsulave në vetvete konfirmojnë efektivitetin e lartë të këtyre barnave dhe madje edhe praninë e efektit terapeutik të impotencës në fazat e vona të "dobësisë seksuale".

Ju bëj thirrje që të lexoni informacione të hollësishme në lidhje me barnat moderne Adamour, Amarok, të postuar në faqet zyrtare të prodhuesve dhe tregoni për këtë njerëzve që ende përdorin pilula sintetike për një "thirrje të shpejtë të ereksionit"!

Thomas Schmidt, androlog.

1. Bëni një masazh të thjeshtë

 • nëse jeni i shqetësuar për mungesën e një ereksioni, shtrydhni organet gjenitale në bazë (imagjinoni që po aplikoni një turne tryezë), shtrëngimi i tillë është sekreti kryesor i popujve antikë, i famshëm për aktivitetin seksual;
 • kapja bëhet në kohën e ngritjes, përpara se të vendosni prezervativ;
 • ju mund të shtrydhni penisin me disa gishta për të provokuar rrjedhjen dhe një rrjedhje të mprehtë të gjakut.

2. Kryeni gjimnastikë pelvike

Ushtrimet speciale do të sigurojnë një rrjedhje të vazhdueshme të gjakut në organet intime, gjë që do të sjellë veprim seksual dhe një ngritje të vazhdueshme. Më poshtë është një listë e ushtrimeve më efektive:

 1. Squats. Ky është opsioni standard në të cilin uleni dhe ngriteni me duart tuaja përpara jush.
 2. Në një pozicion në këmbë, ngrini gjunjët më afër stomakut tuaj duke u përpjekur të mbani ekuilibrin. Mund t’i vendosni duart në bel.
 3. Shtrihuni në shpinë dhe vendosni pëllëmbët e qetë në dysheme. Filloni të ngrini ngadalë legenin sa më shumë që të jetë e mundur dhe ta ulni butësisht gjithashtu, përpiquni të mos e shqyeni trupin e sipërm tuaj nga dyshemeja.
 4. Shtrihuni në horizont, kryeni një ushtrim të njohur për të gjithë që simulojnë pedalimin.
 5. Në një pozicion horizontal, filloni të tendosni në mënyrë alternative dhe të relaksoheni muskujt e perineumit, ndërsa nuk përpiqeni të tendosni mollaqet. Do të kuptoni që e ndiqni teknikën saktë nëse ndjeni ngrohtësi të këndshme në zonën intime.
 6. Vrapimi i thjeshtë në vend gjithashtu përmirëson rrjedhën e gjakut, dhe gjithashtu ndihmon në forcimin e sistemit kardiovaskular.
Erofertil  Pafuqia mund të jetë tek gratë

Sa kohë keni nevojë për të ushtruar

Veprimet janë të thjeshta dhe në të njëjtën kohë japin një efekt të theksuar. Fillestarëve mund t'u jepet kjo vetëm pesë minuta në ditë, më pas koha rritet në dhjetë minuta. Rezultatet e para do të jenë në një javë, në të njëjtën kohë ju mund të kryeni gjimnastikë në çdo kohë të ditës, është më mirë ta bëni këtë para marrëdhënies seksuale. Sekreti kryesor është rregullsia.

3. Zgjidhni pozicionin e saktë në të cilin gjaku nuk lëviz larg penisit

Nëse preferoni opsionin kur zonja është në krye, mund të humbni një mbledhje në një moment, sepse në këtë pozicion ka një rrjedhje gjaku. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që tashmë kanë mbushur pleqërinë.

Kjo është arsyeja pse praktikoni pozicionin ku trupi i trupit tuaj është në një pozicion të drejtë. Për shembull, mund të provoni një pozicion emocionues ku gruaja është në gjunjë dhe burri është pas saj, ose versioni klasik, në të cilin burri është në krye.

4. Trajnimi i zonës pubiko-koksigjene sipas teknikës Kegel

Muskuli Kegel është pjesa që mund të shtrëngojmë për të ndaluar urinimin. Thisshtë ky muskul që është i përfshirë në procesin e ereksionit, është ajo që e bën penisin tuaj të fortë.

Këtu është rëndësia e këtij muskuli:

 • Bën një njeri të zellshëm gjatë marrëdhënies seksuale.
 • Përgjegjës për rrjedhjen e gjakut në organet intime.
 • Ju lejon të rritni përqendrimin e testosteronit.
 • Përkeqëson ndjesitë gjatë depërtimit.

Trajnimi i këtij muskuli do të jetë i dobishëm edhe për ata që nuk kanë probleme në jetën intime.

 1. Ndaloni procesin e urinimit në tualet për disa sekonda, dhe pastaj rifilloni atë (kjo do t'ju lejojë të mbani mend se ku është muskuli).
 2. Kryeni tension dhe relaksim të kësaj zone kudo (kjo ende nuk do të jetë e dukshme).
 3. Në të njëjtën kohë, mos lejoni që këmbët tuaja ose abs të shtrëngohen, përndryshe teknika do të dëmtohet.

5. Forconi rrjedhën e gjakut në penis

Këtu janë disa rekomandime:

 1. Bëni frymë në ajër të mjaftueshëm dhe mbajeni frymën.
 2. Kapni penisin në bazë me gishtin e madh dhe treguesin e parë.
 3. Vazhdoni të mos merrni frymë dhe në të njëjtën kohë shpërndani gjak në të gjithë zonën e penisit me lëvizje të butë të gishtit.
 4. Mendoni veten, duke e rritur gradualisht këtë herë (mos lejoni marramendje dhe përmirësim të mirëqenies).
 5. Nuk ka nevojë për të arritur ngjallje seksuale, përqendrohuni vetëm në një stërvitje të dobishme.
 6. Kjo teknikë do të vërë në gatishmëri anëtarin tuaj.
Erofertil  Në çfarë moshe ndodh një mbledhje te fëmijët

6. Përdorni teknikën tiptoe

Kur shkoni në tualet, ngrihuni në majë të gishtave kur urinoni. Kjo teknikë u përdor nga njerëzit Taoist, të cilët ishin të famshëm për mençurinë e tyre.

Nuanca kryesore – gjatë këtij ushtrimi të thjeshtë, përpiquni të mbani një qëndrim të drejtpërdrejtë, ndërsa urinoni, bëni një zhvarrosje të ngadaltë dhe të matur. Gjatë kësaj lëvizje, rekomandohet gjithashtu të shtrëngoni muskujt gluteal.

Përparësitë e kësaj teknike janë si më poshtë:

 • Normalizimi i veshkave.
 • Qëndrueshmëri e shtuar gjatë seksit.
 • Aktivizimi i funksionit ngrerë.

7. Më pak shpesh ejakulojnë gjatë seksit

Nuk ka rëndësi nëse masturboheni ose bëni seks me partnerin – mos e çoni veten në orgazmë çdo herë. Ky rregull është veçanërisht i rëndësishëm për burrat që kanë mbushur moshën 50 vjeç – pas kësaj moshe, derdhja duhet të arrihet sa më rrallë që të jetë e mundur.

Të rinjtë shpejt rifitojnë forcën pas çdo përfundimi dhe janë të gatshëm të kryejnë bëma të reja në frontin e dashurisë. Kjo nuk mund të thuhet për burrat e moshuar. Nga rruga, duke ndjekur këtë këshillë, ju do të zgjasë shumë më gjatë dhe mund të befasoni bashkëshortin tuaj me seks cilësor dhe të gjatë.

8. Ecni zbathur ose përdorni suva mustardë

Masazhi i këmbës përfshin aktivizimin e pikave të veçanta. Thjesht mund të ecni zbathur në bar ose guralecë të vegjël ose bar ose të përdorni suva mustardë. I lagni dhe vendosini në këmbë, vishni çorape të leshta. Pas 10 minutash, suvatimet e mustardës mund të hiqen dhe këmbët të lahen me ujë të ftohtë dhe të fërkohen me një peshqir. Procedura mund të kryhet menjëherë para seksit, ajo do të mbush trupin e poshtëm me gjak, hollon enët e gjakut, dhe kjo është ajo që është e nevojshme për një mbledhje të besueshme.

9. Forconi muskujt e peritoneumit

Muskujt e trajnuar të barkut janë një nga treguesit e qëndrueshmërisë suaj. Këtu janë disa këshilla për t'i forcuar ato:

 1. Uluni në një karrige apo në një stol të vogël.
 2. Vendosini duart në gjunjë.
 3. Ngrini këmbët pak.
 4. Filloni të mbështeteni prapa rreth 45 gradë, pastaj kthehuni në pozicionin tuaj origjinal.
 5. Bëni ushtrimin çdo ditë sa më shumë herë që të keni mundësi.

10. Hani ushqime të caktuara

Ushqimet e mëposhtme rrisin epshin mashkullor:

 • ginger;
 • peshku yndyror;
 • banane të pjekura;
 • frutave agrume;
 • gjoks pule;
 • ushqime deti, veçanërisht goca deti;
 • mish viçi;
 • arrat;
 • vezët e thajthit.

11. Masazh Testicular – ilaç i shkëlqyeshëm për impotencën

 • Kjo është një zonë e ndjeshme që stimulon prodhimin e testosteronit.
 • Nëse epshi është i dobët, masazhoni testikulet rregullisht, duhet ta bëni këtë çdo ditë.
 • Shtë e dobishme ta bëni këtë gjatë marrëdhënieve seksuale.
 • Masazh i rregullt ju lejon të zgjasni qëndrueshmërinë tuaj dhe të jeni aktiv seksual në çdo moshë.

Me këtë teknikë do të befasoni këndshëm gruan tuaj të dashur në shtrat!

12. Merrni ilaç

Ndër pilulat e zakonshme për të përmirësuar një ereksion, mund të dalloni:

 • Viagra dhe ilaçe të bazuara në sildenafil.
 • Cialis.
 • Levitra.
 • Impazu me efekt anti-inflamator.

Pilulat funksionojnë vetëm me ngjallje seksuale, kështu që duhet të keni një dëshirë seksuale normale. Mund t’i përdorni vetëm në moshën madhore.

Erofertil  Tromboza e penisit
EmërPër 1 njësiPër 10 njësiBlej
Viagra110р / шт.1100 fshij.Blej
Cialis117р / шт.1170 fshij.Blej
Levitra140р / шт.1400 fshij.Blej

13. Tinkturat dhe bimët për potencë

 • Përzieni qepët me ujë të nxehtë dhe pas tre orësh pini 100 ml supë. Merrni ilaçin tre herë në ditë.
 • Grind një arre me mjaltë natyral në përmasa të barabarta, merrni përzierjen disa herë në ditë në vend të ëmbëlsirës.
 • Derdhni 10 g mjaltë me një gotë ujë të valë, çaji do të jetë gati përmes çajit. Merrni një lugë disa herë në ditë.
 • Blini një tretësirë ​​të hudhrës në një farmaci të rregullt dhe merrni 20 pika dy herë në ditë, mundësisht me ushqim.
 • Shpërndani pluhurin e mumjes në një lugë ujë të thjeshtë (mjafton të merrni 0,16 g të produktit). Pini në mëngjes ose gjatë gjumit, mundësisht me stomak bosh. Në një javë do të vini re rezultatet e para, pasi mumja ka një efekt të fuqishëm tonik.
 • Mjetet juridike popullore janë receta të shkëlqyera për fuqinë mashkullore, të cilat nuk kanë një efekt të dëmshëm në mëlçi. Para përdorimit të tyre, sigurohuni që të mos keni një reaksion alergjik ndaj bimëve.

14. Mos kini frikë nga një dush me kontrast

Alternimi i ujit të ftohtë dhe të ngrohtë gjatë trajtimit të ujit ka një efekt të dobishëm në sistemin imunitar, shëndetin e përgjithshëm dhe organet riprodhuese. Uji alternative për 40 sekonda, bëjeni gradualisht më të ftohtë, duke e butë trupin. Do të përfitojë gjithashtu një vizitë në banjë, e cila përmirëson rrjedhën e gjakut në trup.

E rëndësishme: përpara se të praktikoni një dush me kontrast të rregullt, këshillohuni me një kardiolog, pasi ndryshimet e temperaturës mund të ndikojnë negativisht në gjendjen e anijeve.

15. Kufizoni alkoolin dhe hiqni dorë nga cigare

Cigaret kontribuojnë në ngushtimin e enëve të gjakut, dhe alkoolin – prodhimin e hormoneve femërore. E gjithë kjo ndikon negativisht në funksionin seksual, që do të thotë se është më mirë të braktisni zakonet e këqija ose t'i minimizoni ato.

16. Bëni më shumë pushim

Mundohuni të merrni vetëm emocione pozitive dhe mos e mbani vëmendjen tuaj në situata negative. Këtu janë disa teknika të dobishme:

 1. Në ditët tuaja të lira, përpiquni të jeni vetëm me veten, mund të dilni nga qyteti në fshat, në një vend të qetë dhe të rehatshëm.
 2. Shmangni grindjet dhe mos provokoni vetë konflikte.
 3. Koha për të zgjidhur mosmarrëveshjet me partnerin tuaj, konfliktet e vazhdueshme në një palë nuk ndikojnë në mbledhjen në mënyrën më të mirë.
 4. Rishikoni rrethinën tuaj, veçanërisht nëse shpesh jeni nervoz. Mundohuni të rrethoni veten vetëm me optimistë, shmangni komunikimin e ngushtë me njerëzit që shohin gjithçka në një dritë negative.
 5. Mos bisedoni me njerëz që ankohen vazhdimisht për jetën e tyre dhe ju heq energjinë tuaj pozitive. Nëse ndjeni që pasi të flisni me një mik, gjendja shpirtërore po përkeqësohet, ndjeheni të dëshpëruar dhe të lodhur, është më mirë të kufizoni kontaktet me një person të tillë.

Këto janë teknikat kryesore që do të ndihmojnë të bëhen pronarë të fuqisë këmbëngulëse në shtëpi. Ju mund të përdorni këshilla të tilla pa recetën e mjekut, sepse ato janë plotësisht të sigurta.

Shahinclub Shqipëri